Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: A kvíz értékelésének rendszeréről
népszerűtlenKgerryFérfi
Végzetúr tanonc
16 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
801. hozzászólás - 2009.03.18. 19:00:06 (Válasz LanMaffia #800 hozzászólására.)
Akkor ezek szerint mindez nemcsak nekem tűnt fel...

Szívemből szóltál...
Pontszám: 3.17
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
802. hozzászólás - 2009.03.18. 19:08:32 (Válasz LanMaffia #800 hozzászólására.)
Elég nehéz a hozzászólásod egészére válaszolni, de megpróbálom, mint a leírásod alapján kiskirálynőt játszó játékos.
Többek közt én is megpróbálok úgy értékelni, hogy érdekes, a ráfordított időt megérő kérdések maradjanak benn.
De mivel ahogy te is írtad az értékelés is szubjektív (ilyenkor gondolom mindenki próbál úgy gondolkozni, hogy a játékosok nagy számának mennyire tetszene az adott kérdés), biztos hogy vannak olyan kérdések, ami egyik ember számára teljesen értéktelen, míg másoknak biztos fontos hogy melyik távol keleti cég mit és mennyit gyárt. És lehet hogy egy ilyen kérdés szerepelt a milliomosos játékban, de ez nem látszik, nem referencia, és mint a jelek mutatják, nem is igazán 100%-os forrás.
A "szerencsétlen játékos" pedig ha már veszi a fáradtságot, hogy elmondja a gondját baját, előtte egy kicsit igazán tájékozodhatna, ha mást nem, a topic címét elolvashatná, ad absurdum, belenézhetne, hogy milyen típusú hozzászólások kerültek oda eddig.
Pontszám: 6.17
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
803. hozzászólás - 2009.03.18. 19:27:01
Sértőnek érzem a "kiskirály" titulust! Én NAGY KIRÁLY vagyok, sőt, CSÁSZÁR!
Muhahaha...

A lényegi részre válaszolva: Igen, néha elszáll az agyuk a válaszolóknak. Ez több okból lehet:
- aznap xar napjuk volt, ezért alapban kötözködnek
- az illetőnek többen, több oldalról elmondták, hogy mi a gond, de nem érti meg még mindig, mert nem akarja
- van egy véleményük, amit leírnak és az illető visszaírja, hogy "ez baromság", me' te is csak kis genya értékelő/admin/atyaúristennek képzeled magad
- aki ide ír, nem olvas vissza. Néha elég lenne 1 oldalt vagy csak a topicok bevezető hozzászólásait, negyede jönne reklamálni
- RED BULL-t ivott az agyuk

Őszintén. Aki ide ír elsőhozzászólást, hányan olvasták el a kvízek értékeléséről szóló topio bevezetőjét, amit Miklós írt? Hányszor olvasnak vissza pár HSZ-t, oldalt?
És hányszor olvassák el a választ, amit kaptak és próbálják éértékelni magukban, mielőtt az ő szemük előtt is leszáll a vörös köd és előjön az "agresszív állat", mint amilyen én is vagyok?
Ezek kérdések, a válaszokat mindenkinek saját magára bízom.

Ezzel együtt a többiek nevében is elnézést kérek azoktól, akit valamilyenm szinten megsértettek, vagy úgy érezték, hogy sértő volt a válasz, reakció a kérdésükre, bejegyzésükre.

Engem pl baromira zavar, mikor valaki egy kérdést feltesz, de már ugyanabban a hozzászólásában elkezd anyázni, hogy "bezzeg másik..." "mi nem jó, amikor emez..." stb...

Higyjétek el, akik itt "öreg" rókaként (rókalányként) próbálnak segíteni, tényleg a segítő szándék vezérli őket és nem az, hogy hülyét csináljanak a másikból, ennek ellenére emberek vagyunk, akiknek érzelmei is vannak, amit nehéz kikerülni.

A másik oldalhoz szólva, pedig higyjétek el, hogy aki beír ide-oda, hogy mi volt a problémája, sokszor az LE veszteség miatti düh is benne van. Szóval próbáljatok meg tekintettel lenni egymásra!

Ez rám nem vonatkozik, én továbbra is főuralkodó leszek és engem is lehet fejvesztés terhe mllett szidni
Pontszám: 7.13
irritálóTimcsiriNő
Végzetúr poronty
5 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
804. hozzászólás - 2009.03.19. 08:35:20
Ma például belefutottam egy olyan kérdésbe, hogy:

Mik az összetevői a Somlói Galuskának?
Ez mennyiben étr el az én kérdésemtől, miszerint melyik hozzávaló nem kell az omlós tésztához?
Szerintem a Somlói galuska is csak egy bizonyos csoport érdeklődési köre, ha az én kérdésem is! Ez nem FER!
Le kéne fektetni az alapokat, hogy milyen kérdéseket tehetünk fel! Mert a bármilyent, az nem igazán helyes megfogalmazás!
Pontszám: 4.14
népszerűSemelyikFérfi
Végzetúr mester
1294 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
805. hozzászólás - 2009.03.19. 08:50:19 (Válasz Timcsiri #804 hozzászólására.)
Én nem futottam bele még ezekbe a kérdésekbe.
Egy kérdés nehézsége bőven függ a válaszlehetőségektől. Ilyen kérdésnél például a téglapor lenne a kidobás, a hagyma az uncsi, de elmegy és a tejföl lenne a honnan tudjam, nem vagyok cukrász szintje.
Mindezt abból mertem leszűrni (remélem: helyesen), hogy elolvastam jópár bejegyzést.
Az első kérdésem lett kuka, azóta a többi mind jó.
Aki nem tud biztos lenni abban, hogy megérezte a szintet, válassza a nem tesz fel kérdést opciót.
Minden esetre szerintem nem az általad mutatott magatartás vezet eredményre.
Másold be a Kvíz3-ba a hibásat, mert az előbbre visz, majd kérdezd meg rendesen, amit szeretnél.
A hozzászólást Semelyik módosította 2009.03.19. 08:52:30-kor
Pontszám: 7.20
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
806. hozzászólás - 2009.03.19. 19:03:24
Véleményem szerint kevés olyan kajás kérdés lehet jó, amikor egy-egy alkotórész hiányára kérdeznek rá. Volt olyan kérdés, aminél számomra két helyes válasz is volt, mert speciál én mindkettőt kihagyom az adott kajából, ezért ezek rossz kérdések és nem szabad bennhagyni őket.
Pontszám: 5.33
kedvencAtreusFérfi
Végzetúr mester
1962 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
807. hozzászólás - 2009.03.19. 19:23:50
Idézet: Craslorg - 2009.03.18. 19:27:01

Őszintén. Aki ide ír elsőhozzászólást, hányan olvasták el a kvízek értékeléséről szóló topio bevezetőjét, amit Miklós írt? Hányszor olvasnak vissza pár HSZ-t, oldalt?
És hányszor olvassák el a választ, amit kaptak és próbálják éértékelni magukban, mielőtt az ő szemük előtt is leszáll a vörös köd és előjön az "agresszív állat", mint amilyen én is vagyok?
Ezek kérdések, a válaszokat mindenkinek saját magára bízom.



Azt hiszem Craslorg megragadta a lényeget ebben a pár sorban.

Azoknak, akik nem tudják miről van szó: Ennek a topkinak az 1. hozzászólását kéne csak elolvasni, és rögtön kevesebb rossz, hibás kérdés születne.
A hozzászólást Atreus módosította 2009.03.19. 19:24:31-kor
"Ha bizonytalan vagy valamiben, írd szövegszerkesztőben, és ellenőriztesd le! "
http://vegzetur.wikidot.com/
El ne olvasd!
A linkre kattintva a sivatagi tűz vörösre égeti a szemedet, és holtod napjáig az elátkozott kolduló, vak glaulákkal bolyongsz oázisról oázisra!
Pontszám: 7.20
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
808. hozzászólás - 2009.03.19. 19:49:54
Amelyik agysebész vette a fáradtságot, hogy több mint 10 oldalon keresztül lepontozza Lant (lehet hogy tovább is, nem volt türelmem megnézni), az ezt az energiát - mindannyiunk épülése érdekében - a kvíz kérdése átgondolására fordítsa legközelebb, legyen olyan jó és kedves és megfontolt és okos.

léccilécci

Valamint én is köszönöm a névtelen véleményeket, igazatok van, fölösleges mindenkinek újra és újra elmagyarázni hogy mit lenne érdemes máshogy csinálni, nem is teszem többé.
Pontszám: 5.40
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
809. hozzászólás - 2009.03.20. 00:39:33 (Válasz cirip #808 hozzászólására.)
Kár volt mellémállnod, te is megkaptad 10 oldalra visszamenőleg. Egyébként nem is egy, két zseniális játékos gondolta úgy, hogy ettől nekünk majd milyen rossz lesz. Ha jobban meggondolom, most emiatt nem is fogok tudni elaludni, elő kell vennem a többi felhasználónevem, hogy gyorsan visszapontozzam magam, és egyből ki is álljak magam mellett.

Meg különben is, ha sértődötten elvonulnék, Craslorgnak maradna az összes anyázás, az meg nem járja hogy én ne szórakozzak.
Csak egy dolgot felejtek el mindig, vitába nem szabad belemenni a sok "jogosan reklamáló emberrel", mert egyrészt lehúznak a maguk szintjére, és legyőznek a rutinjukkal, másrészt úgyis a 15 értékelő a hülye minden esetben, felesleges az ellenkezőjét bizonygatni.

(pontozzátok ezt is nyugodtan lefelé, ha attól jobb embernek érzitek magatokat, majd legfeljebb álomba sírom magam)
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.75
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
810. hozzászólás - 2009.03.20. 13:39:25
Szervusztok!

Idézet: LanMaffia - 2009.03.18. 18:53:58
ne haragudjatok de azt veszem észre hogy néhány ember itt több száz v több ezer hozzászólással igencsak kiskirályt játszik itt.

feljön ide egy szerencsétlen játékost és leírja gondját baját, és már nem egyszer olvasom, hogy "már hányszor beszéltünk erről" és a többi. Értelmes válasz elég ritkán jön, és az sem tőletek, és tényleg sok a lehurrogás és hasonló. Kicsit figyeljetek már oda erre.

Az értékelés egyébként mindenki személyes véleményén alapszik, a végzetúrban nincs pontosan definiálva mit lehet elutasítani speciálissal, vagy nem általános műveltséggel. Ugyanis nincs ilyen definíció. Játszik ezzel a játékkal 12 és 50 éves is, és úgy gondolom különböző számukra az általános műveltség definíciója.

Továbbá nem tartom reklámnak azt, ahol egy márkára kérdeznek rá, nagyon sokszor találkoztam már, melyiket nem a Toyota v Skoda gyártotta típusú kérdésekkel, és reklám a melyik könyvet írt ez vagy az az író. Amennyiben ez reklám lesz, abban az esetben a Végzetúr illetékesei bizonyosan intézkedni fognak ez ügyben.

Ami pedig a Legyen Ön is Milliomos!-ban feltett kérdéseket illeti, véleményem szerint minden kérdés elfogadható itt, mert ott igazán műveltségi dolgokra kérdeznek rá, legyen az az 5.000-es vagy 40.000.000-s kérdés. (kivétel természetes a sztárjátékosok és egyéb bónusz adásokat).

Nem szeretnék a következő pár hozzászólásban olyan reakciót olvasni, ami a hozzászólásomból kiragad egy picinyke részletet és abba köt bele, mert ez a kicsinyesség netovábbja. Sajnos elég sok ilyet láttam már itt.

Köszönöm: LanMaffia


LanMaffia, Timcsiri, KGerry: Először is, ha elgépeltem a nicketeket, bocs, amúgy is leszáradt a kezem már a tekergetésben.

Mindenki a specialitással dobálózik, hogy miért nem fér be az ő kérdése, amikor rengeteg hasonló van. Az egyik ok pont lehet ez is, hogy rengeteg van belőle. Tipikusan ilyenek a focis kérdések, a földrajzi atlaszokból kinézett helység- és területnevek, illetve a számtanpéldák.

Akadnak műveltségi kérdések, amelyek nagyobb részére egy érettségizett embernek illik tudnia válaszolni. Ez nagyjából a gimnáziumi tananyagig tart. Ha egy ilyenre ráfut egy tízéves gyermek, vagy egy olyan felnőtt, akit ez a terület nem érdekel, az így járt... majd megjegyzi.

Az összes többi kérdés speciális, mert csak egy bizonyos csoportot érdekel. Ezeknél a kérdéseknél mindig az a nehéz, hogy eltaláld azt a szintet, ameddig még belemélyedhetsz a témába anélkül, hogy keresgélőbajnokság legyen a válaszból.
Ezt tovább lehet bontani témakörök szerint, ami miatt a legtöbben kiakadnak, az a szerepjáték, és az anime, illetve a rajzfilmek, de bármi kaphat hasonló megjegyzést. Itt jön be ugyanis leginkább, hogy ki mivel foglalkozik. Egy autószerelő ritkán ismeri a biológiai nevezéktan alapelemeit is, míg egy csavarról ránézésre megmondja, hogy hol használható, milyen típusú. Egy történész tudhatja, hogy Julius Caesar a leírások szerint hányszor tüsszentett egy napon, miközben esetleg felhívja a számítógép-szerelőt, hogy fekete a monitora, miközben az be sincs kapcsolva.

Itt nehéz is ezért dönteni, hogy mi a túlspeciális, és mi nem az. Most, hogy főleg az adminok értékelnek, ez a probléma csökkenhet, de sosem fog megszűnni teljesen. A heveny tiltakozások esetén azt kell meggondolni, hogy egy szerepjátékkal is foglalkozó, s főként fantasyirodalom területén tevékenykedő kiadó honlapján fut a játék, tehát az, aki idejön játszani, legalábbis érdeklődik egy csöppet eziránt a téma iránt. A kvízben, ha kérdést teszel fel, s főleg, ha az a szakmáddal kapcsolatos, azt mérlegeld, hogy ha tőled kérdeznek hasonlót, hogy válaszolsz. Ha kapásból, akkor lehet esélye a kérdésnek. Szakmai esetben még érdemes két-három lépcsőt könnyíteni, és nem túlzottan ráutaló módon, de segíteni a válaszadót. Tehát a "Hány éves a Föld?" kérdésre nem 4.6 milliárd év körüli adatokat megadni, hanem azért megfelelő szórással elosztani az eredményeket, mert így, ha téved is, tanulhat belőle.

Ami egyáltalán nem idevaló, az a gyűlöletkeltés, a nagyon primitív kérdések, amit egy elsős is meg tud válaszolni, mert elvileg jutalom a helyes válaszért a LE, nem kötelezően megkapandó dolog. Az különösen rossz vért szülhet, ha a már bennlévő ostobaságokra hivatkozik valaki, hogy ha az bekerült, az övé miért nem? A bennlévő ostoba kérdéseket is szűri a rendszer, meg a játékosok segítségéval az admin, ha felforr az agyad egy "Hány szőrszál van a pávián farkában?" típusú kérdéstől, akkor higgadtan írd be a kérdést, és a problémát a kvíz x topikba (a hozzászólás pillanatában épp a 3. aktív), és Hatsepsut dönt a kérdésről.
Ajánlott Wordbe, vagy egyéb szövegszerkesztőbe kiírni a kérdést, és egy kommentben bemásolni.
Így többet segítetek, mint asztalcsapkodással.

Amúgy meg, ha valaki lenézően reagál, legyintsetek a lenézésre, bárki kelhet bal lábbal. :-D Ja, és ha tévedtek, ami bárkivel megesik, nyugodtan jelezzétei, hogy igaz, elnéztétek. Nektek nem fáj, másnak meg jó napot szerezhettek.

Ui: én sem lenézésből írtam részletesen, de úgy tűnt, hogy jelenleg sokan nem tudják, mi az ábra, inkább összefoglaltam, mint hiányosan hagyjam. Ha lenézőnek tűnik, elnézést, nem szántam annak.

***

Ami lemaradt: Reklám, és egyértelműen lopott kérdések törlendők, a forrástól függetlenül, ne ékeskedjünk idegen tollakkal. A legtöbb autómárkás kérdés reklámnak is minősülhetne, bár egy autók iránt érdeklődő kisfiú például nem feltétlenül érti meg, hogy ez miért nem megfelelő.

LanMaffiának abban valóban igaza van, hogy egy nagypapának és az unokájának nem teljesen átfedő a tananyaga, amiből érettségizett. Ezért nem kell minden, számunkra érdektelen kérdés miatt morogni, a mai fiataloknak legalább annyira ismert a Pokemon, mint a mostani harmincasoknak a Kisvakond, vagy Lolka és Bolka.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.03.20. 13:48:41-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.60
közellenségAsgoloth di MorgothFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
811. hozzászólás - 2009.03.20. 14:19:30
Melyik kávéházból indult az 1948-as pesti forradalom?
Batávia
Árkádia
New York
Pilvax

Már múltkor is elírta valamelyik gyökér! Nem hiszem el, hogy aki értékeli annak nem tünik fel, hogy el van írva az évszám!!!
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
812. hozzászólás - 2009.03.20. 14:30:27 (Válasz Asgoloth di Morgoth #811 hozzászólására.)
beírnád a kvíz 3. topicba? ott javításra kerül
Pontszám: 4.25
népszerűtlenTommiEFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
813. hozzászólás - 2009.03.20. 14:46:26
Melyik csatorna NEM érhető el hagyományos szobaantennával?

TV2
RTL Klub
M1
*M2

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.


Miért is?? Amúgy, mint szerintem mindenki tudja, alapból 3 adó fogható, és néhol egyéb helyi, ill. más csatornák foghatók, de M2 nem.
Pontszám: 5.33
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
814. hozzászólás - 2009.03.20. 15:01:04 (Válasz TommiE #813 hozzászólására.)
Mert ahol internet van, ott baromi ritka, hogy a tv-műsor szobaantennán keresztül jönne, megkockáztatom, sok fiatalabb játékos azt sem tudja, mi az a szobaantenna.

Ez persze nem a te bűnöd, de hál'istennek ez valóban egyre speciálisabb, főleg egy internetes közösségben. Utáltam, mikor birizgálni kellett a madzagot, hogy Jockey feje ne legyen hullámos.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 2.33
fórumozóNyanyaNő
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
815. hozzászólás - 2009.03.20. 17:54:23
Sziasztok!

Nem tudom, melyik topic-ba kéne írnom, hát ezt választottam...

Feltettem egy kérdést:


A Fókuszkristályokért cserébe mit kérnek a lélekkufárok?

Lélekenergiát
Kegyelmet
Őskövet
Portyázáspontot


A kérdésre eddig 9 jó és 0 rossz válasz érkezett.
Legutóbbi kérdésed kiértékelés alatt van, addig nem tudsz újabb kérdést feltenni!


Na most... hogy válaszolhatnak a játékosok, míg kiértékelés alatt van a kérdés? :o Ez nagyon érdekes, S.O.S.-t kérek!! :o
Végzetúr-Kéziszótár
Nyanya módra

Fórum - 4db rum
Taumaturgia - Traumatológia
Hárpia - Hárfa
LE - Légy Eszes
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
816. hozzászólás - 2009.03.20. 17:55:23 (Válasz Nyanya #815 hozzászólására.)
A játékosok értékelnek, muszáj válaszolniuk is közben
Ez így normális.
Ha összegyűlik 15 egybehangzó vélemény, akkor kapod meg az értékelést.
Pontszám: 5.40
fórumozóNyanyaNő
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
817. hozzászólás - 2009.03.20. 18:21:45
Jah, értem, köszönöm!
Végzetúr-Kéziszótár
Nyanya módra

Fórum - 4db rum
Taumaturgia - Traumatológia
Hárpia - Hárfa
LE - Légy Eszes
Pontszám: 7.50
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről - nekem jó, neked annyi !
818. hozzászólás - 2009.03.21. 16:26:40
Általános javaslat
(Minden általánosítás hibás, mint ez az általánosítás )

Mivel a különböző kérdések utóélete többeknek nyugtatót kívánó állapotot idéz elő
(illetve hideg zuhany, taicsi, relax, seppuku - szejpítőknek),
emiatt javaslatot terjesztek be:
bizonyos fajtájú kérdésekért lehessen levonni utólag is a LE-t.
Ekkor talán többen választanák a biztos kérdés nélkülit.
A következetes kvizelések esetén (ha valaki sza.rik az elvárásokra), akkor esetleg tiltási fokozatok is szóba jöhetnek.
Mivel ennek megállapítása intelligenciát és toleranciát, továbbá empátiát kíván, ezért ezt nem adnám sem Randomisten, sem Statisztika úrnő kezébe - hiszen 15 egybehangzó felhasználói válasz UTÁN kerülnek ide meg a kvizX topikban a kérdések.
Volt már egy régebbi javaslatom a kvízkérdések háromszintű kezelésére (normál, küldetési, olimpia), de nem láttam rá reakciót. Az programozást IS igényel, de elötte elvi döntést. Tud róla valaki valamit?

---------------------
Lehet hogy hamarosan én is fogok törlésre javasolni pár kvízszerűséget?
Először azt fogom javasolni (egy másik topicban) hogy bizonyos fajtájú kérdésekért lehessen levonni utólag is LE-t.
A butaságot nem büntetném, de az arcátlanság álarcot kíván!
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
819. hozzászólás - 2009.03.21. 16:30:54 (Válasz Lanmandragoran #814 hozzászólására.)
Mert ahol internet van, ott baromi ritka, hogy a tv-műsor szobaantennán keresztül jönne...


nem is annyira ritka mint gondolnád...
A hozzászólást Anababa módosította 2009.03.21. 17:21:17-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A kvíz értékelésének rendszeréről
820. hozzászólás - 2009.03.21. 16:35:13 (Válasz LanMaffia #783 hozzászólására.)
itt és most bejelentem hogy mind az 50 eddig lefogadott kérdésemet loptam, egy kvíz könyvből.

az vesse rám az első követ, akinek a kérdését, még soha semmilyen formában nem tette fel senki:)

Nekem az a játék, ha ki tudok találni egy új kérdést. Van itthon 50-60 kérdés-felelet könyvem Gratzertől Vágóig, nem beszélve a netes lehetőségekről, de nem tartom sportszerűnek a másolós megoldást. Akkor inkább elfogadnám kérdés nélkül a LE-t.
Sőt! Már csináltam olyan kérdést is, amiről eleve tudtam, hogy nem elfogadható, de a belső késztetés (fertőzés?) hatása...
Pl. itt egy alább, a négy válasz közül nem tudom melyik legyen unikális?

Melyik a leghatékonyabb szám ?
-5 mert egyből hat
42 mert az a világmindenség, meg minden
1/0 mert ha van, akkor végtelen
2 mert azzal már átmentem

----------------------------------------
... és az általános műveltség kérdéséhez egy link: ez amerikai merítés - a mi végzeturainkra egyszerűen nincsen jogunk panaszkodni!
http://www.kuruc.info/r/22/36325/
A hozzászólást Magusocska módosította 2009.03.22. 20:07:19-kor
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője