Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Buildermann

Azert jopar ellenpeldaval tudnek szolgalni. Sok kezdo karakter keresett meg uzenetben anno a pok-idoszakomban, es nem keveset lattam el tanacsokkal karakterfejlesztest illetoen (ez a szam joval 100 feletti, tulzas nelkul). Volt koztuk olyan, aki magasabb szintu kategoriakban tobb bajnokit is nyert osko nelkul. Volt olyan aki egy forintot sem koltott a jatekra, vegul azert vett oskovet, hogy hordavaltast kovetoen szovetseget valtson (igaz, erre 30 szinttel kesobb kerult sor).

...

A pokok jelenletenek nem sok koze van az utanpotlas elkedvtelenitesehez. Fel kell tenni azt a kerdest, hogy miert tudnak a pokok sokat rabolni. A valasz egyszeru. Azert mert a kezdo jatekosoknak fogalma sincs a jatek lehetosegeirol, mechanizmusarol es a karakterepitesrol. Semmifele tajekoztatas nem elerheto szamukra. Szerintem ritka az olyan kezdo jatekos akik hosszu orakat tolt el a lehetosegek atnyalazasaval, vagy az olyan amelyik nem megy felre a karakterfejlesztesben, vagy a felrementek kozul olyan, aki atlatja hogy hosszutavon az elso 50-100 szint szinte semmit sem szamit.

A pokok a megjelent `eszkozok` akik az infohiany hatasara johettek letre es erosodhettek meg. Az ok, a kritikan aluli tajekoztatas. Egy kezdonek fogalma sincs mit kellene tenni, hogy a sajat stilusanak, idejenek es penztarcajanak megfeleloen elvezhesse a jatekot. Amig ez nem valtozik meg, addig az utanpotlas tulzott emelkedesere sem lehet szamitani. Lehet barmilyen +tp-s megoldast bevezetni, a meglevo pokok mar nem fognak eltunni. Az ilyesmi arra volna jo, hogy mas mar ne tudja ugyanazt megcsinalni, ami szerintem nem megfelelo iranyvonal.
Dátum: 2015.12.26. 17:10:52
Azt azert nem szabad elfelejteni, hogy a szerver regebbi jatekosainak is ugyanugy a semmibol kellett felhuzni az epuleteket, jo esellyel nehezebb volt nekik megszerezni barmelyik epuletbonuszt vagy epulet altal nyujtott elonyt. V6-on es kulonosen V5-on az inspiracio (plane az uj) es az energiateglak miatt 5M alatti epitesmennyiseget par nap alatt ossze lehet hozni konnyeden, megeroltetes nelkul.
En anno az osszes epuletet egyedul epitettem fel sajat magam szamara a kezdo szovetsegemben, ennek ellenere is inkabb elonyben voltam a fentiek miatt a regebben indultakkal szemben. Mostanra pedig erosebbe valtam, mint a legtobb karakter a koernyezetemben (es egy ici-pici meg maradt is az inspiraciobol).

Egy uj karakter ezeken a szervereken sokkal-sokkal kevesebb epitessel es konnyebben el tudja erni ugyanazokat az epuletbonuszokat amiket a regi karakterek. Batran ki lehet szamolni.
A csatlosbonuszom szamitasa is bugos volt (mint kiderult), ami a visszavetel utan helyre kerult. Igy osszesen +2 lett a vege. Egyebkent 15 minuszt 'kaptam'. Nem viccelek, tenyleg ez tortent. Szerintem nezzrtek at, nektek jol szamolja-e.
A lepett szintek vissza lettek veve a csatlosoktol. Nalam 2 csatlostol lett visszaveve az extra tp, az osi es az irtoztato fetisestol. Ezek szerint rosszul emlekeztem, mert en azt hittem, hogy csak a karacsonyit huztam de azt masszivabban. Valoszinuleg igy van a csatlosok sorrendjebol kovetkeztetve. A megszakitasokra koltott osko (ami fogalmam sincs mennyi, valosziuleg 100-as nagysagrend) ertelemszeruen nem kerult visszateritesre.
Reszemrol a tema lezarva. Bar furdalja az oldalam a kivancsisag, melyik karaktertol mennyi ment vissza. Az erintetteknek megkoszonom, ha elkuldik uzenetben az adatokat.
Baraty, Bpetya: igen, arra gondoltam, hogy ne a csatlosszint vesszen, hanem a (szerzett mennyiseg +a buntetes `tp-je`)/1000 csatloskristaly. Lenyegeben ugyanaz mintha visszavevodne a szerzett tp + a kamat.
Azt lehet kerni, hogy csatloskristalyt vonjatok le aranyosan?

*leesett, milyen elven lesz a levonas. Ez a resz torolve
Arra batorkodtam hivatkozni, hogy a bugok megtalalasa es jelemtese nem tesz csalova valakit szuksegazeruen. Most nem arrol beszelek, ha ki is van hasznalva.
De mint emlitettem, mint mindig, most is vallalom a kovetkezmenyeket, ami az elso lesz ennel a karakternel. Volt meg a terkapus nagyon regen v1-en, illetve az 1. maga szintu v4-es szerveren a vegleges zarolas (ami a felhasznalasi feltetelek szovegenek megvaltoztatasat vonta maga utan).

Azt megjegyem meg, hogy a megtalalt hibak jelentos resze erintette negativan a jatekosokat, de a gyors eszlelest es javitast kovetoen ebbol a tobbseg mar semmit sem erzekelt, vagy lett olyan kovetkezmenye kompenzaxio kepeben ami elfogadhatova tette.

Ha pedig tenyleg azt hiszed, hogy az ezzel a modszerrel szerzett +120-130 csatlosszint miatt eredmenyezett jelentos elore lepest, akkor tevuton jarsz. Es itt nem elaprozni akarom a kihasznalas tenyet, remelem nem ez jon le belole.
Azok mar reg nem mukodnek. Ha Baratyhoz eljut a problema, szinte azonnal javitja. De igazad van, Balor, Wurgolx, Emilya, Azimuth, Ywgarrd es V1-rol az egesz TGY szovetseg tagjai kivetel nelkul fos karakterek lettek volna...
Egyebken Fsanyi mar honapokkal ezelott irta itt forumon, nem tudom, hogy nem vette eszre akkor senki..
Szerintem is vissza kell venni mindenkitol aki ilyen modon szerzett elonyt - engem is bele ertve. Ram jellemzo, hogya kisebb vagy nagyobb hibat talalok, hirtelen buzz-bol ki is hasznalom, de mindig jelentem, vagy jelenti mas. Egy atlag jatekosnak elkepzelese sincs, mennyi bug/kiskapu van. A vu kezdetetol mar boven 100 felett van a nagy reszben altalam vagy szovetsegi tarsak/ismerosok altal jelentet esetek szama a jatekos palyafutasom alatt. Magyaraz(kod)ni nem fogok, mert ninvs ertelme es okom sem. Ilyen jellegu szemelyeskedesre nincs idom, eleg a jatek is.
A buntetest mindig vallaltam, akar a kamatot is. Most sincs maskent. Remelem mindenkinek hasonlo a hozza allasa.

Javaslat: minden trukkozessel szerzett tp + x% visszavetele csatloskristaly -ha az nincs akkor templomkristaly- kepeben, aranyosan szamolva
Nekem eleg az atlag 2,5 voros kristalyital/15 kaland is amit reszben a lehetetlenul magas probakuszobok miatt hasznalok, meg a kismillio kattintas a kalandok ujrateljesitese miatt nyomok. Ha nem varialnek a kristalypont-felhasznalassal es a turboval, akkor lenne az 4-5 is. Befizetest -amibol volt jopar- igy sem duplaztam az elozo 1 evben. De ez mar nem ide tartozik..
A problemaval torodnek (a maguk modjan), tovabbitva van a programozo fele (egyszer kb. 1, egyszer meg kb. 1,5-2 eve).
Ezt jelentettuk paran nar usz-re, valtozas nem tortent azota sem. Eleg szomoru..:/ Mondjuk annyi modon lehet tapolni a csatlosokat, hogy szerintem nem hasznalja ezt ki senki sem, de tenyleg nagyon durva mar a lehetoseg onmaga is.

*kezdem a sort: 1 eve az egyik csatlost 120-onvalamennyirol feltoltam 250-re koltesi akcio alatt.
Elo aukciora egy hirtelen javaslat. V1-3 ne szerverenkent legyenek kulon a tetelek, hanem osszesen 3 (vagy 4) mindegyikbol, melyekre az elso 3 szerverrol barki licitalhat.
Offs, teljesen egyetertek. Ezert javasoltam korabban, hogy lehessen eggyel feljebb nevezni. Illrtve a bronz/ezust medal is jo otlet.
Szerintem a tobbiek sem bajnoki medalt szeretnenek, hanem barmilyen lehetoseget a befektetett energia elismeresere.

Magic, ismet hasonlokepp gondolkozunk. * En pl kifejezetten orulnek ha Kia feljebb nevezne. Semmi eselyem nem lenne ugyan, de idovel (sok-sok idovel) talan lathatnam gyakorlatban is ahogy csokken a kulonbseg.

*..de ugyanakkor megertema tobbiek frusztraltsagat is..
Felreertetted. Ez a butitott beszerezhetosege a megaknak ugyanugy erosen oskofuggo mint az allatcucc+gradulatum. Aki eddig nem koltott ezekre olyan mertekben mint mas, az nyilvan most sem fog 10 nap alatt tobb oskovet elnyomni a megakra mint aki eddig is fullon tolta. V5-on eleg messze vagyunk meg a 235 megatol, Kiaphet is.

A tobbi vilagon nem ez a jellemzo, de meg kell erteni, hogy V5 topban 50 mega korul vannak a karakterek (mert mint fentebb irtam kevesebbet koltenek ra). Optolhat barki barhogy, napi 30-40 pp, 12K le/portya, es a tulfejlesztesi koltsegben levo oriasi kulonbsegek miatt az eletben nem lesz eselye utolerni meg alvarielen sem.
Ezzel nincs is gond, megerdemli. Viszont a topban levok 6 eve jatszanak, ok sem befektetett energia es osko nelkul. Kevesebbet koltenek, de azert szeretnenek nemi sikerelmenyt bajnokin ok is. Jelenleg erre 0% eselyuk van, mert a top egyuttes mozgasa miatt minden alkalommal ugyanabban a kategoriaban indulnak.
Ami engem illet, kifejezetten motival Kiaphet jelenlete. Igyekszem, hogy legyen modom lotavolba kerulni hozza kepest. Nagyon messze van meg, de a kulonbseg csokken. Remelem sikerul mielott szervert valtok.
A fo kulonbseg ott van Kia adatlapjan. Neki mar ev(ek) ota tobb megaja van mint most masoknak a topbol. Az olcsobb fejlesztes ennyi ido utan nagyon meglatszik.
A helyzeten az eredetileg kulonbsegcsokkentesnek szant, am nagyreszt oskoert beszerezheto zold esszenciak sem segitettek valoszinuleg.
Dátum: 2015.12.18. 03:47:24
Egyetertek. + a 80 hokristalyrol se feledkezzunk meg, ami szinten volt napi ajanlatban. Talalkozon meg 79 esszenciam volt. Havi atlag 7-8-at pakolok ossze az elozo fel evet figyelembe veve. Event utan siman 100 felett leszek, de a 110 (vagy tobb) kozelebb van a valosaghoz.
Ez a jelenlegi formaban egy ujabb durva boost, amibol a sokat koltok huznak jelentosen nagyobb hasznot.
Dátum: 2015.12.11. 10:58:54
Hogy a f..zba lehetseges, hogy a szerver kiugroan legmagasabb szerencsejevel rendszerint +100/120-as probakat kapok kalandokban hetek-honapok ota?
Dátum: 2015.12.11. 10:56:21
Amit Turul ir az inspiraciorol (V5), az is meger egy kulon miset. Kesobb nyitni fogok ennek a temanak 1 kulon rovatot, hogy lehessen otletelni, illetve levezetni miert nem megfelelo a jelenlegi mukodese, es miert helytelenek azok az ervek es elvek melyek a jelenlegi allapot helyesseget tamasztanak ala.
Dátum: 2015.12.11. 10:48:27
Szerintem mindket megkozelitesben van racio, a kulonbseg a nezopontokbol adodik. Ugy gondolom a megoldas az lehetne, hogy olyan opciok kerulnek be mihamarabb a jatekba, amelyek kiegyenlitik az `ingyen` esszenciak nyujtotta elonyoket. Ha ez megtortenne, akkor nem lenne mirol beszelni. Annyinak kellene tortenni, hogy a jatekvezetes megerositse a kozeljovobeni bovulest szamszeruen a megaesszenciakat illetoen. Ha ugyanakkora merteku tap megszerzesere nyilna lehetosege mindenkinek, akkor senkit sem erne serelem.