Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Buildermann

Dátum: 2016.04.02. 11:02:35
Meg valami a tajekoztatast illetoen. Ha valaki azt kerdezi, lesz-e husveti befizetesi akcio (ilyen is volt, aki igy kerdezte), es az valojaban aprilis elejen kovetkezik be `tavaszi vasar` neven, de az ajandekok kozott husveti tetelek szerepelnek, attol az meg husveti akcio marad, csak be van csomagolva `tavaszi vasar` papirba. De hozhatnam azt is peldanak, aki konkretan "nem lesz" valaszt kapott. Egy pelda amit Miklos kiragadott ne valjon mar etalonna, amikor kiderult, hogy a jatekosok kulonbozo valaszokat kaptak az ugyanarra iranyulo, de ezinten kulonbozo kontosbe bujtatott kerdesekre.
Dátum: 2016.04.02. 10:55:41
Idézet: Lanmandragoran - 2016.04.01. 22:16:54
Szokás szerint nem leszek népszerű, de ti vásárolni is úgy jártok, hogy hétfőn felhívjátok az Auchant, hogy mik lesznek legközelebb akciósok, aztán veritek pénteken a pultot, hogy ti szerdán megvettétek a tévét, közben csütörtökön meg leakciózták és ez mekkora szemétség?


Szimplan csak rossz a pelda. Az Auchanban van 10000fele termek, ebbol 100 a kulonbozo markaju es meretu tv. A vegzetur termeke az osko, semmi mas. A peldadnal maradva, az inkabb igy fest: felhivom az auchant es megkerdezem (+ a szomszedjaim is felhivtak, akiktol ezt hallottam szinten) lesz jovo heten akcios katalogus, es azt mondja nem, utana pedig 2 nappal a postaladamban landol, miutan en a teves info hatasara mar tul vagyok a nagy bevasarlasaon.
Az oskovek melle jaro ajandek a kedvezmeny, a termek attol meg az osko marad, mielott ebbe kotne bele valaki.
Dátum: 2016.04.01. 11:53:10
Ebbol fakad a problema. Az ugyfelszolgalaton azt a hivatalos tajekoztatast kapjuk, hogy nem lesz befizetesi/koltesi akcio, mert nem olyan regen volt. Nem olyan informacio, hogy majdl/lehet lesz, hanem konkretan hogy "nem lesz". Ehhez kepest rovid ido elteltevel bekerul mindketto. Ami a problema -legalabbis esetemben: a hir hatasara 29-en vasaroltam 750 kovet, amivel ugyanennyi kiegett valtozott at, mert ezt a mennyiseget iteltem meg, hogy eleg lesz talalkozoig, leven teljesen kifogytam a kovekbol. Ra 2 napra jon a hir, hogy befizetes melle ajandek jar, es lesz melle koltesi akcio is. En sokakhoz hasonlo modon ilyenkor szoktam betarazni jo elore gradulatumokbol, allatfelszerelesbol pl, es orulok hogy meg jutalmat is kapok a koltes melle. Ehhez kepest a jelenlegi komennyiseg nem lesz eleg a maxos jutalom megszerzesehez, es nem is fogok tudnek annyi cuccot betarazni, amennyit szeretnek (most is hamarabb kifogytam mint szerettem volna). Tehat a hosszutavu gazdasagossagot figyelembe veve ujboli oskokoltest kell(ene) eszkozolnom. Mi tortent volna maskepp, ha van sejtesem egy talalkozo elotti befizetesi/vasarlasi akciorol? Vettem volna 100 kovet varva az akciora, minimumon jatszva annak kezdeteig ahogy azt szoktam rendszerint hasonlo esetekben, hogy majd az akcio ideje alatt vegyek 1600 oskovet es bezsebeljem a befizetes melle jaro bonuszt is, es hogy legyen eleg kovem a betarazasra+maxos koltesre, nem mellesleg tobb oskovet kaptam volna ugyanannyi penzert. Remelem erezheto a kulonbseg a 2 forgatokonyv kozott. Mindez a teves informalas hatasara...

Illetve ide is irom, remelhetoleg megvalositasra kerul. Mivel az acioo idotartama 04. 11. es a befizetes melle jaro bonuszok kozt -es velhetoen a kavicskoltes jutalmai kozt is- szereplo targyak kozott szerepel a himes tojas, legyen annak a bevatlhatosaga kitolva. Most nezem, ez mar megvalosult. Koszonet erte.
Dátum: 2016.04.01. 10:58:19
ma, 08:35István
Szia.

Az első javaslatot továbbitom a fejlesztők felé, nem tudom hogy megvalósul-e.
A tájékoztatással kapcsolatban, amikor még márciusban megkérdezte valaki mikor lesz akció, minden esetben azt a választ irtam meg, hogy áprilisban. Aki azért reklamált, hogy a húsvéti event keretében nincs befizetési, költési akció, azoknak is azt válaszoltam, hogy legutóbb februárban volt, igy márciusban nem lesz, hanem csak áprilisban. Ez pontosan igy fog történni.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető


Most akkor ki hazudik?

*mod: nem hazudik, ez talan eros kifejezes es feltetelezes. Ki emlekszik rosszul?
Dátum: 2016.03.31. 17:36:59
Detto. (`Március 29. 18:10 Sikeresen befizettél...')

Attol meg hogy tavaszi vasarnak van nevezve (es ennek ellenere husveti jutalmak vannak benne), ez bizony nem tul szep dolog...
Dátum: 2016.03.27. 13:38:56
Nalam is `+0' a jutalom.
Dátum: 2016.03.27. 13:36:52
Orulok, hogy derultseget keltettem. A nevet szandekosan nem masoltam be, de hozzatartozik a tortenethez, hogy nem a JV-tol erkezett a valasz.
Dátum: 2016.03.23. 13:17:07
Ha mar femerult, idezek egy reszletet az usz-szel folytatott levelezesbol ami az osi aranypenzre vonatkozik.:

2015. Oct. 02. 18:32
"...
Sry, ez még annyira fejlesztés alatt van, hogy nem árulhatok el róla többet. (de remélhetőleg jövőhéten elkészül)
..."

Majdnem.
Dátum: 2016.03.17. 11:40:13
Arany ladikoban osi aranypenz.
Dátum: 2016.03.11. 12:17:05
Update.

"...100 fölött kevesebbet kellett volna vonnia. Meg fogja beszélni Miklóssal, hogy hogyan változtassunk a képleten és majd megirjuk..."
Dátum: 2016.03.11. 10:47:28
Maris mennyire felertekelodne a mesterko erteke, ha a maximummal rendelkezo szakertelmeket novelne meg eggyel. (Meg aztan biztosan lenne is felhaborodas egy ilyen valtozasnal azok reszerol akik korabban felhasznaltak a mostani mukodese alapjan.)
Dátum: 2016.03.11. 10:40:00
Az alabbi idezetreszlet az ugyfelszolgalattal folytatott levelezesebol szarmazik. A bemasolasat azert tartom szuksegesenek, mert nagyon sok jatekost erinthet.

"
2016.03.11. 01:54:41 Csatlós képesség fejlesztés 4580. csatlós, tudás képesség: 127->128 szürke mytokronit: 176=>49
2016.03.11. 01:54:37 Csatlós képesség fejlesztés 4580. csatlós, tudás képesség: 126->127 szürke mytokronit: 302=>176
2016.03.11. 01:54:33 Csatlós képesség fejlesztés 4580. csatlós, tudás képesség: 125->126 szürke mytokronit: 427=>302
2016.03.11. 01:54:29 Csatlós képesség fejlesztés 4580. csatlós, tudás képesség: 124->125 szürke mytokronit: 551=>427
2016.03.11. 01:54:25 Csatlós képesség fejlesztés 4580. csatlós, tudás képesség: 123->124 szürke mytokronit: 674=>551
2016.03.11. 01:54:21 Csatlós képesség fejlesztés 4580. csatlós, tudás képesség: 122->123 szürke mytokronit: 796=>674
2016.03.11. 01:54:17 Csatlós képesség fejlesztés 4580. csatlós, tudás képesség: 121->122 szürke mytokronit: 917=>796
2016.03.11. 01:54:12 Csatlós képesség fejlesztés 4580. csatlós, tudás képesség: 120->121 szürke mytokronit: 1037=>917
"

Lathato, hogy a mytokronitokat rosszul vonta a rendszer. Nem tudom elozoleg is igy volt-e, ennek a kivizsgalasat kertem. En veletlenul vettem eszre, de a hiba jol lathato. Figyeljetek oda a 100 feletti kepessegfejlesztesnel, mert a 100 feletti koltsegcsokkenest nem biztos, hogy szamitja a rendszer.
Illetve az a keresem, hogy ne bombazzatok az usz-t visszamenoleges hibas szamitas miatt, mert ez egyelore feltetelezes (marmint hogy a multban is rosszul vonodott a kronit), es ha hibas a kod, akkor az ugyis javitasra es kompenzalasra kerul majd. Ellenben minden egyes ilyen feltetelezesen alapulo uzenet csak lassitja a folyamatot. Ami fontos, hogy figyeljetek oda a 100 felettik kepessegek fejlesztesenel!
Dátum: 2016.03.02. 22:44:18
A csatlosok fejlesztesehez szeretnek hozzaszolni, tanacsot adni a sajat peldambol kiindulva. Aki a rizsara nem kivancsi, a kovetkezo bekezdest at is ugorhatja, ott a lenyeg ossze lesz foglalva a keves/0 oskovet vasarlok szamara.

V5-on lathato a toplistan, hogy eleg jol allok csatlosokkal. Hazudnek ha azt irnam ezt oskovek nelkul ertem el, most nem is erre a reszere terek ki, azt ugyis tudja mindenki milyen sokat tud dobni rajtuk. Inkabb az osko nelkul elerheto hatekonysagot helyezem eloterbe ami barki szamara elerheto.
Minel alacsonyabb szinten el kell erni a maximalis vezetokeszseget, amit szerintem mindenki megtesz. Ha ez megvan, at kell gondolni, megeri-e 4 harcolo allat alacsony szinten, vagy 10+ allat hizzon csatlosnak egy harcolo mellett. Nekem az 1. csatlosomig (amelyik a templomi volt) csak az az egy harcolo allatom volt, utana alltam at 4 harcolora valamikor 120. szint kornyeken (sarkanybehemotok). Nyilvan az inspiracio nelkuli vilagokon a rengeteg mini event hatasara joval hamarabb elerik a karakterek az 1. csatlosukat, de ez most lenyegtelen. Ami a fontos, hogy osko nelkuli/keves oskovel valo jatek eseten a mielobbi allathizlalassal szep kis csatlosbonuszt lehet osszehozni. Ilyen jatekstilus (keves/0 osko) mellett a legnagyobb tap amire a husegszilankokat be lehet valtani az az osko, az oskobol pedig +tp-s felszereles a hizo allatokra. Ez erosen javallott. Meg ha a mini eventekbol es a tobbi esemenybol nincs is meg a csatlos 1. korben, akkor is. Gyakorlatilag a kennel az ido telesevel ingyen szintekkel jutalmazza a turelmet allatonkent egyszeri befektetessel ami kovasarlas nelkul is konnyen kivitelezheto. (Nekem a csatlosaim fele regebbi allatbol lett mint a most velem harcolok, es tobb mint egy evet voltak kennelben. Most vagyok 214. szintu, a harcolo allataim 120 kornyekerol szarmaznak.) Nem eri meg +tp-s felszereles es gradulatum nelkul allatot 20. szintre fejleszteni a csatlossa valasra varo allatok karara! Ahogy a megszerezheto csatlosok szama csokken, ugy lehet szepen hizlalni az allatokat kuldetesre az ido mulasaval. Rovid tavon hatranyt jelent ez a modszer, ez ketsegtelen, hosszutavon viszont boseges kamattal terul meg a turelem. Hefi V5-on hasonlokepp jart el (szerintem), meg lehet nezni oskomentesen milyen karaktert epitett (persze neki van oskotermo zsakja, de azert is meg kellett am dolgozni).
Ezek nyilvan nem fogjak kiegyenliteni a jol tejelo jatekosok elonyet, de segiteni fognak az olyan helyzetekben amilyen a mostani veremnel jonehany karakternel kijott. Csatlosok nelkul gyakorlatilag halott a karakter, ezt a problemat kompenzalja bizonyos mertekben a fenti variacio.

Roviden:
- az elso latasra jobbnak tuno opciok elvetese, mely hosszutavon eltorpul a busas kamattal megterulo bonuszok kepeben
- minel hamarabb maximalis allat elfogasa
- a 20. szinten valo sajtolas elfelejtese amig a csatlossa valassal folyamatosan kikopnak az allatok
- husegszilankok oskore valtasa es +tp-s allatfelszereles vasarlasa az osszes allatra
- turelmesen oszegyujteni a biz-baszokat a sima es mini eventekbol a fetisekre, az sem szamit ha nincs meg `1. korben', a leendo csatlos addig is ingyen lepi a szinteket a kennelben
- amint uj fetis van, azonnal felemelni hozza 1 allatot
- husveti fetis es a fetisfokusz mielobbi megszerzese, mindenkepp 1 esemeny alatt (itt annyi szilankot valtani oskore amennyi szukseges, ezzel is gyorsitva a feladatokkal es vasarlassal megszerzett tojasok szamat!)

Ezekkel a modszerekkel szinte 100%, hogy bizonyos idon belul nem fognak gondot okozni a verem lenyei. Ez alol sajnos kivetelt kepeznek a kiugroan magas szintu, de nem bivalyeros karakterek, akik a kalandokhoz hasonloan itt is jo esellyel sz*pni fognak.

Remelem, lesznek akik szamara hasznosnak bizonyulnak ezek a tanacsok.
Dátum: 2016.02.29. 23:56:58
A helyzetet segitendo lehet celszeru volna elerhetove tenni a robbantast a verem csataknal. Gondolom nem kerulne tul sok energiaba a leprogramozasa sem.
Dátum: 2016.02.25. 17:40:58
Lenyegeben annyi, hogy adott osszes kincskeresest olcsobb kifejleszteni tobb csatlosra mint kevesebb csatlosra. Tehat pl. 200-as osszesitett kincskereses eleresehez osszesen kevesebb sarga kronitot kell elkolteni ha 11 csatlosod van mintha csak 10. Es mivel a veremfetis a csatlosok szamat noveli, ezert ugyanakkora kincskeresest alacsonyabb sarga mytokoltseggel el lehet erni mint a veremfetis elotti idoszakban. => Indirekt modon maga a veremfetis noveli a kincskereses hatekonysagat (ugyanugy mint barmelyik masik fetis)
Remelem nem sikerult tulbonyolitanom.
Dátum: 2016.02.25. 16:04:34
Szerintem arra gondolt Ariel, hogy x csatlos eseten kevesebb sargabol el lehet erni y osszes kincskeresest mint x-1 csatlossal.

*Pl. 200-as kincskereses 10 csatlosra az 10*190 sarga myto, osszesen 1900 myto. 11 csatlosra viszont eleg 9 csatlosnak 18-as kincskeres, 2-nek pedig 19-es, ami 153*9+171*2, ami osszesen 1719 sarga ytot igenyel.
Dátum: 2016.02.20. 20:14:51
Valaki pls megmondja, hogy milyen modon es mertekben lehet a specializalt tulajdonsag fejlesztesi koltsegenek csokkenteset 80% fole vinni? Koszi elore is.
Dátum: 2016.02.20. 20:12:49
+1
Dátum: 2016.02.19. 13:06:34
Az en velemenyem szerint ez az esemeny az egyik legjobb lehetett volna, jelen formajaban azonban az torony magasan a legelhibazottabb mind kozul.

Az utolso hordak harca elott volt egy szavazas, hogy legyen-e egy utolso hh a vv elott. Ennek nem volt semmi ertelme, nyilvanvalo volt, hogy a beho 2 nap alatt nem fog egy teljes esemenyt leprogramozni. Minek kell a jatekosokat egyaltalan ilyesmivel hulyiteni (vagy hulyenek nezni), gondolok itt az abszolut kepmutato szavazasra. Elvileg az egeszen apro fejlesztesek megvalosulasa a vegzet verme programozasanak idoigenyessege miatt halasztodott.
Az eredmenyt Offs nagyon jol osszefoglalta, 3(!) jatekos esemenynaplojabol ravilagitott a kulonbozo exploit lehetosegekre es a random okozta oriasi kulonbsegek egy reszere. Mindezt megcsinalta maximum nehany ora alatt. Ne haragudjon senki, de ha Offs ezt ennyi ido alatt levezette, akkor a jatekvezetes hogy a fenebe nem volt kepes elore kiszurni ezeket 6 honap alatt a teljes dokumentacio birtokaban? Miklos, Offsboy hozzaszolasara erkezett, valasza egyertelmuve tette szamomra a valaszt, melyben 99%-ig bizonyos voltam elotte is. Nem is irom le, mert annyira nyilvanvalo, hogy mar szinte ordit...
Dátum: 2016.02.17. 13:49:53
Ertem es koszonom. Mas valasztas nincs, mint parat meglatogatni. Anelkul ugyanis nincs meg a szintorrel valo kuzdelemhez szukseges pontszam sem.