Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Tavaszi vásár (2016)
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
61. hozzászólás - 2016.04.01. 23:15:00
Lassan valaki elkezdhetné egy új játék fejlesztését!

Én nem maradtam le semmiről. De szerintem is az lenne a fair, ha még is időbeni határt húznának. Aki március 28 után vásárolt, az már kapja meg az ajándékot. Így olyan lenne, mintha valóban egy héttel hamarabb beharangozták volna.

A nagy multik, az ilyesmit kivételesen jobban kezelik, ez a helyzet. Plusz egy online játékot ne hasonlítsunk már megint bevásárláshoz, nem életszerű, és teljesen más elven működnek. (Illetve itt nem nagyon vannak elvek/tervek, ott meg igen.)
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 7.06
népszerűLelkes999Férfi
Végzetúr tehetség
177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
62. hozzászólás - 2016.04.01. 23:47:25 (Válasz Miklós #53 hozzászólására.)
Megkaptam a választ... Nekem nem jár az ajándék mert az volt a válasz, hogy nem tudjuk és nem az , hogy nem.
Örültem volna ha inkabb arra válaszolsz, hogy játékos társamnak miért azt írta Dikó úr, hogy mindenki ugyan azt a választ kapta, vagyis, hogy áprilisban lesz.
Én nem ezt kaptam,hanem egy nem tudomot...
Megmondom frankón az a bajom, hogy én egy szolgáltatást veszek. Nem csak magamnak hanem a barátaimnak is. Elöző hónapban 4 végzetúrnak tudtam küldeni őskövet. ( biztos találtam volna még 4 barátot akinek feldobta volna a napját egy kis ajándék)
Ezért a pénzért azt várom el, hogy ti a játékot úgy irányítsàtok, hogy azt mi élvezhessük és ne bosszankodjunk miatta. Úgy gondolom ( ha nem is ebben a rendszerben) de jár is nektek a fizetség a munkáért. Viszont azt elvàrhatom, hogy ne ad hoc - ra legyen egyik napról a másikra egy pénzbefizetési akció és ha már így alakult és rosszul kommunikáltatok le a szituációt ne azt keressétek, hogy lehet kibújni előle.. Nem az ajándékotok kell, hanem az, hogy azt a szolgáltatást amit veszek jól kezeljétek...
A hozzászólást Lelkes999 módosította 2016.04.02. 00:06:45-kor
Lelketlen Leonárd (V6) Hullaszag R.T

Jégszívű Leonárd (V5) Holt Költők Társasága
Pontszám: 6.67
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
63. hozzászólás - 2016.04.01. 23:50:57 (Válasz Don Firenze #59 hozzászólására.)
De szerencsére a megfelelő tájékoztatást adták. Forrásként ott a levelezés. Ha nem érted mit ír a másik, az nem a világ hibája, hanem a tied.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.92
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
64. hozzászólás - 2016.04.01. 23:54:06 (Válasz Amnael #60 hozzászólására.)
Technikailag nem kell nekik a mi pénzünk. Mondom ezt azért, mert önként és dalolva adjuk oda, hovatovább azt is el kell mondjam, hogy bárki aki azzal próbál takarózni, hogy "én fizetek, az legyen amit én akarok" azt elküldeném a h@lál faszára.

Én meg azzal akarok együtt játszani, aki értelmes, intelligens, költ a játékra, segít a fejlesztésben, segít építeni a közösséget, a közös jó építése felé orientálódik. Az összes többi károgó idiótát rövid úton kiraknám a picsába (ez most nem személy szerint ellened szól, inkább globális).
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.41
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
65. hozzászólás - 2016.04.01. 23:55:35 (Válasz Lanmandragoran #58 hozzászólására.)
Azt hiszem pontosan ezt a példát kéne alapul vennie mindenkinek. Pontosan ezzel szembesülök a Sparral is évente többször. Veszek mosószert, aztán 1 hét múlva feleannyiba kerül. Én meg majd hívogatom őket, hogy de hát most vettem pár napja, fizessék ki a különbözetet. Nonszensz.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.63
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
66. hozzászólás - 2016.04.01. 23:57:30 (Válasz Lelkes999 #62 hozzászólására.)
Ezért a pénzért nem ezt várod el. Ezt a pénzt befizetted mindenféle komment nélkül. Pont. Ha előzetesen valamibe belefoglalod hogy ezt várod el, akkor az hiteles és követelhető. De nem vártad el. Minden szó nélkül befizetted a pénzt, most meg utólag követelsz. (szintén nem személyes)
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.57
népszerűLelkes999Férfi
Végzetúr tehetség
177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
67. hozzászólás - 2016.04.02. 00:25:43 (Válasz LanMaffia #66 hozzászólására.)
Mi másik világban élünk a szó miden értelmében... Ha veszek egy szolgáltatást elvàrom érte, hogy az jó legyen. (Amibe a precízsèg is bele tartozik) Ha romlik a minősége nem fizetem tovább. Mint láthatod én nem vagyok az a kàrogó fajta. Nyolc év alatt nem sok vizet zavartam a fórumon, de úgy éreztem szólni érdemes egy olyan téma okán amikor azt érzem nem volt korrekt az eljárás...
Lelketlen Leonárd (V6) Hullaszag R.T

Jégszívű Leonárd (V5) Holt Költők Társasága
Pontszám: 7.14
kedvencCosmo55Férfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
68. hozzászólás - 2016.04.02. 00:41:26
Alapvető probléma, hogy a szövegértés - általában is - nagyon gyenge.
Pontszám: 7.84
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
69. hozzászólás - 2016.04.02. 08:25:23 (Válasz LanMaffia #66 hozzászólására.)
Értem mit mondasz, de vannak emberek akik nem Magyarországon élnek. Teljesen más mentalitással, gondolatokkal.

" Ha előzetesen valamibe belefoglalod hogy ezt várod el, akkor az hiteles és követelhető"

Otthon akkor úgy működik, hogy bemegyek a madaras tescoba,sparba vásárlok, és azt mondom. "Kedvesem, ha nem lesz olyan, ez a vákum csomagolt gyors érlelésű szalámi, mint amit drága Kázmér néni csinált 1978-ban akkor, sebtiben megyek a főnökhöz, és kérem vissza a pénzem."
Nincs ilyen. Ezért vannak a minőségbiztosítási rendszerek. A gyártók nem blamálják magukat, mert köti őket az iso 9001, vagy a kmá szabály és követlémény rendszere.
Folytatom-
Ha teszem azt vásárolsz valamit itt, de egy tájékoztatásnak köszönhetően kár ér, akkor bizony megtévesztés. Röviden velősen.
Az a probléma evvel, hogy egy cég 2 emberéről van szó. A levelekből pedig az derül ki, hogy nem lesz, nem várható.Másik oldalt, pedig meghirdette.
Egy szónak is 100 a vége.
Nem fair és korrekt üzleti magatartást mutatott be a cég azon játékosokkal szemben akik, áldoznak a játékra.
S próbálják, elkenni maszatolni az ügyet.
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 6.48
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
70. hozzászólás - 2016.04.02. 10:37:30 (Válasz Don Firenze #69 hozzászólására.)
De már megint rossz példákat hozol és ferdítesz. Ha az érthetőség kedvéért analógiát mondasz akkor pontosan ugyanolyan helyzetre kell, hogy érvényesüljön, mint az eredeti. Amit most írtál az annyi, hogy felhoztál egy példát, ami messziről hasonlító az eredetire, "felháborodsz" hogy az mekkora nagy igazságtalanság, aztán megoldási javaslatot teszel ennek a fiktív felháborító dolognak a megoldására. Lásd: http://a.te.ervelesi.hibad.hu/szalmabab

Emellett viszont egyetértek veled abban, hogy kell egy általános, cégen belülről kifelé azonosan kommunikált üzenet, ami nem téveszti meg a vásárlókat. Miklós tett is erre javaslatot. Emellett még annak a borzasztó nagy luxusnak is helyt adott, hogy egyéni elbírálás alapján beírnak jutalmakat bőven az akció tényleges időtartama előtt befizető játékosoknak...
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 9.09
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
71. hozzászólás - 2016.04.02. 10:41:10 (Válasz Lelkes999 #67 hozzászólására.)
Azzal egyetértek, hogy ha nem tetszik valami, azt jelezni kell. Jómagam is ezzel élek a lehető legtöbb platformon.

"Ha veszek egy szolgáltatást elvàrom érte, hogy az jó legyen" - ezzel szemben érvelnék úgy, hogy ez "csak" belső elvárás, nem pedig egy közös megegyezés része a fizetés megtörténte előtt. De magával az elvárás tényével egyetértek.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.09
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
72. hozzászólás - 2016.04.02. 10:55:41 (Válasz Lanmandragoran #58 hozzászólására.)
Idézet: Lanmandragoran - 2016.04.01. 22:16:54
Szokás szerint nem leszek népszerű, de ti vásárolni is úgy jártok, hogy hétfőn felhívjátok az Auchant, hogy mik lesznek legközelebb akciósok, aztán veritek pénteken a pultot, hogy ti szerdán megvettétek a tévét, közben csütörtökön meg leakciózták és ez mekkora szemétség?


Szimplan csak rossz a pelda. Az Auchanban van 10000fele termek, ebbol 100 a kulonbozo markaju es meretu tv. A vegzetur termeke az osko, semmi mas. A peldadnal maradva, az inkabb igy fest: felhivom az auchant es megkerdezem (+ a szomszedjaim is felhivtak, akiktol ezt hallottam szinten) lesz jovo heten akcios katalogus, es azt mondja nem, utana pedig 2 nappal a postaladamban landol, miutan en a teves info hatasara mar tul vagyok a nagy bevasarlasaon.
Az oskovek melle jaro ajandek a kedvezmeny, a termek attol meg az osko marad, mielott ebbe kotne bele valaki.
Pontszám: 9.03
közkedveltBuildermannFérfi
Végzetúr mester
355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
73. hozzászólás - 2016.04.02. 11:02:35
Meg valami a tajekoztatast illetoen. Ha valaki azt kerdezi, lesz-e husveti befizetesi akcio (ilyen is volt, aki igy kerdezte), es az valojaban aprilis elejen kovetkezik be `tavaszi vasar` neven, de az ajandekok kozott husveti tetelek szerepelnek, attol az meg husveti akcio marad, csak be van csomagolva `tavaszi vasar` papirba. De hozhatnam azt is peldanak, aki konkretan "nem lesz" valaszt kapott. Egy pelda amit Miklos kiragadott ne valjon mar etalonna, amikor kiderult, hogy a jatekosok kulonbozo valaszokat kaptak az ugyanarra iranyulo, de ezinten kulonbozo kontosbe bujtatott kerdesekre.
Pontszám: 9.15
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
74. hozzászólás - 2016.04.02. 12:36:03
Teljesen egyetértek Buildermann álláspontjával és véleményével. Azért nem kampányolok itt az akció kiírása óta, mert:
- a beho ilyesfajta dolgaitól már egyrészt hányok, másrészt szarok rá
- a játék pénzügyi része továbbra sem érint, egyrészt az ilyenek miatt hagytam fel a befizetéssel, másrészt meg azért, mert nélküle is kb ugyanazt a színvonalat lehet tartani

Azért nyilvánulok meg mégis, hogy látsszon, nincs egyedül. Vagy nem olyan kevesen, mint ahányan próbálják az igazuk bizonyítani és kiharcolni, ami járt volna nekik. És lehetne több (fizetős) elégedett játékosa is a behonak, ha nem így állnának a dolgaikhoz, ahogyan most is. Kezdve az üfsz félretájékoztatástól az itteni "bocs, ráb***tatok, IJ"-ig.

További jó játékot!
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.08
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
540 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
75. hozzászólás - 2016.04.02. 12:38:51 (Válasz Quellon #74 hozzászólására.)
Monopol piac hátránya, amikor a piaci szereplő nem kezeli megfelelően azt, hogy jelenleg egyedül övé ez a szelet....
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 8.19
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
76. hozzászólás - 2016.04.02. 13:10:28 (Válasz Emishi #75 hozzászólására.)
Akár monopol helyzet, akár nem, közép- és hosszútávú stratégia, minőségbiztosítási politika és ügyfélközpontúság nélkül az ügyfelek elfogynak, csak a mikor a kérdés.
A stratégia hiánya nem csak a fejlesztéseken látszik, de az ügyfélszolgálaton, programhibák javításán és a problémamegoldáson, azok kezelésén is. Minden teljesen adhoc módon randomra van kezelve, és senki nem tudhatja előre, hogy a probléma megoldása bosszankodást, vagy megelégedést fog-e szülni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.59
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
540 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
77. hozzászólás - 2016.04.02. 13:14:08 (Válasz Ariel #76 hozzászólására.)
Igen. Én nem védeni akartam őket, csak ezért nem egészséges a monopol piac, mert egy rendes verseny helyzetben ezt a fajta magatartást nem mernék maguknak megengedi a piaci szereplők, mert jövőhéten húzhatnák is le a rolót.
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 8.19
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
78. hozzászólás - 2016.04.02. 13:23:13 (Válasz Buildermann #72 hozzászólására.)
Megkövetem magam, a te példád jobb analógia
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.61
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
79. hozzászólás - 2016.04.02. 13:25:24 (Válasz Emishi #77 hozzászólására.)
A májusi VU tali jó alkalom arra, hogy végre bemutassák, hogy mi a tervük a játékkal. Mik a tervek az elkövetkezendő 1-2-5 évben. Egyszer végre az ügyfélszolgálat is képviseltethetné magát. Kíváncsian hallgatnám a terveket a belső információátadással, a kompetens válaszok adásával kapcsolatban...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.06
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Tavaszi vásár (2016)
80. hozzászólás - 2016.04.02. 14:19:00
Nem nagyon kellenek analógiák és példák.
Aki írt az ÜSZ-re, és az ott kapott "nem tudjuk még" választ nemnek értelmezte, saját magát tévesztette meg.
Ha netán ezt a fals infót kivitte a szövije fórumára, netán ide is kiírta, másokat tévesztett meg (és ezt nem kéne Miklósékra kenni).
Aki elhitte ezt az infót, és emiatt nem várt 1-2 hetet, azt bizony megtévesztették, de nem a szolgáltató, tehát nem nagyon reális a kárigény a szolgáltató felé.
Aki egyértelmű nemet kapott a kérdésre válaszul, az jogosan várhatja el, hogy kárpótolják. Úgy emlékszem, erre el is hangzott az ígéret.
Játékos oldalról irreális elvárás és követelés a kompenzálás félreértelmezés, illetve "azt hallottam, hogy nem lesz, ezért befizettem" indoklás miatt. Emiatt kár is az asztalt csapkodni.
Ettől függetlenül:
Szolgáltatói oldalról viszont jócskán van mit javítani a kommunikáció milyenségén és a megfelelő információk megosztásán. Kis odafigyeléssel megelőzhető lett volna ez a mostani helyzet, és mindent el kell követniük azért, hogy ezt a jövőben kiküszöböljék. Jobb elkerülni a félreértéseket, mint utólag megpróbálni megmagyarázni.

Tudom, hogy könnyebb a másik oldalt hibáztatni, de talán le lehetne zárni ezt az ügyet a többség megelégedésére, ha minden érintett magába nézne, és átgondolná a helyzetet; illetve megvizsgálná azt a másik szemszögéből.
Jó lenne újra magával a játékkal foglalkozni, és jó lenne, ha ebben mindkét oldalról minél többen partnerek lennének.
Pontszám: 8.97
Oldal: 12345
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!