Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - tramenes

Dátum: 2008.10.12. 14:49:14
A vadászatos probléma többünknél előjött már; az az összeg ami a jó kvízkérdések után jár nagyjából 20%-al magasabb mint a vadászattal valóban megszerzett LE átlaga.

Az ilyet (amikor a nagy szórásból folyamatosan a kisebbet/rosszabbat/előnytelenebbet kapja a játékos) a TF-en Miklósrandomnak hívtuk ha jól emlékszem
Dátum: 2008.10.12. 14:06:11
Azért mert akkor mindenki azt csinálná hogy kiválasztja a 30at, 2 nap múlva átvált 15re és 60ppvel kezdi ütni a kicsiket.
Dátum: 2008.10.11. 18:40:00
Nem a "bemutatkozás" rovatba volt kitéve ez a szöveg? Azt ugyanis megtévesztésképpen a karakter játékosa is beleírhatta aki arra játszik hogy zárolt karit úgysem támad meg senki...

Edit: pár másodperccel lemaradtam úgyhogy csak ezért...
Dátum: 2008.10.11. 13:13:40
Csak ha te akarod.
Dátum: 2008.10.11. 08:11:23
Jó, ezt most muszáj ideírnom.

Történt hogy megvettem a vakító fény varázslatot és szinte képtelenség vele csatát nyerni! 9. szintű vari, -18 támadást kap az ellen alapesetben. Ezzel két probléma van:

-Ha megdobja a mentőt a varázslat hatásából egyáltalán semmi sem érvényesül! Nem feleződik vagy harmadolódik hanem egyszerűen hatástalan.
-Ha be is jön; akkor is eltalálnak közelharcban pedig nem alacsony a védekezésem...Ott kezdődik a dolog hogy ahhoz, hogy mondjuk a vfény és a méregfelhő minimum egálban legyenek egymással legalább 1 körrel kevesebbszer kellene hogy eltaláljanak közelharcban mint ha direkt sebzéssel megyek mert úgy jönne ki hogy amit nem lövök sebzésben az ellenfélbe azt nem szenvedem el a közelharcban.

A helyzet messze nem ez. 10ből 7csatát buktam vfénnyel!!! Nem értem hogy lehet hogy ennyire nem számít az a -18 tám (bónuszokkal -20) és miért nem jön be legalább egy része akkor ha sikeres mentőt dobnak ellene. Telsesen értelmetlen most ez a vari és fölösleges szenvedni vele; arról nem is beszélve hogy 30Vp...Talán lehetne egy kicsit balanszolni a dolgokat; senki nem panaszkodott erre bétán pl.???
Majdnem teljesen egyetértek. Sajnos voltam olyan bolond hogy a 30pp-s variációra nyomtam és egyszerűen nincs kit támadni. A banda feléről tapasztalatból amúgy is tudom hogy 2-300 LE-nél többet csak nagyon ritka alkalmakkor tart egyszerre magánál...Az utóbbi 1-2 napban semmit sem fejlődtem...
Dátum: 2008.10.11. 03:56:15
Melyik együttes neve tükrözi a leghűbben Tesla és Edison viszonyát?

Guns&Roses
Led Zeppelin
AC/DC
Iron Maiden

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!

Még 3szor leminősítenek és nem tehetek fel újabb kérdéseket....
Nem hiszem hogy az egyenáram/váltóáram már nincs benne a felső tagozatos fizikakönyvekben.
Ó; na azt én nem tudtam.
Hát nem volna komplett ha több ezerrel lépne szintet amikor ilyen kedves támogatói vannak a 8.on Pihi sem poénból lett benyomva; ép/Vp maxba ugrik szintlépéskor....
Van mondjuk pár ötletem ami nem biztos hogy a triviálisak közé tartozik...

-Nézi a szerzett LE pozitív változását mert a különbségnek minimum duplája van a karakternél.
-Nézi az állatka szintjének változását. Az ugrás nyertes csatát jelöl amiből jöhetett neki LE.
-Nézi hogy ki jött fel újonnan a fórumra; "dolgavégeztével". Ha a nick azonos a karakternévvel akkor valószínűleg a kari aktív volt az elmúlt pár percben, gyűjthetett LE-t.

A többi nagyjából már le van írva. És igen, a 200 LE-s küldivel "szabályosan" lehet jelentős LE előnyt szerezni; a megfelelő szintű nem vörösök gondolom kaptak már Sharpától körlevelet stb.

Mellesleg AA éppen most lépett 7. szintre; szóval a 8asok közül akinek van rá energiája akár a tettek mezejére is lépet a szájkaraté helyett
Az avatárképet ne tiltsák le mert kopasz van rajta?
Dátum: 2008.10.10. 14:14:35
A Bónuszok címszó alatt az elnyelésre ezt írja ki: "Ennyivel csökken a téged ért fizikai sebzés."

Ezt most a varázslatok sebzésére kell érteni vagy mindenféle direkt fizikai sebzésre?
Dátum: 2008.10.10. 12:57:50
Abszolút nem felháborodásból írtam; pusztán csak hivatkoztam arra hogy az általános iskolai tananyagban szereplő alapdolgok a kvíz irányelvei szerint hálás témának számítanak. Pontosan tudom hogy a hitoktatás nem kötelező az általános iskolákban de akkor is....ez azért mégsem valami asztrológiai kérdés ami után arra hivatkozok hogy "de hát a waldorfsulikban általános tananyagnak számít".

Szóval való igaz hogy "rájátszottam" az irányelvek szó szerinti értelmezésére (amivel egyben egy problémát is tematizálok) de azért annyira nem.
A véleményekkel azért várjuk meg azt a 2hetet, most egyelőlre a karik viselkedése és a játékosok elvárásai még a régi végtelen portyákhoz igazodnak annak ellenére hogy már egy új rendszer van érvényben. Még 3-4 napig nem hiszem hogy érdemes spekulálni vagy akár ennek az átmeneti időszaknak a tapasztalatait hangoztatni.
Dátum: 2008.10.10. 08:10:06
Tudtommal még nem kötelező az általános iskolákban a hittan oktatása.


MÁR nem kötelező a hittan oktatása; valóban, de azért ha jól tudom még "szabadon választható" vagy valami hasonló. A szinoptikust mint kifejezést nyilván nem is használják de azért a János-evangélium jelentőségének kiemelését a négy közül (ahogy általában az evangéliumok jelentőségét a bibliai könyvek közül) nem szokták elmulasztani, és a szinoptikus jelentésére rá lehet keresni ha valaki nem érti mit jelent a szó (syn-együtt, opsis-látni: a 3 szinoptikus evangélium nagyjából ugyanazokat a történeteket beszéli el, hasonló nyelvhasználattal).

A János-evangélium nyelvészetileg is, stílusában is, tartalmilag is eltér a szinoptikusoktól. Tartalmilag azért is különleges mert Jézus Krisztus istenfiúsága, az Atyával való kapcsolata a hangsúlyos benne, elvontabb, szimbolikusabb, kevésbé történeti jellegű mint a másik három, és a leginkább összeegyeztethetetlen a judaizmussal (judeo-kereszténység vs. Jézus-kereszténység).
Dátum: 2008.10.10. 07:31:42
A "Melyik nem szinoptikus evangélium?" kérdésem játékba sem került; valószínűleg központilag lett kiadminisztrálva. Plusz még jött a figyelmeztetés is hogy írjak megfelelő kérdéseket.

Az irányelvek közt ez áll: A leghálásabb "általános műveltség" témák:
- Általános iskolai alapdolgok. (...)

A 3 szinoptikus evangélium és a János-evangélium közti különbséget általános iskolai hittanórán IS tanítják; alapvető bibliaismereti kérdés; ki merem mondani hogy az általános műveltség része.

A kérdés egyébként annak ellenére lett elutasítva hogy korábban a Gilgames-eposzban szereplő Utnapistim története és a vízözön közti párhuzamra vonatkozó kérdésemet "jó kérdés"-nek értékelték. Egyszerűen nem értem ezt a rendszert; a "szinoptikus evangélium" lehet hogy túl specifikusan hangzik de sokkal inkább alapdolog mint az előbbi párhuzam oszt mégis kiszórták.....
Idézet: Zoli - 2008.10.08. 09:35:17
És a másodlagos támadásnak, meg a gyógyításnak továbbra is van értelme, főleg ha sokat portyázol...


Aham...egyrészt most lettek maximalizálva a portyapontok szóval olyan sokat nem lehet. Másrészt ha megnézünk egy jelenlegi 8. szintű állatot az 500 Xp amíg legközelebb szintet ép és maxba gyógyul. Ha a napi 30 portyás változattal számolom (ami csak azonos v. magasabb szintű elleni támadást tesz lehetővé) akkor kb. 45-50 nyert csata kell a szintlépéshez. Alacsonyabb szinten jóval kevesebb.

Továbbá; most 8. szinten az állatomnak 64 épje van; még ha minden csatában sebeznének belé 1-et (az átlag ennél nagyságrendekkel alacsonyabb, egy szinten össz. 2-4 ép sebet kapott eddig) akkor is bőven kihúzza a következő szintlépésig. Nagyon tovább meg nem is kell mert addigra már meg fogja érni új állatot befogni.

Szóval ez a része szerintem eléggé el lett számolva. 3as másodlagos támadással 1nél többet nem sebeztem még állatba körönként; ha mindenkinek lenne ennyi azt mondom talán volna értelme ezeknek a szakiknak. De így és most nincs.
Dátum: 2008.10.09. 13:51:36
Mien részei vannak az Uradalomnak?

majorság,vár,jobágy telkek, közös terület
rabszolgák területe, vár, majorság
majorság,jobbágyi vár,közös telkek
vár ,jobbágyi kastély,rabszolga területe
Dátum: 2008.10.09. 12:36:30
Illetve 20% esélyed van arra hogy mindentől függetlenül veszítesz. Ezt még a szerencse módosítja ha jól tudom.
Idézet: Leanthil - 2008.10.09. 11:54:52
nem is beszélve arról, hogy a gyémánt karakterek 6-7 napja még sehol nem voltak a top 10 karakterekhez képest, azaz rakétaként törtek előre.


Nos mivel Mordraneth az én karakterem pontosan tudom róla hogy a játék kezdete óta benne volt LE diff szempontjából a Top5-ben és teljesen egyenletesen fejlődött. AA is foylamatosan első oldalas volt amennyire emlékszem; az más kérdés hogy az utóbbi pár napban nagyon megugrott.

Szóval ez a rakétás hasonlítás általánosságban egészen biztosan nem állja meg a helyét.