Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: Új végtelen világ
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
21. hozzászólás - 2014.04.10. 22:10:29 (Válasz Street05 #20 hozzászólására.)
Én csak 4-es szintű vagyok, és eddig kb. 80.000Huf körül költöttem a karimra. Személy szerint én nem örülök az új világ indulásának már ilyen kis szinten is elég kevés az aktív játékos mi lesz később amikor elindul a V6? Nagy részben az eddigi világok fognak még jobban kihalni.
Kérdezhetném én is azt, hogy akkor mi lesz az eddig sem túl nagy játékélményemmel, ha már csak az inaktívak fognak körbe venni? Töröljem a mostani karakterem és kezdjem én is a V6-on(irónia)?

A VU szerintem pont az a játék ami a szintekhez mérten is sok sikert adhat és már az is elégedettséggel tölthet el, ha a környezetedben te vagy a top.
Miért kellene mindenképpen azt látnom,hogy én vagyok a Top1 a ranglistán? Ha mindenkinek ez lenne az igénye akkor lehetne annyi világot indítani amennyien játszunk.
Most indul egy világ és aztán ismét kell egy újabb, mert egy idő után úgysem érhetők be az elsők.
Én nem mondom, hogy ne legyen egy új világ, ha annyira "nagy" az igény rá, de akkor a meglévő világok játékosainak a játékélménye se szenvedjen csorbát. Azonban a V6 szinte biztosan befogja szívni az újonnan érkezőket egy jó ideig és a többi világon játszó kis szintű játékosok fogják kárát látni ennek. Aztán idővel persze azt követők.

Nekem is lehetne egy kérésem? Szeretnék kisebb szintűeknek is klónokat, mint a kristályhorda. Legyen legalább kit ütni.
Pontszám: 7.13
kedvencHanspeterFérfi
Végzetúr mester
451 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
22. hozzászólás - 2014.04.10. 23:07:21 (Válasz Bíborhold #21 hozzászólására.)
Szvsz nem épp normális, támogatandó taktika, hogy ücsörögsz alacsony szinten, és pumpálod magadba a pénzért megvehető tápokat, miközben várod a "sültgalambot" a figyelmetlen, kezdő újoncok személyében.
Meg kellene indulni fölfelé, és JÁTSZANI, úgy mindjárt nem lesz unalmas, és klónok se kellenek célpontnak.
Kiképző - v3
Pontszám: 8.37
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
23. hozzászólás - 2014.04.10. 23:53:34
Nem pumpálok semmit magamba csak azt amit mások is megtehetnek. Azt nem értem, miért kellene nekem sietnem a szint lépéssel. Nem célom, hogy mihamarabb minél több szintet lépjek. Mert aztán jönne csak a csalódottság, hogy szinte mindenki lever és ez késztetne a játék abbahagyására.
Míg jobban megéri portyázni, miért kellene erőltetnem a vadászatot? Nem szándékszom pókká válni, de próbálok minél optimálisabb LE/TP arányt elérni. A vadászást jelenleg csak a küldetések miatt csinálom.
Mindenkinek meg van a saját taktikája az enyém is. Kinek mi a játékról alkotott képe, de én is JÁTSZOM még ha a start után nem is robogok ezerrel.

Mint igény szerintem jogos, hogy minden szinthez tartozzanak klónok. Ha már ilyen kis szinten se nagyon van aktívjátékos akkor mi lehet feljebb?
A V6 után ez még inkább javasolt lenne.
Pontszám: 6.75
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
24. hozzászólás - 2014.04.11. 00:42:33 (Válasz Bíborhold #21 hozzászólására.)
Közelítsük meg egy kicsit a másik oldalról. Míg neked van egy taktikád, amit ugyebár ne ítéljen el senki, mert mindenki úgy JÁTSZIK ahogy akar, addig aki azon a taktikán van, hogy "legalább" a top szintlépők közelébe akar lenni, az mit tegyen?
Neked biztosítva van a lehetőség, de a többinek? És a helyzet az, hogy még csak ki sem derülhet itt fórumon az a "nagy" igény az új szerverre, mert aki most nem játszik, az nem fogja itt neked leírni, hogy "ejj de jó lenne ilyennel játszanom, ha nem az villogna a fő oldalon, hogy az utolsó szerver amit megnyitottak 4 éve fut!"
Nem. Egy új játékos sohasem azzal kezdi, hogy átlapozgatja a fórumot, a szabályzatot stb., hanem beregisztrál a játékra. Előszőr mindenki játszani akar. És ha a teljesen új ember feljön és beregisztrál, majd jogosan gondolja, h. "ba**ki ennyi idő alatt kijártam a gimit",akkor az tovább fog játszani?
Vagy jobban ide köti az embert, ha lát némi esélyt bármi eredményre akár teljesen laikusként?!
És pontosan az a baj azzal a szemlélettel, amit a magadénak tudhatsz, hogy Téged nem is érdekel más ember, más taktikája, játékélménye stb.. Neked megvan a taktikád, vagy osszák ezt az újonnan érkező játékosok is, vagy hagyják az egészet a francba?
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.13
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
911 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
25. hozzászólás - 2014.04.11. 04:35:26 (Válasz Street05 #24 hozzászólására.)
Idézet: Street05 - 2014.04.11. 00:42:33
aki azon a taktikán van, hogy "legalább" a top szintlépők közelébe akar lenni, az mit tegyen?

1,5 év top 70-en belül és van aki jobban nyomja.
Egy új világ indításával ugyanúgy széthúzódik a mezőny, lsd.: V4 Top1: 58. szint, pl.: a 70. 27. szintű.
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.66
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
26. hozzászólás - 2014.04.11. 09:53:09 (Válasz Street05 #24 hozzászólására.)
"És pontosan az a baj azzal a szemlélettel, amit a magadénak tudhatsz, hogy Téged nem is érdekel más ember, más taktikája, játékélménye stb.."

Nem értem, ezt miből gondolod? Mert nem örülök a V6-nak? Amit leírtam, engem nem az zavar, hogy új világ indul, hanem a meglévőkben csökkennek majd az új aktív játékosok száma. Megoldásként már említettem a klónokat, hogy legyen érdemben kit ütni. Tehát nem ellene vagyok, csak kellene valamilyen alternatíva. Meg kell jegyeznem, itt nem csak magamra gondolok hanem az eddigi világok kisebb szintű játékosaira. Remélem te is megértesz engem.
Pontszám: 7.80
kedvencStreet05Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
27. hozzászólás - 2014.04.11. 11:54:36 (Válasz Bíborhold #26 hozzászólására.)
Így már tiszta, és ezt tényleg megértem. Ne haragudj a megfogalmazásért.
"Legyél a változás, amit látni akarsz a világban!"
Pontszám: 8.75
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
28. hozzászólás - 2014.04.11. 12:32:04 (Válasz Bíborhold #26 hozzászólására.)
Ne mondd nekem, hogy nincs célpontod, de nem pók vagy

Én 109. szintű vagyok, ne tudd meg hogy örülnék annak, ha csillió "otthagyott" karakter lenne, akiket optimálisan -3 és -4 szint közt üthetnék...

Ha végre elkezdek ütni, akkor MINDENKIT ütve, aki nálam alacsonyabb szintű kb 30 csata után üres a portya listám...
Pontszám: 6.32
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
29. hozzászólás - 2014.04.11. 12:50:46 (Válasz Birka #28 hozzászólására.)
Mi akadályoz meg abban, hogy felfelé is üss? És akkor több, mint 30 csatád lehetne..
Pontszám: 7.79
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
30. hozzászólás - 2014.04.11. 12:52:08 (Válasz Yaksee #29 hozzászólására.)
35 percenként 30 csatát tud tolni csak lefele ütve, elméletben. Egy nap alatt ellövi a 300 pp-t, teljesen jó.
A hozzászólást Maci módosította 2014.04.11. 12:52:50-kor
Pontszám: 7.69
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
31. hozzászólás - 2014.04.11. 13:06:51 (Válasz Hanspeter #22 hozzászólására.)
Idézet: Hanspeter - 2014.04.10. 23:07:21
Szvsz nem épp normális, támogatandó taktika, hogy ücsörögsz alacsony szinten.


Amíg a rendszer ezt nem "egyengeti", addig ez nem kérdés. Szabad ilyet, akkor miért ne csinálja. Különösen, ha ez örömet is okoz neki???

A "globális" negatív hatásait senki nem nézi, mivel a pénzéért ő "vett" valamit, leszarja a másikkal mi történik. Tipikusan a: "Ha már van egy sportkocsim, akkor hol érdekel, hogy mennyi a CO kibocsájtása?"

Nézzük V6 szempontjából mik a lehetőségek:
-Jóllakottság (Annyit portyázhatsz, amennyit vadásztál)
-Autóvadászat (Ha nem vadásztál abban az órában X-et, akkor autó vadászik a rendszer.)
-Kötelező vadászat (Amíg nem vadásztál aznap X-et, addig mást lé termelő tevékenységet el se indíthatsz.)

Ezek mind valami olyasmit erőltetnek a játékosra, amit "utál", ráadásul hosszabb távon csak foldozgatja a rendszer hibáját.

További lehetőségek:
-Minden megszerzett LE mellé legalább /X TP is jár automatikusan.
-Friss kátékosok nem támadhatóak indulástól számítva addig, ahány napos volt a szerver az indulasakkor
-X. szintig (folymatosan nő) az új játékosok nem támadhatóak
-Karakterek "élettartalma" alapján az EH feletti portya jövedelmek arányosan szorzódnak. (10 napos lvl3-as karakter egy 2 napos lvl1-estől ötöd annyi lét kap...)

Ezek közül (vagy ha van még ötlet az jöhet) valamit be kellene vezetni V6-on, különben semmit se csinálunk arendszerrel, csak paskoljuk a szrt...
Pontszám: 6.32
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
32. hozzászólás - 2014.04.11. 13:09:36 (Válasz Maci #30 hozzászólására.)
Persze, csak általában ájultra is verem a szegény farmokat...
Abban se akadályoz meg semmi, hogy vadásszak, vagy töröljem a karaktert
Sőt V5-ön indítva egy vatta new karaktert én lehetek a top1 jelenleg (TOP lassítás+inspiráció kombó miatt), akkor miért nem ezt csinálom?
Pontszám: 6.32
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
33. hozzászólás - 2014.04.11. 14:11:36 (Válasz Birka #31 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2014.04.11. 13:06:51
...Ezek közül (vagy ha van még ötlet az jöhet) valamit be kellene vezetni V6-on, különben semmit se csinálunk arendszerrel, csak paskoljuk a szrt...

Maxos 1etértés, de nem csak V6-ra lenne érdemes gondolni (és újabb eltérő szabályú világot kreálni).
Nézzünk egy kis hatástanulmányt azért.
Ha csökkentik a karierő különbségeket okozó tényezők hatását (BRUTÁLISAK per pillanat), akkor az egyrészt pozitív hatású lesz, mert nagyobb teret ad a taktikai oldalnak (fejlesztési irányok tul-szaki-AFK oldalon, felszerelés kombók - ezen a téren azért ölég gyér a lehetőség, stb.).
Másfelől arányaiban többet fog számítani a pénzes és a szövetségi oldal is (nem lesz több - csökkenne a LE/TP opt ereje).
Véleményem szerint erőteljesebbé lenne érdemes tenni a szaki és AF képesség versenyt is, mert per pillanat ölég állóvíz X szint felett (ki-mikor ér el oda, hogy már csak 1-2 témát érdemes tolnia).
Az épület/szövetségi támogatás erőarányát (most már) elég jónak látom – hosszútávon számításba vehető előnyt jelent egy erősebb támogatottság, amit a jelenlegi optokkal azért még lazán lehet kompenzálni – ennek a témának a relatív erősödését is bevállalhatónak érzem a karierő különbségek csökkentése érdekében.
Az ÁLTALÁNOS különbségekről beszélek és nem pl. 2 versenyhelyzetben álló kari közötti különbségről. Arányaiban nem szabadna szerintem adott szinten 50-80%-nál nagyobb eltérésnek mutatkoznia (a jelenlegi több 100%-okhoz képest) TÖ-SZÖ fronton.
Persze ha valaki csak épít, vagy „alkoholista”, esetleg divat őrült azzal nehéz mit kezdeni… :S
No de ez mán megen inkább fejlesztési téma (nem ebbe a topicba való)...
Pontszám: 7.27
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
34. hozzászólás - 2014.04.11. 14:35:34
Sziasztok.

Birka felvetése elég érdekes arra nézve, hogy kötelező dolgokat kellene elvégezni, ahhoz, hogy portyázhass.

Igazából ez nálam ott dől meg, hogy felesleges tevékenységeket jelent és plusz időt vesz el. Ráadásul,ha X lé mellé jár automata X TP, akkor már eleve fölösleges a kötelező penzum. Igen értem, hogy hosszú távon így jobban korrigál a rendszer, de némi eltérést akkor is kell generálni, mert tök egyforma karaktereknek nem sok értelme van.
Ha kötelező vadászatot akartok akkor annak időhúzó tényezőjét ki kell iktatni. A vadászat időket le kell tolni a béka se**e alá a szakikon felül. Kattintásra történjen meg a vadászat. Beállíthatóan 1-10 vadászat végrehajtódik. Van erre "lötyi", de ezt be kell vezetni, mert már mindenkinek tele van vele a hócipője.

Azzal sem tudom,hogy vagytok, de tök unalmas szerintem újra és újra ugyanazokat a szakikat húzni. Nem azt mondom, hogy új játékot találjatok ki, de valami csavart vigyetek bele a szakikba. Legyen már más az élmény. A tulajdonságok jók, azon nincs mit variálni.

Kisebb szövik, viszont hatékonyabb erőkihasználás az épületeknél és az epikek ellen. Legyen szorzó a tagok számára nézve.

Valami forradalmira talán még én is beregiznék, de, ha nem találjátok fel a spanyolviaszt akkor nem én vagyok az a célcsoport akit odavonzotok a V6-ra. Sok sikert.
A hozzászólást Fecsu123 módosította 2014.04.11. 14:38:20-kor
Pontszám: 8.42
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
35. hozzászólás - 2014.04.11. 15:02:20 (Válasz Fecsu123 #34 hozzászólására.)
Látom a lényeg elkerülte a figyelmed

A kötelező dolgok kapcsán leírtam:
Ezek mind valami olyasmit erőltetnek a játékosra, amit "utál", ráadásul hosszabb távon csak foldozgatja a rendszer hibáját.


Szerintem 2 dolog elégséges lenne, sőt a "new" karakterek védelme minden világon jöhetne...

-Minden megszerzett LE mellé legalább /X TP is jár automatikusan, ha amúgy nem járt volna legalább annyi mellé.
-Karakterek "élettartalma" alapján az EH feletti portya jövedelmek arányosan szorzódnak. (10 napos lvl3-as karakter egy 2 napos lvl1-estől ötöd annyi lét kap...)


De érdekelne más ötlete is, hátha van univerzálisabb ötlet...
A hozzászólást Birka módosította 2014.04.11. 15:03:04-kor
Pontszám: 6.32
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
36. hozzászólás - 2014.04.11. 15:04:55
A legfontosabb dolgot még nem írta le senki:

Megszelídíteni a Hatalmas és Rémületes Random Nagyurat.
Báró Samedi
Pontszám: 7.92
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
37. hozzászólás - 2014.04.11. 15:06:53 (Válasz Fecsu123 #34 hozzászólására.)
Idézet: Fecsu123 - 2014.04.11. 14:35:34
...Valami forradalmira talán még én is beregiznék, de, ha nem találjátok fel a spanyolviaszt akkor ...

Egyedül akkor látom értelmét a sokvilágos játékkoncepciónak, ha azok eltérőek. Viszont ezt a Behó nem szívesen vállalja be (érthető).
Csak azért, hogy megen legyen egy max a rajtnál érdekes, pezsgő világ...
Arra ott van a V4, bár... Annak, aki be tud vállalni egy kb. 2 kari igénymennyiségű (idő-pénz) játékot érte.
Kieg.: Párdon. Nem múltidőben akartam beszélni a V4-ről - javítottam...
A hozzászólást McMad módosította 2014.04.11. 15:15:42-kor
Pontszám: 7.27
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
38. hozzászólás - 2014.04.11. 15:18:17
A világok különbözősége lehetséges, csak elég sok probléma volt már ebből a múltban is, hogy külöböző világokon minden másképp működik.

Egy új világ elsődleges célja mindig az, hogy az új játékosok elsők közt állhassanak a rajtvonalhoz, mindenkinek egyforma esélye legyen. Ehhez persze legjobb lenne folyamatosan indítani új világokat, csak akkor meg az elnéptelenedés lenne a probléma. Épp ezért csináljuk a 60-as V4-et, hogy repülőrajttal lehessen bekapcsolódni a régi világokba (a következőnél már a V5-ös csatlakozás is lehetséges lesz).
Pontszám: 8.10
kedvelt tagNoodleeFérfi
Végzetúr mester
349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
39. hozzászólás - 2014.04.11. 15:41:30
Csatlakozom egyik ellőttem szólóhoz.
A HATALMAS RANDOM nagyon el tudja venni az ember kedvét.
Pár haver már lépett miatta.
Párszor már én is elgondolkoztam.
Csökkenteni kellene a randomot.
Vagy felteszek egy elég hülyének tönő kérdést.
Minek a random, nem elég a tö és szaki stb.-ből eredő eltérés?
Vallom, hogy pók bárki lehet.
Pontszám: 5.71
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új végtelen világ
40. hozzászólás - 2014.04.11. 15:41:38 (Válasz Street05 #20 hozzászólására.)
Idézet: Street05 - 2014.04.10. 17:54:15
Mivel gondolom Te is 1 vagy a sok olyan közül, akik jelenleg nem 4 év lemaradásból indulnál ha most tetszett meg a játék, és sejtem azt is, hogy pont nem is érdekel, aki/k a másik oldalon vannak.


nem tudom miért fontos az, hogy milyen régiek a karaktereim, de ha érdekel: v1-en 4 hónapja indítottam egyet (az induló karakteremet töröltem vagy másfél éve), v2-n meg kb középmezőnyben vagyok 100. szint környékén
és valóban nem érdekel az új világ, hisz örülök, hogy az eddigiek is beleférnek az időmbe, de ahogy te is írtad, az a te oldalad, az enyém meg valszeg téged nem érdekel, ami szerintem legalább olyan fontos, mint ez a másik, hogy az eddig boldogulóknak legyen érdekesebb, ami nekem:=a világösszevonás

ami engem zavar, hogy az "én" problémám nem új keletű, hanem akut, amire ha jól emlékszem a világok közti átlépés lehetőségének megteremtésénél azt ígérték a fejlesztők, hogy kb egy év múlva várható az igazi összevonás, ami remélem lesz, bár hinni valamiért már egyre kevésbé hiszek benne, ha a félelmem beigazolódik, akkor meg abbahagyom az egészet
Pontszám: 7.88
Oldal: 1234
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!