Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Scriptelők automatikus bannolása
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
101. hozzászólás - 2012.03.23. 10:04:31 (Válasz Aurri #88 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2012.03.23. 07:14:11
Viskos: 1) 85. Szint és azalatti tapasztalatokat írtam le. 2) vsz. értelmetlen entitást állattal támadni. Elöbb-utóbb úgyis megfekszik.
Nos, ha viszek állatot akkor csak 82k sebzést kapok az entitástól. Ha nem viszek állatot, akkor bever 15% alá és lényegesen kevesebbet sebzek rajta. Ha küldetést csinálok, akkor nem mindegy. A -csp sem mindegy.
Pontszám: 6.20
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
102. hozzászólás - 2012.03.23. 10:12:29
Szerintem itt kb. le is zárható a téma azzal, hogy a Beho és munkatársai átgondolják a felmerült dolgokat, ha van kérdésük felteszik, ha nincs akkor kimondják a végszót, hogy nem szabad semmit, vagy kijelölik tételesen mi oké és mi nem.
A játékosok pedig aszerint folytatják a mindennapokat.


Mód: kiemeltem, hogy látható legyen az egyéni viták közt, ugyanis azok 1-1 személy dolgai szemben a játékostársadalommal akik döntést várnak.
A hozzászólást Quellon módosította 2012.03.23. 10:31:38-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 6.93
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
103. hozzászólás - 2012.03.23. 10:21:36 (Válasz Birka #100 hozzászólására.)
Azt hiszem kezdem pedzeni hogy mik okozzák a szerverproblémát, mivel ezekkel eddig nem találkoztam így nem ismertem őket. Autoklikker, de durva hogy valaki ezzel nyomja.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.66
népszerűTaspiFérfi
Végzetúr mester
289 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
104. hozzászólás - 2012.03.23. 10:22:31 (Válasz Viszok009 #91 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2012.03.23. 07:50:53
Inkább csinálják meg az auto idomítást/gyógyítást. Nem akarom, hogy mindenki elhúzzon SZÖ-ben.

Én 7,5 perc alatt idomítok, tt nélkül. Állatot gyógyítani, meg nem tudom mi...

Bőven elég a többi játékosnak, ha szintet lépek és bekerülök a kalandpróbákba.


az a baj, a játékban a kényelem az értelem kárára megy, ha én költök MÉG többet ezekre a szakikra akkor hülyére fognak kalapálni mert lemaradok...
v3 - taspi
Pontszám: 7.04
népszerűTaspiFérfi
Végzetúr mester
289 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
105. hozzászólás - 2012.03.23. 10:27:39 (Válasz Craslorg #82 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.03.22. 22:14:47
Hány bejövő támadásod van más karakterektől?
Azért kérdezem, mert a sebgyógyítással nem azoknak van gondja, akik a környezetükben topkarakterek és nem nagyon cseszegtetik őket, hanem akik a tömegben vannak és sokkal többször csapkodják őket vagy esetleg varival amortizálják le 2-3 portya alatt az ÉP-jét az állatnak.
.


sem... epikusok, entitások, térkapuk 5x jobban szétcsapják az állatokat, még bőven 100 feletti vastag bőrnél is...
v3 - taspi
Pontszám: 7.04
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
106. hozzászólás - 2012.03.23. 10:44:25 (Válasz Miklós #13 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.03.22. 16:46:24
A gond nem azokkal az automatizmusokkal van amik a legenerált oldalt formázzák, hanem azokkal amik 10 mp-enként küldenek lekérést a szervernek. Nem is értem mi a fenének kell egy 5 percenként üthető epikushoz vkinek 10 mp-es időközt beállitania...

Értelmetlenül nem akarunk senkit büntetni, az elsődleges cél a szerver lag megszüntetése. Ha valakinél ilyen problémát észlelünk, első alkalommal csak figyelmeztetés lesz de utána már bant.


Kedves Miklós ebből nekem az jött le, h téged nem zavarnak azok a csalók, akik 5 percenként scripttel ütik az epikust.
ebben az esetben jó lenne kissé újra tisztázni mit is szabad és mit nem. Mi törjük magunkat, összeszervezzük a dolgokat epiknél pl, de ha elég munka közben háttérben futtatni egy jó kis scriptet akkor szólj.
gondolom ezek után az sem zavaró, hha egy script 35 percenként sorban megüti a potenciális portyacélpontjaim. hiszen ha kristályról van szó akkor nem okozok játékosnak kárt egyes logikák szerint, ugye?
vannak még fantasztikus ötlteim.

egyébként ez mit szabad és mit nem dolog eredményezi, h sokan igenis scripteket használnak mit ebben a topikban is látszik. kérik, h előtte figyelmeztetés kapjanak, ne rögtön zárolást ill egyes script opciókat hagy használjanak.
persze nem okoznak gondot másnak... mint amikor közel 48 órán át figyeltük a karit, 4 ruhát váltott másodperc pontosan, majd epiket ütött. utána pedig büszkélkedik, h milyen kevés a vesztett Léje.

Nem azt mondom, h ide a bunkós botot. de ha lehet valamit kényelmesebben és szabályosan akkor kérném írják le nekem feketén fehéren. Én sem vagyok a magam ellensége, ha a Jv szerint nem gond akkor scriptet használjunk. de mindenki uazt és aki ezt túl lépi az tényleg ruházzák meg.
A hozzászólást BaalCain módosította 2012.03.23. 10:46:04-kor
Pontszám: 8.63
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
107. hozzászólás - 2012.03.23. 10:51:38
Még egy dolog azoknak akik eddig állataikat scripttel idomították és gyógyították. itt pedig sírnak, h mi lesz most.

elmondom: ti is ráköltötök rohadt sok Lét a vastagbőrre, ebgyógyításra és az idomításra. HA nem tudok gyakran gépnél lenni akkor akár annyit is, h 2-3 kattból meglegyen az idomításod. szabad ám annak is 100+os alapnak lennie, a játékbeli kevés aktivitás pótlására ez a szabályos megoldás,
A hozzászólást BaalCain módosította 2012.03.23. 10:51:50-kor
Pontszám: 8.49
kedvencSzulaFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
108. hozzászólás - 2012.03.23. 11:07:05
Az állatgyógyítás automatizálásra javasolnám, hogy pihenéskor automatikusan gyógyuljanak az állatok, ellenkező esetben maradjon a manuális kattintgatós megoldás.
Ha automatikus gyógyítás menne a nap 24 órájában, akkor gyakorlatilag újra kellene tervezni az állatok sebződését, mivel jelentősen javulnának az életben maradási esélyeik
v2: Agnus Dei, Sötét Mágusok
Pontszám: 7.47
kedvencLavenderNő
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
109. hozzászólás - 2012.03.23. 11:20:03 (Válasz Szula #108 hozzászólására.)
Szerintem legegyszerűbb az lenne, ha a sebgyógyítást állatok esetén ugyanúgy időre be lehetne állítani, mint a gyakorlást. Persze annak megfelelő mértékben gyógyulna, amekkora a sebgyógyító képességünk, és addig, ameddig beállítjuk, vagy ameddig meg nem gyógyul. Természetesen nem lehetne egyszerre gyógyítani vagy gyakorlatoztatni egy állatot. Viszont nem kellene félóránként benézni és nem is lenne illegális, ha komolyabb gyógyításra van szükség. A moráljuk pedig annak megfelelően változna, ahogy egyébként is, ha gyógyítgatva van félóránként/negyedóránként, kinek mik a lehetőségei alapjáraton.
Legvégül, ha csak cápa marad a nagy tóban, egymást fogják megenni: nem marad majd semmi, csak a víz maga...

V2, Zialin
V5, Lavender
*****

Piros gombot az új-inaktív templomoknak!!!
*****
Pontszám: 7.69
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
110. hozzászólás - 2012.03.23. 11:54:33
Én pedig visszakapnám a másodlagos támadásaim, varimba ölt Lét és az Af képességre költött af pontot.
Mert ugye nagyon nem hatja meg az ellenfelet az állat sebződése, hha utána elmegy pihenni mondjuk dolgozni iskolába és mire hazaér maxon van minden.

de mint olvasom közben sok helyen ez a script a leggyakrabban használtak között van jelenleg is.

A jv nem védi meg a szabályosan játszókat a scriptelők előnyétől.

Legyen automatikus gyógyítás,nekem is könnyebb de akkor nagyon át kell írni a másodlagosokat af képességeket meg mindent.
nekem is volt kocka napom amikor 30szor gyógyítottam a kufár event alatt a jószágaimon.
van ismim, aki egyben lépi le a napi pontjait Alap 300as sebgyógyítás. biztos növelt volna ilyet, hha szabad scriptelni.
Pontszám: 8.99
fórumozóReneFérfi
Végzetúr tanonc
44 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
111. hozzászólás - 2012.03.23. 11:56:59
Inkább nem írok semmit!!!Sokakat megsétene amit mondanék!
A hozzászólást Rene módosította 2012.03.23. 12:12:20-kor
Pontszám: 6.66
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
112. hozzászólás - 2012.03.23. 12:19:21
Az már most látszik, hogy ez egy darázsfészek, és könnyen a játék történetének legnagyobb botránya kerekedhet belőle, sok karaktertörléssel. Szerintem nagyon fontos lenne, ha a Játékvezetés betartaná a következőket:

1. Egy jó darabig az ellenőrzés csak detektív módban fusson, vagyis ezen időszak alatt senki nem lenne bannolva, hanem csak kapna egy értesítést, hogy JELENLEG a script ellenőrzés problémásnak érzékelte a tevékenységét. Fontos hangsúlyozni azt, hogy jelenleg, és megkérni a játékost, hogy jelezzen vissza, ha szerinte hibásan lett problémásnak érzékelve a tevékenysége.
2. A Játékvezetés a kezdeti szabályokat mindössze csak amolyan kiinduló állapotnak tekintse, ami jelentősen változhat a visszajelzések alapján.
3. A vitás helyzetekről szóló döntés legyen nyilvános, és a fórumon megvitatható, mielőtt a Játékvezetés elkönyveli a végleges döntést.
4. A detektív módnak csak akkor legyen vége, ha minden vitás kérdés rendeződött, és minden visszajelzés valamilyen módon figyelembe lett véve.

Egyébként meglehet, hogy már a detektív mód is elegendő hatással bír majd ahhoz, hogy a tényleg felesleges szerverterhelést okozó scriptek jó részét leállítsák, és így javuljon a helyzet.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.35
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
113. hozzászólás - 2012.03.23. 12:28:46
Alapvetően prisma javaslata hasznos.

DE!!! azzal a kitétellel, h egyszer visszaírta Baraty amikor láttuk, h vki scriptet használ, h el kell fogadnia, h óra perc uakkor a játékos a nap 24 órájában lead percenként 120 oldalbehívást. Az ilyen abszurd dolgok esetében nyugodtan mehet a ban. Ez nem a egy új szabályt sért meg, hanem a játék induló feltételét.

A sebgyógyítás egy sarkalatos pont.
Miért használnak scriptet? mert 4 harci állat a többi küldin pörög. Amikor szinteket lépünk egyre erősebb fegyverek, varik és a térkapus entis, epikus is egyre tápabb.
valjuk be a frankót. Ki az aki szintlépés és környezet erő-tau növelő tempóban növeli a sebgyógyítást?
Mert ha nem teszi meg, akkor ételemszerűen jön, h milyen sok idő...

Lehet rajta változtatni, de akkor nagyon sok mindenen kell.

Kérném A Játékvezetést, h mondják meg mit tehetünk.
ÉS védjék meg a szabályosan játszókat azoktól akik átlépik a határt ne csak kamuka legyen a szabály. Nem azért mert a szerver leterhelt és nincs rá több pénz, hanem mert SZABÁLY.
Pontszám: 8.32
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
114. hozzászólás - 2012.03.23. 13:05:19 (Válasz BaalCain #110 hozzászólására.)
Baal @

Tudod jól, hogy kompenzáció nem lesz.

Mivel nekem is volt kiesés az familiáris tapasztalatipontjából, a Tapasztalatkövemből, a Halálkristályomból, stb-ből.

Lehet ezen idegesgedni, de nagyon jól Tudod, hogy mi lesz.

Akik meg eddig scripteket használtak, akkor ezek után jobb scripteket fognak használni, amit a rendszer nem fog észrevenni...ezt kb ahhoz tudom hasonlítani, mikor a sportolók fejlettebbnél fejltettebb doppingokat használnak, mindig lesz olyan, amit nem tudnak kimutatni.

Jelen állás szerint, ahogy Birka írta a bénákat kiszűrik, az okosok meg csinálnak jobbat.

Ennyi.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.81
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
115. hozzászólás - 2012.03.23. 13:22:50 (Válasz Viszok009 #114 hozzászólására.)
Idézet: Viszok009 - 2012.03.23. 13:05:19
Akik meg eddig scripteket használtak, akkor ezek után jobb scripteket fognak használni, amit a rendszer nem fog észrevenni

Ez egész biztosan így lesz, de ez nem feltétlenül baj. Nem szabad szem elől téveszteni az eredeti célt: a szerver tehermentesítését. Ha a mostani gagyi scriptek helyett sokkal hatékonyabbakat kezdenek használni, az már óriási nyereség, mert csökken a szerver terhelése.

Nem szabad abba a hibába esni, hogy magasztos, betarthatatlan elveket próbálnak technikailag kikényszeríteni, úgy garantált az óriási botrány, és felháborodás. Pragmatikusnak kell maradni, tehát a szerver terhelésének csökkentésére, és a teljesen agyatlan lekérések kiszűrésére koncentrálni.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.10
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
116. hozzászólás - 2012.03.23. 13:33:41 (Válasz Prisma #115 hozzászólására.)
Azt mondták a legtöbb lekérdezés a karakterlappal kapcsolatban van. Akkor első lépésben ezt kell átalakítani. A relikviákat aki meg szeretné tekinteni, az egy külön "linken" megteheti. Gyorsabb lesz tőle? Ha igen, akkor legyen. Ha sikerült megcsinálni akkor nézzük meg, hogy mennyivel csökken a terhelés...
Pontszám: 8.42
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
117. hozzászólás - 2012.03.23. 13:39:01 (Válasz Yaksee #116 hozzászólására.)
Végülis a relikeket tényleg nem nézi senki folyamatosan. A másét sem. Ez tényleg jó ötlet.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.67
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
118. hozzászólás - 2012.03.23. 13:41:11
megyek scripteket keresni

Nem akarok játékhátrányba kerülni a játék szabályait megsértőkkel szembe.

teljesen igazatok van, amit hagynak azt lehet csinálni.
Hívhatnak titeket csalónak, bugolónak kiskapu keresőnek de neketek van igazatok. Aki nem így csinálja az nem a való világban él. Prémes kariknak lehúzok minden scriptet és majd a 88. felhívás után ha úgy adódik kegyesen igazodok a játékszabályokhoz.

Azt hiszitek ironizálok? tök komolyan írtam
Pontszám: 8.75
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
119. hozzászólás - 2012.03.23. 13:42:41
Idézet: Prisma - 2012.03.22. 17:12:34
Alapvetően teljesen rendben van ez, a portyás üres kapura lövés viszont script nélkül is gyakori. Ha az ember gömbözik, akkor a megfelelő időben gyors egymás utánban lő egy csomó üreset, mire kibukkan a célpont,

Ezzel alapvetően nincs gond, de láttam olyan logokat amikor valaki 1 órán keresztül 5 másodpercenként próbálta a portyát. Ez kimeríti a "nagyon sokszor" fogalmát... Tehát csak akkor fogunk ilyesmi miatt figyelmeztetni/bannolni ha ez túllép egy reális mértéket.

Idézet: Yasmina - 2012.03.22. 17:46:40
Jó lenne, ha nem csak büntetne a játékvezetés, hanem törekedne arra is, hogy a legtöbb hasznos script alapból elérhető legyen a játékban!

Száz százalékosan egyetértek, számos olyan dolgot próbálunk megvalósítani, hogy a "fél-legális" scriptekre egyáltalán ne legyen szükség. A sebgyógyítás/idomítás egyébként érzékeny pont, mert effektive ezt a magas szakértelem ezt igenis megoldja, csakhogy itt a magasabb szakértelemtől nem lesz erősebb a karaktered, hanem időt spórolsz meg vele. Ezért sok ember azt mondja hogy neki "nem éri meg", inkább scripttel csinálja. Ez azonban semmiképpen sem fair azokkal szemben, akik ezeket a szakértelmeket felnövelték. A játékkal én is játszom, sebgyógyitásom és idomitásom igen magas, nem kell scriptelnem ahhoz, hogy az állataimat életben tudjam tartani és be tudjam idomítani. Egyetlen megoldást tudok elképzelni, hogy berakunk a játékba valamiféle automatikusan ismétlődő gyógyítást/idomítást, de akkor ez őskőbe fog kerülni. Tehát eldöntheted, hogy 1.) sokat vagy a gép előtt, kattintasz, 2.) vágysz a kényelemre, fizetsz érte, 3.) vágysz a kényelemre, és felnöveled a szakértelmet.
Pontszám: 8.59
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptelők automatikus bannolása
120. hozzászólás - 2012.03.23. 14:06:17 (Válasz Miklós #119 hozzászólására.)
Miklós, egyértelműen zárjátok (majd) le a témát, hogy milyen tevékenységért milyen bünti jár és akkor senki nem sírhat, hogy mégis mi történt.
Idézet: Miklós - 2012.03.23. 13:42:41
2.) vágysz a kényelemre, fizetsz érte

Ez nagyon jó lenne, legyen reális az ára mindkét fél részére.
Idézet: Miklós - 2012.03.23. 13:42:41
Száz százalékosan egyetértek, számos olyan dolgot próbálunk megvalósítani, hogy a "fél-legális" scriptekre egyáltalán ne legyen szükség.

Minél hamarabb sikerül annál hamarabb lesz nekünk könnyebb, kényelmesebb, örömtelibb a játék és nektek kevésbé terhelt a szerver.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.89
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!