Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Új AF képesség tervek
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
81. hozzászólás - 2012.08.14. 09:15:33 (Válasz McMad #79 hozzászólására.)
Idézet: McMad - 2012.08.14. 09:08:37
Vagy "hülyézzük" le a Bajnoki öv relik megvevőit, mert pl. a Zeon gyűrűje helyett azt vették meg? Kb. 30. szinttől NEVETSÉGES a bónusz hozadéka és ez szintről szintre csak jobban értéktelenedik el.


Ezzel sem értek egyet. A + 1 körnek nem a bajnokin van nagy jelentősége, hiszen ott átlagosan +10% sebzés csak. Sokkal nagyobb jelentősége van a kábító, kritikusos küldik pörgetésénél. Átlagosan -1 PP.
A hozzászólást Craslorg módosította 2012.08.14. 09:15:53-kor
Pontszám: 6.78
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
82. hozzászólás - 2012.08.14. 09:22:41 (Válasz Craslorg #81 hozzászólására.)
Őőőő... Az a Szívósság öve, amire te gondolsz... :-X

ELSŐSORBAN a bajnoki meccsek színvonala erősödne ettől a szakitól /ha jól be lenne lőve a szaki/, azaz szorosabb meccsek lennének, ahol nem ELSŐSORBAN a TÖ dönt el mindent.
Pontszám: 6.06
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
83. hozzászólás - 2012.08.14. 09:28:22 (Válasz McMad #82 hozzászólására.)
Mea culpa! Benéztem, mint Józsi bácsi reggel a kocsmába.
Pontszám: 7.66
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
84. hozzászólás - 2012.08.14. 11:25:10
Én érdekesnek látom a szétosztható bajnoki pontok elképzelést.

Mindenképpen szoros korlátok kellenek ahhoz, h ne egy sorsolássá változtassuk a bajnokit, hanem taktikai elemmel bővítsük, de sok ilyet ki lehet találni.
Pontszám: 7.62
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
85. hozzászólás - 2012.08.14. 11:53:42 (Válasz Craslorg #80 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2012.08.14. 09:13:46
Ezzel nem értek egyet. Nekem spec nagy örömöt szerzett, mikor a 2. kört simán elértem, majd a 3. kört, majd megérkezett az első bajnoki cím is. Igaz, meg is dolgoztam érte ~másfél éven keresztül, hogy ide elérjek.

Ízlések és pofonok. Én szakizok regisztrálás (november) óta, 70 támadáson kívül csak a Landragórból és a VT-ből van a TÖ-m és baromira nem érdekelt a bajnokin, hogy hányadik körig megyek, csak a LE-ért beneveztem, lecsekkoltam a meccseket meg az eredményfát, hogy tudjam kiknél próbálkozhatok be és ennyi, most az utolsón döntős voltam, de még jogosan alulmaradtam. A térkép event körkényékén végzek az utolsó szakival is amit még célul tűztem ki 1545-ös SZÖ-m lesz 46-on vadászként, megvan a mithril övem, jöhet a TÖ és utána már lehet érdekel majd mit sikerül vitézkedni a viadalon - persze, ha nem érek be pár durva pók közé

Idézet: McMad - 2012.08.14. 09:22:41
ELSŐSORBAN a bajnoki meccsek színvonala erősödne ettől a szakitól /ha jól be lenne lőve a szaki/, azaz szorosabb meccsek lennének, ahol nem ELSŐSORBAN a TÖ dönt el mindent.

Többedszer olvasom nálad, hogy "szaki", de csak most esik le! Akkor most AFK vagy szaki? Vagy mindkettő, mint a Tüsi bőrnél? AFP-ből AFK-t fejlesztek amiből kaphatok egy drága LE-ért jó magasra fejleszthető szakit, cserébe talán "izgibb" lesz a bajnokim? Mert ha így gondolod akkor a LE és AFP együtt már annyi lehet, hogy ha másra költöd (tudom van akinek már nincs mire, de nem az a többség) akkor nélküle bajnok lehetsz, mert nem pazarlod egy "izgi" mellékvágányra.

Na de ne keseredj el, te legalább újra és újra próbálsz tenni a játékért! Ez most nekem nem jött, be de lehet másoknak meg igen, csak hallgatnak vagy majd eztán olvassák.

*hibák
A hozzászólást Quellon módosította 2012.08.14. 11:56:06-kor
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 7.30
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
86. hozzászólás - 2012.08.14. 12:23:54 (Válasz Quellon #85 hozzászólására.)
Természetesen AF képességről van szó és nem szakiról. Kissé hajlamos vagyok "leszakizni" azokat is. Elnézést.
Tehát KIZÁRÓLAG AFP-be kerülne minden hozzá.

Elmondom, hogy miért erőltetem a fentebbieken kívül ezt a /szerintem optimálissá tehető/ megoldást.
Anno bevezették a Bajnoki medálbüntit, ami a szememben kb. így játszódott le:
Erős vagy? A legerősebb az adott szituban? Nesze egy medál.
Már megint TE? No mindegy... Itt egy kis bünti és nesze még 1. Meg még 1. Meg még 1. Meg.........
Mit panaszkodtok? Jaaa, hogy leállt a VÚ. Jaaaa, hogy ezzel a bevétel is csökkent... Hmmm...
MI a legfőbb gondotok? Hogy 1 kategóriában "tengődik" szeeeegény sokszoros bajnok?
Rendben. Megoldjuk. Itt ez a kis extra medálbünti....

A SAJÁT bőrömön tapasztalom, hogy szinte semmit nem számít a x3 és nem oszt-szoroz az ÁLTALÁNOS játékélményen. Mire gondolok?
Már sokszor felhoztam: Földbe döngölök, vagy földbe döngölnek változatlanul. MAX noszogat tovább időnként a 10x-es bünti.
A szememben NEM vált be az új büntirendszer.

Ez az AF képesség viszont nem csak a "gyengéknek" jöhetne be, de nekem is, mert inkább csökkentem az esélyeim akár 15-20%-al, minthogy tömény automatizmussá váljon a játékom és belefásuljak (igenerősen szubjektív álláspont, elismerem). HA nem jön be valami hasonló dolog, akkor megoldom magam, azaz DIREKT rongyolok a LE/TP-men.
Ugyan ez megoldja az ÉN problémám, de a többségét... :-X
Igen, ÉN nem vagyok normális. Tudom, de avvan.

Kieg.: /Apró infó azoknak, akik nem ismerik a karakterem: 9 kék és 4 piros medállal nyilatkozom. Ebből 4 medál 3x-os bünti mellett jött be/
A hozzászólást McMad módosította 2012.08.14. 12:26:50-kor
Pontszám: 6.38
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
87. hozzászólás - 2012.08.14. 19:24:52 (Válasz McMad #86 hozzászólására.)
Ha az a problémád, hogy túl erős vagy, és laposra versz mindenkit, akkor nem az a megoldás, hogy olyan képességet erőltetsz, amivel a gyengéket a saját szintedre hozod. Bármilyen szakértelmet/képességet hoznak be, az optimalizátorok sokkal jobban kihasználják majd, és ugyan úgy megnyerik a bajnokit.

A te problémádra egyszerű a megoldás, lehetővé kell tenni, hogy bármikor lehessen magasabb kategóriában is nevezni, ne kelljen megvárni hozzá X bajnoki győzelmet. De tudok még jobbat: fejlessz 1000-es mágiát. Mire meglesz, garantáltan gyengülsz annyit, hogy izgalmasabb csatáid lesznek.

A játékosok időt és pénzt ölnek a játékba, hogy erős karakterük legyen. Egy ilyen képesség után mégis miért tennék ezt, ha gyenge karakterrel is ugyan úgy sikeresek lehetnek?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.38
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
88. hozzászólás - 2012.08.14. 19:46:11 (Válasz Ariel #87 hozzászólására.)
Nem mertem eddig írni semmit, mert nem akartam negatív lenni és elsőként lefikázni az ötletet.
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 7.86
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
89. hozzászólás - 2012.08.14. 20:43:29 (Válasz Ariel #87 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2012.08.14. 19:24:52
De tudok még jobbat: fejlessz 1000-es mágiát. Mire meglesz, garantáltan gyengülsz annyit, hogy izgalmasabb csatáid lesznek.


Hát nekem cseppet sem lettek ettől izgalmasak a csatáim.
Pontszám: 7.00
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
90. hozzászólás - 2012.08.14. 20:55:40 (Válasz Kocos #89 hozzászólására.)
Már megvan az 1000? Lassan lehagyod az IQ-mat
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.75
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
91. hozzászólás - 2012.08.14. 21:59:09 (Válasz McMad #86 hozzászólására.)
Mc, az erösek szokták kapni a medálokat és ez így van jól. Emlékszem amikor még az új kis kariddal jelentkeztél hozzánk. Akkor azért törölted a régit ami amúgy is erös volt, mert nem te voltál a legjobb a mindenkori szinteden. A legjobbak közé akartál tartozni, nos ez sikerült is... Tessék zsebre vágni a bajnoki címeket és ha unatkozol, akkor igyunk meg egy sört inkább. Ne törd ilyeneken a fejed.
Szerintem az nem lenne kóser ha AF képességek segítségével müvi bajnokokat tudunk gyártani. Jó ez ahogy van a büntetéses rendszerrel együtt.
Az egyik bajnokimat egy 15 x-s bajnok ellen szereztem. Aki sokat csücsül egy szinten az bizony kikap elöbb-utóbb. Így legalább elkezdett mindenki szinteket lépni. Ha lassan is de megindultak felfelé.
Pontszám: 8.79
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
92. hozzászólás - 2012.08.14. 22:51:11 (Válasz Ariel #87 hozzászólására.)
Félreértesz és a javaslat több összetevőét /szerintem/ nem látod át.
Sem a benne rejlő lehetőségeket, sem a korlátait. :S
Ez látszik abból (is), amit javasolsz számomra, ahhoz képest, amit pont előtted "megoldásként" magam számára felvázoltam, mint egyszerű és játékcentrikus technikát /pl. eventpörgéssel/.
Sajnálom, hogy ennyien félnek egy "nehezebb" bajnokitól annak ellenére, hogy a javaslat LEGFELJEBB megszorongatja a topot, de el nem intézheti a trónfosztást. EZ nem is volt cél /szerintem és nem is tartanám okos húzásnak, ha ebbe az irányba menne el/.
Mindenesetre úgy látszik, hogy sokan a pénzükért pl. Bajnoki medált akarnak. FIXEN és rendszeresen. :-P
Kérném a Behót, hogy mérlegelje a Különedzés AF képesség javaslatot, oszt adjon medált minden fizető játékosnak ha épp bukja a bajnokiját a javaslat esetleges bevezetése után.
Cserébe lemondok a saját medáljaimról örök időkre /kvázi átadom letétbe, hogy BIZTOSAN megkapják az esetleges "pénz" reklamálók/.
Nem mellesleg én is fizető játékos vagyok és MARHÁRA NEM ÖRÜLÖK A "VÍGAN VÁGOM MAGAM ALATT A FÁT ÉS MÉG FIZETEK IS ÉRTE" fajta, hosszútávú problémákra fittyet hányó... Áhhh... :S
A pénzemért én hosszútávú játékot szeretnék és nem medálokat.
Ezenközben rohad ki alólunk a VÚ és a Behó kétségbeesetten libikókázik a befolyt összeg csökkenés /fizető játékosállomány csökkenés/ és a kavicsos fejlesztések /hétköznapi példával élve új adófajták bevezetése/ közötti egyensúlyozással.

Najóóó... Észhez térek. Ez nem kívánságműsor.
Szerencsére a magamfajta idiótákat ritkán veszik komolyan... :S
/Mód.: kis javítgatás.../
A hozzászólást McMad módosította 2012.08.14. 23:58:08-kor
Pontszám: 6.03
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
93. hozzászólás - 2012.08.14. 23:00:29 (Válasz Klarinét #91 hozzászólására.)
Áthelyezve a "Kötetlen csevej 2."-be. Nem (szorosan) ide tartozó téma.
A hozzászólást McMad módosította 2012.08.14. 23:09:24-kor
Pontszám: 6.38
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
94. hozzászólás - 2012.08.14. 23:42:00
Mondjuk ezt tényleg rendesen szétoffoltátok, de ha valaki újabb motivációt keres bajnokikon, már elhangzott a nagy ötlet: világok közti bajnoki.
Másrészt a magasabb kategóriákban indulók megkülönböztetése igazán megtörténhetne végre (jeleneleg még az eredménylistán sincsenek megkülöböztetve, nem kis fejtörést okozva sokszor olvasgatva az eredményeket, pedig kb egy perces leprogramozás lenne, mondjuk dőlttel szedni a nevüket). Jelenleg a rendszer csak a nevezés pillanatáig tesz különbséget, pedig ha pl. más színű medál járna így, ugye máris mekkora inspiráció lenne?
Persze lehet agyalni a fenti statszétosztós javaslaton is, csak elsőkörben ezt sokkal egyszerűbb lenne megoldani.
/OFF vége/
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.16
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
95. hozzászólás - 2012.08.15. 09:41:29 (Válasz Ariel #90 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2012.08.14. 20:55:40
Már megvan az 1000? Lassan lehagyod az IQ-mat


Valojaban nincs, es a kismadarak valami 1100+ ertekrol csicseregnek nalad, ezert letettem rola, hogy utolerjelek.
Pontszám: 7.00
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
96. hozzászólás - 2012.08.15. 19:11:41 (Válasz McMad #92 hozzászólására.)
Idézet: McMad - 2012.08.14. 22:51:11
Félreértesz és a javaslat több összetevőét /szerintem/ nem látod át.

Craslorg javaslatát szerintem átlátom. A te javaslatodat valóban nem. Igaz, hogy félmondatokban ötletelgettél, de konkrétumokkal nem álltál elő, mindössze annyi vált bizonyossá a hozzászólásaidból, hogy a gyengéket erősíteni kellene, hogy izgalmasabb legyen a bajnoki. De konkrétan kidolgozott javaslat számokkal, adatokkal, tényekkel nem került elő. Így mindenki számára nehéz átlátni a javaslatodat, de szerintem még te sem tudod konkrétan, hogy mit is akarsz...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.84
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
97. hozzászólás - 2012.08.16. 01:05:22 (Válasz Ariel #96 hozzászólására.)
No erre dobtam egy 10-est.
Korrekt reakció ÉS teljesen igazad van.
Összefoglalnám a kiegészítési javaslataimat /melyek az általatok felvetetett problémákat is többé-kevésbé kezelik/.

A Különedzés AF képesség által kizárólag bajnoki viadalra biztosított képességszint függő TÖ mennyiséget a játékos automatikusan és egyenletesen szétosztva kapja meg (kivéve a Mágia és a Szerencse) "Landis" módon, mínusz a képesség szintjének megfelelő mennyiség, melyet a játékos a nevezéséig oda állít be, olyan eloszlásban, ahogy taktikailag szeretné.
A bajnokin a képesség által biztosított plusz TÖ kvázi lekorlátozódik az ellenfelek TÖ mennyiségének függvényében úgy, hogy a nagyobb TÖ + annak 10%-a a felső határ, ameddig elmehet a pluszokkal a képesség által módosított TÖ.

No eddig ennyire jutottam.
Elméletben a következő hatással lehet számolni HA mindkét fél maximálisan ki tudja használnia a nagyobb TÖ + 10%-ot:
1. TÖ közeli állapot, mely során az nyer, akinek TÖ eloszlása (felszerelést is figyelembe véve), állatelnyelése, állatsebzése, egyéb AF képessége, stb. jobban üti a másikét egy szorosnak mondható mérkőzésen.
2. Egyéb esetben továbbra is a TÖ (és annak eloszlása) hangsúlyozódik ki.
3. Az "erős" játékosoknak csak a saját TÖ-jük 10%-áig érdemes feltolni ezt a képességet (ha ezen a téren is szeretnék biztosítani a lehetséges maximumot).
4. Aki szeretné ezt a képességet erőteljesen fejleszteni az mástól vonja el az AFP-t, tehát más téren vállal be hátrányt. Ezt úgy érdemes megközelíteni, mint a Bajnoki öv reliket (ölég drága cucc valamiért), tehát sokat áldoz érte, ez jobban érdekli (bajnoki), mint más, még akkor is, ha másra költve (pl. hosszútávon) akár jobban is járhatna mással.

Az RND-ben látok sok problémát még. MINIMUM "felszerelés" erejű a hatása.
Talán ha lenne még 1 bajnoki spec AF képesség, amely azt a bizonyos min/max találati esélyt tolná tovább, de semmiképp sem 0/100%-ig.
És akkor még nem szóltunk a varázslat/fegyver RND sebzéséről. A Varázslatnál az igazán erős a végeredmény befolyásoló tényező. Már közepes szinten is számítani tud, hogy negyedét, vagy felét sikerül "becsakolni" az ellenfélnek.
RENDKÍVÜL összetett rendszer. Nem is vállalkoznék a bevezetésére alapos tesztelés és véleménykikérés nélkül.
SZERENCSÉRE én nem a Behó vagyok.
Pontszám: 6.02
kedvelt tagVermákFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
98. hozzászólás - 2012.08.16. 14:24:29
Szabaduló művész:

Ha valaki elhurcol a kínzókamrába, és kiszabadulsz megkapod az összes lélekenergiáját (limit: viselő szintje x 500 LE)

Max. szint: 1

Költség: 20
Pontszám: 6.40
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
99. hozzászólás - 2012.08.16. 18:26:44 (Válasz Vermák #98 hozzászólására.)
Ennek nem sok értelmét látom. Ha kiszabadul, akkor a másikat bekamrázza és meg is kapja érte a portyáért az LE-t, majd a kamrabevételt is. Akkor nem kamrázza be, ha egyébként már tele a kamrája. Emellett ez durvább lenne, mint a scarabeus és persze szépen kijátszható, kihasználható.
Pontszám: 7.66
népszerűPsyChoTickTackFérfi
Végzetúr tehetség
224 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új AF képesség tervek
100. hozzászólás - 2012.08.16. 20:10:42 (Válasz Vermák #98 hozzászólására.)
Ennek semmi értelme
Pontszám: 7.68
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője