Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Segítő kéz és visszásságai
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
121. hozzászólás - 2011.12.13. 10:12:20
Eredetileg jó ötlet volt a segítő kéz. Sajnos mostanában a barátság karkötő és a sok abbahagyott karakter miatt sokan visszaélnek vele. Vagy normális az, hogy egy pár ezer lélekgyémántból és néhány ex játékos cimbora miatt akár +500 harci tulajdonságot szerezzen valaki? Szerintem egyáltalán nem. Sürgősen korlátozni kellene ezt, ha már a bizonyos játékosok nem korlátozzák magukat és nem érzik, hogy ez mennyire unfair!
Pontszám: 8.63
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
122. hozzászólás - 2011.12.13. 10:14:52
A bérlet elvitelére mindenkinek megvolt az esélye. Ott voltam, megvívtam egy licitharcot, enyém lett a bérlet. Ez ennyire egyszerű. Ja hogy te még nem tudtál elvinni egyet és most jobbat nem tudtál kitalálni amire hivatkozhatsz? Mindenki maga tudja mi kell neki


Kedvse Xena csak még egy kérdés,neked hogy állna a szád ha páran elkezdenénk síránkozni,és a Bérleted ez miatt a 3 szoros ár helyett a 1,3 szeres árat kapnád ezután!!!Biztosan örülnél neki és megköszönnéd nekünk hogy kevesebbet kapsz ezután
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 5.53
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
123. hozzászólás - 2011.12.13. 10:19:48
Egyébként volt olyan játékos is, akinek írtam ez ügyben egy normális hangvételű levelet, mire belátta, hogy nem korrekt amit csinál és levetette magáról a kezeket. Tezuman, szerintem Te is beláthatod, hogy a sok plusz tulajdonság nem jogos rajtad, nem tettél érte semmit, max beléptél pár haverral és klikkeltél 4et!

A bérletes párhuzam nagyon erősen sántít. Neked is évek óta lehetne, ha nem tartottad volna erősebbnek a lélekszipolyozót, a karémium csapdát, stb, vagy egyszerűen csak lett volna türelmed kivárni a bérletet…
Pontszám: 7.72
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
124. hozzászólás - 2011.12.13. 10:19:49
Eredetileg jó ötlet volt a segítő kéz. Sajnos mostanában a barátság karkötő és a sok abbahagyott karakter miatt sokan visszaélnek vele. Vagy normális az, hogy egy pár ezer lélekgyémántból és néhány ex játékos cimbora miatt akár +500 harci tulajdonságot szerezzen valaki? Szerintem egyáltalán nem. Sürgősen korlátozni kellene ezt, ha már a bizonyos játékosok nem korlátozzák magukat és nem érzik, hogy ez mennyire unfair!


Coronita drága!!!!Az én megvásárolt relikviámat ne akard már korlátoztatni Csináljatok magatoknak egy VU-t páran és ott akkor változtattok szabályt amikor akartok.Ezt már a JV-ők megtervezték bizonyára értenek hozzá
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 6.20
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
125. hozzászólás - 2011.12.13. 10:34:35
Mivel már többször szó eset rólam, hozzászólok a témához
Régebben p.o.k. voltam, az Le diffi toplista helyezésem ennek tudható be. Majdnem, hogy a játék elejétől folyamatosan a top 10-ben vagyok.
Jelenlegi vezetésem nem az én érdemem, értsd Begginer törlése, Galmuszk vélhetőleg VF-re váltott, Csaby meg korántsem olyan aktív, mint régebben.

Meguntam, az egy helyben toporgást ezért mikor játékba került az EH rögtön lecseréltem rá a visszafogott fejlődésem. Továbbá meg kell jegyeznem, hogy az indított portyáim 90% felfelé irányult, szimplán nem szimpatizálok a lefelé támadás ötletével. Egy ideje kb. tavasz óta, meg az EH-s egy helyben toporgást is meguntam ezért el kezdtem vadászni. Tudatosan rontom az Le/TP arányom a játékélményért cserébe. Szóval a szinguláris ismereteken kívül mindent megteszek a gyors haladásért. De ahogy éreztem karakterem gyengülését kértem segítségül társaim ez kb. nyár közepére tehető. Mi ellen védekezek? Egy állandósult programhiba ellen minek a neve VF. Miklós többszöri bevallása szerint maximum az Alapos tanulás AF képesség mértékűnek kellett volna lennie a VF-nek, de mivel későn jöttek rá így maradt. Mit csinálok csak felfelé támadok és lépem a szinteket, mint a villám.

Craslorg érvelése jogos a KH ellen az említett példában jogtalan előnyhöz juttat az SK. Ez jelen esetemben, még nem áll fent. 3 szinttel vagyok az utolsó KH-s alatt és még sosem támadtak meg. Nem érzem úgy, hogy jogtalanul bármi előnyt nyújtana nekem a segítőkéz. Nem vagyok legyőzhetetlen, így is kaptam már ki többször, ennek módján csak el kell gondolkozni. Mindenre van megoldás, de ha a nagyon nem megy elárulhatom, hogy lehet megverni. Ha az én általam indított támadásnál hatna, vagy ha nem lenne jelölve a portya listában (a harag itala sehol sincs jelölve), vagy ha a gömbözés nem mutatná ki a pontos mértékét, változtatni kéne rajta, de ezek már mind megvannak.

Xena hozzászólásain érezhető a szubjektív hozzáállása, csak azért van kiborulva, hogy egy személyt nem tud megütni, az indulatai nem engedik, hogy objektívan tekintsen a témára, vagy esetleg a játék keretein belül megoldást találjon.

Nem szokásom semmiért sem lobbizni a nagy fórumon, mindig az adott igényeimhez mérten próbálom a játék keretein belül a szabályokat nem áthágva, megtalálni a megoldást.
Mi lesz, ha módosul a dolog, szintén megtalálom a helyem. Valószínűleg félre dobom az etikai mércémet VF és lefelé ütésre váltva. Annyi biztos, hogy ilyen módon sem fogom behozni a szintlépés projekt által való karakterem gyengülését, de már hozzászoktam, hogy minden nerf negatívan érint


ui.:
Ha bárkit megsértett, hogy említettem a hozzászólásomban, kérem jelezze nekem és módosítom!
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 6.16
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
126. hozzászólás - 2011.12.13. 10:37:55 (Válasz Kapik #124 hozzászólására.)
Kedves Kapik! Kérlek próbálj meg elvonatkoztatni a saját karakteredtől és globálisan nézni a problémát! Szerinted mennyire reális az, hogy bárki (pl. én is) 3 telefonból és 10 klikkelésből tudnék 3-400 TÖt rakni a karakteremre?
Azért csak ennyit és nem 500-at mint Tezuman, mert az én barátaim sajnos hamarabb abbahagyták! Szerinted reális, hogy az szóljon bele két karakter erősségébe, hogy kinek hány barátja kezdte el és azok meddig játszottak?
Pontszám: 7.06
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
127. hozzászólás - 2011.12.13. 10:42:26
Én maximálisan megértelek,sőtt akik erősődtek eddigazok erősek is maradnak,de kérdezlek akkor mire találták ki a jóságköpenyét és a barátság karkötőt?Bizonyára valami funkcioja kell hogy legyen ne csak disz
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 5.90
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
128. hozzászólás - 2011.12.13. 10:47:52 (Válasz Kapik #124 hozzászólására.)
Te a Jóság köpenyéről beszélsz, nem? Mi a jóság abban, hogy az egyik bivalyerős megsegíti a másik bivalyerőset (és esetleg viszont) vagy egy lényegében inaktív karakter teszi meg ezt? Elég egyértelműnek tűnik, hogy a dolog a gyengék megsegítésére lett kitalálva, nem erre.

Valahogy ezt helyre kéne tenni. Persze hogy Xena nem objektív, de Tezuman sem az, és kettejük érvei közül Xenáé tűnnek meggyőzőbbnek. Nekem.
Pontszám: 9.20
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
129. hozzászólás - 2011.12.13. 10:48:19
Egy másik fontos dolog kedves barátaim!A segítő kéz csak a megtámadott karakteren működik,a támadásnál nem.Akkor már megint ott tartunk hogy egyeseknek törvényszerü hogy engem farmoljon,mert hát ha nem támad akkor semmi segítőkéz
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 6.20
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
130. hozzászólás - 2011.12.13. 10:53:56
A másik akkor mi a jó abban hogy valaki kap egy plusz harci kört,a szívósság övével,amit szintén ugyanolyan dukátért vásárolt mint én a köpenyt.Ő a támadásoknál is használja a plusz köröket,a köpeny csak a védelemre szolgál és nem támadásra!!!!!!

Ezért nem értem kedves barátaim ezt a több oldalas reklomálást,hiszen mégegyszer a védelem az védelem igaz?Ha rosszul tudom akkor helyesbítsetek pls de a segítőkéz plusz tuljai csak védenek
támadásnál nincsenek
!Akkor mi a visszaélés ebben?Hogy megvéded magad?Ha atámadásoknál is érvényben lennének a pluszok akkor maximálisan egyetértenék a problémával
A hozzászólást Kapik módosította 2011.12.13. 11:01:35-kor
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 6.23
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
131. hozzászólás - 2011.12.13. 11:14:17 (Válasz Kapik #124 hozzászólására.)
Persze, mert rajtatok kívül senki sem csinál semmit. Mindenkinek minden ingyen van, ellentétben veletek akik ugye mindenért keményen megdolgoztok.
Ha 4 kattintás lenne az egész akkor nyugodj meg hogy mindenki így rohangálna. A segítő kéz pedig nagyon is aktív karaktertől származik.

Egyébként a bérletet valóban nem tartottam fontosnak. Pont azért mert ekkora előnyt biztosít. Más világokon volt szkarabeuszom (kiherélték), kéngömböm amit szintén kiheréltek. A Xena által oly annyira magasztalt PVP rendszert pedig folyamatosan herélik.
Biztos voltam benne hogy a bérlet lesz a következő. Tévedtem, mert nem kalkuláltam bele hogy szép lassan az összes rinyagép beszerzi így ilyen téren semmi sem fog történni.
Megjegyzem nagyon helyes, hogy nem nyúltak hozzá hisz pontosan tudom hogy milyen "játékélményt" ad az utólagos belepiszkálás.

Továbbá csatlakozom az előttem szólóhoz. Én játszani szeretek. Ezért is lépek be nap mint nap. A "fejlesztéseknek" köszönhetően a játékélményt viszont csak a karakterem rombolásával kaptam meg.
Ennek egyenes következménye az, hogy a folyamatos önrombolás után elgondolkozik az ember azon hogy mivel tudná mindezt kopmenzálni. Ha nem így alakítják a játékot ahogy akkor nekem az életben nem kellett volna összeakadnom Xenával és akkor nem tudna miről rinyálni.
A hozzászólást Tezuman módosította 2011.12.13. 11:25:40-kor
Pontszám: 6.99
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
132. hozzászólás - 2011.12.13. 11:16:08 (Válasz Tezuman #131 hozzászólására.)
Nagyon rossz hasonlat, pont a lényeget nem érted szerintem! A szívósság övével semmi gond nincs, mivel azzal saját magadnak adsz egy kört. Ha a szívósság övével másnak lehetne adni harci kört, akkor az is rossz lenne és visszaélésekre adna lehetőséget a fent említett okok miatt!

(Nem Tezumannak szólt, hanem Kapiknak.)
A hozzászólást Coronita módosította 2011.12.13. 11:28:08-kor
Pontszám: 7.74
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
133. hozzászólás - 2011.12.13. 11:18:23
Parttalan vita, de mi lenne, ha lenne egy új AF képesség, ami a segítő kezet százalékosan "érvényteleníti". Legyen drága, legyen szinthez kötött, és max csak egy bizonyos részét vehesse le a segítségnek. (van már valami hasonló, csak az konstans, ha jól emlékszem %-os esély van a pihenés bónusz eltüntetéséhez).
Pontszám: 8.36
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
134. hozzászólás - 2011.12.13. 11:20:12 (Válasz NoFear #99 hozzászólására.)
Idézet: NoFear - 2011.12.12. 16:38:16
Egyébként én nagyon egyszerűen megoldanám ezt a helyzetet. Mivel a segítségnyújtás - amint a neve is mutatja - alapvetően defenzív eszköz és arra lett kitalálva, hogy a gyengéken segítsen, ne pedig az erősebbeket tegye úgymond "sérthetetlenné", ezért bevezetném azt, hogy akin a segítő kéz rajta van, az védekezésnél természetesen kapja meg amit rátettek, hogy megvédjék, DE akkor amikor ő támad valakit, akkor a segítő kéz által kapott bónuszokat viszont kapja meg negatívba az illető. Így kiküszöbölhető az, hogy valaki vígan pörgeti az ismétlős küldiket naponta 41pp-vel, de őt meg hiába támadja meg valaki, hiszen a kéz vagy kezek által szinte nulla esélye van a győzelemnek. Aztán akkor majd meggondolná az illető, hogy magára rakassa-e a védő keze(ke)t...
Pontszám: 5.85
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
135. hozzászólás - 2011.12.13. 11:20:14
A másik akkor mi a jó abban hogy valaki kap egy plusz harci kört,a szívósság övével,amit szintén ugyanolyan dukátért vásárolt mint én a köpenyt.Ő a támadásoknál is használja a plusz köröket,a köpeny csak a védelemre szolgál és nem támadásra!!!!!!



Ezt is elolvastad?
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 6.28
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
136. hozzászólás - 2011.12.13. 11:21:11 (Válasz Nabil #125 hozzászólására.)
Csak annyi kiegészítés, hogy Galmuszk nem váltott VF-re, csak tulajdonosváltás volt a karakternél kb. fél éve.
Pontszám: 7.50
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
137. hozzászólás - 2011.12.13. 11:25:56
Igen egyszerű ez a normális felfogásu ember számára,a portyalistán jelzi hogy kéz van rajta nem támadod,akitől kapja kémkedd ki mert ő -10% TÖ vel van és azt támadd támadtasd.Ilyen egyszerű ez
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 7.21
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
138. hozzászólás - 2011.12.13. 11:27:15 (Válasz Tezuman #131 hozzászólására.)
A bérletet már „herélték” az ideiglenes bérlettel. Ha aktív karakterektől, időnként, rövid időre kapsz kezet akkor utólagos elnézést. Olyan aktív karaktert nem tudok elképzelni, aki napokig nélkülözni tudja a tulajdonságai 10%-át! A probléma a hosszú távú kezekkel van, ami nyilvánvaló, hogy aktív karaktertől nem származhat!

Ezért egy javaslat:
Egy karakteren maximum X ideig lehet segítő kéz. Ez lehet pl. 1-2 óra vagy esetleg karakterszint * 1 perc! Utána a kéz leesik és várni kell 48 órát arra, hogy újból segítő kezet kaphasson a karakter!
Pontszám: 7.20
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
139. hozzászólás - 2011.12.13. 11:44:07 (Válasz Kapik #137 hozzászólására.)
Ha ilyen egyszerű lenne! Ezt te nem tudhatod.
Ha én nem támadnám, attól ő még a nap 24 órájában legyőzhetetlen marad a segítő kéznek köszönhetően, szabadon gyűjtheti a lét...
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.13. 11:45:15-kor
Pontszám: 7.10
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
140. hozzászólás - 2011.12.13. 12:08:41 (Válasz Craslorg #136 hozzászólására.)
Azt tudom, hogy tulajdonos váltás történt, de akkor is folyamatosan nőtt az Le diffi aránya. Az elmúlt időszakban, meg csak akkor nőtt, mikor harcban álltak a kristállyal. Viszont a győzelmei konstansan nőnek. Ebből gondolom, hogy VF-re váltott.

Xena Nofear ötletének semmi értelme. Mi köze az ismételhető küldetések pörgetésének és a portyának ahhoz, hogy van e rajtam segítőkéz vagy sem?
Így is támadhatnak közben és győzni is tudnak akár egy nálam alap esetben sokkal gyengébb karakter is. Tapasztalatból beszélek. Ezért nem is halmozom sosem a Le-t. Mert nagyon könnyen rá lehet fázni. A legbénább az, ha segítőkéz által legyőzhetetlennek tartja magát, mert szimplán nincs így.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 6.16
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!