Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Segítő kéz és visszásságai
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
101. hozzászólás - 2011.12.12. 16:50:33
Áhh, nézni kéne az időt. Ha 100 napon át rajta volt a segítőkéz, akkor 100 napig megkapná minuszba is azt a TÖ-jébe amikor épp ő támad szanaszét másokat. Mert így simán mindig ledobná magáról az illető időnként és nem lenne semmi negatív hatása. Elég csak megnézni a V1-es LE toplista vezetőt... ő vígan leportyázik napi szinten mindenkit többször, de már hónapok óta segítőkéz van rajta...
NoFear - V1
Pontszám: 7.43
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
102. hozzászólás - 2011.12.12. 16:54:24 (Válasz NoFear #101 hozzászólására.)
Mert szegény nagyon gyenge, nem tudom miért vagy(tok) féltékeny(ek) rá!

Majd én is megveszem a karkötőt, úgy 10-20 év múlva...ha egyszer eljutok oda.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2011.12.12. 16:55:28-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 6.76
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2457 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
103. hozzászólás - 2011.12.12. 17:24:58
Az általam említett segítő kézzel "védett" karakter Tulajdonságösszege: 3852. Most erre kap kb. +1000-et 116. szinten, szerintem ez eléggé nem "életszerű".
Pontszám: 8.25
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
104. hozzászólás - 2011.12.12. 17:26:18
Ez is megoldható, ha valaki visszaküldi, portyázgat, majd írja az üzenetet és pihibe rakva máris visszakapja.
Pontszám: 8.33
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
105. hozzászólás - 2011.12.12. 17:32:49 (Válasz Xena #95 hozzászólására.)
De miért pont Tezuman a legfőbb példa?
És mennyien is csinálják ezt?
Pontszám: 7.31
népszerűKistothFérfi
Végzetúr tanonc
17 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
106. hozzászólás - 2011.12.12. 17:49:47
Én nem értelek titeket,ezen csámcsogtok már napok óta!Nekem is van jóságköpenyem és barátság karkötőm is.Mindenki hozzá tud férni!!!!!!
Ha valakit segítek akkor nekem -10% van érvényben,annyival gyengébb leszek.Vegyétek már tudomásul hogy a JV-ők kitalálták mi miért ,is van.Én sem irigykedem senkire!
Pontszám: 6.84
népszerűNoFearFérfi
Végzetúr mester
374 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
107. hozzászólás - 2011.12.12. 18:06:15 (Válasz Kistoth #106 hozzászólására.)
Idézet: Kistoth - 2011.12.12. 17:49:47
-10% van érvényben,annyival gyengébb leszek



És ez mit számít egy inaktív/építő karakternek, hogy ennyivel gyengébb lesz?
NoFear - V1
Pontszám: 7.47
népszerűPörgöncFérfi
Végzetúr tehetség
196 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
108. hozzászólás - 2011.12.12. 18:09:25
Nem is egyedi eset, hmm....
Megjegyzem a portyaküldik jóval kevésbé kihasználható dologért kaptak fix TP-t....
V3-Shifu
Pontszám: 8.12
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
109. hozzászólás - 2011.12.12. 18:15:33
Ez a segítős rohadt egyszerű a kezet némileg butítani kell a védő italt és a harag italt erősíteni, így mindenki befoghatja a köpenyesek meg kapjanak kicsit többet mint a butított kéz így ők se rinya, senki se rinya. vagy pedig nyílvánosra hozni kitől kap segéd kezet és egy olyan módosítással esne le a kéz, hogy ha a segítség nyújtó beájul akkor le esik ugyanis az sem életszerű, hogy egy beájult kari ad segítő kezet.

Waaagh
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 5.21
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
110. hozzászólás - 2011.12.12. 18:30:03 (Válasz Nagy02 #105 hozzászólására.)
Ő betonoztatta le magát ellenem. Másról nem tudtam, hogy felhozhattam volna Tezuman mellett.
Mint Mortu és Nofear is írták, mások is ugyanúgy visszaélnek a segítségnyújtással azon "félistenek" közül, akik a segítségnyújtás adta több száz tö miatt válnak "istenné".
Tehát nem csak Tezuman miatt kell kiiktatni ezt a kiskaput, hanem minden "tutista" miatt.

Rászorulnak az akár 500 tö-s (Mortu példájában 1000 tö-s) segítségnyújtásra?
927 veresége van, egész nap le van ütve a karaktere???
Már ki tudja mióta nem volt ellenfele.
Most hogy felért az ütőtávomba, lett 1(!!!), ez olyan nagy valami? Abbahagyja a játékot ha felülről van nála jobb aki legyőzheti (és akivel nem bratyizhat le)? Ki ő hogy nem lehet lecsapni senkinek?

Én vagyok szemét mert nincs haverfelvétel és potenciális célpontot látok a "félistenben"?
Ez egy ilyen játék, ez pvp.
Én soha nem biztosítottam be magam úgy, hogy "neked is jó karaktered van, bratyizzunk, veled is... aztán ellenfél nélkül nyugodtan összeszedhetjük az iq-ra a lét, nézzünk néhány gyengét akiken küldizhetünk, akiket a baráti társaság lecsapkodhat".
3 év alatt szinte mindig volt riválisom (most is van), akivel meg kellett harcolni azért a pozícióért, amit jelen segítségnyújtás az ölébe pottyant 1-1 karakternek.
Minden világon így megy ez, a jobb játékos felülről is és saját szintjén is jobb. Küldetésezik, megtámadja a másikat... ennyi az egész, nem mondtam újat senkinek.
Aki jobb volt, engem is elvert (aki gyengébb, az is ). Na és? Pvp, ez van, támadják egymást a játékosok, nincs tamagocsi!

Nekem is van ellenfelem, neki is lett. Csak el tud viselni néhány vereséget.
Ott a harag itala. Megitta ellenem? Hát megitta. Ez így megy, mindenkinek van 1-1 "mumusa", neki még nem volt hát most lett. Már csak a harag itala miatt sem mehetek biztosra Tezuman ellen, de hogy ő ellenféltől mentesen nyugodtan gyűjtögetheti a lét, csak mert az egyébként is messze átlag feletti karakterére még rápakolhatnak annyit, amitől sérthetetlenné válik?

Ismeritek az oroszlán-hiéna ellentétet, a köztük lévő örökös harcot?
Meg kell küzdeni azért hogy valaki oroszlán legyen az ütőtávjában.
Oroszlánként sem egyszerű az élet. Tenni kell a zsákmány elejtéséért, ráadásul bármikor érheti meglepetés (értsd: súlyos/halálos sérülés, hiszen néha a kafferbivaly, néha a zsiráf B ki vele ).
Ha oroszlán is volt még az előző szinten a sok haverral, most már csak hiéna (face to face az oroszlánra fogadnék) és ezzel a szituval előbb-utóbb szinte minden játékos (a nagyon tápos kockák közül lehet megússza 1-2 ) szembesül ebben a játékban.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.12. 18:49:03-kor
Pontszám: 7.44
népszerűNagy02Férfi
Végzetúr tehetség
143 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
111. hozzászólás - 2011.12.12. 19:41:54 (Válasz Xena #110 hozzászólására.)
de azt is meg kellene nézni, hogy mennyien csinálják így és ebből tényleg mennyi "rászoruló", nem?
egy kiragadott példa szerintem kevés

de ez a bratyizás nekem nem világos, mi a jó ebben? megnemtámadási szerződés?
Pontszám: 7.31
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
112. hozzászólás - 2011.12.12. 21:29:22 (Válasz Xena #110 hozzászólására.)
Ez fordítva is igaz Felért valaki az ütőtávodba akit nem tudsz 100%-ra elverni. Olyan nagy valami?
Pontosan. Ez egy ilyen játék, amiben a lehetőségek tárháza szinte kimeríthetetlen. Jobb lenne ha ez tudatosulna benned is nem csak leírnád.
Az újabb kisregényedben pedig gondolom te vagy az oroszlán. Ezzel viszont az a gond, hogy én még nem láttam hisztis picsogó oroszlánt. Keress egy olyan mesét ami egy kakaduról szól
A hozzászólást Tezuman módosította 2011.12.12. 23:15:23-kor
Pontszám: 6.50
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
113. hozzászólás - 2011.12.12. 22:05:33 (Válasz Tezuman #112 hozzászólására.)
Nem láttad az Oz a nagy varázslót?
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 7.54
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
114. hozzászólás - 2011.12.12. 23:14:32 (Válasz Bumburnyak #113 hozzászólására.)
Abban gyáva oroszlán van.
Pontszám: 6.80
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
115. hozzászólás - 2011.12.13. 00:06:27 (Válasz Tezuman #112 hozzászólására.)
Felért valaki az ütőtávomba, akit akkor sem 100 százalékban vernék (harag italával közel ki-ki meccs lenne), ha lekerül róla a segítő kéz.
Jelenleg messze átlag feletti -segítségnyújtásra egyáltalán nem szoruló!- karaktereddel min. 95 százalékod van arra, hogy az egyetlen téged eredményesen támadni képes karakter lepattanjon.
Szóval mondhatni legyőzhetetlenné válhatsz a segítségnyújtással egy egyébként is kevesek számára ( ütőtávban csak általam) legyőzhető karakterrel egy olyan pvp játékban, ahol a játékosok közötti különbségért mindenkinek meg kell(ett) dolgoznia és amely különbséget te befektetett erőforrás nélkül, csupán néhány elfekvő karakter segítségnyújtásával a magad javára fordíthatod a nap 24 órájában.

Játszhatod itt az eszed, jogodat formálhatod a kb. 90-100 M lé bónusszal (amit azért joggal nevezhetünk irreális előnynek!) felérő, téged bebetonozó segítségnyújtásra egy olyan karakterrel, melynek hosszú idő után most végre támadt 1 ellenfele.
Irreális az általad bitorolt előny, melyre egyáltalán nem vagy rászorulva.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.13. 00:09:06-kor
Pontszám: 6.80
népszerűTezumanFérfi
Végzetúr tehetség
122 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
116. hozzászólás - 2011.12.13. 02:49:53 (Válasz Xena #115 hozzászólására.)
Itt egyedül csak te játszod az eszed.
Hosszú távon az aukciós bérlet, a tudás könyve (és még sorolhatnám) szintén irreális előnyhöz juttat, mégsem sírok emiatt.
Neked pl van aukciós bérleted, úgyhogy gyanítom, hogy a bérlet által adott irreális előny miatt nem aggódsz ennyire. Több tárgy mellett a reflex könyvét már beszerezted, most pedig a tudás könyvére licitálgatsz, úgyhogy lassan abba kéne hagyni a rinyálást...
Pontszám: 6.29
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
117. hozzászólás - 2011.12.13. 07:46:57
A segítő kéz egy esetben nyújt extrém előnyt. Játékosok nem támadják az egyébként is erős és még SK-t is használó karaktereket, így belőlük nem nyer semmit (az más dolog, hogy esély sincs ár, hogy veszíthessen, mert nem lehet megmérkőzni vele, de a vita ezen részébe nem akarok belefolyni, messze van még a másik topicban a Prisma vs Ariel vitától és annál talán több érv is felsorakozott mindkét oldalon - nem csak a vita elején).
Amennyiben viszont valaki KH-s ütőtávban van, a KH nem gondolkozik, hogy támadjon-e az MI üt véletlenszerűen. Ellenük a megnövekedett erő és tau (és persze a sikeres találatokhoz szükséges tám+IQ) miatt a meglévő LE-szívásokkal több LE vándorol az illető karakterhez, ez ellen úgy gondolom kétség sem fér. +50%-os sebzésekkel ez pont 50%-kal több LE-szívás, pláne például a saját klónja ellen, aki - mivel az eredeti gazda is erős - elég sok LE-t tud felhalmozni a más karakterek támadásaival. Egy csatából így minimum 1-2 ezer plusz LE-t jelent csatánként (bár nem ismerem az adott világon az értékeket, de más világról meglévő tapasztalat alapján ez nagyjából megfelel a valóságnak). Napi 10 KH-s támadással ez 10-20ezer LE. Emellett persze ott van a szakifejlesztésre költött állandó jellegű kedvezmény (nincs projekció pl), az is szakinként hozzáadhat ~300 LE-t, ami 100 szakértelemnél már 30000. Ezek ugyanolyan apró, de hosszú távú előnyök, amelyekért az 1%-kal jobb tul.fejlesztő, szakifejlesztő gyűrűkért megy, ment a harc a kincseskamrában.
Ez utóbbi természetesen akkor is igaz, ha valaki SK nélkül erős, tehát ezt nem fognám az SK-ra egyértelműen, a KH-s dolog viszont ebben az esetben egy valós előny.
A hozzászólást Craslorg módosította 2011.12.13. 09:04:32-kor
Pontszám: 8.75
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
118. hozzászólás - 2011.12.13. 08:49:20 (Válasz Tezuman #116 hozzászólására.)
Ez a bérletes kifogás már nagyon gyenge.
Mi lesz a következő? "Te 1700 küldetéssel többet csináltál, 20 millióval többet raboltál, többet foglalkoztál a játékkal mint én, ezért nekem szükségem van az 500 tö-s segítségnyújtásra hogy az ütőtávodba felérve is verhetetlen maradjak!" ?

A bérlet elvitelére mindenkinek megvolt az esélye. Ott voltam, megvívtam egy licitharcot, enyém lett a bérlet. Ez ennyire egyszerű. Ja hogy te még nem tudtál elvinni egyet és most jobbat nem tudtál kitalálni amire hivatkozhatsz? Mindenki maga tudja mi kell neki. Neked pl. őskőtermő zsák kellett, emiatt nem volt soha elég dukátod a bérletre? Ez az én gondom? Te B el, nem?
El kellene számolnom neked azzal, hogy már akkor is tettem azért, hogy jobb legyen a karakterem, míg te ezt most úgy éred el, hogy segítséget pakoltatsz magadra?
Szegény te! HA ez bánt, akkor most sem a tudás könyvéért kellene versenyezned velem (előző hozzászólásodkor éppen te tartottad a tudás könyvére a licitet, szánalmas ez a kifogásod is!) hanem bérletre kellene gyűjtögetned. Ja hogy az extra dukátokért tenni is kell? Nem adnak a szövetségi társak?

A segítségnyújtás irreális előnyt nyújt, (jelenleg) még annyian sem éltek vissza vele, mint ahány bérletes van a különböző világokon, dukátodba (mint ahogy egyáltalán semmilyen nyersanyagodba) sem került úgy 90-100 M értékű bónusz, csupán néhány elfekvő szövetségi társ kell hozzá.
A hozzászólást Xena módosította 2011.12.13. 09:31:14-kor
Pontszám: 6.46
kedvelt tagXenaNő
Végzetúr tehetség
239 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
119. hozzászólás - 2011.12.13. 10:03:04 (Válasz Craslorg #117 hozzászólására.)
Milyen érv kellene még néhány -egyébként is erős- játékos segítségnyújtással elért verhetetlensége ellen?
Tezuman, a korábban említett V1-es top rabló... Csak nézzük tétlenül, hogy mekkora játékosokká teheti őket néhány szövetségi társ?
Nem tápoltak még eleget eddig is?

Eredetileg nyilván Miklós sem látta, hogy egyébként is erős játékosok húzhatnak hasznot a segítségnyújtásból.
Ki a csatatérre Tezumannal (és a többi szegény tápos, tutista karakterrel)!
Ott mutassa meg segítő kéz nélkül hogy mennyit tett azért a verhetetlenségért amivel a jelen rendszer megajándékozza!
Kiemelkedő játékélményt kaphatnak a többi játékossal szemben (verhetetlenül, szabadon gyűjtögetve a lét)?
Pontszám: 6.46
fórumozóKapikFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Segítő kéz és visszásságai
120. hozzászólás - 2011.12.13. 10:08:52
A bérlet elvitelére mindenkinek megvolt az esélye. Ott voltam, megvívtam egy licitharcot, enyém lett a bérlet. Ez ennyire egyszerű. Ja hogy te még nem tudtál elvinni egyet és most jobbat nem tudtál kitalálni amire hivatkozhatsz? Mindenki maga tudja mi kell neki


Én viszont ugyanígy szereztem meg a jóság köpenyét 2,5 TÖ segítégnél.Ez is legális árverés volt

Pulsz LGY és őskőbe kerül a barátságkarkötő Mindenki számára megszerezhető ez is!!!
“Az ésszerűen élő ember alkalmazkodik a világhoz. Az ésszerűtlenül élő ragaszkodik ahhoz, hogy a világot próbálja magához igazítani.”
(George Bernard Shaw)
,¤°´'`°•.¸ .•°´'`°¤,¸
Pontszám: 6.63
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője