Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Másodszorra ért véget a 4. világ
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
141. hozzászólás - 2009.12.19. 13:01:39
Részemről inkább a rovat lényegével foglalkozok. Itt szögezem le, hogy számomra mindegy ki tesz javaslatot, örülök ha az jobbá teszi a következő V4-et és élvezetesebbé. Elvégre ez a cél.
Elhangzott, hogy az 500 ősköves kisütés boríthatja az egyensúlyt. Egy egyszerű megoldás: ne legyen rá lehetőség a jövőbeni V4-eken, vagy csak erős korlátozással, például legkésőbb 10. szintig, és csak egyszer a szerver teljes élettartama alatt.
Mondjuk szerintem erre akkora szükség nincsen, de ha ettől több játékos elégedettsége javul, akkor legyen.
Jelenleg egy 70 napos szerver alatt 3* lehet kutat kisütni, nagyjából 3., 25. és 40. szinten, ami összesen 51.000 LE előnyhöz juttat egy 500 őskővel kútkisütő játékost. Ez egy 70napos szervert figyelembe véve egy ezreléket jelent kb. a teljes LE-termésből. Szerintem ez nem robbantja az egyensúlyt, nem ettől lesz valaki "erősebb" a másiknál.

Viszont a prémiumtagság borzalmasan nagy előny, az 25% plusz csp-t jelent, ami hozzávetőlegesen ugyanennyi plusz LE-t is jelent. Ezzel kapcsolatban Miklós azt nyilatkozta, hogy ennek a költsége forintban nagyon alacsony, ezen nem lehet változtatni. Tényleg nem kerül többe havonta 500 forintnál a V4-en a prémiumtagság, ezért szerintem sem indokolt.

Ami az ősköves tárgyakat jelenti az is nagy előny lehet, de nem számít olyan sokat, azok nélkül is eredményesen lehet játszani, és erős karaktert lehet létrehozni. Ezt sok példaként felhozott karakterrel alá lehet támasztani, elég hozzá a toplistát végigböngészni. Összességében a prémium tárgyak nyújtotta előny nem olyan számottevő, mint amennyi hasznot ez hoz a Beholdernek. Szerintem kivenni az ősköves tárgyakat a játékból ezért szükségtelen.

Őskőért lehet még nullázni és specializációt váltani. Előbbit lehet ráfordított extra játékidővel, illetve szakértelmekkel kompenzálni. A szakértelmek közül a legegyszerűbb megoldás a kronokompenzáció, aminek a kifejlesztése és a többi szakértelemre gyakorolt drágító hatását figyelembe véve sem teszi ki a teljes bevétel 1 %-át (de annyinak számolom).
A specializáció váltása őskőért a legsúlyosabb része az ősköveknek a prémium tagságot nem számítva: fele-fele arányban költenek a játékosok tulajdonságokra és szakértelmekre, nagyjából, ezt most az egyszerűség kedvéért nem bolygatom. Mert ez 4,5%-ot jelent (azért nem 5, mert csak 19. szinttől elérhető) a teljes LE-bevételből. Azonban ez sem annyira számottevő, mint elsőre tűnik. Az ultraspecet nem számolom bele, mert az nem volt jellemző az előző V4-ekre, illetve az akkor is kifejti a hatását, ha nem használja a játékos az ősköves specializációváltást. Vegyük alapul, hogy mindent specializálva fejleszt valaki, és ehhez ősköves nullázást választ. Ez könnyen kivitelezhető szerintem a 10napos váltási ciklus kétszeresre gyorsításával ( az egészséget és a mágiát kihagyom a számításból, azok szerintem kevésbé hangsúlyos tulajdonságok, illetve ha valaki olyan szintre emeli, hogy megérje emiatt őskövet pocsékolni rá - 100 felé viszi például), és akkor az erőt, támadást, védekezést, iq-t, taumaturgiát mindig specializálva lehet fejleszteni. Ez - tíz váltást számítva, amiből öt az ősköves - 50 őskövet jelent. Tehát 50 őskő ráfordításával 2,25 % előnyhöz lehet jutni.

Más a pénzzel kapcsolatos tényezőről nem tudok, emlékeztessetek rá, ha kihagytam valamit, vagy rosszul számoltam.
A prémium tagságot nem számítva tehát összesen 3,25 % előnyre lehet szert tenni, a különböző szórásokat az indokoltnál bővebben figyelembe véve (őskőszórás, játéktudásbeli különbség...) 2 és 5 % között mozog. Amit 30-80 őskő ráfordításával tökéletesen kompenzálni lehet. Ami itt a végső összegzésből kimaradt, azok az ősköves tárgyak, az állatfelszerelések és fókuszkristályok, melyeknek a módosító hatását nem könnyű számosítani. Gyanítom, hogy maximum 5 %.
Ez a legbővebb számításokat figyelembe véve mindkét szélső értékre nézve összesen 5-10 % előnyt jelent, ami a prémiumtagság mellett igen elenyésző, és tárgyakkal együtt, okosan játszva (akár tanácsokat kérve a tapasztaltabbaktól) havi +500 forintért eltüntethető.

Nem látom indokoltnak gazdasági tekintetben, hogy ekkora előnyért Miklósék kivegyék ezeket a lehetőségeket a versenyszerverről.
Pontszám: 8.10
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
142. hozzászólás - 2009.12.19. 13:06:48 (Válasz Kocos #80 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.12.17. 10:41:31
Idézet: Miklós - 2009.12.12. 13:40:19
Az előző V4-hez képest annyi változott, hogy több epikust kellett ölni, ezzel több mozgásteret adtunk. Ezenkívül a HT-t nem egyszer kellett letudni, hanem az utolsó epikus leölésekor is birtokolni kellett. Ezek jó változások voltak?


Alapvetoen igen. Az 50 epikus mennyisegileg bosegesen eleg arra, hogy kialakuljon melyik csapat a legjobb, es a HT harc is jol mukodott.

Nekem a mostani V4-en a legnagyobb gondom azzal volt, hogy az epikus csataknal a szuk keresztmetszetet az ido adja. Ezen jo lenne valtoztatni. Akar egeszen radikalisan is: licitalasi ido drasztikus csokkentesevel vagy azzal, hogy az uj targy kiesesekor zarul le az elozo licit. Az epikusnal nagyon zavaro meg a 20 pperces utesi ritmus, jobb lenne egy az entitashoz hasonlatos utesenkent regenek kicsit jellegu keplet. Persze itt egy utesre szamolva kisebb regennel. Esetleg korlattal, hogy egy ember egy nap hanyszor uteti az epikust. Igaz ez mar nagyobbacska fejlesztes. Minden olyan modositas jo, ami a jatekot egy szukebb idolimitbe zsufolja be, szamomra legalabbis ez szolgalna legjobban a kenyelmet.



Egyetértek, az a legnagyobb segítség, ha nem kell folyamatosan a gép előtt ülni.
De ha megoldható kevés fejlesztési idő ráfordításával, hogy izgalmasabb, kiegyenlítettebb és változatosabb legyen a szerver, akkor olyan változtatásokat is szeretnénk. A mostani HT-epikölés páros túl sablonos.
Pontszám: 7.15
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
143. hozzászólás - 2009.12.19. 15:53:19 (Válasz Ywgarrd #141 hozzászólására.)
nem értem ezt hogy miért töltessz időt ezzel, amikor azt mondtad hogy nem kívánsz figyelmet fordítani a kommentjeimre....habár köszönöm eme remek statisztikai adatokat, mert ienek nem álltak rendelkezésemre....mindenek előtt leszögezem hogy nem a saját érdekeimet képviselem, mert megtehetem ha akarom hogy akár végig 500-al sütögessek és mindent őskőből csináljak nagyjából....habár lehet hogy kevésnek tűnik így asztalon mégis egy karakter szempontjából sorsfordító lehet akár 10% is...de a szerver meghosszabbodásával ez az adat is növekszik...mint mondtam rengeteg olyan játékos van aki nem bírja pénzzel...és lehet akármilyen jó játékos....csak egy középszintü építőkarakterre elegendőek anyagi forrásai (azért középszintü csak, mert a legjobbak prémes építők...és ebbe a játéktudás minimálisan képes csak beleszólni)...remek számításokkal álltál elő...én ien szinten hülye és tapasztalatlan vagyok ehhez de ezt már kifejtettem fenntebb....viszont az amit tudok: a prém akkora előnyt ad amivel egy nem prémes nem rughat labdába...legyen akármilyen szakija...vagy akármilyen játéktudása...eggyszerűen esélytelen...ezt én mint szövetségi vezető tisztán kivettem ezt az összképből....a legjobb szövetségek majdnem mind prémesek voltak....ezzel most leállhattok vitatkozni hogy x erre meg y arra...ez akkor is így volt...ezek a dolgok mind meglátszottak a toplistán és az eredményekben...ezek ellenére sem a saját szövetségem miatt tépem a szám....hanem a többi remek játékos miatt akinek végignéztem a lemaradását és a visszasését...lehet hogy ez így számokban nem tűnik soknak....de statisztikailag van 50 játékos szemben 1000 játékossal...sztem nem az 50 játékos érdekei az elsődlegesek...és megértem Miklósék hozzáállását is a dologhoz...a nulla reakciót...valószínüleg egy gondolatra méltatták maximum a dolgot melyet rossz jövőképként elhesegettek...vagy még annyira se...habár ha eggy igazi versenyt akar valaki csinálni azt anyagiaktól mentessé kell tenni...mint hkk-ban a frissen bontott...a többi ott is a moneybagen alapul...nem számít hogy mikor valósul meg...de ha sokat számít nekik magának a VÚ-nak a játékközössége akkor megteszik...mert így fair egy verseny...csak ennyit tudok mondani...
Time in a bottle
Pontszám: 3.13
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
144. hozzászólás - 2009.12.19. 16:31:41 (Válasz Ywgarrd #142 hozzászólására.)
az a baj ha ezzel hogy a játékot bodorság lenne a ráfordított időtöl függetleníteni....hisz pont az a lényeg hogy játszanak vele....gondolj bele hányan idegelnék fel magukat azon hogy több órát fordítanak a VÚ-ra naponta...és akkor jön eggy pár arc aki öt perces napi ráfordítással megnyer eggy szervert...ez igy sztem nem lenne okke....aki nem bírja idővel váltson profilt...így se kap túl nagy hangsúlyt az hogy ki mennyi időt szán rá eggy nap a VÚ-ra...ha ezt redukálnánk kb az arány a nulla lenne.... a HT értelmetlen mint győzelmi feltétel....viszont az epikus nagyon is szükséges....tiszta, csalhatatlan, IDŐIGÉNYES, valamint a harci tulajdonságokat helyezi előtérbe...a szövetségeknek így is úgy is szükségük lessz építőkre...ha mindenki csak a csatatéren állja meg a helyét későn épülnek fel az épületek melyek a győzelemhez szükségesek....az epikusnak mint kondíciónak maradnia kell....habár jóval nagyobb mennyiségben...az "Ywgarrd" által ajánlott mennyiség talán elegendó is lehetne (csak azért idézőjel mert volt előtte aki mondta már....és most semmi rossz szándék)...viszont emellé olyan feltételeket kell kitalálni amelyek támogatják az egyéni játékot is...remek ötlet a szövetségi küldetések létrehozása...de nem érdemes eggy versenyszerveren elkezdeni....mert ki tudja hogy mennyire nehezek avagy teljesíthetőek....nem tesztelők vagyunk hanem játékosok...mindemellett a háborúk is értelmüket vesztik v4-en mert semmi jó nem származik belőlük...és ez nem túl jó dolog hisz a játék eggyik legfontosabb eventje van leszázalékolva ezzel...ki kell tolni a szerveridőt az biztos (már csak a zsákutca szakik miatt is)....erre remek megoldás a sok epikus...hiába unalmas...akkor sincs jobb....és támogatni kell az egyéni játékot is kismértékben, mindattól függetlenül hogy a játék a szövetségekről szól leginkább...lehetne feltétel x felépített épület is a rengeteg leölendő epikus mellé...inkább mint a ht...azt így is úgy is építi boldog boldogtalan akinek kell a bónusz...az szól egyedül mellette hogy a játék eggyetlen olyan eleme ami külsőleg is befolyásolható....helyettesíteni kéne valami mással amiért összefoghat pár x szövetség hogy ne tudjon nyerni az y szövetség....
Time in a bottle
Pontszám: 3.13
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
145. hozzászólás - 2009.12.19. 18:28:31
Fix beugró. Elég érdekes ötlet, nem azt mondom, hogy rossz. Nem látom, hogy lehetne megvalósítani igazán jól. Hogy tájékoztatják az embereket erről? Nem azt a 100-at, aki fórumozik. Hogy lövik be az értékét? Mármint, hogy egy olyan játékos is hajlandó legyen megfizetni, aki amúgy nem fizet a játékért, mindezt úgy, hogy legyen elég játékos, ami kitermeli azt a pénzt, amit kitermeltek az eddigi V4-ek. Mert ugye vannak, akik jelentős kavicsot költöttek a játékra (valószínűleg jóval többet, mint a fix beugró érték, már ha úgy állítjuk be, hogy több amúgy nem fizető játékost is vonzzon a dolog). Valahogy nem tudom elképzelni, hogy ezt meg lehetne úgy valósítani, hogy megérje a Beholdernek is. Az ötlet abból jött, hogy ne húzzon szét ennyire a mezőny, hogy izgalmasabb legyen. És valóban jobb is lenne, de mint ahogy az már annyiszor elhangzott leginkább a prémium tagságért járó plusz CSP az oka. Mennyi ideig is tart a V4 kb.? 2, esetleg 3 hónap? Ha még jól rémlik akkor 2000 HUF körüli utalással ennyi időre lehet fedezni a prémiumtagságot, és még marad is belőle némi kavics. Kétlem, hogy a fix beugrót ennél jóval alacsonyabb összegben állapítanák meg, ergo nem érné meg a szervert üzemeltetni, és nagyon kevés játékos lenne az eddigiekhez képest. Tehát én a megoldást abban látom, ha prémium tagságtól elvesszük a plusz CSP-t és adunk helyette mást, ami még mindig megéri, hogy az ember tag legyen. Igen, vmi kell, mert aki fizet, az igenis kapjon pluszt. Nekem most olyanok jutottak eszembe, hogy: csak az hordhasson ősköves felszerelést, aki prémium tag. Szándékosan nem azt írtam, hogy csak az vehet, mert ez esetben kiváltják 3 napra, megveszik a cuccot és használják. Ha vki nem prémium tag, akkor ne lássa az ősköves felszereléseket, fókuszkristályokat a lélekkufárnál, ha pedig lejár, és van rajta ilyen felszerelés (akár beillesztett fókuszkristály), akkor a rendszer egyből ledobja róla az adott dolgot. Persze ehhez programozni kéne. 15% alatt regenerálódhatnának lassabban, felette gyorsabban, vadászati idő kevesebb lenne nekik, még kevesebb LE-t lehetne tőlük rabolni. Ezek csak ötletek, a lényeg, hogy a nagy mezőny széthúzást okozó plusz CSP-k helyett kellene találni mást, ami miatt igenis megéri prémium tagságot váltani. Aki totális egyenlőséget akar azok kötött akik fizetnek a játékért és akik nem, az gyorsan felejtse el, mert álmot kerget.

Amúgy csak azért beszéltem a fix beugró ellen, mert én nem szeretném, hogy ilyen legyen. Mert akkor kiderülne, hogy igazából nem is értek a játékhoz, és a hozzászólásaimmal csak a népet próbálom butítani, vakítani. Meg nem lenne meg az előnyöm, amit pénzért meg tudok veni, és szana-szét kapna mindenki. Igen, mert én végig prémes cuccokban flangáltam, és sütöttem maxon kutat (kétszer is bibííí), mert csak egy pénzes dög vagyok! Viszont a fajtámból él a Beholder Kft.

OFF:
Kezdek én is berágni a nyuszikra... akármilyen topicba tévedek, tuti hogy szó van róluk... akár felbukkantak ott akár nem, akár közük van a topichoz akár nem. Bezzeg a Tyrantot már nem emlegetik, hol vannak a régi szép idők! Nincs mese, ki kell küldeni pár hadüzenetet, elsütni egy-két citadellát, mert ez így nem mehet tovább!

ui: Nem, még mindig nem vagyok nyuszi, de tudom a napocskám már megvan hozzá.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.47
népszerűtlenLudovekFérfi
Végzetúr
70 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
146. hozzászólás - 2009.12.19. 18:59:27 (Válasz pityu #145 hozzászólására.)
latod ywgarrd, a szovitarsad epp most hazugozott le teged! verjuk meg!
ne keverjetek fausttal. en egy szoval nem mondtam - tovabbra sem, hogy penzert vettetek elonyt. csak szeretnem tudni, mi ertelme van elferditeni az igazsagot, ha nincs mit rajta szegyellni, es miert kell ragaszkodni ahhoz. ez az annyit mondogatom, hogy mar en is elhiszem esete, azt kiveve, hogy pl. en nem hiszem el. mert tudom, hogy az ellenkezoje tortent.
aki meg nem, azzal ne akarjunk mindig hulyesegeket beetetni. koszi.

ugy latom, a nyuszis megjegyzest az enyeimen kivul senki nem erti, sebaj. amugy nekem egyre megy, hogy zold pok vagy nyul. mindketto kicsi es idegesito.

egeszen pontosan, nem szeretnem tudni. csak azt szeretnem, ha abbahagynatok.
A hozzászólást Ludovek módosította 2009.12.19. 19:00:42-kor
Pontszám: 2.26
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
147. hozzászólás - 2009.12.19. 20:06:04 (Válasz Ludovek #146 hozzászólására.)
Mivel láthatóan nem tudtad értelmezni Pityu szavait, javaslom ezeken még gondolkozz el egy kicsit...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.34
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
148. hozzászólás - 2009.12.19. 20:14:43
na most kapok rohamot ...te miért szólsz bele Pityu?...haggyukmá ezt az öskőből való élet dumát....de ha konkrét adatokkal rendelkezel arról, hogy hány őskövet vettek v4 alatt akkor gyerünk...biztos neked mondta meg a JV....talán akkor értelme is volt ennek a hsz-nek...de amúgy kábé csak pofozgatod vele a kulát...és ki mondta hogy pénzből vettek a fajmosok előnyt?...ti miről beszéltek?...megkért Ywgarrd hogy kötözködj vagy mi a szösz?...vagy csak élvezkedsz a napodon?...eddig én speciel tiszteltelek....de kezd úgy tünni hogy másoknak van igaza...miért kellett leszólni?....azt tudod hogy nem mondtál semmit?...talán kifejeztél egy jó adag cinizmust max...és most hozzátenném mindehhez, hogy nekem semmi bajom se a nyuszikkal...se a pókokkal...csak a parasztarcuakkal van bajom egyedül...
Time in a bottle
Pontszám: 2.28
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
149. hozzászólás - 2009.12.19. 20:14:51 (Válasz Byzon #147 hozzászólására.)
Elsiklottál az első mondat felett, Byzon! Az pontosan az, amit linkeltél...
Pontszám: 5.59
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
150. hozzászólás - 2009.12.19. 20:29:21 (Válasz Faust0ne #148 hozzászólására.)
Figyelj lassan gépelek, hogy megértsd!
Adva van A játékos, B játékos és C játékos. Mindannyian a v4-en. A játékos egy hardcore, kőgazdag állat és vesz az egészre kb 1000 őskövet. B játékos szolídabban játszik, ő vesz 200 őskövet. C játékos meg non-prém nyomja.
Tegyük fel, hogy a játékosok összes száma 1000 fő. Ebből A típusú játékos 5%, B típusú játékos 40%, C típusú játékos 55%. Az összes vásárolt őskő ekkor: 140.000 db.
Most akkor ugye ha visszaosztjuk, hogy a bevétel legalább megmaradjon, akkor fix beugró mellett ez 140 őskő/kopf.
De a játékosok közül, akik nem akarnak őskövet venni, erre jó nagy részük rálegyint az egész marhaságra és nem indul, mondjuk jó közelítéssel 400. 600-an megveszik a 140 őskövet, ami így 84.000 db. Ergo a Beho bukott egy csomó bevételt.
Bármerre tolod a dolgot a végeredmény ez lesz. Tök mindegy milyen számadatokat írsz be.
Magyarul: érdekes ötlet volt, de N E M J Ó !
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.34
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
151. hozzászólás - 2009.12.19. 20:32:02
Az ember próbál normálisan hozzászólni, erre mi a reakció... tudjátok mit, beszélgessetek egymással, mert ahogy én látom itt rajtatok kívül mindenki más csak hülye, hazudozó, másokat vakító, utolsó kis vmi.

Bocsánat...., FaustOne....., legközelebb .....privátban..... engedélyt.... kérek... tőled, hogy.... megszólalhatok-e....

Egyébként szándékosan nem címeztem senkinek sem a posztot, hagyván hogy magára ismerhessen benne bárki, nos ez megtörtént.

Tudjátok mit, legyen akármilyen a következő V4, fogadalmammal ellentétben ott leszek, és kaptok megint egy kis leckét. Bár még alszom rá egyet, lehet inkább nagyot.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9.27
kedvelt tagRazzFérfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
152. hozzászólás - 2009.12.19. 20:49:48 (Válasz pityu #151 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2009.12.19. 20:32:02


Bocsánat...., FaustOne....., legközelebb .....privátban..... engedélyt.... kérek... tőled, hogy.... megszólalhatok-e....



Ez jóóóó!

Amúgy én azt vallom hogy maradjanak csak szépen úgy a köves fizetős dolgok ahogy voltak, pusztán teljesen más típusú végcélokkal kéne elindítani a kövi v4et. A beugrós módszerrel se többen nem lesznek, és Miklósék bevétele sem fog nőni, de mivel ez egy olyan topic ahol ötleteket, véleményeket oszthatunk meg másokkal, ezért nem feltétlen kell szétoltani a másikat azért mert felmerte vállalni az ötleteit.
A hozzászólást Razz módosította 2009.12.19. 20:55:23-kor
V4 - Razz, Henger Elek, Gézengúz, BoxXx, Kolosszus
V5 - BoxXx
Pontszám: 6.96
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
153. hozzászólás - 2009.12.19. 20:57:26 (Válasz pityu #151 hozzászólására.)
bocsánat de magamra vettem mivel a javaslatot szapultad te is...habár lehet nem rólam volt szó...mindenesetre elnézést....de sztem valahol érthető volt a reakció ilyen mértékü cinizmus után...mindenesetre nem folytatom tovább...én úgy éreztem üres oltogatás az egész...ha tévedtem hát nagyon sajnálom...a leckére kiváncsi leszek azért...már én sem improvizálni fogok ...mégeggyszer sorry ha sértő volt...de felhúztam magam a semmin...valószínüleg túlontúl pénzfüggő ez a dolog hogy valaha is megvalósuljon...nem beszélve arról hogy így tüntetnek ellene...de hozzáteszem ezt Byzonnak is : szerintem(!!) az arányok nem ilyenek...az a és a b típus talán ha eggyütt kitesz 30%-ot....azért én még rágni fogom még a számat....ha nincs igazam meg ha nem éri meg akkor is...ha beszólnak a keleti bölcsek akkor is...még akkor is ha azok is beszólnak akiket komálok...nem a behonak dolgozunk vagy igen? ...boccs mégecce Pityu...hülye fakker vagyok ...
Time in a bottle
Pontszám: 4.01
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
154. hozzászólás - 2009.12.20. 13:45:02 (Válasz Ludovek #146 hozzászólására.)
Szerintem az nem egyenlő a lehazugozással, ha valaki egy olyan infót közöl, amiről nem tudott az ember előtte.
Pontszám: 7.09
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
155. hozzászólás - 2009.12.20. 14:29:00 (Válasz Faust0ne #153 hozzászólására.)
Idézet: Faust0ne - 2009.12.19. 20:57:26
de hozzáteszem ezt Byzonnak is : szerintem(!!) az arányok nem ilyenek...az a és a b típus talán ha eggyütt kitesz 30%-ot....


Jó, és? Ugyanott vagyunk...
Figyelj:
Akkor A típusú játékos legyen 1%, B típusú 29%, C típusú 70%.
Összes vásárolt őskő: 68.000 db.
Visszaosztás után 68 db/kopf.
A 700 játékosból akik abszolút nem akarnak rákölteni, elpártolnak mondjuk csak 250-enen.
Összes befolyt őskő: 51.000 db.
Ergo bevétel erősen csökkent.

Nem, nem a Behonak dolgozunk. De ha csökken a bevétele, nem érdemes ezzel foglalkoznia, akkor meg nem tudunk játszani, az ő érdekeiket és nézni kell és ez nekik üzlet.

Hidd el, már csak anyagi megfontolás alapján sem lesz fix beugrós szerver SOHA! Akárhányszor fogod is elmondani...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.89
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
156. hozzászólás - 2009.12.20. 14:35:25
A prémium tagság bónusz csp-it jó volna megszüntetni, ezt már elég régen tisztáztuk itt a fórumon, de sajnos nem lehet megoldani. Pontosabban eddig még nem fejtettük meg hogyan.
Az ősköves lehetőségek közül a prémiumtagság önmagában többet jelent, mint az összes többi lehetőség együttvéve. A beugrós ötlet igen jó volna, de nem lehet kivitelezni, mert egy fix, 1000 ft-os részvételi díjnál kevesebben nem lehetne meghatározni a nevezési díjat semmiképp, hogy megérje a Beholdernek (szerintem). Azért írok 1000 forintot, mert egy 500 forintos befizetésért pl. 50 őskő jár, amiért már ki lehet váltani 18 napra a prémiumtagságot, Ennyi idő alatt jó eséllyel összegyűlik 50 kiégett kavics (én ezt tapasztalom), amiből egy 500 forintos befizetéssel (utalással) 100 őskövet lehet csinálni, ami a maradék két őskővel együtt 51 napnyi tagságra elegendő. Ez a kezdeti ajándék 3 nappal és az előző 18 nappal együtt bőven fedezi a prémiumtagságot a szerver teljes ideje alatt. Csak SMS-sel fizetve ugyanez 1475 ft-ba kerül, de ez lényegtelen, mert egy fix nevezési díj SMS-ben ugyanúgy többe kerülne.
1000 ft-nál alacsonyabb nevezési díj elképzelhetetlen volna, ezt a hatalmas előnyt pedig most is meg lehet venni ezért az összegért.

A megoldás ott lehet, hogy más bónusz kell a prémiumtagságnak, mint azt Pityu is írta. De mi legyen az? Mert ha nem jár érte olyan táp, ami direkt módon erősíti a karaktert, akkor rajtam kívül is sokan lennének akik nem váltanák ki. Szerintem..

Én megakadtam, nincs ötletem (mint ahogy eddig sem volt sajnos), hogyan lehetne kiküszöbölni a prémiumtagság hatalmas előnyét.

*elgépelés
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2009.12.20. 14:38:36-kor
Pontszám: 7.09
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
157. hozzászólás - 2009.12.20. 19:08:41 (Válasz Byzon #155 hozzászólására.)
az a gond hogy valószínüleg így is úgy is csökkenni fog a bevétel...volt sok olyan karakter aki, igaz nem vette végig a prémet....de azért befizetett egy 100-150, vagy kevesebb, vagy több, vagy akármennyi őskőre...vett belőle egy pár tárgyat...talán 2x váltott prémtagságot is, hogy legyen képe meg állatneve...és a végén rájött hogy ennyi pénzből semmire nem lehet jutni...a jobbik esetben ő is valahogy kipréseli a zsebéből a megfelelő mennyiséget....rosszabbik esetben elindul csak a hecc kedvéért de nem fizet rá egy ganyit sem, mivel esélye sincs...a legrosszabb esetben meg be se regel mert csak az idejét vesztegeti....az hogy melyik a valószínübb a 3 esetből azt mindenki magában filózza ki....én csak annyit tudok mondani rengeteg ember mondta nekem, hogy nem indul mert értelmetlen max építőként...de úgy se rug labdába...az ezzel a baj hogy érvelünk meg ellenérvelünk csak itt egymás közt...nem mondom, hogy nekem jobbak az érveim...sőt...a pénz mindennél súlyosabb érv...erre mondhatok akármit...de mi csak találgathatunk a számadatokról...első v4-et a második v4-hez csak a játékvezetőség tudja viszonyítani...mert ők konkrét adatokkal rendelkeznek...de várjunk még egy, vagy két versenyszervert...de azt mondani hogy soha...így nulla adattal értelmetlen...még akkor is ha tudunk egy hozzávetőleges összeget meghatározni..
Time in a bottle
Pontszám: 4.00
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
158. hozzászólás - 2010.01.07. 16:56:05
Elnézést, a V4 újraindítással kicsit elcsúsztunk, de hétfőn, január 11-én ki fogjuk írni az előregisztrációt.

A változási javaslatokkal kapcsolatban:
- Fix "beugró". Sajnos, ez nem megvalósítható.
- 50 helyett 100 epikusig menjen a szerver: rendben, ez mehet.
- A HT mint nyerési feltétel: ebben nem volt még egyértelmű konszenzus, maradjon, ne maradjon? Max. felrakok erről egy szavazást, hogy eldöntsük.
- Pontrendszer: ennek kidolgozására és leprogramozására sajnos nincs kapacitásunk, de ha erre valaki csinál egy jól átgondolt, ésszerűen kidolgozott rendszert, akkor szivesen beüzemeljük későbbi V4-en.
- Kócos javaslata arról, hogy kicsit csavarjunk a szabályokon: ezen gondolkodtam, ami pl. egyszerűen megvalósítható, hogy a szakértelmek fejlesztése feleannyiba kerüljön. így ha nem is 50-100-as szinten indulnak bizonyos szakértelmek, de lényegesen könnyebb lesz őket kifejleszteni, könnyebben, gyorsabban lehet egy-egy taktikára ráállni. És akár azt is meg tudjuk csinálni, hogy az új szakértelem, az energiahasznositás (fix LE portyáért) mindenkinek meglegyen alapban 1. szinten, így már a játék korai szakaszában fel lehet fejleszteni, feltétel nélkül.
+ saját javaslatom: a 3 gyorsítás funkció alapban mindenkinek megvan.
A hozzászólást Miklós módosította 2010.01.07. 17:10:44-kor
Pontszám: 8.75
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
159. hozzászólás - 2010.01.08. 08:01:07 (Válasz Miklós #158 hozzászólására.)
És amin nagy vita ment, szerintem a kvízt egy az egyben ki kéne venni belőle és természetesen az ehhez tartozó küldetéseket is.
Emellett (megvallom nem olvastam végig mindent), de javasolnék olyat is, hogy a random a versenyben jobban csökkentve legyen, fix LE vadászatért. Így nem lehet az, hogy az elején randomistenség által valaki 5-10 % előnybe kerül. Erre természetesen az IV-t lehet fejleszteni, és ott már jöhet a növelt LE-re a random 5%-ig.
Pontszám: 7.57
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Másodszorra ért véget a 4. világ
160. hozzászólás - 2010.01.08. 09:28:04 (Válasz Miklós #158 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.01.07. 16:56:05

- 50 helyett 100 epikusig menjen a szerver: rendben, ez mehet.


Ez sajnos teljesen értelmetlen. Gyakorlatilag monoton epikus henteléssé teszi a szervert
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.64
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!