Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
181. hozzászólás - 2010.03.27. 15:57:32 (Válasz Csarmi.reg #180 hozzászólására.)
Ezzel inkább az a gondom, hogy a tengerszinten nála a vizet vagy a levegőt jelenti? Egyébként valóban illő tudni, csak ugye általában m/s-ben ismerjük, nem km/h-ban.
Pontszám: 7.85
fórumozóArsavinFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
182. hozzászólás - 2010.04.10. 14:25:10 (Válasz Danka33 #1 hozzászólására.)
Tudom, hogy rengeteg időt venne el tőletek, de nem lehetne esetleg azt bevezetni, hogy a kérdés csak szerepelhessen ha a moderátorok ellenőrizték és hibátlannak találták?
Elég bosszantó tud lenni ha egy kérdés tele van helyesírási hibákkal, arról nem is beszélve ha rossz választ adnak meg helyesnek.
Ami pedig a lexikális tudást illeti, hát az elég kétoldalú.
A keresőbe kb. 3 másodperc alatt be lehet másolni és a kérdések 99%-ára megtalálható a válasz, legyen az bármilyen nehéz.
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
183. hozzászólás - 2010.04.10. 16:12:46 (Válasz Arsavin #182 hozzászólására.)
1 éve az általad említett kérdések kerülnek már csak be. Előtte sajnos a játékosok is értékelhettek...
Ha hibás kérdéssel találkozol, bátran másold be a kvíz 5 topicba és írd mellé az okot, miért is találod hibásnak.
Másrészt nem a googleben való kereshetőség határozza meg egy kérdésről, hogy jó-e kvíznek.
Pontszám: 7.80
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
184. hozzászólás - 2010.04.22. 08:02:49
"Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent, nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt kis ország"Hány éve született Radnóti Miklós?

Ha ilyen kérdéseket engedünk, akkor valahogy figyelni kéne rá, hogy ne menjen ki az időből.
Tavaly volt 100 éve, idén már 101.....
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 9.33
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
185. hozzászólás - 2010.04.22. 08:09:57 (Válasz Tigrisnyul #184 hozzászólására.)
Kvíz 5 topicba másold be pontosan a kérdést a válaszokkal és az indoklásoddal, mi vele a gond.
Pontszám: 7.81
fórumozóSuzyNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
186. hozzászólás - 2010.04.29. 07:07:29
Sziasztok!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy miért írja ki arra a kérdésre hogy:
"Melyik város 2010 Európa Kulturális Fővárosa?"
ebben nem megengedett szó szerepel.. Mi ebben a nem megengedett? Ilyen kérdést miért nem lehet feltenni?

Köszi
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
187. hozzászólás - 2010.04.29. 07:57:14 (Válasz Suzy #186 hozzászólására.)
A főváros szó tiltott elég régóta. Egyébként keress más kérdést, mert ez már biztos, hogy szerepelt, tehát, ha át is paszíroznád, akkor is visszadobják "már szerepelttel".
Pontszám: 7.81
közellenségArtemiusFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
188. hozzászólás - 2010.04.29. 19:44:41
Kaptam egy ilyen kérdést: "Melyik az az autó márka,melynek gyártója a világháború idején helikoptermotorok készítésével foglalkozott,de később áttért a sportos autók gyártására?" Ezzel csak annyi a baj, hogy a Világháború alatt még nem találták fel a helikoptert! Az első hadászati felhasználása a vietnámi háború alatt történt és nem sokkal előtte kezdték el polgári célokra használni. Felül kéne bírálni ezt a kérdést...
Pontszám: 1
népszerűtlenFonixportalFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
189. hozzászólás - 2010.05.01. 06:41:01
Melyik állat ellik, mikor kicsinye születik?
kutya
macska
tehén
nyúl

Nos a tehénre mondják hogy ellik de mivel mind emlős állat mindegy ellik vagy kölykedzik a tehénre még azt is szokták mondani borjadzik ugyhogy csak azért tartom hibásnak a kérdést mert zavaró lehet mások számára!
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
190. hozzászólás - 2010.05.01. 07:20:24 (Válasz Artemius #188 hozzászólására.)
1916-ban már irányított repülést végeztek helikopterrel (Asboth Oszkár vagy Kármán Tódor). A kérdés inkább annyiban hibádzik, hogy a II. világháború idejéről van szó. A kérdés egyébként nem is tér ki rá, hogyhadászati céllal gyártották volna, csak pusztán a gyártására, szóval itt is rendben van.
Egyébként a hibásnak vélt kérdések helye a kvíz 5 topic
Pontszám: 7.80
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
191. hozzászólás - 2010.05.01. 07:20:40 (Válasz Fonixportal #189 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.05.01. 07:20:24
Egyébként a hibásnak vélt kérdések helye a kvíz 5 topic
Pontszám: 7.80
kedvelt tagArrakysFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
192. hozzászólás - 2010.05.09. 22:42:57
Üdv Mindenkinek!

Ezt a kérdést tettem fel:

Hogyan lehet a kétütemü motorok karter-tálcáját javítani.

Heggesztéssel.
Forrasztással.
Csak cserélni lehet.
Sehogy, mert a kétütemü motorknak nincs karter-tálcája. *

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ. Ez volt az indoklás, ami szerintem nem állja meg a helyét, vagy ha igen, akkor ugyanígy nem kerülhetne be pl. a sok focis-, F-1-es, stb. kérdés sem, lévén az meg engem nem érdekel, mint azt hiszem, mások is vannak így. Sokakat pedig igen, mint pl. sokaknak van motorja, segédmotorja, vagy egyéb 2-ütemű gépe, s szerintem az sem titok, hogy a karter-tálca nem más, mint az olajteknő, s mint ilyen, egyetlen kétütemű motorban sincs.

Szóval szerintem, némelyik értékelő nem épp korrekt.
Ki vrill-kristályt majszol, bajba jut,
Szegény kölyök már fél tejut

Pontszám: 3.75
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
193. hozzászólás - 2010.05.09. 23:51:33 (Válasz Arrakys #192 hozzászólására.)
Baromi kevés, és egyre kevesebb embernek van robogója vagy kétütemű gépe. Autóban ugye ez a régi trabantot és a Wartburgot jelenti. Emellett sem kell tudni egy egyszerű autóvezetőnek, hogy hogyan épül fel egy motor. Ezt egy autószerelőnek kell tudni csak. Ezért vannak. Ne keverd a speciálist a számodra vagy más számára érdektelen információval. Lehet, hogy engem nem érdekelnek bizonyos témák, de attól a főbb képviselőivel, a leírásával, esetleg a történelmének egy-egy részével illik tisztában lenni. Ha nem tudom, az nem a kérdésíró hibája. A híres sportolókról, főleg a magyarokról pedig illik tudni. Világbajnokok, olimpiai bajnokok, kiemelkedő egyéniségekről legalábbis már majd mindenki hallott, karter-tálcáról szinte senki az ezzel foglalkozókon kívül.
A kérdés értékelése nagyon jó.
A topiccímek értelmezését viszont még azért gyakorold és legközelebb a megfelelő topicba írd a hasonló problémád.
Pontszám: 6.79
népszerűThyrlyNő
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
194. hozzászólás - 2010.05.10. 09:43:42
Üdv mindenkinek!

Lehet, hogy nem épp tökéletesen eltalált topicba lett írva, de azért ez a válasz elég szemtelenre sikeredett.
Amúgy meg én sem tudom, mi az a karter-tálca, de a focis kérdések se érdekelnek. Nem a híres sportolókról van szó, hanem a ki hol, melyik csapatban játszik, játszott, stb. kérdésekről. Ha azt mondod, minek szólok bele, nem nekem válaszoltál, hát azért, mert a válasz stilusa szemtelen, és ezért.

Thyrly
"Örökké nem eshet"
Pontszám: 3.26
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
195. hozzászólás - 2010.05.10. 11:44:48 (Válasz Thyrly #194 hozzászólására.)
A stílus nem igazán szokott érdekelni. Ha más hozzászólását olvasom, akkor a tartalmat nézem elsősorban. A legrosszabb dolog a saját hibáját az embereknek más hibájával fedezni...
Arrakys felvetésére jeleztem, hogy sok híres sportolóról illik tudni. Szóba sem hoztam, hogy ki melyik csapatban játszik típusú kérdésekkel mi van, de ha mégis írtam az előbb róluk, kérlek mutasd meg hol! Emellett teljesen igazad van és az általad említett focis kérdések valóban speciálisak és azokat IS ki kell írtani a kvízből. Erre való a kvíz 5 topic, hogy ha ilyennel találkozol, beírhasd oda.
Pontszám: 8.51
népszerűDurLaDurFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
196. hozzászólás - 2010.09.21. 13:29:19
Egyáltalán érdemes beírni a hibás vagy rossz kérdéseket?
A beírt hibákra semmilyen reagálást sem látok, így az a gyanúm, hogy senki sem olvassa ezeket érdemben.
Gyakran ugyan azok merülnek fel, hosszabb idő után is.
Lehet, hogy mókusvakítás az egész?
Pontszám: 4.11
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
197. hozzászólás - 2010.09.21. 14:15:12 (Válasz DurLaDur #196 hozzászólására.)
Igen. Hatsepsut többször jelezte, hogy figyelemmel kíséri őket, de nem fog mindenre válaszolni. Ha valamely kérdés több hónap után újra felmerül, annak több oka lehet:
1. A kérdésnél Hatse úgy látta, hogy a helyes válaszok aránya magas (50-60-70%), ezért hiába írta rá valaki, hogy spec és törölni kéne, nem fogja törölni.
2. A kérdés több példányban szerepelt és anno Hatse törölte a többségét, de 1-1 kimaradt és továbbra is szerepel.
3. Helyesírást javította Hatse és hagyta a kérdést.
4. (Ez a legritkább szerintem, de mivel Hatse is ember, előfordulhat.) A sok kérdés között átsiklott fölötte a figyelme, így amikor újra beírják, és odajut, akkor javítja/törli.
Pontszám: 7.64
népszerűDurLaDurFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
198. hozzászólás - 2010.09.21. 17:54:03 (Válasz Craslorg #197 hozzászólására.)
Az, hogy a helyes válaszok aránya magas, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy a kérdés jó.
1, Mivel egy kérdés sokszor feljön, előbb vagy utóbb kiderül mit fogad el, és ennek megfelelő lesz a válasz.
2, Az adatbázisból is meg lehet tudni a "jó" választ.

Ezek szerint a rossz kérdéseket nem is kell törölni, mert előbb vagy utóbb mindenki rájön a megoldásra és "jó" válaszok születnek. Ez az! Szarva közt a bokafixet.
Pontszám: 3.07
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
199. hozzászólás - 2010.09.21. 18:27:47 (Válasz DurLaDur #198 hozzászólására.)
Akkor kiegészítem neked.
1. Amennyiben Hatse úgy látja, hogy akár jó is lehet a kérdés, de ő maga is bizonytalan, hogy maradjon-e, akkor megnézi a helyes válaszok arányát és...
Azaz, hiába jó a helyes válaszok aránya, ha a kérdés egyébként rossz, attól azt ki fogja vágni (leggyakrabban lexikális adatoknál igaz ez, mert könnyen guglizható, de senkit se érdekel).
Ha viszont valaki specet ír, de sokan tudják, akkor mégsem annyira spec.
Az adatbázis nem olyan régóta van és szinte biztos, hogy a játékosok nagy rásze nem használja, így egy kérdés jó/rossz arányán ilyen módon max 3-4%-ot lehet javítani, pláne a régi kérdéseknél, amelyek az adatbázis megjelenése előtt több hónappal, akár 1-1.5 évvel bekerültek.
Az egyéb, máshol emlegetett scripteket is kihagyhatjuk, mert a játékosok 98%-ának gőze nincs róla, hogy van ilyen.
Remélem így már világos.
Idézet: DurLaDur - 2010.09.21. 17:54:03
Ezek szerint a rossz kérdéseket nem is kell törölni, mert előbb vagy utóbb mindenki rájön a megoldásra és "jó" válaszok születnek. Ez az! Szarva közt a bokafixet.

Ilyet senki se mondott.
Pontszám: 7.64
fórumozóSuperEgo23Férfi
Végzetúr mester
1397 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
200. hozzászólás - 2010.11.22. 07:18:22
nem tudom hogy a hibás kvízkérdéseket hol lehet megreklamálni ezért ide írom : Hány králynője volt Magyarországnak? 1,2,3,4, helyes válaszként az 1 lett megjelölve de én a googlelel kapásból kettőt találtam:1:I. Mária (1371.[1] április 14. – Buda, 1395. május 17.) Anjou-házi magyar király
2.:Mária Terézia:1740–1780 között magyar és cseh királynő valaki nálam okosabb nézzen már utána köszönöm szépen
Két vállra fektetett, nincs több Hsz. Néha van.
Pontszám: 6.67
Oldal: 1234567891011
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!