Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567891011
Szerző
Topic neve: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
1. hozzászólás - 2009.01.28. 21:45:48
Sajnos a kvíz a sok speciális, lexikális, egyéb, rossz válaszos kérdés miatt kritikán aluli, a kvízolimpia tulajdonképpen lottósorsolás. Ugyan sokan írják ki a hibás kérdéseket a kvíz 2 topicba, még így sem tudunk az összes, kritikán aluli kérdéstől megszabadulni. Ez a topic egy már felvetett ötlettel, a kvízkérdések teljes átnézésésével foglalkozik, illetve ennek megvalósításának a módjáról, feltételeiről.

Kezdő ötletként: A beholder találkozón levő kvízolimpia kérdések egy külön, a szerver adatbázisából kimentett helyről, vagy a kvízkérdések alaphelyéről futottak e. Ha az első variáció volt, akkor meg lehetne oldani egy, külön erre a célra felkért, nem jelentkezés alapú csapat felállítását akár a játékosok közül is, akiknek egy íly módon felállított adatbázishoz lenne hozzáférésük. Az átvizsgált kérdéseket értékelni kell, esetleg megbeszélhetik is egymás közt egy-egy érdekesebb, kérdésesebb kérdést.

U.I.:kérdésesebb kérdést... érdekes szókapcsolat...
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 7.67
kedvelt tagBrittaNő
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
2. hozzászólás - 2009.01.30. 21:24:20
hogyan döntik el egy kérdésről hogy miylen értékelést kapjon?
ha tduják akkro jó, ha nem tudják rossz, ha a döntést reklamálom akkor törölni értékelést kapok
alapos vizsgálat után
találomra
sehogy



felháborito hogy ezt a kérdést valaki elfogadta és értékelte
Pontszám: 6.20
népszerűDanka33Férfi
Végzetúr mester
929 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
3. hozzászólás - 2009.01.31. 00:17:42 (Válasz Britta #2 hozzászólására.)
Kvíz kettőbe írd.
V1:Danka33
V3:Ezüst Agyar
Pontszám: 7.50
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
4. hozzászólás - 2009.02.05. 14:20:03 (Válasz Danka33 #1 hozzászólására.)
Ha gondom van egy kérdéssel, én például el szoktam küldeni Hatsepsut-nak. Jó, hogy Ő sok olyan dologra is gondol, amire más nem (nekem például feltűnik a helyesírás, meg egy-két dolog, de neki olyasmi is, amitől "még rosszabb" lehet egy kérdés). Ezzel arra szeretnék utalni, hogy még egy felkért csapat sem biztos, hogy minden kérdésben jól tud dönteni. Természetesen ez nem vonatkozik a kritikán aluli kérdésekre.

Mondok egy példát: párom feltett egy kérdést, amelyben Adónisz, a görög mitológia egyik alakja szerepelt. Visszadobták azzal, hogy helyesírási hiba van a válaszokban/kérdésben. A válaszokat nagy kezdőbetűvel írta, átjavíttattam vele. A másik - és szerintem a kérdés visszadobói erre utaltak értékelésükkel - Adónisz, aki - már amennyire utána tudtam nézni - valóban hosszú ó-val írja a nevét, de a férfi névváltozat már Adonisz. Ez például egy olyan dolog, amitől - mint helyesírási hiba - nekem felállna a hátamon a szőr, közben meg kiderülne, hogy van olyan, hogy Adónisz.
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 5
fórumozóSajtszagú pumukliFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
5. hozzászólás - 2009.02.08. 15:27:24
Én arra szeretnék választ kapni,hogy ellenörzi-e egyátalán valaki a kérdéseket?
1000-ből jó ha 1 normális kérdést találok.Az elején pedig ez az úgynevezett kiértékelés szintén elég érdekes...Direkt olyan krdést tettem fel amihez semmilyen lexikális tudásnem kellet volna.
Szabályt sem sértett,szóva0 egy teljesen korrekt kérdés volt.Természetesen a "rossz kérdés" értékelést kapta.Tettem már fel olyan kérdést is melyben megkérdeztem volna az emberektől,hogy ők hogyan is érzik ezt.Megvannak-e elégedve a kvízkérdésekkel.
Ez természetesen az "azonnal törölni" értékelést kapta.Enyhén kommunizmus szaga van a dolognak...Na mindegy jelenleg a 11 kérdésemből 3 van elfogadva...
Pontszám: 5
fórumozóLittlePetNő
Végzetúr tanonc
19 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
6. hozzászólás - 2009.02.08. 17:05:37
Na én most nagyon kacagok: Kérdést tettem fel, az egyik válasz az lett volna: Kakas. Ez a kvíz gyártói szerint nem megengedett kifejezést tartalmaz. Kicsit lestem, mint hülyegyerek a moziban, de aztán rájöttem, hogy a kaka szóra gondolnak. (Persze ez jó is, hiszen ugyanígy nem engedte a cigány holokausztra irányuló kérdést, roma holokausztot kellett kérdezni - tehát fontos ez a szabály, csak elég vicces néha. Az urinoterápia, vagyis a saját-vizelet terápia esetében sem használhattam a vizelet szót, pedig a pisi szalonképes változata akkor is ez.)

Én nagyon támogatom, hogy át kell nézni a kérdéseket - jól lefektetett irányelvek mellett szerintem nagyon is profi kérdés-parkot lehet felállítani. Mert bizony néha feláll a szőr a hátamon a hülye, vagy túl gyermeteg kérdésektől. (A legértékesebb eddigi kérdés, amit találtam eddig ez volt- "Hány lába van a kutyának?" 1-2-3-4 )
Ha benne vagytok, fektessük le az irányelveket, amik alapján megy/marad egy-egy kérdés, és essen neki egy jó helyesírású, a kvízolimpián legalább 90%-ot szerzett gárda.
(És természetesen a kérdéseket nem kell sajnálni - gyomlálni kell ezerrel!)
A hozzászólást LittlePet módosította 2009.02.08. 17:06:56-kor
Pontszám: 5
kedvelt tagEzékielFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
7. hozzászólás - 2009.02.12. 09:23:28
Azt hiszem, hogy a tartalmi ellenőrzést elég nehéz lenne megvalósítani, de a kvíz-adatbázisra legalább egy automatikus helyesírás-ellenőrzést rá kéne ereszteni néha. Én nem tartom magam különösen érzékenynek a témában, de mostanában sorozatban kapok olyan kérdéseket, amik már nekem is bántják a szememet. Pl "Harry Potter és a halál erekjéi".

Ezzel egészen biztosan lehetne tenni valamit. Ahogy bizonyos szavakat nem enged a rendszer a kérdésekben feltenni, úgy helyesírásra is kéne egy automatikus ellenőrzés, mielőtt egyáltalán tartalmi értékelésre kerülhetne a feltett kérdés.

v1 Ezékiel
v2 Kicsontozó
______________________________________

Légy Te is Martalóc! http://martalocok.try.hu/
Pontszám: 8.33
népszerűtlenGaby1929Férfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
8. hozzászólás - 2009.02.12. 16:59:35 (Válasz Sajtszagú pumukli #5 hozzászólására.)
Én is kiváncsi lennék rá, hogy egyáltalán ellenőrzi valaki a helyes válaszokat? Most mentem neki kettőnek is.... a föld leghosszabb folyója..... szerintem az Amazonas....de fel sem volt sorolva..... aztán hol bujkált Yoda mester..... hát szerintem a Dagobah az egy rendszer volt és nem bolygó....de lehet, hogy rosszul tudom..... mindkettőt
Pontszám: 4
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
9. hozzászólás - 2009.02.12. 17:42:43 (Válasz Gaby1929 #8 hozzászólására.)
Ha ilyet találsz, jelezd a kvíz 2 topicbanés javítják / törlik.
Egyébként jelenlegi ismérveink szerint valóban az Amazonas. A gond, hogy nagyon nehéz meghatározni, hogy melyik is számít a valós forrásának.
A rendszer neve Dagobah, de maga a bolygó neve is Dagobah. Körülbelül olyan módon, mint hogy a Föld holdja a Hold.
Pontszám: 7.50
irritálóBaluka27Nő
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
10. hozzászólás - 2009.02.19. 16:00:33
Az alábbi kérdésre adott válasz rossz: Kik a rabsicok? Erre a válasz helyesen orvvadászok, de elvben az orhalász is lehet, szóval két jó válasz van rá. Kérem ezt javítsák, mert más is poruljár majd. Köszönöm.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
11. hozzászólás - 2009.02.19. 16:02:03 (Válasz Baluka27 #10 hozzászólására.)
írd be légy szíves a kvíz 2 topicba
Pontszám: 5
népszerűtlenOltilacikaFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
12. hozzászólás - 2009.02.19. 16:51:55
Pontszám: 3
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
13. hozzászólás - 2009.02.19. 16:54:44 (Válasz Oltilacika #12 hozzászólására.)
Ez egy informatív hozzászólás volt...
Pontszám: 5.33
népszerűtlenOltilacikaFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
14. hozzászólás - 2009.02.19. 16:55:30
Az egyik, hogy melyik tenger nem létezik, hibás! A válaszok között felsorolt tengerek mind léteznek! Elvesztettem 1 kviz-kérdést.
Pontszám: 5
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
15. hozzászólás - 2009.02.19. 16:56:48 (Válasz Oltilacika #14 hozzászólására.)
Írd be légy szíves a kérdést a kvíz 2 topicba, hogy más ne rontson miatta
persze csak ha jól értem a problémát
A hozzászólást cirip módosította 2009.02.19. 16:57:20-kor
Pontszám: 5
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
16. hozzászólás - 2009.02.19. 17:07:47
Egyetértek az előttem szólókkal, a jelenlegi rendszer nem életképes. Az automatikus helyesírás ellenőrzést jó ötletnek tartom, de lenne vele probléma. Például a rövidítések nagy részét nem ismeri fel. A túl sok szóközt, vagy a különírási és egybeírási hibákat sem érzékeli. Ettől függetlenül a durva hibákat visszadobná, ami jó hatással lenne a kérdésekre (nem látnák több erekjét, meg hasonlókat ). A csapat felállítása szintén jó lenne, de kéne oda egy fő-fő-fő-valaki, aki eldönti a legproblémásabb kérdéseket. Viszont ha lenne hiba, Őt szidná mindenki. Szóval ez egy összetett dolog, le a kalappal az előtt, aki megoldja.
A hozzászólást Pietrus módosította 2009.02.19. 17:13:22-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
17. hozzászólás - 2009.02.20. 13:23:02
Szervusztok!

Hatsepsut a fő fej, a kérdésadminok csapata előtt meg az az akadály, hogy jelen pillanatban nincs olyan jogosultsági szint, amely csak a kvízadatbázist látja.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5
fórumozóDéliaNő
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
18. hozzászólás - 2009.02.20. 22:16:01
Sziasztok!

Lehet, hogy nem teljesen idevág, de engem nagyon idegesít, ha olyan kérdést kapok, amire a hibás válasz van jónak jelölve. Már vagy 300 ilyen esettel találkoztam. Ellenőrzi ezeket valaki, vagy csak a játékosokra van bízva az értékelés? Nem akarok senkit sem megsérteni, de néhány szellemileg nem túl erős ember miatt így elesünk jó néhány LE-tól! Tudom, hogy ez csak egy játék, de akkor is...
Pontszám: 5
fórumozóDéliaNő
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
19. hozzászólás - 2009.02.20. 22:17:01
Bocsánat! Most néztem, hogy idevág
Szóval akkor nem csak engem zavarnak ezek a dolgok
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízkérdések ellenőrzése;megvalósítás a gyakorlatban
20. hozzászólás - 2009.02.20. 23:20:34 (Válasz Délia #18 hozzászólására.)
Ha ilyet találsz, azt írd be a kvíz 2 topicba, lehetőleg minél pontosabban idézve és Hatsepsut javítja/törli. Azért a 300-at túlzásnak tartom. Én nem találkoztam 20-nál többel, pedig bizony több ezer kvízre válaszoltam már.
Pontszám: 7.50
Oldal: 1234567891011
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője