Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.12.26. 19:34:39
Kaki ügy, nálunk nincs kábel TV. Ez igaz, nem akarok rá áldozni pénzt, tehát csak a három földi sugárzású van, és az is csak addig, míg meg nem szüntetik.

Az, hogy a legtöbb országban játszották, még nem jelenti azt, hogy tudni illik ezt az "adatot".
Tegyük fel, én olyan országban vagyok, ahol nem játszák. Mondjuk Omanban. Kirendeltségen, és így a neten tartom a kapcsolatot hazámmal.
Dátum: 2008.12.26. 19:29:49
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.26. 18:31:19
ezt vki magyarázza meg legyen szíves
Mi a paprikás krumpli másik neve?
főtt krumpli
rakott krumpli
burgonyapüré
tepsis burgonya*

nekem a tepsis burgonya valahogy messze nem fedi a paprikás krumplit...
Teljesen igazad van!
A "tepsis burgonya": zsíron, szalonnán esetleg hagymásan, vagy/és más fűszerekkel elsősorban karikára vágott burgonya darabok meg sütése, melyet köretként szoktak felszolgálni.
A "paprikás krumpli" pedig prökölt alap után a hús helyett krumplit helyeznek bele, és úgy főzik( és nem sütik!). A klasszikus paprikás krumpli a szegények "pörköltje", kiknek nem telik húsra. Persze már egyéb "adalékok" is kerülnek bele, mint virsli, vagy kolbász, stb...
Dátum: 2008.12.26. 19:17:30
Igen?
melyik csatornán?
Honnan tudod, hogy én most Svájcból, vagy Romániából játszom?
Vagy Lettországból?
Szóval azért egy szappanoperából ilyen "hülye" kérdést nem kell feltenni. Nem tartozik az általános műveltséghez.
Inkább tanuljanak meg legalább 4 magyar zeneszerzőt.
Vagy írni magyar helyesen...
Mint a szappanoperák semmit nem jelentő szereplőinek a neveit.
Dátum: 2008.12.26. 19:07:11
Mi a Rómeó Vérzik?
Rockzenekar
Akciófilm
Modern színdarab
Öböl-háborús hadművelet volt

Persze logikusan csak rockbanda lehet.
De miért tartozik ez is az általános műveltséghez? Főleg egy szlovák együttes?
Dátum: 2008.12.26. 19:03:43
Ki zenésítette meg Magyarország nemzeti himnuszát?
Kodály Zoltán
Liszt Ferenc
Erkel Ferenc
Kölcsey Ferenc
Nem tudtál összeszedin négy magyar zeneszerzőt?
Ez a kérdés feltevőt is minősíti!
Dátum: 2008.12.26. 19:02:50
Mely csapatoknál játszik vagy játszott Brett Favre?
Chicago Bears, New York Jets
Chicago Bears, Green Bay Packers
Chicago Bears, Green Bay Packers, New York Jets
Green Bay Packers, New York Jets

Segítségül: "Brett Favre (teljes nevén Brett Lorenzo Favre) amerikaifutball játékos, aki 1969. október 10-én született a Mississippi állami Gulfportban."
Honnan tudjam, ha nem érdekel a magyar foci az olasz foci, sőt az amerikai foci sem!
Ez nem elemi műveltség!
... és bármikor változhat, mert máshova is igazolhat!
Dátum: 2008.12.26. 18:57:52
Ki szakács a Jóbarátok című sorozatban?
Monica
Rachel
Phebe
Ross
Ezt ugyan honnan tudjam, ha nálunk nem vetítik?
... vagy elemi műveltség?
Dátum: 2008.12.26. 11:40:24
Mi a neve egy híre Sci-Fi hősnek?
Lancelot
Zsákos Bilbó
Malacka
Flash Gordon
Ez meg milyen kérdés?
Törölni!
..és az átengedőket is!
Dátum: 2008.12.23. 21:29:40
Melyik gyorsétterem lánc kabalája egy bohóc?
Mc Donald's
Burger King
Cora
Tesco
Több probléma miatt a bírálókat is kirugni!!!
1, REKLÁM, de nagyon erősen!
2, A Cora és a Tesco mióta étterem lánc? Ha nem tud még kettőt akkor csak a saját szintjéről árulkodik. Csak, hogy ellensúlyozzuk a reklámot: KFC, Pizza Hut, Don Peppe, stb..
Dátum: 2008.12.23. 21:26:26
Látom a gyerekek is tudnak kérdést feltenni:
Hány hónapból áll egy év?
13
12
9
10
Dátum: 2008.12.23. 21:25:22
Melyik nem számítógépes adathordozó egység?
CD
VHS
DVD
Merevlemez
Szerintem a gyerek egy kicsit fiatal, mert biztos nem élt, még mikor bizony nekem az is az volt.
Igaz kellett hozzá egy jelátalakító, de egészen jól funkciunált, és tárolta a játék programokat.
Aztán lett belőle STREAMER kazetta.
Dátum: 2008.12.23. 21:19:16
A Vampire szerepjátékban melyik nem Kamarilla tag?
Gangrel
Toreador
Lasombra
Brujah
Ezt azért már mégsem!!!
És ha tag lesz, mert belép a klánba?
Dátum: 2008.12.22. 21:46:42
Mi a PSP rövidítése?
PlayStation Portable
Play Start Press
PlayStation Port
PlaySystem Port

Szerintem: 'P'
Mert még ezt is rövidítsük, az már katasztrófa!
TÖRÖLNI!
Primitív is, hülye is a kérdés...
Dátum: 2008.12.22. 17:47:13
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.22. 13:45:59
Idézet: Moon - 2008.12.22. 13:39:35
Akkor a ti gépeitek nem részei a világhálónak? Csak mert gondolom nem optika van rákötve, ahogy az enyémre se. Úgyhogy a világháló gerincén, a szolgáltatóknál, egyetemek szervereinél jogos a közel fénysebesség, de a nagyobb részénél sajnos nem igaz, mert nem véletlen, hogy a hálókábel nem képes 1 gb adatmennyiségnél többet egyszerre átvinni. Szóval az átvivő közeg számít. Az információ megfogalmazás meg eléggé pongyola. Konkrétan az információ az olyan gyorsan közlekedik amit az adott sávszél megenged neki. Tehát nem a világhálón, hanem optikai kábelen, végberendezések korlátozásának figyelembevétele nélkül helyes a válasz.


Attól, hogy a lakásokba nem optikán megy be az internet, még a hálózat jelentős részét az alkotja. Amikor száloptikával közel 100 km áthidalható jelveszteség, és ezáltal beiktatott jelerősítő nélkül, akkor az a 10-15 méter, amíg a hagyományos telefonvonalon kapod a jelet, elhanyagolható a sebesség szempontjából.

Ugyanis ha a gépedbe nem is optikán megy be, de a lakótelepre a tömb közepére még optikán megy.

És milyen jó lenne, ha csak 10-15 méterre lenne a lakótelep közepe. Az talán a konyhában lenne.
És milyen vidám, hogy én csak egy vidéki városban vagyok, ahol az oszlopon nem optikai kábel lóg. Tehát nem 10-15 méterről van szó.
De hagyjuk, mert már régen nem az eredeti kérdésről folyik a diszkurzus.
Dátum: 2008.12.22. 13:38:48
Az elektronokkal nem, de a rádióhullámokkal igen!
És ez is fénysebesség. Képzeld ha nem így lenne, akkor bemondaná a rádió hogy:
" Pontos idő jelzést adunk dél következik: az ötödik sípszó : Mátészalkán, a hatodik Debrecenben Szombathelyen Sopronban és Pécsett, a hetedik Szegeden, Győrben, Kaposvárott, a nyolcadik Kecskeméten, Tatabányán,..."
Bár megint kérdés, hogy a fénynek milyen küzegbeli sebességéről beszélünk, mert ugye más a légüres térben és más a folyadékokban.
Dátum: 2008.12.22. 13:30:06
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.22. 12:41:19

Idézet: Edef - 2008.12.22. 09:11:27
a kérdést nem másoltam ki, valami ilyesmi:
Mi volt III. Károly halálának oka:
--- végelgyengülés
--- merénylet
--- gombamérgezés
akármi

na már most a válasz:
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: gombamérgezés
A gombamérgezéses merénylet volt. Nem csak úgy az erdőben szedett magának egy kis galócát és megfőzte magának vacsorára.

A hivatalos verzió az volt, hogy vadászat közben gyilkos galócát evett az erdőben, tehát nincs merénylet. Bár ezek a rejtélyes vadászbalesetek a magyar történelemben mindig érdekeltek.

Persze, csak úgy lehajolt őfelsége, és mert éhes volt meg ette az első gombát, ami az útjába akadt. Persze a vadászaton nem volt ott a szakácsa, meg az előkostoló.
...
Szóval csak arra akartam rámutatni, hogy kérdéses a dolog, akkor a merénylet helyett legyen inkább fegyver által. És máris elkerültük a történelmi vitákat.
Dátum: 2008.12.22. 13:25:48
Idézet: Crazy71 - 2008.12.22. 12:46:10
Idézet: Viszok009 - 2008.12.22. 10:44:19
Sziasztok!

Pedig ezt egyszerű logikával meg lehet fejteni. A digitális adatátvitel optikai kábelen fut. Az optikai kábelben ugyebár fényhullámok szállítják az információt. A fényhullámok sebessége pedig meglepő módon a fénysebesség.


Mi van akkor, ha valaki nem tudja, hogy optikai kábelen futnak az adatok? Egyáltalán miért kellene ezt tudni? spec

Teljesen mindegy, hogy optikai-e kábel, mert ha "dróton" szaladgálnak az elektronok, azok is közel fény sebességgel haladnak.
Ott csak az a baj, ha jól tudom, hogy nagyobb a "közeg ellenállási veszteség" ezért jelerősítők szükségesek, míg az optikai kábelen ez sokkal kisebb, és ezért praktikusabb, és gyorsabb.
Dátum: 2008.12.22. 12:40:30
Igazad van, gépelési/kapkodási hiba volt!
... és elsem olvastam mielőtt elküldem volna. Én hibám!
Dátum: 2008.12.22. 12:37:35
Nem azt mondtam, hogy most ez van, hanem, azt, hogy mikor én vizsgáztam akkor ez volt.
Látom, túl öreg vagyok itt, és el sem tudjátok képzelni, hogy élnek rajtatok kívűl mások is a világon, akik másképen tanultak.
Dátum: 2008.12.22. 12:33:38
Nem, nem alapműveltség, bár szerintem a budapestieknek az kellene lennie, természetesen ahogy a debreceniek is tudják, hogy hol van az Ondód.
A baj csak az, hogy a kérdés feltevő (nem én voltam) jól tette fel a kérdést, és aki elkezdte kritizálni, annak halvány lila gőze sem volt az egészről, talán nem is budapesti, vagy semmit nem tud Budapest múltjáról. De akkor üljön és vegyen elő egy (Budapest) térképet, és nézzen rá, hogy mi minden van még a IV. kerületben.
Tehát ne kritizáljon anélkül, hogy utána nézne!