Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.11.23. 09:11:11
Na jó, kezdjük:

Melyik földtörténeti korban éltek az apatosaurusok?
Triász
Jura
Perm
Kréta
"Valamennyi Apatosaurus-kövületet az Amerikai Egyesült Államok nyugati részén, jura- és krétakori üledékekben találták meg. ..."
Két válasz is helyes!


Mi volt Drew Barrymore első filmje?
E.T.
Aranypolgár
Ördögűző
Chicago

1982 E.T. the Extra-Terrestrial E.T. – A földönkívüli
1980 Altered States Változó állapotok
1980 Bogie NINCS magyarul
1978 Suddenly, Love NINCS magyarul

Tehát nem az első, hanem a negyedik, magyarul a második

Mi volt annak a jellemzően karakteres felületű online játéktípusnak a rövidítése, mely a modern 3D MMORPG-k elődjének tekinthető?
MUD (Multi-User Dungeon)
DUST (Dungeon for Users Seeking Treasures)
DIRT (Dungeons Invoking Real Torture)
TRASH (TReasures And SHeeps)

Túl speciális!


Itt kérdést elfelejtettem, mert olyan egyértelmű volt, de...
Freddie Mercury (született Farrokh Bulsara, 1946. szeptember 5. – 1991. november 24.) indiai származású brit énekes és zenész, a Queen rockegyüttes egykori énekese és dalszerzője.
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Zanzibárban


Hanyas szinten végezhetsz el küldetéseket?
7. szinten
18.szinten
Nem lehet küldetéseket végezni a játékban!
2.szinten
Honnan tudja egy első szintű
Dátum: 2008.11.22. 21:12:33
Idézet: Roseprincess - 2008.11.22. 17:59:37
Idézet: Edef - 2008.11.22. 15:46:26
A South Park sorozatban a négy főszereplő közül melyikük kövér?
Kenny.
Stan.
Kyle.
Cartman.

Na most ezek közül nem tudom melyik kövér.

Hát valamire nagyon rosszúl kerestél rá szerintem... Mert a négy főszereplő, 4 kisfiú, akik fel is vannak sorolva, és Cartman a kövér kisfiú. Az álltalad felsoroltak közűl, még egyikről sem hallottam, hogy megfordúltak volna az említett mesében. Szóval nyugodtan hidd csak el, hogy Kenny, Stan, Cartem és Kyle a főszereplők

Na most erre gondolsz?
South Park színes magyarul beszélő amerikai animációs sorozat, 1997
18 éven aluliak számára nem ajánlott

rendező: Trey Parker, Matt Stone, Eric Stough
zene: Scott Nickoley, Jamie Dunlap
executive producer: Anne Garefino, Brian Graden, Deborah Liebling, Trey Parker, Matt Stone
vágó: Brandon Cruz, Gian Ganziano, David List

szereplő(k):
Trey Parker
Matt Stone
Mary Kay Bergman
Isaac Hayes
Eliza Schneider


Most látom, ez korhatálos film, és itt vannak 18 éven aluliak is!!!
Mint az alkohol, ez is kidobandó!
Dátum: 2008.11.22. 16:24:41
Ja, és magyar film klasszikus, legalább annyira, mint a fantázia könyvekben, melyik hős milyen varázslásokkal bír!
Dátum: 2008.11.22. 16:22:49
Idézet: Trockij - 2008.11.22. 15:53:06
Jól van, megnyugodtam.. a normális kvízben is akadnak érdekességek..
Hogy hívják a Legényanyában azt a férfit, aki nem Bélának hívnak?
Józsi
Feri
Laci
Béla


Hirtelen gőzöm sem volt, h mi a kérdés, nemhogy a válasz.. de bejelöltem, hátha valakit érdekel..


Na most a Legényanya című film Rátóton játszódik. Rátóton mindenkit Bélának hívnak, csak egy Józsi van, aki a legényanya.
De a Port leírása frappánsabb:
Rendkívüli esemény történt Rátóton. Rozi, nemrég született kisfiának a Józsi nevet adta, szakítva azzal a szokással, hogy a faluban minden férfit - a tanácselnök után - Bélának hívnak. Józsi felnő, akár a többi gyerek, de mindig kilóg a sorból. Hosszú ideig nem érdeklik a lányok, majd mikor összejön Ágikával, csodálatos módon ő marad terhes. De vajon a falunak szüksége van-e csodára?
Dátum: 2008.11.22. 16:15:08
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.11.22. 13:11:27
Ki szerezte a Légy jó mindhatlálig c. regényt?

Krúdy Gyula
Mórizs Zsigmond
Jókai Mór
Mikszáth Kálmán

mindhatlálig, Mórizs


... és nem szerezte, hanem írta.
Szerezni a zenét szokták.
Meg olyan dolgokat, aminek nem tudják/akarják megmondani, honnan származik. Vagy a szerzés módja nem jellemző. Pl. Szerezz pénzt! (nem érdekel, hogy dolgozol, lopsz, vagy eladsz valamit)
Dátum: 2008.11.22. 15:46:26
Ki alakítja Jack Wilder nyomozót a "Szuperhekus kutyabőrben" című filmben ?
Chuck Norris
Mel Gibson
James Belushi
Tom Hanks

Csak nem Jake Wilderra gondolt a kérdező?

A South Park sorozatban a négy főszereplő közül melyikük kövér?
Kenny.
Stan.
Kyle.
Cartman.

Port.hu szerin a szereplő(k):
Trey Parker
Matt Stone
Mary Kay Bergman
Isaac Hayes
Eliza Schneider
Na most ezek közül nem tudom melyik kövér.
Dátum: 2008.11.22. 11:16:22
Már javítottuk, megbeszéltük. Lásd késöbb
Dátum: 2008.11.22. 11:14:32
A Duna hány országon folyik keresztül:

A helyes válasz 10. Legalább is ezt fogadja el.
A magyar nyelvben a keresztül, azt jelenti, hogy mindkét partja azonos országban van:
Németország
Ausztria
Szlovákia
Magyarország
Szerbia
Románia
...és határ folyó:
Horvátország 138 km
Bulgária 472 km
Moldova 0,6 km
Ukrajna 54 km
Dátum: 2008.11.22. 11:05:01
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.22. 10:49:57


Idézet: Edef - 2008.11.22. 09:02:49
Itt van pár ma reggeli csemege:

H. P. Lovecraft és a nyomdokaiban lépkedő írók műveiből alakult ki a "Cthulhu-mítosz". A "mítosz" egyik jellegzetes alakja Nyarlathotep, másnéven
Kúszó Káosz (Crawling Chaos).
Őrjöngő Káosz (Raving Chaos).
Nukleáris Káosz (Nuclear Chaos).
Fortyogó Káosz (Boiling Chaos).

Vettem a fáradtságot és rákerestem a Wikiben. Odáig megvolt a dolog, hogy 'Nyarlathotep' Föszereplő, de az már kidolgozatlan szócikk. Tehát csak tippelni tudtam.

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Kúszó Káosz (Crawling Chaos).

Serintem már túl spec. peig nagyon korrekten van megfogalmazva. Kár, hogy nem lehetett könnyen megtalálni.


Edef:Az irónikus, kissé sarkított TCS-s megjegyzésem nem feltétlenül rád vonatkozik, bár a Szigetes-Maiden-es kérdésnek te voltál az egyik leghangosabb ellenzője. Vannak itt páran, akik azt tartják, hogy ha nem szeretnek egy több évtizede létező zenekart, akkor még a nevének, esetleg származásának ismerete is speciális ismeretnek minősül.


Az Iron Maden jó lett volna, csak nem úgy, hogy a 0. napon.

A megfejtés egyébként Cseresznye.

Mond a megoldó képletet is!

A mítoszos kérdésed azért idéztem be, mert írtad is, hogy a korrekt megfogalmazás miatt megpróbáltál utána nézni, de nem találtál semmit. Úgy emlékszem, nem először találkozom ezzel az érveddel, és most is, miután beírtam a gugliba hogy "Nyaralothep", az első találat az angol wiki szócikke volt.
Nyarlathotep - Wikipedia, the free encyclopedia
Nyarlathotep (the Crawling Chaos) is a fictional character in the Cthulhu Mythos . He is the creation of H. P. Lovecraft and first appeared in his prose poem ...
en.wikipedia.org/wiki/Nyarlathotep - 69k - Tárolt változat - Hasonló oldalak


Ez alapján felmerült bennem, hogy bár megvan benned a szándék az utánajárásra, valahogy túl szűk paraméterekkel keresel rá információra. Leírnád nekem pm-ben, hogy az általános keresési procedúra nálad mit takar? Pl, hogy milyen oldalt használsz, milyen keresőszavakkal... Hát ha tudnánk kicsit bővíteni a keresési keresztmetszetet.

Tegnap azt kaptam a fejemhez, hogy a Road együttest az angol Google-ben kerestem.
Na azért annyit nem tudok megnyitni. És bocs, de a Wikipédiát elfogadom mint "alap" lexikont. Bár tudom, hogy nem minden pontos benne és nincs benne minden elég mélységig, de szerintem amilyen mélységig abban nincs benne az hagy legyen már Speciális.
Dátum: 2008.11.22. 10:54:32
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.11.22. 10:36:52
1+5*9-15+5/11*15=?
82
60
75
54
A jó válasz a kérdező szerint 60. Javaslom, járja újra a 4. osztályt. Az eredmény: 24,˙1˙8


szerintem meg: 37,8181818181818181818181818181818181818
Dátum: 2008.11.22. 10:48:16
Nem azért klasszikus, mert latin, hanem szerintem a klasszikus műveltséghez tartozik.
Az, hogy a csillagképeknek latin nevük van, az tény, bár ezeket fordíthatjuk minden nyelvre.
A csillag képek és a zodiákus jelek között összefüggés van, ha érdekel, kifejtem bővebben.
Ha valahol a galaxisban (hoppá már megint latin, és klasszikus) a távoli jövőben (fantázia művek) játszódik valami, akkor valamelyik csillagkép valamelyik csillagjának (latin nevek) valamelyik bolygóján játszódik. Innen lehet tudni, hogy hol keresd a "valóságban" az égen azt a helyet.
A zodiákusról az asztrológiáról meg annyit, hogy a kereskedelmi rádiók 80%-ban minden reggel elmondják a "horoszkópot" (én csak 'oroszpók'nak mondom).
Tehát lassan alap műveltség. De az biztos, hogy a 12 jegyet illik tudni.
Dátum: 2008.11.22. 10:09:30
Idézet: Kortevirag - 2008.11.22. 09:58:27
A kentaur melyik zodiákus jegynek felel meg ?




Aries => kos
Sagittarius => nyilas/kentaur
Leo => oroszlán
Taurus => bika

nem bántásból, de azért ez egy kicsit klasszikus, latin is.
Azért hogy tudtok fantázi regényeket olvasni, ha nincs hozzá egy kis klasszikus műveltség?
Néha azért a nevek egy kicsit beszélőeknek kellene lenniük, bár nem vagyok Fantázia olvasó.
Dátum: 2008.11.22. 10:05:58
Igazad van!
Akkor még Presser Gábor (Pici) (zeneszerző) és Adamis Anna (szövegíró) az Omegát erősítették, mikor a dal született.
Igaz Adamis nem volt tag, csak a férje Laux Józsi.
Ezért a Omega 1971 előtti felvételeit mindig keverem egy kicsit az LGT-vel...
Mea maxima culpa...
Dátum: 2008.11.22. 09:30:45
De mi az, hogy "fű nem terem..."
Ilyen nem is volt.
Dátum: 2008.11.22. 09:28:33
Idézet: Mortimer - 2008.11.22. 00:59:19
Melyik magyar együttes számának cover változata a Scropions 1995-ös "White Dove" c. száma?
Bikini
Beatrice
Omega
LGT
Ugye ez a kérdés csak vicc?

Nem vicc! A kérdés jó!
Természetesen LGT a válasz! (Gyöngyhajú lány)
Azért is illik tudni, mert nem sok olyan magyar zeneszám van amit a külföldiek, főleg neves zenekarok, vettek át a magyar zenéből.
Ha csak ez alapján gondolkodunk akkor a listából csak az LGT és Omega marad!



Melyik bolygón játszódik a "Macskafogó" című Magyar rajzfilm?
Cat bolygón
Mickey Mouse bolygón
Y bolygón
X bolygón
Láttam a filmet jópárszor, de kövezzetek meg, fogalmam sincs.

A film a Csillagok háborúja (eredeti első filmváltozat) után készült és úgy kezdődik, mint a klasszikus "Star Wars" a felirat első-második sora: X-bolygó
Dátum: 2008.11.22. 09:17:13
Idézet: Alienkiller - 2008.11.21. 23:27:07
Gondolom azoknak speciális akiknek IQ-ból megy, hogy "Mi áll Ronaldino első mezének, a belsején található címkén, a 3. sorban?"


Van tippem: A harmadik sorban a belső cimkén: 60% Cotton-Baumwolle
Mert az elsőben :6
a másodikban: 40% Polyacril
Dátum: 2008.11.22. 09:13:42
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.21. 23:32:25
Nem, sajnos a könnyűzenei kérdésekbe sokszor olyanok kötnek bele, akiknek a komolyzene megy IQ-ból.
A TCS első albumára vonatkozó kérdés már pár embertől megkapta a spec. jelzőt. Vagy hogy az Iron Maiden szigeti fellépése spec kérdés.


A fentebbi találós kérdésemre viszont várom a megfejtést és a magyarázatot valakitől!

Magamra kell vennem ezt a kérdést ... !?!?!

Ha én bírálom, csontnélkül át megy a TCS ilyen szintű kérdése.
---------------------------------------------------------------------------
A főnixre gyümölcs tippem nincs, a Fenyő lett volna, de az nem gyümölcs.
Dátum: 2008.11.22. 09:02:49
Itt van pár ma reggeli csemege:

H. P. Lovecraft és a nyomdokaiban lépkedő írók műveiből alakult ki a "Cthulhu-mítosz". A "mítosz" egyik jellegzetes alakja Nyarlathotep, másnéven
Kúszó Káosz (Crawling Chaos).
Őrjöngő Káosz (Raving Chaos).
Nukleáris Káosz (Nuclear Chaos).
Fortyogó Káosz (Boiling Chaos).

Vettem a fáradtságot és rákerestem a Wikiben. Odáig megvolt a dolog, hogy 'Nyarlathotep' Föszereplő, de az már kidolgozatlan szócikk. Tehát csak tippelni tudtam.

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Kúszó Káosz (Crawling Chaos).

Serintem már túl spec. peig nagyon korrekten van megfogalmazva. Kár, hogy nem lehetett könnyen megtalálni.


Melyik szó nem illik a felsorolásba?
tudatturbó
kronokompenzáció
valóságformázás
szubtéri érzékelés

Halvány lila gőzöm sincs, csak tippeltem még hozzá a Kronokompenzációra és lám mi lett az eredménye:
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: fű nem terem

Na ez hogy jött össze?
Szerintem ilyen szavak hatására már a kompjúter is beadja a kulcsot...

Csak, mert úgy is lepontoztok, és minden féle váddal illettek, ma bírálnom kellett, és csont nélkül átmentek a kérdések nálam.
Dátum: 2008.11.21. 22:51:27
Ennyi hibával nem kellett volna idehúzni.
Ez egy jó és szép kérdés! Ilyenből kéne még sok!
Dátum: 2008.11.21. 22:50:01
+ Ciripnek.

Már meg írtam korábban, hogy nem pontozok senkit a szerint, hogy ki ő. Én csak a hozzászólást, illetve annak értelmét pontozom. Még a stílust sem, csak ha tényleg bántónak tartom és nem magammal szemben.
Ezen az oldalon nem pontoztam senkit, és akár hiszitek, akár nem, olyan bunkó nem vagyok, ha valaki segít, akkor abban a témában pontozom.
Ha valaki rákérdez, és ténylegesen én pontoztam, akkor vállalom érte a felelőséget, és bemondom, hogy mennyit és mire adtam.
Nálam a kiosztott átlag 5 felett van, mert 5 alatt inkább nem osztályzok.
És tényleg furcsa: a mai napot napocskával kezdtem aztán beborult felettem az ég, de rendesen, szinte egyik pillanatról a másikra.
Vissza akartam keresni, mikor osztályoztak nagyon le, és nem nagyon találtam ötös alattit...