Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.12.07. 12:20:00
Idézet: Alienkiller - 2008.12.07. 11:26:40
"Hogy lehet a szerencsét növelni, megkapni?
Magától fejlődik egy idő után.
Sehogy, ilyen nem létezik!
10. szintnél lehet megkapni és utánna 5 szintenként!
Azt se tudom mi az..."

Na jó és hol van benne a helyes válasz, mert a kérdező szerint "Magától fejlődik egy idő után." ez, de ez nem igaz és ki volt az, aki ezt átengedte?
Vagy az elmúlt két nap megváltozott a szerencsére vonatkozó leírás?

Ott a helyes válasz is: "Azt se tudom mi az..."
Mert én még nem vagyok csak a 3 szinten, és ott nincs ilyen.
Tehát egy kezdő (1-5szintig) nem tudhatja az ember.
Dátum: 2008.12.07. 12:16:18
Igen mert ebből semmit nem értek.
Mi az a 'jóbanrozban'?
És milyen lánya van egy "főorvosnak"?
Nálunk a faluban a dokinak csak két fia van, de nem is tudom a nevüket, majd megkérdezem.
Dátum: 2008.12.07. 12:13:21
Mikor volt a Mohácsi-csata?
1517
1518
Nem is volt Mohácsi-csata
1493

A mohácsi csata vagy mohácsi vész (törökül: Mohaç savaşı vagy Mohaç meydan savaşı) 1526. augusztus 29-én zajlott le a Magyar Királyság és az Oszmán Birodalom hadai között, magyar vereséggel.

Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 1517

Na most ezek után, kérem szépen, ne mondja valaki, hogy nem kellett volna azonnal törölni választ.
Tudom, nem vagyok történelem szakos, tehát csak az elemi műveltség alapján tudtam, hogy valami nem stimmel, ezért kerestemrá. Biztos volt másik csaka is Mohácson, de azt hiszem az nem olyan közismert. És Wikiben sem találtam rá.
Dátum: 2008.12.07. 10:27:56
Hányszoros világbajnok Fernando Alonso?
1
7
4
2
Még mindig nincs törölve!
-----------------
Hány könyv dolgozza fel Narnia történetét?
9
6
8
7
és ha holnap írnak egy újat?
-----------------
Mikor volt az első bajnoki viadal a végzetúr első világán?
2008. november 4.
2008. szeptember 22.
2008. november 20.
2008. november 29.
Honnan tudjam, ha tegnap regisztráltam?
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: 2008. november 4.
De én sosem játszottam az elsőn, és azt sem tudom, hogy most a másodikon mikor volt, hányadik, mert nem tudom mikor vaolt az első....
------------------
Ki Laurell K. Hamilton vámpírokról szóló sorozatának főszereplője?
Drakula
Laurell K. Hamilton
Ilyen könyvsorozat nem létezik
Anita Blake
Még Wiki sem 'hallott' Laurel K. Hamiltonról
Dátum: 2008.12.07. 09:07:02
Idézet: Lolita - 2008.12.06. 23:45:05
Idézet: Micike - 2008.12.06. 21:31:15
Mi Srí Lanka fő városa?
Badulla
Kurunegala
Colombo
Ratnapura

Főváros Sri Jayawardenapura-Kotte
Legnagyobb város Colombo

Üdv!
Szerintem ezt a kérdést kár lenne kidobni.
Ok, tudom, főváros. De akkor is, ez egy klasszikus a Gyalog galoppból (Monty Python).
Tehát a kérdés igen jó, csak a válaszok rosszak (Arthurék sem tudták a választ, pedig amikor a film készült, még Colombo volt a főváros)
Tudja valaki esetleg, hogy mi történt? Miért kellett Colombot leváltani? Esetleg a Tamil Eelam beszédhibás vezetője miatt kellett egy kimondhatatlan nevű főhadiszállás?
Miből lehetne tudni a kérdésből, hogy a Gyalog galopra gondolsz?
Bár én már régen láttam, eszembe sem jutott. Ha minden ilyen kérdésről egy-egy filmnek kellene eszembejutnia akkor furcsa világban élnénk.
Dátum: 2008.12.06. 21:23:58
Melyik nem MMORPG?
World of Warcraft
Asheron's Call
Everquest
Baldur's Gate
"Legismertebbek a World of Warcraft, a Ragnarok Online, a Lineage I/II, Guild Wars, és a Runescape, Silkroad, Muonline, Immortals Online, Fiesta, Cabal Online Archlord, Lunia,Lord of the Rings:Online, Perfect World International"

Ebből három nincs itt. Honnan a fancból tudjam akkor.
Legyen már ez is speciális...
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Baldur's Gate
Dátum: 2008.12.06. 18:25:49
Hogyan lehet, hogy nem végzetúr írta?
És ezt honnan tudod?
Dátum: 2008.12.06. 17:49:09
Főleg, ahogy írod Borsod megyében van Balaton nevű község.
Mert remélem Te is arra gondoltál, mert ha a tóra gondolsz, az elég hosszú, hogy vita tárgyát képezze.
Egébkén pedig, ha úgy van ahogy állítottad, és tudod, hogy a felsorolásból mely települések, városok merre vannak, akkor máris ki lehetett találni.
Az biztos, ha olyan kis eltérések lettek volna a települések útvonala között, akkor ugyanúgy ágállanék ellene, pedig merem állítani, hogy Budapesti lakos létemre ismerem az országot.
Munkámból kifolyólag évente csak idehaza elautózom kb 50e km-t.
... és nem az én kérdésem volt.
Dátum: 2008.12.06. 16:34:06
Nem irtam oda, hogy két megoldás létezik!
Dátum: 2008.12.06. 16:27:48
Melyik tudományág esetén nincs Nobel díj?
fizika
matematika
biológia
kémia

Biológia Nobel-díj nincs! Hacsak nem az Élettan- és Orvostudományira gondolsz. De azért az egy kicsit más!
Dátum: 2008.12.06. 16:16:42
Idézet: Texex - 2008.12.06. 15:45:09
Idézet: Edef - 2008.12.06. 15:34:23
Mert általános iskola földrajzóráján tanítják.
Lehet, hogy az összes HKK, és Pokemon kártyák színeit tudod, de azért ha itt élsz Magyarországon, akkor legalább hazád tájait ismerd meg!
Ha nem itt élsz, akkor persze ez más tészta. Azt elhiszem, hogy az nem kell tudnod, hogy Ausztria vagy Németország úthálózata hogyan van számozva, de kérlek Magyarországot tanuld meg!


Magyarország táj egységeit, nagyjából tudom is. De nem hinném hogy általános iskolában az úthálózatot tanítják. Igaz volt vagy 30éve mikor oda jártam. Sajnos a Pokémon kártyákat nem ismerem eléggé , bár a 6 éves fiam már segít benne. A HKK-t meg valahol az első kiadásoknál még ismertem, de mára ott is nagy hiányosságaim lettek.
De a lényeg hogy ne 2-3 falut/várost kérdezzen már egy út mellett az illető. Kérdezze melyik megyében, tájegységen van.

Oké!
nézzük át együtt: Magyarország úthálózatát még Széchenyi Isván "tervei" alapján alakították ki.
Buda (illetve ma már Budapest centrikus).
Minden főközlekedési útvonal (vasútvonal is!) Budapestről indul. (Egy kivételével, de majd az is jön.)
Az első [1] -- mondom még Széchenyi korából -- a Budát Béccsel összekötő út. Ugye mivel a tájegységeket ismered, mint mondtad, ezért itt most ez hagyjuk. Könnyítés kedvéért fektess egy vonalzó Budapest - Bécs vonalra és nézd meg a városokat. (akár fejben).
A többi az óra mutató járása szerint körbe.
[2] északnak Zólyom, Besztercebánya.
[3] Kassa, Miskolcon át
[4] Munkács, Debrecenen át.
[5] Szeged (tovább lett volna Temesvár felé)
[6] Pécsen át Szerbia
[7] Fiume, Balaton déli partja, Nagykanizsán át.
[8] az egyetlen kivétel: Székesfehérvárról indul és Grazba megy, Körmenden keresztül.
Ez pedig szerintem elemi műveltség, és nem autózási ismeretek!
Az utak tovább osztályozása ami megint tiszta logika, de elhiszem, hogy azt már nem tudják az emberek.
Dátum: 2008.12.06. 15:58:43
Na ide figyelj Te ...
Azt hiszem én voltam aki itt a legagresszívabb stílust merte felvenni. Az amit Te művelsz az már nem csak agresszív, hanem netikettet is sértő. Ezeket a dolgaidat el lehet mondan minden féle fajta trágár szavak nélkül is.
Ehhez, csak egy kicsit több inteligencia kell. Ez a különbség kettőnk (illetve itteni megnyílvánulásunk között).
A kérdésedre pedig: Ha leírsz egy ilyen latinos hangzású egyesület nevét, akkor ha nem latin (spanyol, portugál) anyanyelvű országot választottál volna, akkor biztos átment volna a kérdésed!
Mondjuk: Bulgária, Kína, Anglia, India, Kanada...
Sajnos nagyon sokan vannak akik nem nézik a focit, és még azt sem tudják, mekkora a szabályos "nagypályás" focikapu mérete, ezek szerint miért akarod elvárni, hogy az összes bajnokság összes csapatát tudják.
De még az is lehet, hogy az MLSZ bizottsági tagok közül sem mindenki tudná ezt a kérdést kapásból.
Dátum: 2008.12.06. 15:42:18
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.06. 14:12:31

Hány celsius foktól ajánlott téli gumi használata a gépjárműveken?
7
-7
nulla
12


Szebben hangzana a "celsius foktól" helyett egy "°C alatt" szóhasználat, egyébként jó kérdés.

De ő lehet, hogy fordítva gondolja. Lehet, hogy -7°C felett gondolja. Mert a kérdés így is jó, hogy már -7°C illetve 0°C felett ajánlott átcserélni a nyárigumikat télire.
Dátum: 2008.12.06. 15:34:23
Mert általános iskola földrajzóráján tanítják.
Lehet, hogy az összes HKK, és Pokemon kártyák színeit tudod, de azért ha itt élsz Magyarországon, akkor legalább hazád tájait ismerd meg!
Ha nem itt élsz, akkor persze ez más tészta. Azt elhiszem, hogy az nem kell tudnod, hogy Ausztria vagy Németország úthálózata hogyan van számozva, de kérlek Magyarországot tanuld meg!
Dátum: 2008.12.06. 12:11:53
Ki volt Jancsi és Juliska ellenfele?
A boszorkány
A mostohájuk
A farkas
Az óriás
Az első elenfelük a mostohájuk volt, aki elkergette (illetve elvitte/vitette) őket otthonról. Ha ez nem történik meg, akkor nem tévednek el az erdőben és nem találkoznak a boszorkánnyal. Tehát két helyes válasz is van, de a kérdés tetszik! Végre nem csak HKK és Drizzt!

---------------------
Hogy hívják Kincsem után az új magyar csodalovat?
PharLap
Overdose
Lady Sophie
Tűzcsóva

Csak a kérdés feltevés furcsa. Mert értelmezhető;
1, -- A neves 'Kincsem után' neveztük el a lovunkat, mert reméltük, hogy olyan gyors lesz, mint ő volt hajdanán. -- mondta el egy lótenyésztő a TV ....
2, Kincsem után a 'Szilaj' volt a század forduló nagy 'sztárja'.
Tehát valahogy én más képen fogalmaznék.
pl: Mi a neve a jelenlegi magyar csodalónak, aki 2008 novemberéig X versenyt nyert meg?
---------------------
Hol van egyetlen élőhelye országunkban a Bánáti bazsarózsának?
Bakony hg.
Mecsek hg.
Zempléni hg.
Börzsöny hg.
Látom valaki csak nem adja fel, hogy helyre pofozza ezt a kvíz kérdést.
De nem tudom, biztos, hogy csak ott van? A Villányi hegységben nincs?
Dátum: 2008.12.06. 11:44:10
és egyáltalán ki nézi?
Dátum: 2008.12.06. 11:42:50
Állatonként más.
Dátum: 2008.12.06. 09:26:48
Nem nekem szól, de Ciripet (és nagy 'C'-vel mert név) megvédem!

Az eredeti kérdésed, hogy mindenki tudja:
Feltettem egy kérdést, hogy "Ki nem volt soha a Metallica tagja?", amire az a válasz érkezett, hogy érdektelen lexikális tudásra hivatkoztak! Kérdem én, milyen lexikális tudás kell egy metálzenekar tagjaihoz???

Lehet, hogy te ezt tudod lexikon nélkül, de én nem, és teszem azt, hogy az itt játszók 70-80 százalékának nem megy fejből kérdés, tehát elő kell vennie egy speciális könyvet, amiben mindenféle pontos információk vannak, és ezt, most ma magyarországon 'lexikon'nak hívják. Tehát ezért lexikális a kérdés.
Mit szólnál ahhoz a kérdéshez, hogy ki nem tagja a Fesztivál zenekarnak? Még mielőtt azt mondanád, hogy ki a fene ismeri a világon őket, akkor tudd, a Fesztivál zenekar idén bekerült a világ 10 leghíressebb zenekajai közé.
De hogy ne legyen zenei kérdés, adok egy matematikait, amihez biztos, hogy elő kellene vegyél egy lexikont/könyvet:
Wronski-determináns mikor tűnik el az x0 E (a,b) pontban?
Dátum: 2008.12.06. 08:45:52
Melyik volt Christina Applegate egy korai szerepe?
Kelly Bundy az "Egy rém rendes család" című sorozatban
Lucy Ann Ewing Cooper a "Dallas" című sorozatban
Sarah Polley a "Váratlan utazás" című sorozatban
Rachel Karen Green a "Jóbarátok" című sorozatban
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Kelly Bundy az "Egy rém rendes család" című sorozatban
Elolvasni is elég volt, nem hogy megérteni, hogy mit akar a kérdésfeltevő.
------------------------
Melyik ország himnusza a Marcha Patriótica?
Kolumbia
Uruguay
Argentína
Mexikó
Ha legalább nem spanyol-portugál anyanyelvű országokról lenne szó, sokkal könnyebb lenne logikával kitalálni. Pl: Kína, Egyiptom, Lettország
Mert így már felesleges lexikális, speciális kérdéssé válik.
-------------------------
Hányszor gyorsabban terjed a hang a vízben, mint a levegőben?
kétszer
négyszer
tízszer
tizenkétszer

Na ez azért így nem pontos (4 és fél), mert függ a hőmérséklettől, a víz sűrűségétől (sótartalom)...
de elmegy, csak nem hiszem, hogy erre szükség van ilyen pontossan. Elég lenne azt kérdezni, hogy lassabban, vagy gyorsabban.
-------------------------
Kinek küldött Leia Organa üzenetet R2D2-vel a Tatooinra?
Luke Skywalkernek
Obi-Wan Kenobinak
Dart Wadernek
Jabbának

Azért legalább odaírná, hogy Star Wars, vagy csillagok háborúja. Bár jól pontosít, hogy hova meg kivel, de én sem emlékeztem pontosan.
--------------------------

Melyik írónõnek volt szerelmi viszonya a zeneszerzõ Chopinnel?
Katherine Mansfield
George Eliot
George Sand
Jean Iris Murdoch

csak egy kis adalék, mert George Sand álnév:
Chopin megismerkedett Dudevant bárónéval (azaz Amandine Aurore Lucie Dupinnel), akit leginkább írói álnevén, George Sandként ismerünk.
A kérdés egy kicsit nehéz szerintem, de sokkal szebb, mint ezer másik.
Dátum: 2008.12.06. 08:12:17
Mit jelent a konzolokon a PSP felirat?
Play Station Pay
Play Station 3
Play Speed and Pay
Play Station Portable
Hányzik: ® Találd ki, hogy hol.
Szerintem meg nem egy IQ kérdés.