Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Sünike83

Bár Yrka szövitársam, mégis megpróbálom pártatlanul szemlélni a témát (bocsi Yrka ).

Szóval adott egy erős kari, aki valószínűleg minden erőforrását összespórolta, hogy egyszerre lője el, mikor már bőven 90% fölött jár a specializációja. Ezért én nem ítélem el, sőt jómagam is erre gyúrok már pár éve. Nem lesz akkora nagy "ámokfutás" mint Triccianusé, hisz az enyém még inspiráció előtti karakter, amit elvből nem fogok lecserélni. Ez a része nem is problémás, játékszabályzatilag okés.

Viszont a szintje, ami nem okés. Inspiráció ide, vagy oda, a top 25 karakterek szintjei V5ön szépen sorban haladnak 238tól 245ig ahogy nézzük őket alulról felfelé, és hopp! Ott a top 1es kari 256os szinttel! Őszintén megmondom, nem követem a dolgot, de a top lassítás nem úgy működik, hogy a 20. játékos csak 95% tapasztalatot kap abból, ami járna, a 19. pedig csak 90%ot, és így tovább az elsőig, aki ezzel a helyezésenkénti -5%al már abszolúte nem kap TP-t? Kérlek javítsatok ki, ha rosszul emlékszek, most nincs kedvem előkotorni azt a ki tudja hány évvel ez előtt olvasott hsz-t, amire ezt a kijelentésemet alapozom. De mondjuk így lenne logikus, hiszen TOP LASSÍTÁS, hogy a kisebbek utolérhessék az élmezőnyt. Na ez, hogy mindenki leragad az első oldalon, csak egy karakter "immunis" a lassításra... Ez a fejlesztők sara.

Az AFP-s téma is érdekes. Szerencsére én "csak" 600 AFP-t buktam a témán, mert mire összespóroltam volna egy újabb szintre, bejött az új specializáció AF. De szerintem ez is oly egyszerűen megoldható lenne (és igen, ez a bekezdésem főként a fejlesztőknek szól). Vagy az legyen, hogy mindenki kap egy egyszer használható lehetőséget, amivel lenullázhatja a fejlődés hatalmát, és visszakapja a rá költött pontokat (így azok is lenyugodnának, akik több ezer AFP-t buktak miatta, és Triccianust sem kellene nerfelni) vagy pedig remakeljétek az emléktörlést. Akár egy új relikvia boostolná fel, akár átváltanátok több szintű verzióra egyrészt lendítene a játékon, másrészt legyen mondjuk 75%, amit visszakapsz az elköltött AFP-ből, és akkor már rögtön 2X meggondolná mindenki, hogy milyen sűrűn használja (de megint csak azt mondom, hogy a problémát enyhítené, még ha nem is oldaná meg).

Ufff, Nemesis 13 voltam.
Dátum: 2017.05.04. 21:43:28
Ja, hogy 7havonta! Abban a hitben voltam, hogy 6havonta. Akk bocsánat, csak megijedtem, mert eléggé fontos szerepet játszik az év végi/elei landragór a stratégiámban. Kösz a válaszokat!
Dátum: 2017.05.04. 00:13:56
Hali.
Engem az érdekelne, Landragór miért csak egyszer lesz idén? Eddig fél évente megrendezett event volt, vagy én emlékszem rosszul?
Dátum: 2016.06.29. 14:08:05
Az abszolúte nem lesz gond. A éberség AF miatt hiába van maxos szakid, az sokkal kisebbnek fog számítani. Ha pedig a célpontod olyan elmebeteg, hogy rágyúr a lopásra és az ő szakija magasabb a tiednél, akkor esélyed sincs lopni tőle. Szóval ez is olyan, mint a kritikus ütés. 100%nál nagyobb esélyt nem kaphatsz, viszont 2-3000felett kell tartanod a szkidat, hogy az ellenfeledé ne semlegesítse...
Dátum: 2016.06.15. 18:37:14
Értem. Tehát az inspiráció végett. Az inspiráció végett, melyet sokan meg sem kaptunk. Na remek, szóval jól meglettünk szopatva mi régi V5ösök... -_-
Dátum: 2016.06.15. 18:21:18
Ja! Akkor én ezért nem találom...
De ha már így elkezdtem írni, rákérdezek egyúttal, hogy: milyen tápot ad, ami miatt V5 megint kimaradt a jóból?

Mód.: megtaláltam,mit ad. De valamit nem értek. Ezt a cuccot miért nem kaphatják a V5ösök is? Ez így részben kiszúrás velünk, vagy én látom rosszul? o.O
Dátum: 2016.06.15. 13:34:40
Idézet: Offsboy - 2016.06.14. 21:24:02
Halkan jegyzem, hogy a smaragdszelence a megaesszenciák zárkóztatására került be egyes eventekre. Most kaptatok egy kisebb inspirátort, amivel jelentősen megnövelhető az esszenciák kinyerése. Ezt azért bőven lehet balansznak tekinteni.


Mit kaptunk? Hol van ilyen cucc? Mert én sehol sem találom...
Dátum: 2016.06.13. 17:12:20
Na az engem is érdekel, hogy hova lett a szelence, illetve hogy lesz-e majd később berakva.
Valaki tud/olvasott valamit arról, hogy ki akarták szedni, vagy még reménykedhetünk, hogy csak véletlen maradt ki és majd event végére választható lesz?
Dátum: 2016.05.25. 17:37:22
Bár kicsit késve szereztem tudomást erről a topicról és ck az utolsó pár kommentet olvastam (szóval nem tudom hányan vannak a fejlesztés ellen vagy érte) de nekem szimpatikus a dolog. Bár ez részben öngól lesz még nekem is, mégis bevállalnám. Pár pontban összefoglalóm a nézőpontjaimat.
-az oké, h a szinthez kötött dolgok így veszítenek a hatékonyságukból (mivel szűkűlne a szakadék az utánunk jövők és mi köztünk) viszont az eddig szerzett előny megmarad. "B" játékos hiába éri utol "A" játékost szintben, ha "A"nak van pár ezer TÖ előnye. Az igaz, h "A" napi bevétele idővel egyre kevesebb fejlesztésre lesz elég, de ez "B"re is vonatkozik. Még ha a TÖ különbség csökkenne is (bár ebben nem vagyok biztos) a fejlesztésekre költött LE nyújtotta előnyt már nem lehet behozni (kivéve persze ha "A" játékos kevesebbet törődik a karijával).
-összezárnának engem, mint lemaradottat a top mezőnnyel?! Hát az mekkora jó dolog lenne már!!! Egy jól fejlesztett kb 200as kari már lazán le tud védeni fél, vagy akár egy millió LE-t is (mégtôbbet, ha rá is gyúr a dologra) tehát nincs veszélyben a bevétel, ha jól taktikázik. Ezzel szemben folyamatosan össze lehetne mérni a karaktereket a topposokéval. Élvernének, mint a sz*rt, de legalább látnám, hogy mennyivel vagyok lemaradva. Néha már most is arénázok a szövim legerősebbjével és már ha 1000rel kevesebb ÉP-t ver le rólam, azt sikerélménynek és egyéni rekordnak könyvelem el.
-a specializáció és a megaesszencia AFek bevezetése óta annyira le bírjuk vinni a kiadásokat, hogy ha problémát is jelentene a szintkorlát, azt csak évek múlva tenné. Addigra meg kitalálnának valamit Miklósék.
-az a bizonyos olló nem nyílna tovább. Most a toppos-tápos játékosok bizonyára anyámat emlegetik, de nem érdekel. Egy játék sem érdekes úgy, hogy az ellenfélnek nincs esélye. Ez a fejlesztés új kihívást hozna nektek is. Kihívás nélkül mi értelme bárminek is? Aki ezzel nem ért egyet, annak a tamagocsi vagy egy Sims való, azokban nem sok kihívás van.
-végül pedig nem kellene folyamatosan új felszerelést venni (olvastam a kraftos részt, mielőtt beszólna valaki).

Lehet belekötni, de előre szólok: nagyon jól kell érvelned, h megváltoztasd a véleményem. XD
Dátum: 2016.05.19. 10:18:56
Én is ellene vagyok bármilyen csatlós módosításnak (annak ellenére, hogy jó 2000+tulajdonságom onnan van). Már nincs is értelme a tulajdonságokat fejleszteni, mert a csatlósok kompenzálják a TÖ-t. Ha még ezt ilyen formában bevezetitek, mint ahogy most le van írva, akkor ahogy Azazel is írta, egy online hizlalda lesz a játékból. A +tö 20.szint felett már a túlzások túlzása. Biz isten indítok egy troll karaktert valamelyik világon, aki full építő lesz és 30as tulajdonságokkal, meg 2893451csatlósbónusszal rohangál majd...
Az "essen, vagy ne essen barna myto a csomagokból" témát azzal oldanám meg, hogy az EDDIGI csomagokból nem eshet, csak az ez után gyűjtöttekből. Így az sem károsul, aki nem gyűjtött eddig, és az sem, aki igen (mivel azokat a dolgokat megkapja belőle, amik a leírásban szerepeltek, amikor gyűjtötte, egy szava nem lehet). Ha a "kennel tp átkonvertálását csatlós tp-re" ügy kapcsán meg tudtátok oldani, hogy csak a fejlesztés bevezetése utáni tp-t számolja a rendszer, akkor ez sem lehet túl nehezebb.
Végezetül pedig sokallom én is azt a napi 50PP-t csak erre. Limitáljátok mondjuk nap 3támadásra csatlósonként és akkor a 15PPre még azt mondom, hogy korrekt(ebb). Ugyanígy az ollónyitogató lehetőségek elkerülése miatt ajánlom, hogy egy játékos csatlósai napi 10-15nél többször ne legyenek kihívhatóak. Komolyan az első gondolatom olvasás közben az volt, hogy milyen nevet adjak az "adózó" karaktereimnek, ha ez a fejlesztés bekerül...
Dátum: 2016.05.18. 16:04:05
Épp ugyanezt akartam bemásolni.
Hogy a rákba került ez be? Sokan nem is játszanak v6on, honnan kellene tudnunk?
Ott írja. "Tehát pl. 210. szinten (210-60)/30)*3 = +15 AF pont lesz a maximális jutalom, pluszban az eddigi 10 AF ponthoz képest."

Az eddigihez képest gondolom azt jelenti, h a 10AF-et mindenképp megkapod, de ha elég nagy a színtér, még többet is.

Miklós: Mondjuk ez már egy szép kezdés az AF pont termelés növelésére (ha már ilyen horribilis költségeket szabtok néhány AFhez) de remélem, nem akartok megállni ennyinél, mert ez édeskevés...
Vaaagy... Adhatnának ki valami erősítést az AF termelésre. Még ha a fejlődés hatalmát és ezt az új specializációt nem számoljuk, akkor is lenne mire költenem. Mostanában bármi optimalizálás van, azt AF formájában rakják a játékba (fájdalomküszöb, relikviaismeret, csapatszellem, ect.) tehát kellene egy kicsit a termelést is növelni, hogy mi, egyszerű halandók is reménykedhessünk abban, hogy nem 20év múlva fogjuk maxolni az új szakít. (Az a szörnyű az egészben, hogy ez nem vicc, kiszámoltam. Ebben a tempóban, ahogy haladok, valóban kb 20év lenne, mire összejön a 18ezer AFP, de csak ha semmi másra nem költöm el őket).
Dátum: 2016.04.26. 09:21:28
Idén nem járt epikus kincsesláda az eseményért? Sehol sem találom az enyémet...
Dátum: 2016.01.19. 17:25:18
Elmagyarázom a lehető legegyszerűbben (ahogy anno nekem is elmondták a nagyok). Fogj egy dobókockát. Elméletileg (ha 6 oldalú kockával számolunk) mindegyik oldal kidobására 16,66% esélyed van, de ez mégsem garantálja azt, hogy pl. 100 dobásból 16szor 1est dobsz.
Ha a matematikai oldalról közelítenénk meg, 60 dobásból úgy lenne szabályos, ha minden számot 10-10 alkalommal dobnál ki. És most vissza a valósághoz... Ez nem fog megtörténni, kivéve ha csalsz, vagy ha isteni nagy mákod van.
Ez a random rövid példával szimulálva. Hiába van 7,6%od elfogásra, ahogy Gwindor is írta, a játék gyakorlatilag minden vadászatodnál újradob azzal a kockával...
Dátum: 2016.01.19. 12:06:54
A r*hadt életbe már, legyen egy kis random a kérdéseknél, ne csak mindig az újakat dobálja be a rendszer!
Valaki nagyon rákattant a nóbel díjasokra, és a mai napon ilyen kérdésekkel bombáz a játék:
Ki nem béke Nobel-díjas?
Ki nem fizikai Nobel-díjas?
Ki nem kémiai Nobel-díjas?
Dátum: 2015.12.23. 22:22:00
Van egy 20 ősköves ajándékcsomagom 5ös világon.
(Tartalma 1 Relikviakupon, 1 Karácsonyi süti, 1 ajándékcsomag)
Magamnak már nem adhatom (szövetségemből meg senki sem jelentkezett érte), szóval elajándékozom az első jelentkezőnek. Add meg a karaktered nevét 5ös világon és küldöm.

Mód.: elkelt.
Örömmel látom, hogy elkezdtétek megcsinálni a dolgokat a listáról. Fogadjátok elismerésem.

Viszont legyetek szívesek egy kicsit módosítani a dolgot. Ne CSAK a Lady Avariel eredményeket osszátok az inspiráció szorzóval, hanem a Xenót, a Kufár Csatát, a Landragórt (legfőképpen a Landragórt) és az összes többi eventet, toplistát, meg bármit, ahol nincs helye ennek a legális csalásnak.
Azt hiszem mások nevében is beszélek, amikor azt mondom: demoralizálóan hat, ha a 4-5 (vagy több) éve építgetett karikat lekörözik a még egy éve sem játszók.
Dátum: 2015.12.10. 20:11:51
Kik között dúl az alvilági szörnyek háborúja?

Vámpírok és Farkasemberek*
Orkok és Trollok
Dögevők és Denevérek
Gnómok és Koboldok

Aham... Alapműveltség mi? Fák jú kérdésíró...
Dátum: 2015.12.09. 12:04:58
Na nesze nekem, hogy mára nem csináltam magamnak programot!
Most kivételesen nem birok még panaszkodni sem, mert a "cirka szerda" Miklós hozzászólásában nem feltétlen kell, hogy szerda legyen.
Viszont azért valami konkrét időpont tényleg jó lenne. A játékosok túlnyomó része (tudjátok, akiket már nem a szülők tartanak el) dolgozó ember és mint olyan, nem engedheti meg magának azt, hogy minden esemény kezdésénél egy héten keresztül a gép előtt üljön, hogy "hátha ma indul"...