Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: 2017 Eseménytervezet
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
41. hozzászólás - 2017.05.04. 00:13:56 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Hali.
Engem az érdekelne, Landragór miért csak egyszer lesz idén? Eddig fél évente megrendezett event volt, vagy én emlékszem rosszul?
Pontszám: 8.71
közkedveltAntidoteFérfi
Végzetúr
60 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
42. hozzászólás - 2017.05.04. 11:13:56 (Válasz NEMESIS 13 #41 hozzászólására.)
Még mindig nagyjából félévente van, csak most így jött ki, hogy a 2017-es naptári évre egy jut, a következő pedig várhatóan az újév januárjában lesz esedékes.
Antidote v1 - jelenleg pihen
Wardum v2
Irate v3
Pontszám: 9.14
népszerűMortal55Férfi
Végzetúr mester
1509 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
43. hozzászólás - 2017.05.04. 11:41:33 (Válasz Antidote #42 hozzászólására.)
Szerintem inkább februárban mert kell legyen előtte egy veremnek és egy farsangnak is.
V2: Mortal5 (kómában)
V6: Mortal (kísérleti jelleggel üzemel)
Van hogy fáj az igazság, így megértem ha lepontozol miatta.
Ne próbálj meg meggyőzni, csak azt hiszem el, amit én magam hazudok.
Pontszám: 6.73
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
44. hozzászólás - 2017.05.04. 14:23:43
7 havonta ismétlődnek az események, és mivel az év kevesebb mint 14 hónapos, így nem kerülhet mindig, mindegyik esemény 2x sorra.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.18
kedvencNEMESIS 13Férfi
Végzetúr mester
350 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
45. hozzászólás - 2017.05.04. 21:43:28 (Válasz Offsboy #44 hozzászólására.)
Ja, hogy 7havonta! Abban a hitben voltam, hogy 6havonta. Akk bocsánat, csak megijedtem, mert eléggé fontos szerepet játszik az év végi/elei landragór a stratégiámban. Kösz a válaszokat!
Pontszám: 8.71
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
46. hozzászólás - 2017.08.02. 16:29:58
Kiirtuk a V4-s regisztrációt a hétfőn kezdődő új V4-re.
Pontszám: 7.73
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
47. hozzászólás - 2017.08.02. 17:29:40 (Válasz Miklós #46 hozzászólására.)
Nem lehetne esetleg csavarni rajta valamit? Az utóbbi pár alkalommal már hatalmas volt az érdektelenség
Pontszám: 6.06
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
48. hozzászólás - 2017.08.03. 02:25:00
-1(résztvevő)
Pontszám: 8.89
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
49. hozzászólás - 2017.08.04. 12:45:18 (Válasz Ricskosz #47 hozzászólására.)
Idézet: Ricskosz - 2017.08.02. 17:29:40
Nem lehetne esetleg csavarni rajta valamit? Az utóbbi pár alkalommal már hatalmas volt az érdektelenség


Mindent lehet, ha van jó ötlet, szívesen változtatunk. Értelemszerűen, erre már csak jövő héten kerülhet sor, tehát olyan dolgot tudunk csak megcsinálni, aminek nem kell az indulás pillanatában működnie. Lehet az is, hogy hosszabb távon a szövis V4 helyett is érdemes 60-as szintűt tartani, mivel a szövisen "csak" őskövet lehet nyerni, míg a 60-as kiválóan alkalmas "gyorskezdésre" aki be akar szállni a játékba, rögtön egy 90-es karaktert fog tudni átvinni az éles világokra.
Pontszám: 7.73
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
50. hozzászólás - 2017.08.04. 15:17:13 (Válasz Miklós #49 hozzászólására.)
Értem, köszönjük a nyitottságot.
Én személy szerint jobban szeretem a szövetségis V4-et, annak valahogy nagyobb a "varázsa"(már az a kevés, ami van még neki sajnos), nem törölném el.
Az első és legfontosabb cél az lenne, hogy legalább 2 csapatnyi ember nekivágjon győzelmi ambíciókkal a szervernek, úgy sokkal izgalmasabb lenne. Ehhez motiváció kell elsősorban. Ezt szerintem főleg kétféleképpen lehet megvalósítani, az egyik a jutalom vonzóbbá tétele, az a +1% vadászatra már nem annyira erős az ismételhető küldetések, csatlósok és AF-pont hajhászás(specializáció képesség költségei ugye) korában.
Viszont ez elég kényes terület, semmiképp nem szabad, hogy kényszertáppá váljon a v4-ezés. A másik az, ha frissítünk picit, és mások a nyerési feltételek, vagy egyéb módon kavarjuk meg az állóvizet. Sajnos az utóbbi 5-8 ilyen szervert már abszolút ellenállás nélkül nyertük, egyik nap eldöntöttük, hogy másnapra elhozzuk a HT-t, az epikeket ütöttük folyamatosan, aztán egyszer csak nyertünk.

Amit mindenképpen beraknék, függetlenül a többi dologtól:
Egy tét nélküli, folyamatosan futó szövetségi bajnokságot. Ez szerintem nagyot dobna a játékélményen, még gyorsabban lehetne haladni.
A PP-ket még a KH-val sem lehet értelmesen elkölteni, főleg, amikor megkapják a horror gyaktér-védfal bónuszokat.
Ezzel viszont lehetne pörgetni ezt is, és talán kis fejtörésre adhatna okot az elején az unalomig ismert hagyományos karakterépítéssel szemben
Pontszám: 7.37
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
910 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
51. hozzászólás - 2017.08.05. 06:43:20 (Válasz Miklós #49 hozzászólására.)
a 60-as kiválóan alkalmas "gyorskezdésre" aki be akar szállni a játékba, rögtön egy 90-es karaktert fog tudni átvinni az éles világokra.

Ezt Te sem gondolod komolyan, hogy értelmes karaktert lehet átvinni? V5-n "pár hét" alatt 90 - es karaktered van SZB-n és KV-n hizlalva
A szövi jutalmazáson kívül az egyéni jutalmakat is lehetne erőltetni.
Pl.: ez csak tervezgetés
- aki elér 30. szintig, minden szint után kap egy: csatlóseledel, védelem italát, PP italt, vadászat italát, stb., tetszés szerint
- 50 teljesített küldetés után kapsz: 200 kiégett őskövet, stb.
- állatod eléri az x. szintet, kapsz megint valamit, pl.: csatlóskristály

A lényeg, hogy bizonyos teljesítményhez legyen kötve a jutalom megszerzése – amit a fő karaktered kap meg.

A jutalmak listája a szokásos lehetne, egy két extrával megspékelve, természetesen ezek nem lehetnek túl nagy tápot adó dolgok, de pl. megérje egy prém nélkülinek is regelni.
Gyengébbek:
- csatlóseledel
- PP ital
- Vadászat itala
- Templom kristály
- Platina
- Kiégett őskő

Közepes:
- csatlóskristály
- védelem itala
- hordatrófea
- myto csomagok

Erősebb:
- Relikviakupon

Plusz:
lerövidíteni pl. 50 epikusra
2. 3. szövi is kapjon jutalmat, de azt is teljesítéshez kötni. Pl.: min 30 epik.
Ahogy Ricskosz írta: PP költést segíteni - voltak rá javaslatok amiket elküldtünk ÜSZ-re.
- Xénó mintájára lehessen portyázni
- Végtelenített SZB
- Klónozni a komplett V1 mezőnyt kb. a 100. szintig és a kufárhoz hasonlóan betenni a világra kristály hordának, szerintem ezzel lenne a legkevesebb gondotok
az alap vadászat legyen 103mp, így 57-es EF – vel 48 mp lesz egy vadászat. Ha valaki meg akarja venni a Vadászcsizmát és íjat akkor 3mp lesz egy vadászata.
lehessen vásárolni kisebb vadászzsákmány, de vagy legyen drasztikusan olcsóbb, vagy 10 helyett 50 vadászatot lehessen vele megcsinálni
első naptól járjon hűség bónusz
a feladatokat lehessen kiváltani végig, ne csak a 30. szintig
napi 3x pörgetés a szerencsekeréken

Hirtelen ennyi
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 9.22
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
52. hozzászólás - 2017.08.07. 14:06:04 (Válasz Gwindor #51 hozzászólására.)
Köszönöm a javaslatokat! Ha jól értem a javaslatcsomag a következőkre bontható:

1.) A fő karakter az őskő és a medál mellett még további jutalmakat is kapjon.
Ez a javaslat nekem nem tetszik annyira, mivel a V4 nem azért van, hogy a játékosok kényszerből, a fő karakterüknek járó extra táp miatt játsszanak. A V4 elsődleges célja ugyanúgy a játék, a szórakozás, mint bármelyik másik világon, ha már "muszájból" csinálod, rég rossz. Emlékszem a V6 indulásakor is volt, aki panaszkodott, hogy ez túl nagy táp, de neki nincs ideje még egy karakterre, mit csináljon. Ezt nem akarjuk még a V4-gyel is. De ettől függetlenül, átbeszéljük, és szerintem pár aprósággal meg tudjuk toldani a jutalmakat, ha valaki elér egy megadott szintet.

2.) Rövidítés.
50-re csökkenteni az epikusok számát: ennek nincs akadálya, megcsináljuk.

3.) Több ellenfél.
Amit írsz, hogy ne KH legyen, hanem egyszerűen a normál világról klónozzunk át valahány karaktert kristályként rögtön az elején, jó ötlet. Megbeszéltem Barattyal, átgondolja és ha tudjuk, megcsináljuk.

4.) Egyéb változások.
A 3 szerencsekerék forgatás korrekt javaslat, ezt sajnos csak technikai okokból nem tudjuk megcsinálni, ezért nem volt már korábban sem.
Első naptól legyen hűségbónusz - ez egyszerűen csak "több táp" kérés, vagy van valamilyen gyakorlati szempont is?
2. és 3. is kapjon jutalmat - ésszerű javaslat, de attól félek, ez nem az "egyszerűen implementálható" kategória, megnézzük, lehet-e, de ezt nem tudom megígérni.
Feladatokat tovább lehessen kiváltvani - ez is megoldható.
Pontszám: 7.73
közkedveltGwindorFérfi
Végzetúr mester
910 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
53. hozzászólás - 2017.08.07. 15:02:42 (Válasz Miklós #52 hozzászólására.)
1.) A fő karakter az őskő és a medál mellett még további jutalmakat is kapjon.

A gond az, hogy "jutalom" nélkül senki se regel már - szerintem.
mivel a V4 nem azért van, hogy a játékosok kényszerből, a fő karakterüknek járó extra táp miatt játsszanak

Akkor miért? A normál világok szerintem már bőven elég feladatot adnak. Itt olyan jutalmakat lehetne / kellene osztogatni amit esetleg nem lehet elérni őskőmentes játékkal, de annyit nem ad amennyit őskövesként szereznél.
A 3 szerencsekerék forgatás korrekt javaslat, ezt sajnos csak technikai okokból nem tudjuk megcsinálni, ezért nem volt már korábban sem.
Első naptól legyen hűségbónusz - ez egyszerűen csak "több táp" kérés, vagy van valamilyen gyakorlati szempont is?

Ezek inkább kényelmi és gyorsabb haladást segítő apróságok: feladatok, kiégett kavics a hűségszilánkért.
Gwindor - V1 - Azúr Légió
Pontszám: 8.84
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
54. hozzászólás - 2017.08.07. 15:06:34 (Válasz Miklós #52 hozzászólására.)
A két legfontosabb javaslatot kihagytad.

1. Végtelenített SZB, tét nélkül - legyen értelme a pp pontoknak és lehessen elhasználni bármekkora mennyiségbe. Jelenleg a pp pont felesleges V4-en.

2. Lélekgyémántból 30. szint felett is lehessen feladatokat kiváltani.

A hűségbónusz kérése az első naptól több dolog miatt is indokolt. PL: Van két feladat: Adj az állatnak eledelt/Áldozz fel hűségszilánkot. 8-10 nap után lehetne csak teljesíteni.

Szerencsekeréknél a több forgatás megadásának a legegyszerűbb módja, ha bedobtok a kufárhoz sorsjegyet ( napi 1 vagy 2 limittel ).
A hozzászólást Spellatrix módosította 2017.08.07. 17:41:18-kor
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.38
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
55. hozzászólás - 2017.08.08. 13:34:53 (Válasz Spellatrix #54 hozzászólására.)
A V1-es karakterek beklónozását sikerült is megoldanunk, nem volt egyszerű dolog, ha bármi anomáliát láttok, kérjük jelezzétek. Akkor ez a KH helyett van, ezek a klónok nem fognak ütni sem Remélhetőleg igy a PP-t is el lehet költeni. A végtelenített SZB jóval macerásabb lenne, mert ahhoz ugye kell egy rakás aktív szövetség is, épp ezért nem soroltam azt fel, mert szerintem teljesen megoldhatatlan. A lélekgyémántból 30. szint felett is lehessen kiváltani, erre irtam, hogy oké, ez megoldható. A hűségbónusz lerövidítése, lehet inkább azt kéne akkor csinálnunk, hogy naponta 3 fokozatot "ugrik" a bónusz és akkor ezzel megoldódott a probléma. A kufárhoz sorsjegy, elvben ez is megoldható, bár akkor talán már egyszerűbb implementálni, ha 2-nél több ősköves forgatást engedünk naponta.
Pontszám: 7.73
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
56. hozzászólás - 2017.08.08. 14:19:24 (Válasz Miklós #55 hozzászólására.)
Rendben, köszönjük a klónokat, de ezek ki fognak tartani 30. szint környékén is pl?
Epik célszáma akkor 50 lett, ugye?
Mod: ok, hogy az SZB elég bonyolult lenne. Esetleg lehetne xenó event, nagyon magas regenerációjú királynőkkel/tölthetetlen csapdákkal?
Esetleg a csp-s csatát is letilthatjátok, ha az a cél, hogy csak a PP-t költhessük.
A hozzászólást Ricskosz módosította 2017.08.08. 15:56:18-kor
Pontszám: 6.06
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
57. hozzászólás - 2017.08.09. 16:37:48 (Válasz Ricskosz #56 hozzászólására.)
Elvileg 80. szintig vannak klónok, remélem elég lesz A célszámot is átirtuk 50-re.
Xenó event: valami gond volt az eventekkel V4-en, erről megkérdem majd Baratyot.
A többi megígért dologgal is foglalkozunk.
Pontszám: 8.49
kedvencBíborholdFérfi
Végzetúr mester
476 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
58. hozzászólás - 2017.08.10. 23:29:49
A vadászat idejének drasztikus csökkentése. Mivel ez egy gyors világ és az erőforrások könnyen felgyűlnek. Az elköltése pedig már kínszenvedés volt sokszor. Ezért sem indultam most. Időrabló sajnos. Egy kb. 2 hónapos szerver aktív játéka pedig elég fárasztó tud lenni (főleg e....snak). A PP és CSP gyors elköltésének a megoldása sokkal vonzóbbá tenné a V4-t.
Pontszám: 9.26
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
59. hozzászólás - 2017.08.11. 08:24:22 (Válasz Bíborhold #58 hozzászólására.)
Igen, én is épp ezt akartam kérni, hogy legyen a vadászat alapból 1 másodperc. Ez szerintem óriásit lendítene azok kedvén, akik rendszeres résztvevők voltak(sajnos azt nem tudom, hogy újak kedvet kapnának-e ettől)
Pontszám: 7.37
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 2017 Eseménytervezet
60. hozzászólás - 2017.09.20. 12:09:22
A xenó invázió holnap, 21-én fog indulni.
Pontszám: 6.49
Oldal: 12345
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!