Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2011.08.15. 19:16:02
Jutalom átvétele (7.410 LE, 0 aranydukát, 5 kristálypont és 53 TP)

A jutalmad 430 lélekenergia és 5 TP. Csata leírása Csata megosztása
A jutalmad 430 lélekenergia és 5 TP. Csata leírása Csata megosztása
A jutalmad 1928 lélekenergia és 7 TP. Csata leírása Csata megosztása
A jutalmad 581 lélekenergia és 7 TP. Csata leírása Csata megosztása
A jutalmad 581 lélekenergia és 7 TP. Csata leírása Csata megosztása
A jutalmad 430 lélekenergia és 5 TP. Csata leírása Csata megosztása
A jutalmad 912 lélekenergia és 11 TP. Csata leírása Csata megosztása

47 TP küldi alatt, majd a végén megkaptam a /140-et?

Mondjuk ahogy nézem a tárgyakkal növelt értékre hat, és nem drasztikus a hatása, mert ha -3 szintre ütök (EH optimum), akkor lazán kitermelek annyi TP-t hogy ne adjon (javítás után!) TP-t a küldi.

Fogjuk fel pozitívan! Íme az a fejlesztés amiért oly régóta sírnak sokan! Már nem éri meg nagyon mélyre ütni, -3 a totális optimum innen! (Csókoltatom az összes olyan játékost, aki a mélyre ütés ellen lobbizott pl Moderátort )
Dátum: 2011.08.12. 14:13:28
Idézet: Craslorg - 2011.08.12. 14:08:29
A hozzászólást majd 1 hónapja frissítette Miklós, közben máshol jelezte, hogy csak V5-ön kerül bevezetésre.


Már ott se ez került be
Dátum: 2011.08.12. 14:12:14
-A VF-esnek több bónuszt ad mint a többieknek (ez a Vf-es probléma)
-A vadászat jelenleg is ballanceban van a portyával, ha az "alap" felhasználást nézzük. NEM az spm hiánya miatt az ami miatt az egész szóbakerűlt.
-V5-ös vadászat topikban Miklós leírta, hogy újragondolva azzal van a baj, hogy nem a "vegyes" üzemmőd van támogatva, így a csp kontra pp oda-vissza pattogtatás helyett teljesen másban gondolkozik már.
Te szerencsés máker! 3 hete V3-on 740 volt elég rá...
Dátum: 2011.08.11. 18:09:14
Olvasom amit Miklós ír:

Idézet: Miklós - 2011.07.21. 17:30:19
A portyázós küldiknél számolnánk, hogy a teljesítésükhöz mennyi TP megszerzése kapcsolódott. Ha a LE-hez képest irreálisan alacsony a TP, akkor adunk valamennyi TP-t a küldetés teljesítéséért. Igy az belefér hogy néha nem győzök, de aki végig vereséggel nyomja az kapna néhány portyányi Tp-t azért a végén. (A xenóknál volt egy mindenki által efogadott arány, az lehetne egy kiinduló alap)


Zizi legyek, ha ez nem azt jelenti, hogy a PP küldik lesznek megpiszkálva...

Idézet: Miklós - 2011.08.05. 13:36:19
Akkor maradjunk abban, hogy mindenképpen kell egy fejlesztés, ami ösztönzi az embereket, hogy vadásszanak és portyázzanak is, és ne csak 1 félét csináljanak.Az eredeti javaslat az volt, hogy a spektrálist lehessen megnövelni 20-szal (vagy akár még többel). Az ötlet jegelve lett, mert problémák merültek fel (mi lesz a VFfel, hogyan akad ez össze a szövi küldikkel), de így, hogy csak a V5-re importáljuk, nem látok vele problémát.


Az én értelmezésemben ez azt jelenti, hogy NEM a portya, VAGY a vadászat lesz piszkálva, hanem egy 3. lehetőség kerül be, mely a portyázó ÉS vadászó karaktereknek ad kiegészítést olyan formában, hogy a "vegyes" üzemmód lépést tudjon tartani a CSAK vadászó VAGY CSAK portyázó taktikákkal.

A fejlesztések sorrendje meg...
Dátum: 2011.08.11. 12:11:51
Miklós írta valahol, hogy az SPM növelés elmarad. (Amúgy az alap EH és alap VF azonos lé/tp-vel teljesít...)
Viszont lesz PP küldetés korrekció (lásd másik topik), és vegyes üzemmódú karakterek támogatása (lásd másik topik/ok?).

Ellenben V5-ön bekerült +30% a vadászat lére, amivel AF képességekig pariba került a Vadászat az EH-val...
Ez mind csak "megérzés"...

Érdekes módon az összes világon az összes karakteremmel azt tapasztaltam, hogy amikor "vadászós" küldetéseket csináltam, akkro rittig "peches" voltam.
Tegnap lenyomtam nem kevés csp-t, és tök ugyan olyan az eloszlás mint eddig, igaz nem küldiztem csp-ből
Az hogy az RND pont akkor szopat, amikor a megfelelő küldit csinálod, az szerver független, annak nincs semmilyen alapja, csak megtörténik!
Dátum: 2011.08.08. 14:20:41
Ha nincs elég nevező a kategóriádban, akkor "klonoznak" alacsonyabb kategóriából neked ellenfelet. Mivel 8. szint alatt nincs kategória, így a saját klónoddal harcolsz kvázi "pénfeldobásos" bajnokit... (Még mindig 50%-al több esélyed van, mintha meg se rendeznék a kategóriát érdektelenség miatt!)
És mi minden valósult meg azóta?

Szedd össze hogy a postomban reklamált dolgokhoz képest mi mennyiségű fejlesztés került be pont azért, hogy ne csak "csőjáték" legyen a VU!

De ha nekikezdtél az összes postomat végignyálazni, akkor kivi leszek mikor futunk bele valamibe ami homlok egyenest megváltoztatta a véleményem az idők során
Ha CSAK V5-re tekintek, akkor még talán-talán az elképzelés. De a V5 vadász rendszerének korrekciója után olyan "ösztönzőt" kell kitalálni, amely minden világon működik. És innentől buktás az elképzelés, mivel van térkifordító, VF a többi világon! (A VF-es nevetve kihívásozik, míg az EH-s harakirit követ el amikor vadászik/térkapuzik...)

Ricskosz, milyen nerfről bazseválsz? Ha akarod mind a 2 erőforrást használni, akkro kapsz rá némi bónuszt, ez a téma jelenleg, bár fogalmam nincs miért ebben a topikban!

Remélhetőleg hamarost bekerűl V5-re a +30 % lé vadászatra, amivel 59. szint alatt a "nobrain" vadászat lé/tp-je drasztikusan megközelíti a majdnem optimálisan (-2 szintre ütő) EH-s lé/tp bevételt KÜLDETÉSEK NÉLKÜL!

V5 jelentősen túlpörgött az 59. szinten, azaz Miklós remélem belátó lesz, és beteszi a következő lépcsőt amikor is ~60 AFP-ért az 1,3-as szorzót ~2,3-ra meg kéne növelni, hogy a "maxos" EH nagyságrendjéig rendbe legyen rakva az ALAP Eh és ALAP Vadászat V5-ön!

Ekkor jöhet a törpölés, hogy MINDEN világon mi lesz a PP-s ism küldikkel (erre van topik), valamint hogy lehetne MIDNEN világon a "vegyes" játékot jutalmazni. (Erre is van topik, de valahogy itt kezdtétek el kitárgyalni specifikusan V5 szemszögből...)

ui.: Én jól elvagyok/leszek így is, de nem irigylem senkitől, ha "vegyes" üzemmódban játszva is élvezhető PvP szintre fejlődik a karaktere! Sőt nekem is jobb, mert nem törölnek a farmok, annyi önbizalmam meg van, hogy akkor is le tudom majd nyomni őket
Dátum: 2011.08.06. 23:56:00
http://vegzetur.wikidot.com/targylvl109

Itt keresd őket!
Másik topikban pont ugyan ezt fejtegettem én is
Ezek szerint nem vagy az ütési távomban
Szerintem hétfőn lesz bent a progiban, amikor Baraty megjön. De majd finoman rákérdezünk, addíg nem biztos hogy bentvan amíg hivatalos infó nem jön fórumon róla.

És NEM 30% LÉ/TP jön, hanem a vadászat során kapott LÉ kap *1,3-at. Aki akarja kiszámolhatja ez mit jelent, én megbékéltem vele, hoyg a "nobrain" vadászat azért gyengébb maradt (igaz semmit nem kell tenni érte hogy a boostot megkapjuk) mint az "alap" EH.

60. szinttől meg be van ígérve egy AF képesség. Sajnos erre se Miklósnak nem volt ideje szabi előtt, se Baratynak nem lesz ideje szabi után jövőhéten.

Ergó első körben köszönjük szépen a "gyorshelpet", mely ~65. szintig kompenzálja a vadászatot az "alap" EH-hoz képest. Remélem az AF képesség is bekerül event indulásig (nem nevezésig ugye), hogy a 65+ szintű karakterek se legyenek "hátrányban"...
15-e környékére van ígérve az event, melyben mást se kell csinálni mint vadászni... Természetesen kellene a rendrakás mindenhova, de egy működő modellt kiköhögni MINDEN szerverre miközben V5-ön extrémek körülmények a többi szerverhezt képest?
Nem beszélve róla, hogy napról napra gyengül aki vadászik, azaz komoly tűzoltás kellene azonnal a "tudatlan" játékosok védelmében! (Ők azok akik egyszercsak ráébrednek, hogy gebasz van és keresik a del gombot...)
Prisma mindig is lesz egy réteg, akinek nem fog tetszeni a dolog. Hidd el semmi nem ér fel azzal, hogy beportyázok 13 TP-ért 50k lét.
De mint te is írtad van az a jutalom, amiért még a kőkegyetlen pókok is fogukat csikarva ugyan, de beindítják a vadászatot... Azaz meglendíthető a fejlődés, az egész pocsolyába bedobható egy olyan kavics ami megfelelő hullámokat ver!

Ez első olyan mechanizmus, amire azt mondhatom, hogy működött is az a kufár eventben volt. És csúnya lenne nagyon, ha nem maradnának alternatív utak, melyek nem adhatnának kiugrási lehetőséget, ebben teljesen egyetértek veled!

Fogd fel úgy, hogy lenne egy lehetőség, ami "folyamatos" event. Ha ebbe részt veszel akkor kaphatsz szintlépésen belül jutalmat, cserébe a jól megszokott útról le kell térned...
Hozzád méltó postot alkottál megint

Játszol te egyáltalán V5-ön, tudod miről bazseválunk???
Sokat gondolkoztam a témán, talán ez a topik a legmegfelelőbb a kitárgyalására, további topikokat nem akartam nyitni, mert van elég ami ezzel a témával foglalkozik...

Nézzünk mik a témák eddig a témában:

-A portya küldiket „normalizálása” lé/tp szinten (ha jól értettem), ennek hatását teljes mértékben még nem tudom felmérni, de a mérleg nyelve valamenynit biztos helyrebillen ezzel is.

-Amennyiben a CSP és PP felhasználást figyelné a karaktereknél, akkor beleütközne abba, hogy az EH-sok ösztönzése a vadászatra sajnos zsákutca, mivel ők gyengülnek a CSP használattal. Míg a VF-esek nem, mivel nekik ott a kihívás! És innentől az egész CSP és PP figyelés zsákutca…

-A LÉ/TP figyelése, és ez alapján kompenzálás kapcsán óriási ellenérzést keltett a fórum. Annak ellenére, hogy talán az egyetlen mutató, ami a karakterek tényleges erejét mutatja. Ebben lehet potenciál még mindig, csak ugye a konzervatizmus...

-A minimum TP 1/12-es értéke nem okozott komolyabb ellenállást. Jerikó már jelezte, hogy nem „jutalmazná” egyáltalán a lefelé ütést. Összességében sikamlós talajnak érzem, mert így a top még jobban szét tud húzódni mint ahogy Ariel is írta. A kérdést továbbá a portyás ism küldik TP-ztetése is befolyásolja. Ezért én nem erőltetném.

-Egyetlen egy eset volt amikor minden játékstílus lelkesen-boldogan égette minden erőforrását. Amikor fixált volt az összes bejövő LÉ/TP-t a kufár eventben! Én ebben látom most is a fantáziát!

Pl.: Mint a láthatatlanságnál itt egy „vegyes üzemmód”-ba lehessen kapcsolni 24 óránként. Ha valaki kiválasztja ezt az „üzemmódot” akkor a bevált kufár eventes engine működik neki, csak nem kufár csatákat gyűjt, hanem szintlépés markereket. Az összegyűjtött markerek mennyiségének függvényében osztogathatna jutalmakat akár összekombinálva a LÉ/TP-vel amit szerzett az user…

Azaz a hétköznapokra is elgondolkodtató a bevezetése annak a mechanizmusnak. A mikéntje még nem tiszta bár a matematikája megvan és bevált…

Vélemények?
"Alternatív VF" a VF hiánya nélkül! Azaz nem lassítja be a szintlépést, csökkenti a játékélményt, torlasztja be a szinteket, csökkenti az őskő bevételed stb...

De ez kell legyen az alapja annak, hogy azonos feltételekre ültethető legyen egy az általad is említett "globális" ösztönző az összes világra.

Ha ez a 2 szaki nem kerül be, akkor sokkal bonyolultabb mechanismuson kell törpölni, mely a v5-ön sokkal drasztikusabb szakadékot hidalna át! Nem beszélve róla, hogy annak a kigondolása/kitárgyalása/implementálása időben rengeteg. Most jön a landragor event! Amiben vadászni KELL, ha eventezni akarsz!

Mi az egyszerűbb? Betenni egy "alternatív VF"-et ami tökéletesítve van, és így azonos feltételeket teremteni az általad is említett mechanizmus alá minden világon, a vadászat gyengítő hatását azonnal orvosolni, és az eventen boldog játékosokat látni, vagy a jövőben valamikor implementálni egy sokkal bonyolultabb mechanizmust, és addig is a gyengülő/törlő játékosokat látni?
Dátum: 2011.08.05. 11:22:17
Szerintem meg kéne várni, hogy hol tart most Miklós a kérdéssel kapcsolatban

Vagy új lendületet vesz az ötletelés, vagy véglegesedik a dolog, és mehet a kódolás...