Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2012.08.30. 21:02:03
A 151-es kábításod mellé mennyi kábítás elhárításod van?

Nálam EH, azaz "normál" cuccban:
Kábítás: 8%
Kábítás elhárítás: 12%

A tetkók adta af-ből lé egy nyerstáp képesség, mivel LÉ-t ad AFP-ért, nem is keveset. Neked +10 IQ vagy +10 tám&+10 védelem mennyi is lenne léből?

Azzal el lehet játszadozni, hogy a tetkók különbsége számítson maximalizált hatásfokkal, de akkor az alapköltségüket lejjebb kellene vinni szerintem.

tüskes/aura/ftűrés hármasba utólag macerás belenyúlni, ráadásul azok sima képességet is vonnak maguk után, ami nem kevés lé.

Ha megnézed a képességelet alapvetően a nagyon régen kért AFP-ből léelőny elvet próbálják követni. Abban igazad van hogy a 2 dolog picit ellentmond egymásnak, de a "lehetőleg" benne van mint kibúvó Ez átment a rostán, de alapvetően úgy látom nem ez a célja az új képességeknek. Mondjuk a kivégzést fejlesztőktől nem sajnálom ezt a boostot
Dátum: 2012.08.30. 19:56:09
Ariel, elő az ötletekkel

Eddig 2 dolgot említettél:
-A tetkók valahogy egymás ellen dolgozzanak, de hogy gondolod?
-A trollvér bevezetésével egyben a portya kiértékelésekor ne sebzést, hanem sebződést nézzen a program. Kérdése ez mennyire macerásan megvalósítható...
Dátum: 2012.08.30. 19:35:54
Kufár eventen semmiképp nem szabad működnie, teljesen szétcseszné az event képleteit

Néd, a javaslatod egy újabb flag amit el kell menteni a karakter adatai közt, azaz adatbázis művelet. Ez pont az amit nem szeretne Miklós. Egy fix automatika amit egyszer lekódolnak az mehet, de ilyen kapcsolgatós adatbázis téma tuti nem, amit ráadásul az amúgy is halál bonyi portya képlet olvasna be.
Dátum: 2012.08.30. 19:32:35
Beszélgetünk a képességről, nem veszem ellenem irányulónak a véleményed

Tedd a kezed a szívedre, a gyakorlatban mennyi kábítással csatázol bajnokin/normál portyában?
Én +lérablást veszek fel ékszerekből meg lészívást mellé amit csak lehet IQ-ra bónusznak, hogy az EH hatásfoka maximum legyen. Eszembe nem jut kábításban nyomulni, mivel az egy kalap szar jelenleg. Ezt jelezte is valaki már a javaslatok közt, hogy a -10 tám kábításonként szart se ér.

Erre igen értelmes boostnak tűnik, hogy ha egyszer besikeredik egy -10 támos kábítás, akkor a kábult ellenfelem a sebzésre se tud figyelni és kap -10% sebzést is. Ha a 7 körből találok az első 3-ban és én kábítok akkor is még csak -30% sebzést osztok ki az uccsó 3 körre, amihez keményen kábításban kell lennem, ami azt jelenti, hogy se támadás se iq se semmi értelmes nem lehet a felszerelésemben.
Én ezt a képességet messzemenően alternatívaként értelmezem, mivel ahoz, hogy ténylegesen tudd kábítani az ellenfeledet igencsak le kell vetned a saját harci erődet, és a harcban kapott le/tp-t is fel kell áldoznod érte.

Ide nekem képesség, talán egy harci színfolt lenne végre ha már a kivégzés boost nem váltotta be a reményeket
Dátum: 2012.08.30. 19:25:14
Az EH-ra nem vonatkozik a napi kreatív korlát vagy 1 éve...

Az, hogy több csp-t kapsz mint PP-t? Erre pár megoldást látok hirtelen:

-Max X db kivonat lehet egy karinál (lássuk be ez a legkiábrándítóbb)
-Minél több kivonat van nálad, annál nehezebben kapsz újabbat (Na ez se szimpi)
-100 kivonat felett automatikusan 2 kivonatot használsz csatánként 1,5x-es hatásfokért, 200 kivonat felett 4-et 2x-es hatásfokért ennek feltétele, hogy a kivonat összpontosítás AF képességet megszerezd pl. vagy megveszel valami reliket (nekem valami ilyesmi tetszene pl)
Dátum: 2012.08.30. 19:16:13
Kóc,
Igen, végre lesz valami amivel lehet védekezni az állat sebződésekkel szemben.
Igen, végre lesz a közelharcban értelme a kábításnak és a kábítás elhárításnak is, nem csak IQ IQ IQ és lészívás lesz minden tárgyban az első szempont esetleg.
Igen, végre lehet valamit kezdeni a "tank" jellegű karakterekkel akik extrém elnyelések mögé bújva egyszerűen sebezhetetlenek közelharcban, hiába találod el minden körben.

Én mindenképpen örülök ennek a lehetőségnek, annak ellenére, hogy normál portyában jelenleg nem igazán látok kábításokat...
Bárcsak egyszer a kő-papír-olló elvet sikerülne megvalósítani ebben a játékban...
Dátum: 2012.08.30. 19:11:07
Amennyire jól meg lehetne csinálni az AF képességeke


Itt a lehetősség!
Miklós nyitott a javaslatokra, vette hogy kellenek új képességek. Jelenleg figyelembe lett véve az egymást kizárás, a "kritkus szakik" elve, a végtelen fejleszthetőség stb. minden amit érdemi javaslatként felhoztunk eddig az új képességekkel kapcsolatban.

Mivel Baraty nem lesz most 1,5 hétig, és utána a feltorlódott bugfix lesz úgy is soron én úgy gondolom az új AF képességek nem a közeljövő fejlesztései, azaz van bőven idő javaslatokat letenni az asztalra.

Most már azt is tudjuk, hogy milyen szűrő feltételeket kell figyelembe venni ahhoz, hogy egy képesség javaslatnak legalább az "egondolkodtató" kategóriát legyen esélye megütni. HAJRÁ lehet ötletelni, és nem csak szórni a negatív energiákat

Az meg lássuk be egy teljesen normális elvárás a fejlesztéssel szemben üzemeltetői oldalról, hogy ha most betesz egy nagyobb adag képességet, akkor a köv 1-2 évben ne kelljen megint ezzel foglalkozni, max ha valami új fejlesztéshez kel 1-2 képesség mint a sisakoknál.
Dátum: 2012.08.30. 19:04:19
Hasznos vadászat
maximális szint megnő 20-szal.


Taspi ez +20% vadászatra EH-sként. Nem olvastál vissza, vagy csak átsiklottál felette?
Dátum: 2012.08.30. 19:02:27
Koc, menj végig tételesen az elhangzott félszáz ötleten úgy, hogy ezeket a szűrőket végigtolod rajta.
Hopp hirtelen marad vagy 3-4 képesség ami használható

Portyával ÉS vadászattal összefüggő képességek... Azaz ha az egyik tevékenységet tolod majd a másikat, akkor ezek kölcsönösen erősítik egymást. Ezzel teljesen azonosulni tudok, nem lehet cél csak vadászó, vagy csak portyázó játékstílusok további erősítése.
Dátum: 2012.08.28. 21:31:17
Az egész környezeted vf-ben totyorog ezek szerint, vagy amikor bevezettek az af-et már bőven nem 60-as szintűek voltatok.
V5-ön megnéztem az élmezőnyt, és kb 115. szint aktuálisan a szinthatár, ahol átugorják a 1000 afp-t, d emivel ők vagy 100. szintűek voltak amikor bekerültek az új bónuszok afp kapásra, így mertem következtetni, hogy ennél hamarabb is meglesznek majd mások. (Én pl tuti hogy sokkal hamarabb elérem majd az 1000 afp-t, pedig az épületből adódó vadászat afp bónuszt még nem is nagyon érvényesítem...)
Dátum: 2012.08.28. 17:09:53


És ha úgy tette volna fel Miklós a kérdést, hogy 3743, 3201, 3500 stb áron vennél e 800 afp-t az aukción, ha lenne ilyen tétel?

"övvel rendelkező játékosok nyilván ellene lesznek,"
Aki tényleg nem gondolja végig, és eldob magától további 800 afp előnyt az öve mellé, azt megvezette szűklátása, és tényleg ellene szavazhat esetlegesen.
Dátum: 2012.08.28. 16:59:06
Miklós kérdése az volt indirekten, hogy van-e olyan szívósság öv tulajdonos, aki nem tartja elégséges kompenzációnak a 800 afp előnyt érte, valamint azt hogy a "dukát esélytelenek" ezt kb 150. szinten szerezhetik meg leghamarabb, azaz az addíg termelt előnyt se érinti ezen szakértelem.
Dátum: 2012.08.28. 16:56:11
Cras,

-napi 5 csp = 2 dukát (csp ingyen termelődik)
-napi 6 tkp = x dukát (a tkp ingyen termelődik)
-napi szerencsekerék (dukáttermelő teki) (Ha ez a szar esik akkor ingyen van, mert legszívesebben mást szeretnék helyette)
-napi x küldi (a léért bőven megéri csinálni, már az is elég táp, a dukát csak mellékes "haszon")
-templomban lehet venni dukátot (mint Miklós el is magyarázta a résznyeremények csak "bónuszok", így azok free mivoltuk miatt "ingyen" vannak)

Az, hogy ezen hatások némelyikét odafigyeléssel és őskő elköltéssel esetleg lehet optimalizáni? Ez egy másik kérdés...

Mivel az a normális, hogy semmi mást nem szabad addig aukcióról venni amíg nincs öved, így csak idő kérdése, hoyg "ingyen" dukátokból mikor pottyan valaki ölébe...
Dátum: 2012.08.28. 16:49:20
Akinek van öve az NEM fejleszti ki = 800 afp-t nem KELL elköltenie rá, ergó azokkal szemben akik így fejlesztik ki az öv hatását kapnak 800 afp előnyt.
Dátum: 2012.08.28. 16:36:03
A legtöbb fejlesztés, mely szintekben visszamőleg is használható problémás, így mindenképpen jó, ha van egy "limit" ahonnan az újabb képességelet ki lehet fejleszteni. Ez nem lehet sztint limit, mert akkor azok akik AF-re "gyúrtak" egyszerűen elvesztenék az előnyét a "több" AFP-nek.

Ez a fejlesztés kb 115. szinttől lép életbe jelenleg (ekkor érik el a topplisták az 1000 AFP-t jelenleg), de az új fejlesztéseknek hála (szerencsekerék, templom, szövi küldik) a későbbi generációknak ez sokkal hamarabb megadatik majd (én 80. szinten valahol 420 elköltött afp-nel tartok.) Nekem tetszik, hogy nem az a fejlesztés célja, hogy még több AFP hiányt/fejtörést adjon az alacsony szinteknek, hanem azoknak akik érdemben akarnak fejleszteni/már nincs mit fejleszteni ad egy végtelen költési lehetőséget.

800 AFP iszonyatosan sok viszonyítva a dukát költséggel szemben, ami "ingyen" jön. Továbbá mire valakinek lesz 800 AFP-je erre, addigra legalább 130-150. szintű lesz. Azaz akiknek már van övük (én is tulajdonos vagyok) azok kb 50-60 szinten keresztül lazán előnyt kovácsolhattak belőle, és ezek után is extrém előnyt kapnak (800 afp) azokkal szemben akik így szerzik meg a 100-as szívósságot. Ez a képesség csak azoknak jó, akiknek SOHA nem lenne esélyük dukátból megvenni, és nekik is csak komoly AFP hátrányért nyílik rá lehetőségük, hogy az orbitális harci hátrányukból faragjanak.
Dátum: 2012.08.21. 18:40:51
Mondjam azt hogy Lora szabin volt, előtte István meg Miklós vette ki a jogos nyári szabiját?

Az embereket ez nem szokta érdekelni, csak a saját kis pecsenyéjük, hogy a tábortűznél megtömhessék a bendőt.

Amúgy meg semmi olyat nem tudok az AF képességek helyzetén felül (mivel én is leadtam egy listát), amihez bármilyen extra képesség kell, csak játszani/fórumozni a külföldi szervereken is
Dátum: 2012.08.21. 18:12:39
Messze nem látom ennyire sötétnek a helyzetet. (Jöhet a fizetett hirdetés szlogen )

-A chetet NEM István kódolta, ő csak a játékba illesztésért küzdött. Azonnal megcsinálta hogy kikapcsolható legyen, ha zavar valakit amiért ismét respect!

Az említetteken felül azoknak akik nem tudják mi van/volt augusztusban kódolás szinten:

-Napi szintű bugjelentések és fixecskék, melyeket nagyon kevésen tudnak, mert az emberek nem pulikál minden "szrt..."
-Az új karakterlap alapjaiban követelte meg a java script háttér átkódolását, melyet a skin script használók (Jelenleg 708 install van az uccsó verzión...) igencsak észrevettek.
-A szókiegészítő modul is máshogy működik keresőablakokban, ha feltűnt egyáltalán valakinek.
-Elindult újból a V4, mely vonzott magával kapásból egy bugfixet is.
-Oroszon bekerültek az AF képességek
-Külföldi világokon előző hét végén zárult le a kufár esemény, mely nem kevés manuális odafigyelést igényelt
-Külföldi világokra is átköltözött az új skin
-Oroszon aktivizálódott a KH, mely manuális megmozdulás ugye
-Oroszon indul lassan a V2, mely előkészületeket igényel
-Külföldi világokon is befizetési akció várható, melyhez a magyar kódot és relikeket át kell tolni több nyelven
-A hétre van ígéret szintlépős szöviküldi vs top lassítás javítása (mely nem kevés kódot érint)

Valamint az új AF képességek "csatája" és egyeztetései folynak a fórum alapján, de a kódolásuk és publikálásuk még low prioritású a többi dologhoz képest.

Nincs uborka szezon, csak egyszerűen a júliusi magyar szerverre bevezetett "dömpinget" szinkronizálni is kellett valamikor a többi szerverre. Most ott vannak az emberek ledöbbenve az újdonságoktól, mert ők egy hullámban kapták meg amit mi folyamatos csöpögtetéssel (lásd félresikerült hűség zálog.). És természetesen ott vannak az ennek kapcsán felmerült asap bugfixek is, amik az újdonságok velejárói...
Dátum: 2012.08.13. 17:25:21
Nincs ezen min gondolkodni, minden játékban természetes az élboly lemorzsolódása, ez egyszerűen velejárója a játékoknak. Ilyen szempontból a VU ráadásul kifejezetten jól tartja magát, mivel több éves távlatokban elhanyagolható a lemorzsolódás más játékokhoz képest...
Dátum: 2012.08.13. 17:23:05
Ép ez az, hogy óriási taktikázási lehetőség van benne!
Ha mindenki gyémánt, akkor válts át TE smaragdba, és zúzzad őket, neked rengeteg célpontod lesz!

Alkalmazkodni kell az új lehetőségekhez, ez a legnagyobb változatosság a játékban
Dátum: 2012.08.13. 07:33:29
Beállítások menüben kikapcsolható/visszakapcsolható...