Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Birka

Dátum: 2015.02.19. 22:30:56
V5 - Wart

Egy ideje gondolkozom rajta, de ma olvastam egy cikket:


Pay to win

Szóval lehet a XXX játszogatni, örülni annak, hogyan épül-szépül a város, portyázni a világtérképen, de előbb-utóbb jön valaki, aki egy centivel sem ügyesebb játékos nálunk, csak éppen nem sajnált 5-10 dollárt (vagy, khm, egy kicsit többet) beledobni az ingyen játékba, és ezzel az előnyével beledöngöl a talajba. Az ingyenes, mikrotranzakciós (f2p, free to play) játékokban az a nagy trükk, hogy ha ügyesebb, okosabb, jobb játékosok vagyunk, azzal ellensúlyozhatjuk az ellenfél pénzét. Na, ez a XXX nincs így, itt már az is alig-alig értelmezhető, hogy valaki jobb játékos. Pontosabban nem attól számítok jobb játékosnak, hogy ügyesen taktikázok, gondolkodom, hanem attól, hogy többször veszem elő a tabletet egy nap megnyomni ugyanazt a nyolc gombot ugyanabban a sorrendben. Vagy ha fizetek. Erre utal a rosszul sikerült free to play játékok gúnyneve, a pay to win, fizess, hogy nyerj.

Na, az ilyen játékok szoktak csúfosan megbukni, amikor a nem fizető játékosok elhúznak, mert nincs esélyük a pénzesek ellen, aztán a pénzesek is abbahagyják, mert elfogy könnyű győzelem adta sikerélmény. Ez a forgatókönyv kismilliószor lejátszódott már hasonló játékoknál, de most a xxx úgy tűnik, ellentmond az univerzum törvényeinek. Akár a brutális reklámkampány tehet róla, akár XXX mellei személyes kisugárzása, ha ez nem egy egyszeri anomália, hanem tényleg a játékok jövője, én inkább felmegyek a padlásra, és megkeresem a Commodore 64-est.
Dátum: 2015.01.29. 11:28:01
0 azaz 0 infóm van az SZB-ről. Kampányoltam érte eleget, a "V6 fiatal hozzá" ennyit kaptam vissza. Ez nem 1-2 hónapos távlatokat szokott jelenteni Miklósnál...
Dátum: 2015.01.29. 10:54:42
Most jöttél le a falvédőről?

Az élen játszani mindig is macerás v olt, és mindig is "szivatták" aki ott volt...

Az élen:
-Nincs célpontod alapvetően, ha nincs top lassítás
-Top lassítás miatt, ha kimaradsz picit akkor stabil farm leszel
-A kalandok "becsült" célszámai "extrémek" lesznek pillanatokon belül, hiába vagy kiemelkedően erős a szintedhez képest
-MINDENT meg kell venned őskőből amit csak lehet, különben lemaradsz
-Őskövet lopni alapvetően nehéz, mivel alapvetően őskövezik a környezeted, így figyel rá
-LÉ rablásról hallani se hallasz, nem úgy mint az aktív mezőnyben, ahol bénák is előfordulnak

Ebben a játékban sokkal jobb a 100. helytől lefelé lokál "póknak" lenni, semmint a toplista tetején szopni...
Dátum: 2015.01.29. 10:44:14
Offs, én szeretném az SZB-t, miért ne szeretném?
Most, hogy egyedül maradtam az élen végképp nem tudom hova költeni a PP-met...

Az 1-2 év az én tippem, ettől még lehet holnap bevezetik
Dátum: 2015.01.29. 10:31:34
Miklós szerint fiatal a világa az SZB-hez, ennyi.
Első körben KH, TOP lassítás, majd ha 1-2? éves lesz a szeró, akkor SZB várható...
Dátum: 2015.01.27. 09:38:39
Holnap 10-kor van vége?
Dátum: 2015.01.24. 20:11:01
Tele az AH
Dátum: 2015.01.20. 19:11:43
Minden ÉPÍTÉS növeli a szövi átlagot, azaz NEM kúttöltés...
Dátum: 2015.01.12. 11:28:23
Én V5-ön még nem sebződtem az eventből...
Lehet támadni kéne a drakónokat hozzá?
Dátum: 2015.01.11. 09:04:53
Nahhunte, te gondolkozol is amikor írtsz, vagy csak "jó troll" módjára fröcsögsz össze vissza?

AZok után, hogy miklós csinált egy ekkora, gerinctelen húzást a pénz miat a játékosoknál


-A játékosok kértek egy új világot, amit 2-3 év után elindított.
-Sehol senki nem mondta, hogy fizess be a szerverre akár egy forintot is, sőt a fétist se kötelező kiszedni, csak erősen célszerű.
-Nem hiszem hogy a jelződ illeszkedik a fórum szabályzatához, szóval jó lenne ha törölnéd mielőtt még bekapsz némi büntit...

azok után ő csak ne érezze fiatalnak a szervert az szb-hez. A minimum követelmények teljesültek, a játékosok igénylig, ergó indithatja. Ez a minimum v6 után.


-Te csak ne érezd az SZB-t "alanyi jogon" járo dolognak!
-Soha, sehol nem írta le Miklós, hogy mikor aktiválódik az SZB modul. (Vagy ha igen, akkor kérlek másold vissza, mert arra hivatkozva "kiharcolhatjuk"!!!)
-Játékos igény az is, hogy az őskövek olcsóbbak legyenek
-V6 egy lehetőség, vagy élsz vele, vagy nem...

senki nem kérte, hogy rohanjon előre öljön bele több 10ezret , de nehogy már mert ő ennyi pénzt beleölt majd az egész szerver ugy játszon, ahogy neki tetszik
ló@szt azt nekem itt ennyi elég is volt v6 ból


-Ilyen alapon Ariel, meg Syweb a "felelős" a top lassításért
-Szia, senki nem kötelezett a V6-ra...

De a többi szerve kéri, mivel minél előbb meg van a fétis annál előbb, szabadul. MInél lassaban végez annál drágáb ez az egész szerver, anál jobban kel figyelnie, hogy ne rabolják le.


-Mitől lenne drágább??? Ugyan úgy betolja a napi 50 csp-t és szarik az egészre, csak nem 3 hónap, hanem 5 hónap alatt végez.
-Esetleg több az idő ráfordítás, de cserébe kapsz 25% lét vadászatra majd...
-Rablásra továbbra se kell figyelni jobban, mivel az EH és a transz szaki garantálja, hogy 50. szintre nem lesznek negatív lédifek!

Asszem erre szokták azt mondani, hogy okosabb maradtál volna, ha csendben maradtál volna...
Dátum: 2015.01.11. 08:50:20
Igazad van, a lassitasnal jobb megoldas volna az SZB bevezetese sokkal. Ugyanakkor arra sem lehet kenyszeriteni senkit sem, hogy tartalekolja az eroforrasait. Milyen lenne mar az, hogyha arra osztonozne a vezetes a jatekost, hogy "he, ne kolts tul sokat, mert megszivod a portyaban"?


A kolléga tökéletesen leírta, hogy miért nem az SZB, hanem a TOP lassítás lesz a következő "logikus" lépés...

Az SZB-t az indokolja (Elképzelni nem tudom Nahhunte milyen minimum feltételekről beszél, mivel az SZB-nek sose volt feltétele, ez nem egy AH...), amikor célponthiány alakul ki, és "unatkoznak" a szövetségek, mert már építeni sincs mit. Jelenleg Lucuson kívül más nem panaszkodhat igazándiból célpont hiányra szerintem. Én pl 30. szintről szubplazma nélkül is lazán el tudom költeni az összes pp-m, pedig nálam szarabb tulösszeg nincs az élmezőnyben.
Dátum: 2015.01.10. 17:16:11
A stílussal nem értek egyet. Kapásból jön a pénzzel...
Más szervereken 5 évet ki bírtunk várni az első PvE elemig, akkor V6-on 1-2 hónap annyira gáz?
Dátum: 2015.01.10. 15:17:16
A fenét hőbörögsz. Miklós megmondta, hogy túl fiatalnak érzi még a világot hozzá és kész. Nincs semmilyen kritérium a bevezetéssel kapcsolatban, ha úgy érzi hogy kell, akkor beteszi. Ennyi és nem több a történet.
A szövetségeknek még fasorban sincs az épület arzenálja, a játékos mezőny most kezdett még csak széthúzódni (első lépésben a top lassítás jön) és utána valamikor majd az SZB.
Hidd el érveltem én is eleget az SZB mellett, de február vége előtt ne várjuk Miklós reakciói alapján...
Dátum: 2015.01.09. 14:18:54
Hogy hatna már?
A végső jutalomban kapsz 5 szerencsét, oszt csók. Oszd be magadnak
Dátum: 2015.01.09. 13:40:21
Addíg nem működött az átlag számolás, azaz "bugoltunk", tegnap szóltam érte, és javítva lett...
Dátum: 2015.01.09. 13:30:00
Nincs ilyen

Ezen felül a pontos mechanikáját szerintem már Miklósék se ismerik Minden alkalommal mikor fut az event feljön ez a téma, mindig ellenőrzik a képletet, és mindig az a vége, hogy alapvetően "pénzénél" van a karakter a végére.

Az event "instant" vadászatot biztosít, valamint állat fejlődést CSP-ből az "egyenletes" tulelosztásért. Mellé természetesen a relikviák, a fix kiégett kő stb. Ráadásnak az event befejezéskori képesség és szint paramétereid alapján számolja el a beleölt CSP-ket.

Azt, hogy "megéri"-e neked egyszerűen lecsekkolhatod a jutalmazás oldalon, ezen felül marad a bizalom...
Dátum: 2015.01.09. 13:19:38
Biz isten ki akartam törölni, de nem találom...
Dátum: 2015.01.09. 12:45:02
Az event semmilyen bónuszt nem ad. Kerek perec leírta Miklós legutóbb, hogy az eventbe tolt lére/cspre semmilyen bónusz nincs, csak amit a karakter időarányos fejlődése generál...
Dátum: 2015.01.07. 09:40:38
Azért amikor be van tárazva 1000 csp meg 50-70 csp ital, akkor azt nehész "instant" szintre vétani.
Dátum: 2015.01.05. 15:29:37
Arra is megvan az ígéret, hogy a végső elszámolási képletbe bekerül a hűség relikvia adta vadász% bónusz is.