Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Vaczakka

Dátum: 2010.05.25. 20:33:57
Viszok009:
V3-on 120 as mászásom volt 30 nap alatt 35 térképet találtam. Ugyanitt 37 es szintű társam (40. szinttől van kalandszakira való fejlesztési lehetőség) ugyanabban a kufárnál 53 db térképet talált Neki 2% esélye volt nekem meg 5,6% lett volna...úgy h sztem D4viddel hasonló cipőben járhattunk....

Akkor most már idézem. Hát nem, nem 40. szinttől van. Én speciel 32. szinten toltam fel 50-esre a mászást a 3. világon.

Erre reagáltam, Darah. Senki nem mondta egyébként, hogy kell, mindenesetre lehetséges.

Életszerű? Még ultra optimális is lehet, ugyanis a kaland szakik fejlesztése nem növeli a többi szakértelem fejlesztési költségét. Ha nem 1600-as szakértelem szint mellett fejlesztem ki súlyos százezreket lehet vele spórolni kiadásban, sőt, meg merem kockáztatni, több, mint fél M LE-t ha időben fejlesztem.

Lehet, hogy ez átmeneti hátrányokkal jár, de hosszú távon az jön ki jobban, aki minél előbb fejleszti. Már persze, ha akar kalandozni, hozzáteszem. Szerintem egy optimalizátor szemszögéből igenis életszerű. Persze nem mindenki optimalizál, ez is tény.

És az is, hogy nem 40. szint felett lehet csak kaland szakit fejleszteni. Végülis ez lett volna az előző hozzászólásom lényege is.
Dátum: 2010.05.25. 16:54:03
Javítsatok ki, ha tévednék de tudomásom szerint nem a karakter szintjétől függ, hogy mászást tud-e tanulni (azt leszámítva, hogy 4. szinttől lehet szakérteleket tanulni). A kaland szakik megtanulásának a feltétele a 6. szintű akadémia, és a 41-es tanulás.

Így igazából 25. szint felett gyakorlatilag szövetség, és egyéni hozzáállás kérdése a mászás fejlesztése.

120-as mászással viszont nagyon kevés a 35 darab, hacsak nem turbózva annyi, vadászat közben meg nm turbóztad, valamint a kvízekre sem nagyon válaszoltál helyesen. Ennek az információnak viszont nem vagyok a birtokában.
Dátum: 2010.05.25. 11:07:21
Mi az erő mértékegysége?

m*s/kg
s*s/m *kg
m*kg/s*W
kg*m/s*s


Inkább kg*m/(s*s)

Van egy kis különbség...

Szerk:
Továbbá, az erő SI egysége a Newton, amit kg*m/(s*s) formában is ki lehet fejezni.
Dátum: 2010.05.17. 19:17:23
Ez remek

Már csak kell 20 embert találnom
Dátum: 2010.05.17. 15:57:31
A lélekszívás 100% felett is érvényesül?
A többieknél jobban fejlődni, majd fokozatosan mindenkit, akit elérek, lenyomni
Dátum: 2010.05.01. 11:38:08
2010.05.01. 232 lélekenergiát kaptál jutalmul 3 kérdés kategóriabesorolásáért.

Fullos volt a kínzókamrám, mégis 0 LE jött kínzóból? Ennek nagyon kicsi az esélye, valljuk be. Más is járt így?
Dátum: 2010.04.28. 13:31:12
Megfejtettem

Aki nem gyorsít, az szint/2 LE-t kap helyes kategorizálásért, aki gyorsít, az szint LE-t kap. Így lehet páratlan is, és ez nem hiba.

Elnézést
Dátum: 2010.04.28. 11:26:07
2010.04.21. A kínzókamrából 29290 LE áramlott beléd. 228 lélekenergiát kaptál jutalmul 3 kérdés kategóriabesorolásáért.
2010.04.20. A kínzókamrából 16186 LE áramlott beléd. 152 lélekenergiát kaptál jutalmul 2 kérdés kategóriabesorolásáért.
2010.04.19. A kínzókamrából 13182 LE áramlott beléd. 76 lélekenergiát kaptál jutalmul 1 kérdés kategóriabesorolásáért.
2010.04.18. A kínzókamrából 7698 LE áramlott beléd. 228 lélekenergiát kaptál jutalmul 3 kérdés kategóriabesorolásáért.
Hogy tudok páratlan kérdés besorolása után jutalmat kapni, ha már nagyon régóta van kvízgyorsításom?!

Miklósék ezek szerint nem duplázzák meg a besorolt kérdések jutalmát gyorsítás esetén?
Dátum: 2010.04.21. 09:50:59
A háború elkezdődött a Sötét Orion szövetséggel. Ma, 03:08
a Sötét Orion szövetség hadat üzent nektek! A háború 2010.04.21. 03:08:39-kor kezdődik. Tegnap, 15:08

Haha, nincs is ilyen szövetség a V2-n

De fun, kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle.

V2, GlassEye
Dátum: 2010.04.20. 22:13:45
Nézzük meg, milyen információ állt mindenki rendelkezésére április másodikán:

- A csatlakozásért a lélekkufárnak szint * (500+eltelt napok*100) LE-t kell fizetni.
- Az esemény április 7-én 12:00-kor kezdődik
- Eddig 0 nap telt el az eseményből

A 0 nap már tényleg csak azért volt odaírva, hogy ne kelljen fejben számolgatni. Nekem (és még nagyon sok embernek) ebből egyértelműen lejött hogy az esemény kezdete előtt nem telhet el az eseményből semennyi nap. Szerintem nincs ebben semmi nehézség, szimpla logika. Ahogy a matektanárom (mmint, aki középsuliban a matektanárom volt) mondaná: Ezt józan paraszti ésszel ki lehet következtetni. Miklósék is így gondolhatták valószínű.

A focis példád nem igazán állja meg a helyét. Itt senkit nem tereltek össze. A szabályokat mindenki tudja,
*szerk: a szabályokat senki nem módoította
- valaki jobban alkalmazza
- valaki kevésbé
- valaki egyszerűen tojik rá, mi lesz, még az sem érdekli, hogy meglesz-e a 10 db
- valaki csak a 10 darabra hajt
- valakinek kevesebb az erőforrása
- valaki gyengébb kvízben / nem érdekli
- valaki nem tud csatát / portyát nyerni eleget
- stb...

Az embereket nem választhatja meg senki, hogy melyik csapatba jelentkezzenek, erről mindenki maga dönt. Innentől kezdve semmi nem garantálja az emberek egyenletes eloszlását. Az optimalizátorok kiszámolták, hogy melyiknek mekkora a tápfaktora, ez alapján döntöttek (valószínű a specializáció mellett, mert 1 év alatt nagyon lenyomja a többi bónuszt). Az optimalizátorok nem véletlenül optimalizátorok.

A kompenzáció csak azt érinti, hogy a létszám függvényében korrigálva van az egységnyi erőfeszítés jutalmazása (térképdarabka találás). A kompenzáció (nagyon helyesen) nem érinti azt, ha a csapatodban (akinek a tagjait nem te választod) valakiknek nem megfelelő a hozzáállása / tudása, stb. Ők lehúzzák a csapatodat, és ezt valószínű vért izzadva sem lehet 1-2 emberrel bepótolni.

Ennél jobban már nem tudom leírni...
Dátum: 2010.04.20. 15:59:47
Feladom...

Ami nem megy, azt ne erőltessük.
Dátum: 2010.04.20. 14:19:53
Vagy esetleg ilyen versenyre gondolt, aki kiegyensúlyozott versenyt szeretne?

Baboskendő az egyes pontokhoz magyarázatokat fűzött:

– A reggeli ébresztőt méltányosságból csak négy órakor tartjuk, utána különféle sportversenyeket rendezünk, például ötvenméteres hosszútávfutó viadalokat.

– A győztes, gondolom, kap valamilyen díjat.

– Nincs győztes, ez ellentmondana rendszerünk alapvető demokratizmusának, mert különbséget teremtene ember és ember között. A távfutás résztvevői kötelesek kézen fogva és egy vonalban áthaladni a célon. Más érdekfeszítő versengéseket is szervezünk ilyenkor, például tepsihajítást célba vagy távolságra, győztest természete254sen itt sem hirdetünk, legnagyobb népszerűségnek kétségkívül az „Ötök nyomában” elnevezésű történelmi vetélkedő örvend, mely valójában egy játékos szigetelfoglalás.

Forrás: Moldova György - Az Abortusz-szigetek
Link: http://dia.pool.pim.hu/xhtml/moldova_gyorgy/Moldova_Gyorgy-Az_Abortusz- szigetek.xhtml (253. o.)
Dátum: 2010.04.20. 14:02:38
Jeriko:
Idézet: Miklós - 2010.04.02. 11:31:18
Hamarosan indul az új, időszakos esemény, "A térkép". Az eseményben 2. szinttől kezdve bárki részt vehet, a jelentkezés az Egyéb gombra kattintva, majd A térképet kiválasztva történik. Maga az esemény jövő héten szerdán indul, de jelentkezni már a mai naptól lehet. A dolog 30 napig fog tartani. Versenyjellegű lesz, 4 csoporthoz lehet csatlakozni, a legerősebb jutalmat a győztes csapat kapja, a második legerősebbet a 2., stb. A tervezés során átgondoltuk az esetleges visszaélési lehetőségeket, és megtettük az ezek kivédésére szükséges lépéseket. Az eseményt, ha sikeres lesz, bizonyos időközönként (pl. 6 havonta) megismételjük, tehát aki lemarad róla, vagy a másik jutalmat is szeretné megszerezni. Az esemény alatt részletes leírást találtok mindenről. Reméljük, elnyeri a tetszéseteket!

Nekem úgy tűnik, hogy a kezdet kezdetén is már alaptény volt, hogy ez egy verseny lesz. Kiegyensúlyozott akkor lehet egy verseny, hogyha valaki úgy válogatja össze a csapatokat hogy azoknak az erőssége nagyjából megegyezik. De szerintem nincs olyan, hogy kiegyensúlyozott verseny. Meg nem is válogatták a csapatokat, hanem mindenki saját maga jelentkezett. Ebből következik, hogy a csapatok teljesítménye nem lesz kiegyensúlyozott. Arra kérni a játékvezetést, hogy egy versenyben szándékosan hátráltassa a jobb csapatot, az enyhén szólva unfair...

WillChi:
A fórum topic legelső lapján elhangzott a kérdés. Én is válaszoltam rá egy logikus magyarázatot, és Kocos is. Abból ítélve, hogy ezt Miklós nem javította ki, úgy gondolom helyes volt a feltételezésünk. Megnéztem, Tiha már 04.02-án látogatta a fórum topicot (írt oda), szóval még az az eset sem áll fenn, hogy későn tudott a fórumról. Nem értem miért nem kérdezett, ha nem tudott valamit...
Dátum: 2010.04.20. 12:56:31
Jó, de hogy nézne ki az, ha Carl Lewis-al vívnál futóversenyt, majd ő a féltávtól csak fél lábon ugrálva mehetne, mert tetemes előnyre tett szert már az első kanyarban

A fórum már a kezdet kezdetén is rendelkezésre állt, mindent meg lehetett (és lehet most is) kérdezni, és válaszolnak is rá. Én is megkérdeztem, ami számomra nem volt tiszta, kaptam is rá választ. Szóval arra hivatkozni utólag, hogy nem volt egyértelmű, az csak azt bizonyítja, hogy nem vetted a fáradságot egy kérdés erejéig, most meg másokat okolsz ezért. Nem szép dolog.
Dátum: 2010.04.19. 23:39:56
De akkor meg ha a jól álló csapathoz jelentkezel alacsony mászással, akkor nem csak a létszámot növeled, hanem lehet, hogy lerontod az átlag teljesítményt, és (50-ed magaddal) megnyitod a győzelmi esélyt a 2. helyezettnek.

A győztes csapat nem attól győz, hogy később oda jelentkezik valaki, hanem attól, hogy a az aktív tagjai ügyesebbek a többi csapatnál, szerintem. Lehet érvelni szorzókkal, de szerintem nem a szorzó tehet arról, ha valamelyik csapatban az aktív tagok átlag teljesítménye gyengébb. A verseny ilyen: 1 első van 1 második, stb.

Jómagam az alapján jelentkeztem, hogy mi adja a legnagyobb tápot nekem (számításaim szerint). Onnantól kezdve meg csak arra figyelek, hogy jóval többet hozzak a csapatom átlagánál. És ehhez nem fejlesztettem extrém mászást a V2-n (85 + turbó), mert egyszerűen nem láttam értelmét fél millió egy szakértelembe nyomásának.
Dátum: 2010.04.19. 22:02:04
Ez most szerintem egyértelműen ki volt írva. Legalábbis számomra egyértelmű volt.

Ez a győztes csapat dolog relatív szerintem. V3-on, 34-es karakterrel 50 + 50-es mászást csináltam (ami nem igazán optimális), vért izzadok minden egyes térkép darabért Ericathnál, és a létszámkülönbség ellenére kb. 200 a különbség a második csapat és az első közt, Pedig a lehetőségeimhez mérten azért hozom a darabszámot én is a kis karakterrel.
Dátum: 2010.04.19. 12:20:49
Nekem az tűnne alogikusnak, ha az extra tartalomért nem kellene kétszer lejattolni. Szerintem nem vagyok vele egyedül.
Dátum: 2010.04.19. 12:15:56
Klasszak az új kényelmi funkciók, de rendszeresen fizető (prémiumos) karakterként 0 (azaz nulla) őskő befizetéséért várom el ezeket...
Dátum: 2010.04.19. 12:12:27
Az első kérdésnél sem fogadja el a 3. ("nem tudom") választ

Klassz...

Szerk:
Még jó, hogy épp most van időm vadászgatni, és a gyopár kérdőív miatt nem tudok kvízelni...