Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Nem gyógyul magától. Ne hagyd a fenébe, mert ha hordod harcolni, és szintet lép, akkor maxra nő az élete, ha meg lecsapják és elájul, akkor 12 óra után kb 1/3-ad életre regenerálódik, tehát ugyanott leszel, mintha le se csapják.

Bár én a helyedben lehet elengedném, sajnos a későbbiekben ez az ÉP arány nem éri meg a belefeccölt energiát.

Ugyanis: Ha most 12 az ÉP-je, akkor ha jól sejtem 600LE volt beidomítani, és 2. szintű volt mikor fogtad. Namost a 2. szintű állat szintlépésenként csak 2 ÉP-vel növeli a csíkját, tehát 10. szinten még mindig csak 32 ÉP-nél fog járni. De mire 10. szintű lesz, addigra olyan ellenfeleid lesznek akik ezt a 32 ÉP-t 2-3 csata alatt 0-ra verik.
Ha rajtam múlik, még három napot is buksz.
Dátum: 2008.12.03. 15:19:20
Melyik a legrégebbi gyorsétteremlánc az alábbiak közül?
McDonald's
Burger King
Pizza Hut
Kentucky Fried Chicken


Ezt a kérdést nem tudom hová tenni. Reklámnak nem reklám szerintem, végülis a négy itthon legismertebb gyorsétteremlánc van felsorolva, és érdekes infó, de lehet hogy elég speciális. Valamint nem mindegy, hogy milyen értelemben beszélünk gyorsétteremláncról, mert ugyan a McDonald fivérek már az 1940-es évek üzemeltették éttermüket, melynek mintájára jöttek létre a McDonaldsok, de a lánc csak 1955-ben indult, amikor Ray Kroc megvette a jogokat. Ekkor pedig már létezett a másik két cég is, a BK '54-ben nyitotta az első éttermét, a KFC '55-ben.

A legegyszerűbb megoldás lenne belebiggyeszteni egy "Magyarországon" helyhatározót, mert úgy egyértelmű a válasz, az első "nyugati" gyorsétterem a Régiposta utcai McD, ami 1988-ban nyílott.


Mekkora egy ping-pong asztal hivatalos mérete?
2.80 m hosszú, 1.53 m széles
2.74 m hosszú, 1.55 m széles
2.76 m hosszú, 1.625 m széles
2.74 m hosszú, 1.525 m széles*


Azért ezek kicsit túl közel vannak egymáshoz.

Hol tanulta ki a " Nagy Levin " a szakácsmesterséget?
A Grand Hotel-ben
A francia idegenlégióban
Batáviában
Egy angol fegyházban*


Szeretem Rejtőt, de ez szerintem elég spec. Annak is örülök, hogy tudtam, merrefelé kellett kotorászni a cél felé.
Dátum: 2008.12.03. 14:51:36
Tök mindegy, hogy ment-e kizárásos alapon. Én csak két mérföldet ismerek, az angolt és a tengerit. De már ez az információ is elegendő ahhoz, hogy a kérdés ne legyen egyértelmű, ezáltal rossz.
Őszinte leszek, ha nekem kell értékelni, ez azonnal rossz kérdést kapott volna.
Dátum: 2008.12.03. 14:07:11
Hány olasz kupagyőzelme van az AC MILAN csapatának (a 2008/2009-es bajnokságig)?
4
2
3
5


Hajrá Juve! Bár ez a kérdés legalább tartalmazza az összes paramétert...

Milyen jellegű játék a Vegzetúr?
fantasy
sport
tycon
transporter


Én azt hittem, hogy a játék neve Végzetúr. És szerintem strategy.
Dátum: 2008.12.03. 13:27:24
Melyik autót nevezik a "bőrös" autónak?
Ford Focus
BMW Gina
Toyota Supra
Opel Tigra


Szerintem a Velorexet. Eléggé speciálisnak érzek egy koncepció autóra vonatkozó kérdést, melyet nem is gyártanak

A BMW M szériája hány éves 2008-ban?
13
36
48
20


Miért kéne ezt nekem tudni? Én Ford párti vagyok.

Boleyn Anna története mely király idejében játszódik?
VIII. Henrik
I. Erzsébet
Eadwald
Eadbald


Gyönyörű kérdés, apró hibának érzem, hogy a négy válaszból kettő középkori uralkodó, akik nem uralkodtak egész Anglia területén.

Miota itélik oda Amerikában az Oscar dijat?
1900
1929
1920
1910


Mióta, ítélik, Oscar-díj
Dátum: 2008.12.03. 12:28:46
Azzal nem vitatkozom, hogy sok sajnos az "értelmi fogyatékos" mind a kérdezők, mind a válaszadók között. De általánosítani és mindenkit hülyének nézni aki rosszul válaszol, fenntartom hogy degradáló. Velem is előfordult már, hogy evidens kérdésre rosszat nyomtam, mert elbambultam, de ettől még kikérem magamnak hogy hülyének nézzenek.

Remélem érted, hogy mire gondolok. Nekem is esett már ki általános iskolás irodalmi kérdésem; lenyeltem, és próbálok hasonló színvonalú műveltségi kérdéseket feltenni; egyre több marad benn egyre jobb aránnyal.

A megyés kérdésedre ráadásul van egy teljesen természetes magyarázatom, aki próbál fejből boldogulni, és nem guglizik (vannak ilyenek szép számmal) az a 7. megyét (BAZ-t) lehet hogy kifelejti a számolásból, mert minimális a közös határvonal, képernyőnyi térképen szinte csak egy pontban érintik egymást.
Mutass nekem ebben a mondatban egy konkrét időpontot. A kérdésed egy év múlva is jelenidőben futott volna, ha nem esik ki, akkor pedig nem biztos hogy a 2008-ban helyes megoldás még mindig helyes.
Dátum: 2008.12.03. 11:27:20
Idézet: WillChi - 2008.12.03. 05:53:34
Idétlen. Törölni kellene.

Folytassa: "Hullámlovon a balatonban / Jó szelet kapott a vitorla / Célbavettem a tó közepét / De felbukkanni láttam egy szörny fejét / " ...
Tü ,tüp-türüptü türüp
Iminimiszeminimi juvápcsuvaminimi
Pom pom pompompompom
Táráriiiráriii, tárárááááráráááá


Neked idétlen, nekem egy Dolly Roll sláger a gyerekkoromból.

Idézet: Edef - 2008.12.03. 07:14:29
Mi az a csicsóka?
Burgonyához hasonló gumós növény
Fán élő rágcsáló
Verses mondóka főszereplője.
Gyermekjáték
Mint már korábban írtam volt, semmi köze a burgonyához. Sokkal több köze van a napraforgóhoz. Igaz, hogy a gyökérgumóját esszük, de akkor is!


Edef! Igazad is van, meg nem is. A csicsóka felszín feletti része valóban a napraforgóra hasonlít, de a gumója, ami kereskedelmi forgalomban van, és élelmiszer, az a burgonyára. Héjának színe általában olyan mint a rózsaburgonyáé, húsa fehér, íze hasonlít a krumpliéra, csak édesebb. Fogadjuk el, hogy a játékosok többsége nagyvárosban él, életében nem látott még termőföldet, és a növény számára azt jelenti, amit a piacon megvesz. Ebben a megközelítésben pedig a csicsóka a burgonyához hasonló növény.

Idézet: Lolita - 2008.12.03. 08:47:37
Kedves Sir Saal Hashogarto!

re1. Ezen okból szerepel a kérdésben a "tulajdonítják" szó
re2. Lásd re1.
re3. Ha valóban "konyítanál" a témához, akkor Teslát jelölted volna be a Menlo parki varázsló helyett. Ha meg még tudnád is ráadásul, akkor Franklint.

Lehet, hogy okkal gondolom, amiről azt gondolod, hogy gondolok?
lol


Tetszik a megszólítás!
Ha nem teszed azt a 26 rossz válaszra vonatkozó degradáló megjegyzést, simán kezet csókolok a kérdés miatt.
Re:Re1-2. A szőrszálhasogatás nálam azt jelenti, hogy a kérdés szempontjából lényegtelen, apró dolgokba kötök bele.
Re:Re3.
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.03. 00:27:14

3. Ha nem konyítanék a témához meg guglihoz egy picurkát, gondolkodás nélkül Edisont ikszelnék, mert róla köztudott, hogy ezer és egy elektromossághoz kötődő találmánya volt.


Ebből nem tudom miért következik, hogy nem konyítok a témához. Távközlés technikus végzettséggel és villamosmérnöki tanulmányokkal azt hiszem mondhatom, hogy konyítok valamelyest a villamossághoz. Számomra mindhárom feltaláló neve ismerősen cseng, de egy "amatőr" lehet hogy Franklint csak a Függetlenségi Nyilatkozat kapcsán ismeri, Teslát kapcsolatba tudja hozni a mágneses indukcióval és a váltakozó áramú motorral, de Edisonról gyerekkora óta hallja, hogy feltalálta pl a szénszálas izzólámpát és még ezer másik, elektromossággal kapcsolatos találmánya volt. Akkor szerinted melyiket jelöli be egy olyan, aki a villámhárítóról annyit tud, hogy egy fémrúd a ház tetején?
Dátum: 2008.12.03. 09:49:41
A lélekkutat csak 30 naponta egyszer lehet kisütni. De mi történik ilyenkor?
Kapsz szint x őskő x 1,5 lélekenergiát.
Az összes lélekenergia áttöltődik a következő épületbe.
Megkapod a lélekkútban levő lélekenergiát.
Kapsz tízszer annyi lélekenergiát, mint ahány ősköved van.


Egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy ezt mindenki tudhatja, másrészt nem pontos, mert ugyebár 10 őskövedbe kerül a kisütés, ami szintén egy fontos adalék.

Ki a "fekete párduc"?
Puskás Ferenc
Buzánszky Jenö
Grosich Gyula
Hidegkuthy Nándor


Habár focis kérdés, azért gyönyörű, de ha már ilyet kérdez valaki, Grosics Gyula és Hidegkuti Nándor nevét leírhatná helyesen.

Hol található a Blizzard Entertainment székhelye?
Denver
Kalifornia
New York
London


Azt még személy szerint nem érzem spec-nek, ha négy ismert játék közül melyiket nem a Blizzard, de hogy hol van a székhelye, had ne kelljen már tudnom.

Milyen színű lehet a focilabda?
Fehér, kék, piros, fekete, sárga
Bármilyen*
Csakis fehér
Fehér, télen piros


Imádom az ilyen kérdéseket. Meccsen használt, vagy hétköznapi focilabdára gondoljak?

Hogyan folytatodik ,,Addig jár a korsó a kutra amig..................
otthon nem hagyod
kettő nem lesz belőlle
őssze nem tőrik
őssze nem roppanik


Brrr! Addig jár a gyerek az iskolába,... míg a nyelvtantanára meg nem unja. Folytatódik; kútra, amíg; belőle; össze; törik. A roppanik is necces, de egye-fene, ha már népi közmondásról beszélünk, egész jól csengő népies kifejezés. Érdekes, hogy a kérdésben következetesen lehagyja a hosszú ékezeteket, a válaszokban pedig kiteszi ahova nem kéne.
Dátum: 2008.12.03. 00:27:14
Idézet: Lolita - 2008.12.02. 20:40:50
Üdv!
Van kedvencem is:
Kinek tulajdonítják a villámhárító föltalálását?

William Harrito
Benjamin Franklin
Thomas Alva Edison
Nikola Tesla

A kérdésre eddig 13 jó és 26 rossz válasz érkezett.

26 válaszolónak teljesen egyértelmű, hogy - mint sok más találmányt, úgy ezt is - a feltalálójáról nevezték el.
lol


Imádok baltával szőrszálat hasogatni!

1. A villámhárítót már az ókori Egyiptomban is ismerték, találtak leleteket is, melyek ezt alátámasztják.
2. Az elméletet valóban Franklin fejtette ki először, de ha eltekintünk az ókoriaktól, az első villámhárítót akkor is Divisch Prokop morva tudós készítette el.
3. Ha nem konyítanék a témához meg guglihoz egy picurkát, gondolkodás nélkül Edisont ikszelnék, mert róla köztudott, hogy ezer és egy elektromossághoz kötődő találmánya volt. Engem zavar,hogy kapásból ennyire hülyének nézed a játékosokat, hogy biztos az abszolút marhaságot jelölték!

Idézet: Mucmuc - 2008.12.02. 21:29:06
Ki irta a Conan torteneteket?
Stephen King
Robert E. Howard
Dean R. Koontz
Artur Conan Doyle


Ékezetlen a kérdés, Arthur.


Pontosabban Sir Arthur.
Nem értem miért gondolja valaki, hogy csak mert 1 perc alatt meg lehet találni a választ, az egy érdekes és jó kérdés.

Ez nem feltétlenül neked szól, mert szerintem az ország első számú rally versenyzőjének nevét, és autóját tudni nem speciális információ, bár én autób*i vagyok.

Tőlem egy nem egyértelmű, rossz kérdés értékelést kapott volna, mert mikor még követtem pár éve a futamokat, akkor 206 WRC-vel nyomta, és nincs rá garancia, hogy jövőre nem rukkol elő a gyár neki egy 208 WRC-vel, te pedig nem jelölted meg az időpontot a kérdésben.

(páran biztos jönnek majd, hogy mi van ha jövőre átigazol, nekik üzenem, hogy ez pont olyan lenne, mintha Schumi beülne a McLarenbe)
Dátum: 2008.12.02. 17:45:58
matematikai feladat: 2+2=?
7
5
456
4


A kérdés minőségéből ítélve a kérdés feltevőjének ez is komoly szellemi feladat.
Dátum: 2008.12.02. 16:40:35
Majd kigyúrom magam, és kiírom bemutatkozásnak, hogy támadj meg és átveheted a jutalmat!
Dátum: 2008.12.02. 15:04:02
Világ3-on esküszöm Drakin lesz a nevem, már csak poénból is!
Dátum: 2008.12.02. 13:18:31
Mert míg te a szörnyecskék nyomát követed az erdőben, addig lesből bármikor oldalba tudnak támadni. Te nem tudsz egyszerre két nyomot követni, de a te nyomodat követheti más.
Dátum: 2008.12.02. 13:10:18
A válaszra még szerintem Jeriko is emlékezett. Neki (és nekem is) a kérdés magyartalan megfogalmazása, a szavak össze-vissza egymás után pakolása nem tetszik.
Magyarul talán így hangzana: Mennyivel növekszik a küldetések után kapott jutalom az egymást követő, befejezett küldetések után?
Dátum: 2008.12.02. 10:43:37
Idézet: azreus - 2008.12.02. 08:30:03
Mi a helyes sorrend?
tevékenységek, információk, egyéb, extrák X
extrák, tevékenységek, egyéb, információk
információk, tevékenységek, extrák, egyéb
információk, egyéb, extrák, tevékenységek

Spec, kérném törölni.


Hátöö, ha az spec. egy Végzetúr kvízben, hogy a Végzetúr menüi milyen sorrendben követik egymást...

Én inkább azt mondanám hogy túl primitív.
Dátum: 2008.12.01. 20:50:20
#3

A toplisták nem full online rendszerben működnek, csak pár percenként frissülnek. Ha éppen változott valamid, ami miatt elmozdultál az addigi helyedről, akkor a toplista a frissülésig a régi helyedet mutatja, de te már nem vagy ott.