Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2008.12.17. 11:11:49
De, nem árt hozzá némi magyarázat. Oké, hogy marha kérdés, és törlést ér, de ugyanakkor elég brutális kémiai jelenség. A Mentos reakcióba lép a diétás kólával, aminek az eredménye elég látványos szökőkút lesz, ha a flakonba dobjuk a Mentost, olyan szinten megnöveli az üdítőben lévő szénsav nyomását. Azt nem tudom, hogy mi ennek a pontos kémiai neve.

Csak annyit írj be gugliba, hogy "mentos coke" és kattints az első youtube videóra.
Magyarázatot is kérünk ám, nem csak mérgelődést.
Dátum: 2008.12.17. 11:01:19
Milyen kóla van?
Pepsi
Balfi
Szentkirályi
Fanta

no comment

ki volt a magyar énekesek közzül a "király"??

Ki, közül, egy kérdőjel.

Mi a portugál gálya?
Egy portugál édességféle.
Egy portugál hajófajta, mellyel régen nagy felfedezéseket tettek, és csatákat vívtak.
Egy csalánozós hidroállat, mely szubtrópusi vizekben él.
Valami egészen más...


A hajófajta túl egyszerű lenne, a valami egészen mástól falra másztam, a helyes válasz viszont hidraállat, nem hidro.

Hány lába van egy Kolibrinek?
Nincs lába, neki csak szárnya van
Ilyen állat nemis létezik
2
1, mert születésükkor egyik mindig leesik


És ezt 15en jónak értékelték
Dátum: 2008.12.17. 10:43:42
Igen, a nyomtató a kivonó színkeveréssel dolgozik. Összeadó színkeverést pl a katódsugaras tv-knél alkalmaznak/tak, ha közelről megnézel egy kikapcsolt képernyőt, lehet látni az egymás mellett futó vörös, zöld, kék csíkokat. Vagy a számítógépes grafikus feladatokhoz is RGB színkódokat használnak (Red Green Blue)

A TCS-hez pontosítanék, a Baj van!!-t 2002-ben kiadták normális albumként is, újrajátszva, tökéletesítve.
Dátum: 2008.12.17. 10:22:32
Igen, csak úgy tiltólistás a szó fele miatt.
Obszidián:
"Jellegzetes sötét színe van, viszonylag széles spektrumban a feketétől a szürkén át a pirosig."
Bazalt:
"A bazalt a leggyakoribb kiömléses kőzetfajta. Bázisos, finomszemcsés, sötét szinű vulkáni kőzet."

Ki lehet keresni a gugliban. Szerinted egyértelmű?
Dátum: 2008.12.17. 09:56:18
Szerintem az album és a demo szavak egy kicsit ütik egymást. Nem?
Dátum: 2008.12.17. 09:55:09
Javaslom olvasgatásra a Kvíz értékeléséről szóló topicot. Mivel "sajnos" minden új játékos megkapja az értékelési jogot, így akik hanyagul értékelnek, egy darabig következmények nélkül tudják átengedni a speciális, idióta, helyesírási hibáktól hemzsegő kérdéseket. Mondhatni, ezek miatt a kérdések miatt van az ez a szép, terjedelmes topic, eldöntendő a vitás kérdések sorsát, és jelezni a biztosan törlendőket.
Azért tettem a sajnost idézőjelbe, mert ugyanakkor nyilvánvaló, hogy az új játékosok közt is mindig lesz olyan, aki kezdettől fogva korrektül értékel, máshogy nem lehet megszűrni, hogy ki értékeljen, mint hogy mindenki bizonyíthat.

A kérdésed szerintem még éppen nem speciális (azért van ám egy árnyalatnyi különbség aközött, hogy egy sorozatban milyen hajó szerepel, vagy hogy annak a hajónak ki volt a kapitánya), viszont én beletettem volna, hogy "az alábbiak közül". Aki nem szereti a sorozatot, és netán a későbbi szériákról hallott Jean-Luc Picard kapitánnyal, az totál meg van lőve a kérdésed láttán. Sőt, mintha rövid ideig női kapitány is lett volna az Enterprise-on, de ez csak rémlik.
Azt, hogy manapság sajnos derogál odafigyelni az iskolában, földrajz órán. Ott ugyanis megtanították, hogy a Kaszpi-tenger a föld legnagyobb tava, és a tenger nevet csak a sótartalma és a mérete miatt kapta a rómaiaktól.

Mindig elszomorodom az ehhez hasonló kérdések kigolyózása láttán.
Dátum: 2008.12.17. 07:42:13
Tudod mit? Ha egy három hónapos játékban egy kérdés ha 10 évig nem is, de 5-6 évig biztosan nem avul el, akkor arra hivatkozni, hogy elavulhat, teljesen felesleges. Majd ha ezt a kérdést megkapod 2019-ben, akkor jöhetsz reklamálni, hogy kell a kérdésbe egy múltidő.
Dátum: 2008.12.16. 23:51:54
Ráadásul az átlagos értéke, ha szabad így fogalmazni, az pont az a 9,81 m/s^2, amit meg akart kerülni. Ő az általános, kerekített értékre gondolt. Azt hiszem a kettő nem egészen ugyanaz.
Megértelek mindkettőtöket, igazából lehet hogy csak túl sok Unicumot szoktam inni, hogy ennyire magaménak érzem a "Csak pozitívan" jelmondatot.

Shiako! Összedől a világ, ha három napig nem vadászol? Még egyszerűbb is a spórolás a következő karakterfejlesztésre.

A rehabilitációval, kérdéssúlyozással, kategorizálással, vagyis mindennel ami utólagos, manuális beavatkozást igényel, az a probléma, hogy át kéne nyálazni az összes kérdést az elejétől. Becsléseim szerint cirka 40k kvízkérdés fölött jár az adatbázis. Ha napi 8 órát dolgozva, kérdésenként egy percet számolunk, akkor is 5 ember kéne, hogy egy hónap alatt végezzenek az adatbázissal, és akkor addig a kvízmodul úgy ahogy van, kilőve.

Én inkább bosszankodom, és szorgalmasan gyűjtöm a melót Hatsepsutnak, mint hogy egy hónapig egyáltalán ne legyen alkalmam bosszankodni, válaszolgatni, kérdést feltenni. Nem tudom ti hogy vagytok vele.
Nem tudom, mennyire követed a fórumot, amikor te panaszkodtál a kérdésed miatt, aznap 12 jó kérdést számoltunk össze, ami törlést kapott. Ez nem a rendszer hibája, csak egy rés volt a pajzson, biztos elszabadult egykét idióta. Ez egyszer-egyszer becsúszik, de akik így értékelnek, azok nem értékelhetnek túl sokáig. Tudom hogy dühítő, ha jó kérdés hajítanak ki, de ne fogd fel ennyire tragikusan. Te most Hatsepsuttól kaptál egy "jelzőfényt", hogy az adott kérdés megfelelően színvonalas. Ha törekszel majd mindig, hogy legalább olyan színvonalú legyen a soron következő kérdésed, akkor nagy gond nem lehet.

Az inkorrektül értékelők pedig megkapják a magukét. Csak nem nyilvános, hogy mit kapnak érte.
Dátum: 2008.12.16. 21:32:41
Szerintem meg az igazságtalan, hogy mindenki sír egyesével, hogy ő ezt szeretné visszakapni, a másik amazt szeretné visszakapni, a harmadik azért sír, mert délelőtt jó napja volt portyában...

Felejtsétek már el! Nincs. Ez a délelőtt mintha meg sem történt volna. Sokkal igazságtalanabb lett volna, ha a játékosok negyedét visszadobják 13 órával, a többiek meg annyi fejlesztéssel előrébb vannak.
Mi szövetség szinten elvesztettünk 10k LE építést, zárhatunk le újra két háborút, és nem tudtunk rákészülni a következőre, ami így nem este, hanem reggel kezdődik. És ezek csak a szövetséget érintő dolgok. Fogjátok már fel, akivel szemben számít ez a mai kiesés, annak ugyanekkora vesztesége volt.

Ezen a leálláson csak az nem bukott, aki nem is lép be napközben csak esténként. De ő nem is ellenfél azoknak akik óránként kettőt tudnak portyázni.
Dátum: 2008.12.16. 21:02:31
Mennyi becsületes ember!

Csak kár hogy olvasni nem tudtok. Az a LE egy kis kárpótlás a délutáni kellemetlenségekért, amit azért ebben a formában írtak jóvá, hogy ne lehessen ellopni, mire belép az ember
Dátum: 2008.12.16. 20:59:50
Te vagy a hülye!
(bocs ezt nem lehetett kihagyni )

(22+3)*2-(22+3)=x

Azt mondod x=47?
Dátum: 2008.12.16. 20:18:09
Idézet: Kortevirag - 2008.12.16. 19:42:21


Melyik csapat kapusa Iker Casillas?
Valencia
Juventus
Manchester United
Real Madrid

és mostmár mindig így is lesz


Ilyen fogalmazás esetén én is ezt szoktam kérdezni, de ez jelen esetben sajnos nem helytálló kérdés. Iker Casillas gyerekkora óta egyetlen csapatban focizik, és nemrégiben 2017-ig kötöttek vele szerződést, olyan kitétellel,hogy amennyiben 2017-ben legalább 30 meccsen pályára lép még, automatikusan +1 évet hosszabbodik a szerződése.
Tehát ebben az egy esetben azt kell mondjam, igen, ez már mindig így lesz.
Dátum: 2008.12.16. 15:25:33
Duxi, ha van egy kis mázlink, náluk is nagyobb károk vannak, mint amivel mi magunk számolunk, így ők sem fognak tudni teljes erővel támadni 10-től.
Dátum: 2008.12.16. 14:59:18
Most már legalább a fórum megy. Jó egy óráig az sem volt.
Dátum: 2008.12.16. 14:58:00
Ez nem a tipikus kakukktojás, mert meg van adva a kritérium, hogy mi alapján keressük a kivételt. A Da Vinci-kód, és az Angyalok és Démonok ráadásul világszerte ismert, híre könyvei Dan Brownnak, tehát a helyes válasz megadásához a maradék kettőből csak az egyiket kell megkeresni. Tiltott kakukktojás az, ahol nincs megadva, hogy az egyik mi alapján nem illik a sorba.