Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.03.02. 15:58:22
Ez az, amire nem azért nem válaszolt senki mert lusta, hanem mert senki nem tudja hogy mi lesz ha valamelyik végpontot eléri a fertőzés, a játékvezetés meg nem lövi le a meglepit.
Dátum: 2009.03.02. 15:56:01
Érdekes ízlésed van, ha ez neked kellemes!
Ezt amúgy megbeszéltük tegnap, de azt mondtad, azért megmutatod orvosnak is.
Dátum: 2009.03.02. 15:49:17
Viszont! Doki mit mondott?
Dátum: 2009.03.02. 15:41:04
Nem. Azt az egyet értettem.
Dátum: 2009.03.02. 15:35:20
Miért beszéltek ilyen csúnyán? Ezt a topicot kiskorúak is olvashatják.
Dátum: 2009.03.02. 14:45:13
A többit Zoltanszon megindokolta, ismételni nem fogom, ez pedig nem érdektelen, hanem ezekkel a válaszokkal lexikális. Ha évszámot kérdezel, legyen nagyobb a szórás a válaszok közt. Egyébként sokkal magasabb színvonal, mint a bemásolt előző kettő. Próbáld ezt a szintet tartani, csak nagyobb mozgástérrel, ha dátumokról van szó. Sokan a játékosok közül még nem is éltek, mikor ez bekövetkezett.
Dátum: 2009.03.02. 13:55:58
Ne is törődj vele. Én egyre több olyannal találkozom, amire már tudom a választ.
Dátum: 2009.03.02. 13:53:51
Idézet: Kissolyom - 2009.03.02. 07:48:01
Ki a "Kincs, ami nincs" c. film szamurája?
Ayola
Kamasuka
Alua
Ula

Miva?? Fogalmam sincs mi ez, én egy ilyen filmet ismerek amibe Bud Spencer játszik gondolom nem arról van szó egyébként a Kamasuka a válasz, ha vki belefutna.

Pedig az az a film. Szerintem simán jó kérdés, a film klasszikus, aki meg látta nehezen tudja a kis japót, meg a fiát a dilis Anulut elfelejteni.

A Lamborghini cég miket gyártott az autók elött?
Mezögazdasági traktorokat
Hajómotorokat
Egyéb....
Élelmiszereket

Előtt, mezőgazdasági, és az egyéb nem válasz.
Melyik nem magyar bor?
chianti gonfalone
mátraaljai tramini
tokaji aszú
egri bikavér

Mivel márkanevek, megilleti őket a nagy kezdőbetű, és egy kevésbé olasz nevű is lehetne a helyes megfejtés.
Ki nem Árpádházi-király az alábbiak közül?
II. András
Ulászló
IV. Béla
I Szent István

Majdnemjó a kérdés, csak a tagolás nem sikerült. Árpád-házi király.
Mennyibe kerül 19. szinten a fertőzes 1%-át legyőzni?
6000LE
5000LE
5700LE
5500LE

Ezt persze mindenki tudja aki még nem tart ott.
Melyik megyében található Téglás?
Hajdú - Bihar
Szabolcs - Szatmár - Bereg
Jász - Nagykun - Szolnok
Borsod - Abaúj - Zemplén

lexikális
Dátum: 2009.03.02. 13:29:57
Na igen, maximálisan megértelek, most én is belefutottam olyan kérdésbe, ahol szerepelt a jó válasz de nem az volt helyesnek jelölve. Akkor kicsit anyáztam, utólag tudom, hogy azzal a kérdéssel se lettem volna beljebb.
Dátum: 2009.03.02. 02:24:14
Ha úgy jön ki, hogy az ütközet végén marad 1 ÉP-d, akkor mázlista vagy, nem bug. Egyszer-kétszer jártam már így.
Dátum: 2009.03.02. 01:23:58
Bízzunk benne, hogy a beígért szerverbővítés megoldja a problémát. Bár nekem mindegy, én úgyis igyekszem éjfélkor az elsők közt megcsinálni, olyankor eddig garantált volt a gyors szerver.
Dátum: 2009.03.02. 01:22:05
1. Nem. A kiírásban az volt, hogy két napon keresztül zajlik, te döntöd el, mikor indulsz, de 15 perced van 50 kérdésre, és ha bármi miatt nem tudod befejezni, csak 2 hét múlva van lehetőséged újra próbálkozni.
2. Neked pl nem Pató Pál mentalitás, de hidd el, az emberek többségének az. Nem véletlenül hoztam felaz adóbevallásos példát, nyilván ott is vannak olyanok, akik nem értek rá előbb, de a többség, akik miatt este 7-kor sor van, lustaságból nem voltak ott korábban.
3.Gratulálok, nekem 2. hely volt a legjobb
4. az olimpia nem terheli a szervert? Átlag 18 másodpercenként új oldal betöltése, egyszerre akár több ezer karakternél nem terheli a rendszert? Nagyon optimista vagy. A mesterséges gát jó ötlet lenne, hogy ne engedjen újabb olimpiákat elkezdeni a rendszer, ha kritikus a terhelés, de megint csak a mentalitás, hidd el, akkor meg azért balhéznának ugyanennyien, hogy mi az, hogy nem engedte a gép, hogy megcsinálják az olimpiát, ezért lemaradtak a LE-ról, és kárpótlást követelnek.
Dátum: 2009.03.02. 01:08:03
Persze, ez is igaz, de ne felejtsük el, hogy mindkét esetben több mint egy hónap állna az emberek rendelkezésére, egyszerűen lusták foglalkozni vele. Nyilván a posta is csak korlátozott erőforrásokkal rendelkezik, sokkal nem tudja kitolni a nyitva tartást, ezért sorok lesznek.
A hasonlatnak erre a részére céloztam; a szerver képességei korlátosak, ez ellen Miklósék is csak a tervezett géppark bővítést tudják meglépni, más variáció nincs. Ha kitolnák az olimpiát három napra, a mentalitásból adódóan ugyanez lenne, legfeljebb nem négy, hanem csak két órán át.
Dátum: 2009.03.02. 01:02:55
Idézet: Cloud - 2009.03.01. 23:35:42

Mit nem eszik a jegesmedve?

Én meg naívan bejelöltem a bálnát.

Szó mi szó nagyon örültem ezeknek, ez a kettő kellett volna az 50 hibátlanhoz.


A jegesmedvével én is találkoztam, a helyes válasz hód volt ugye? Én is sokat vaciláltam, mert a bálna mint olyan fura folt, viszont hód meg nem igazán él azon a környéken, ezért utánanéztem,és bálnatetemből hajlamos lakmározni a mackó.
Dátum: 2009.03.02. 01:00:40
Menjünk sorba.

Belgium: a német csak regionálisan hivatalos nyelv, tehát nem rossz a holland+francia válasz
Fable: A Vis Major egy latin, jogi kifejezés, bár fogalmam sincs a regény miről szól, de logikus, hogy az nem fantasy
Opus: Live is Life. Tekintve, hogy egyslágeres banda voltak, viszont az a szám világsláger volt a 80-90-es években, nem vészes kérdés.
Fene: Lehet hogy az én tudásom hiányos (sőt biztos), de én a fenét régies nyelvben csak mint a fekély, vagy farkas megfelelőjét ismertem, farkas viszont nincs a válaszok közt. szerintem határozottan érdekes kérdés.
Bálna: én is megkaptam az első olimpiámon, és akkor hirtelen csak annyit találtam, hogy ~12 méteresre nő, szerintem érdekes tény, hogy ehhez képest csupán fele akkora mikor megszületik, hisz az emlősök általában sokkal többet nőnek.


A többiben maximálisan igazad van, és külön öröm azt olvasni, hogy igenis kibogarásztam őket, lett 47 helyes válaszom, nem pedig azt, ha nem ezeket kapom, akkor hűdemilyen szuper lettem volna!
Dátum: 2009.03.02. 00:42:29
Egy dolog, hogy nem számottevő a veszteség, leszámítva azokat, akiket pont vadászat közben kapott el a szaggatás.
Kettő: Miklós már írta nemrég, hogy üzembe kerül egy új szervergép, jelentősen gyorsítva a bulit.
Három: tekintve hogy mennyien sírnak az olimpia miatt, van egy olyan sejtésem, hogy a kelleténél többen hagyták az utolsó pillanatra az olimpiát, ami nem csoda, hogy kiakasztja a rendszert. Nem véletlenül van 48 óra hagyva az olimpiára, aki az utolsó órákban csinálja, az ne csodálkozzon, hogy túlterhelte szerver. Hogy két közismert valós példát említsek: felvételi, adóbevallás. A leadási határidők utolsó napján meg kell hosszabbítani a posták nyitva tartását, olyan sorok állnak az ablakok előtt. Pedig mindenkinek volt rá bőven ideje korábban. Ez a Pató Pál mentalitás az emberek sajátja, de akkor ne mást okoljatok miatta. Érdekes, péntek éjfélután kicsivel semmiféle lassulás nem volt, vidáman lehetett olimpiát csinálni.
Dátum: 2009.03.02. 00:32:29
Eltűnni akkor tűnik el, ha a kvízadmin törli az adatbázisból valami miatt. Ha nagyon rossz kérdés lett volna, akkor megkapod rá a rossz értékelést, ha csak kisebb probléma volt vele, akkor akkor nem növelte a rossz értékeléseid számát, de a lehetőséget nem kapod vissza, hogy írhass helyette. Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy olyat kérdeztél, amit hetente húsz ember megkérdez, és ezért az admin anélkül törölte, hogy egyesével megnézte volna, hogy ki vannak-e már értékelve.
Dátum: 2009.03.02. 00:27:06
Végre valaki! Én azon tudok legjobban kiakadni, mikor valaki kimásol 30 kérdést, hogy ez hű de milyen spec, ha nem ilyeneket kap akkor milyen szuper eredményeket érne el. A másik amit nem értek, hogy az olimpia miatt látok háborogni egy csomó olyan embert, hogy milyen kérdéseket kapott, aki még egyszer nem tette tiszteletét a kvíz topicban, hogy gyerekek, ezt a kérést találtam, szerintem rossz. Aki nem képes arra, hogy jelezze a hibás kérdéseket, az miért van meglepődve, hogy mások sem teszik ezt? Elég világosan le van írva, hogy a játékosok írják és értékelik a kérdéseket, nem értem miért kell egyből a fejlesztőket szidni a kétes minőségű kérdések miatt.


(éjjel lemaradt, a fentiek csupán erős általánosítások, nem akarok célozni senkire )
Szerény ismereteim szerint az 5 és 6 levelű lóhere még ritkább mint a négylevelű, ezért azok is szerencsét hoznak. Nicsak, van a válaszok közt egy hatos. Akkor hány helyes válasz van? Kettő. Akkor jók a válaszok? Nem.
Arról nem beszélve, hogy primitív a kérdés.
Dátum: 2009.03.01. 18:56:05
Ki fedezte föl Amerikát?
Hunyadi János
Kinizsi Pál
Kolombusz Kristóf
Hunyadi Mátyás


A Harry Potter Ps játékszoftver melyik része magyar nyelvű?
1
2
4
5


Hány éves voltál 3 éves korodban?
4
2
3
1


Mi az IHM rövidítés?
imátkozz hogy megtehesd
imádlak hajnal mag
izé haggy má
Irigy Hónalj Mirigy

Ezekhez szerintem nem kell komment.

Melyik egy zenei irányzat az alábbiak közül?
taiko
sushi
chi
taiki

Ez még akár jó is lehetne, de én mint laikus azt találtam, hogy a taiko egy japán dobfajta, tehát akkor nem zenei irányzat, hanem hangszer.