Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Vagy írd be a kvít3-ba, vagy írj privát üzenetet Hatsepsutnak és javítja.
Dátum: 2009.03.05. 17:15:03
Idézet: Quwarg - 2009.03.05. 16:09:41
Mi az igazi neve a Démoni Karácsony című könyv írójának?
Oliver Trent
Paksi Endre
Trent Endre
Paul Trentenken

A google sem találja, spec.


Dobd ki a guglidat. Nekem negyedik helyen hozza Hatsepsut decemberi hozzászólását, amiben elmondja, hogy a Démoni karácsony szerzője Paul Trent, eredeti nevén Paksi Endre, az Ossian frontembere. Ha egy decemberben megreklamált kérdés márciusban még benn van, akkor asszem nyugodtan mondhatjuk, hogy nem spec.
Dátum: 2009.03.05. 15:17:33
Őszintén. Ha visszaolvasol, hány pontosan ilyen kérdést látsz ebben a topicban, aminek a törlését követeljük? Szerintem elég sokat. Igen, válaszolunk rájuk, aztán töröltetjük őket. Ennél egy fokkal egyszerűbb, ha egyből az értékelés lesz rossz, mert nem kerül be a rendszerbe, és nem kelti azt a csalfa reményt más játékosokban, hogy akkor ez jó kérdés.
Dátum: 2009.03.05. 15:04:57
Vagy mert például a végzetúr menüire vonatkozó összes kérdés egyáltalán nem nevezhető kvízkérdésnek.
Azt nem tom, én csak itt találkoztam vele.
Tudod, ha hülye válaszokat adsz meg rossznak egy alapvetően egyszerű kérdésre, amikről kiabál hogy rosszak, akkor jó esetben rossz válasz értékelést fogsz kapni, rosszabb esetben megkapod rá az azonnal törölnit, mert bizony sokan nem szeretjük, ha hülyének néznek minket.

Érezd magad jobban, ha véletlenül nem adsz korrekt értékelést. Igazság szerint nem szúrsz ki senkivel, mert a kiértékeléshez 15 egybehangzó válasz kell, tehát a kutyát nem érdekli, hogy te dacból nem arra értékeled, amit érdemel, sőt gyorsan el tudod veszíteni az értékelési jogodat, ha nem korrekt módon értékelsz. Tehát csak nyugodtan.
Dátum: 2009.03.05. 13:38:58
Idézet: Magusocska - 2009.03.05. 13:24:40


Ki volt Dugovics Titusz?

Katonaverseiről ismert reneszánsz költő
Erdélyi fejedelem
Mátyás király híres fekete seregének kapitánya
A nándorfehérvári csata hősi halált halt védője

Nem voltam kortársa, nem vagyok történész, de nem tudom hogyan kell helyesen írni a nevét. Dugovics Titusz és Dugonics Titusz néven is ugyanarról a személyről van szó. Melyik a korrekt írásmód?


Fogós kérdés. Ilyenkor szoktam elővenni a guglit, hogy mit javasol. Dugovicsra ~5000 találat van, közte a róla szóló wiki szócikk, Dugonicsra viszont egyből dobott egy monori utcanév találatot,bár csak~1000 helyen szerepel így. Hajlok rá, hogy mindkettő elfogadható.
Dátum: 2009.03.05. 13:34:45
Idézet: Kalandor - 2009.03.05. 10:56:06
Melyik megyében található a Fehét-tó?

A készítő szerint Csongrád, a wiki szerint Győr. Lehetne javítani?

Idézet: Constantin - 2009.03.05. 11:07:41
Az a baj ezzel hogy Csongrád megyében is van. Meg Győr megyében is.
Úgyhogy inkább törölni kellene:)

Az, hogy az elgépelést észre sem vettétek, egy dolog. Viszont, hogy nem tudtok különbséget tenni egy Fehér-tó nevű állóvíz, és egy Fehértó nevű település között, sőt a kérdésben szereplő névelővel sem foglalkoztok, pedig az is egyértelműen jelzi, hogy a tóról van szó már nagyobb probléma, mégis inkább a kérdést töröltetnétek, ahelyett, hogy értelmeznétek a kérdést...
Idézet: Constantin - 2009.03.05. 12:16:28
Ha a fület vesszük, az alábbiak közül melyik a nem illik a felsoroltak közé?
Üllő
Kengyel
Kalapács
Kantár

Kakukktojás, s sokan nem vettek még fület szerintem...


Mivel meghatározza, hogy mi alapján kell kivételt keresni, nem kakukktojás, azt pedig úgy emlékszem elég korán megtanítják általánosban, hogy a hallócsontocskák neve üllő, kengyel, kalapács. A kérdés jó.
Barnamaci
Azt hiszem ideális példa rá, hogy a wiki is hibázhat, ha a többi, hatalmas medvefajtát megnézzük. A jegesmedve és a grizzlymedve szintén 3 méter körüli magasságú, amit barnamedvénél maximálisnak írnak, ám a jegesmedve 4-600kg, a grizzly szintén a körül mozog, tehát a 800kg-ot erős túlzásnak érzem.

És lám angol wiki csak 100-700 kg-ot ír, ami már 100 kg mínusz, és fontban csupán 1500 fontos maximumot ad meg, ami pedig csak 675 kg.

Bár ettől függetlenül a válaszok mindannyian beleesnek a súlytartományba, így sajnos rossz a kérdés. Ha a kérdésben lenne egy átlagos tömege kifejezés, akkor már talán határeset, hisz 1-700 átlaga betudható a 350-400-as válasznak.
Azért halkan megjegyzem, hogy az értékelés folyamatosan szigorodik, és egyre kevesebb szörnyű kérdés kerül be, a helyzet maximum addig volt jó az elején, ameddig csak a gyári kérdések voltak a rendszerben. Nem véletlenül lett 30-ról 100-ra emelve a kérdezéshez szükséges helyes válaszok száma.

Játékosok most már csak akkor tudnak értékelni, ha több mint 500 kérdés halmozódott fel admini értékelésre várva. Tehát amíg kevesebb mint 500 kérdés áll elbírálás alatt egyszerre, addig csak a kellően szigorú, de korrekt adminok értékelnek, így gondolom nem kell ecsetelni, hogy mennyi új rossz kérdés kerülhet be, valamint annak az esélye is 10% alatt van, hogy a jó kérdést visszadobja néhány idióta.
Egyébként tudom ajánlani ezt a linket, gyorsabb mint lapozgatni.
http://www.magyarhelyesiras.hu/
nekem is elő kellett bányásznom már a nyomtatott helyesírás ellenőrzőt. Őszintén meglepődtem, mert hangzás alapján az ördöngős tűnik helyesnek, ám mégis az ördöngös a helyes forma. olyan mint a mindig.
Ehhez sajnos nem tudok hozzászólni, ez sajnos tévesen él a köztudatban. Mint említettem, én is simán beugrottam, pedig nekem mindig jó volt a helyesírásom.
Ez érdekes így, amit írtál, én pl még az életben nem hallottam róla. Mondjuk az is igaz, hogy öcsém a rendszergizda a családban, nálam az egyetlen amit nagy ritkán telepítek, az a Diablo2.
Dátum: 2009.03.04. 18:54:13
Danka, szint visszamaradottak közül kevés a 25. szint feletti. Bár abban igazat adok valamelyik előttem szólónak, hogy előbb utóbb a pókok is felérnek a farmolható mezőnnyel együtt.
Tőlem igen. Artu legalább annyira kultusz alakja a filmnek, mint mondjuk Yoda vagy Csubi, nevetséges dolog speciálisnak nevezni. Viszont az is kell a jó kérdéshez, hogy a rossz válaszokról ne süssön hogy az rossz.
1. Már szerepel néhányszor a kérdés.
2. Ott hibás az idézet, hogy a Lágymányosi híd, és a Déli vasúti összekötőhíd nem egy híd, a Lágymányosi sokkal később épült a vasúti híd mellé. Még nincs 15 éves.
3. Ez egy vidéki számára, aki még életében nem járt Pesten, tökéletesen érdektelen információ. Engem sem érdekel, hány híd van Győrben. (győriektől elnézést kérek, csak nálatok olyan jó sok folyó van, hogy ideális példa)

kieg.:
A déli vasúti összekötőt maga az általad említett link is említi,csak elfelejtették hozzáadni a számoláshoz.

A Lágymányosi híd Budapest legújabb közúti és gyalogos hídja. Építése 1992-ben kezdődött meg, a forgalomnak 1995-ben adták át. Közvetlenül a déli vasúti összekötő híd mellé épült, amely nagyban segítette az építkezés menetét.
Nem kéne óvodásoknak való kérdést feltenni, és nem lenne elkaszálva a kérdésed az egyre jobban szigorodó értékelési rendszerben.
Dátum: 2009.03.04. 16:56:48
Nem, ebben te tévedsz. Az SOS a könnyű, gyors leadhatóság és felismerhetőség miatt lett a nemzetközi vészjel, melyet még a "grogtól részeg matróz is képes hova tenni", a manapság közismert Save Our Souls, Save Our Ship bővítések csak később születtek meg.
Dátum: 2009.03.04. 16:44:53
Jajj, majdnem elfelejtettem.

Milyen nemzetiségü Ozzy Osbourne?

A rövid ü-t nem vettem észre, átengedtem, viszont a kérdés feltevője szerint amerikai, holott ő bizony egy angol "úriember".