Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Ezzel az a probléma, hogy már nincs forgalomban a váltópénz, ugyanis mikor megdőlt a tálib uralom, volt egy kisebb pénzreform.
Dátum: 2009.05.10. 13:18:37
A Nyugati tér három kerület találkozási pontja. Szerinted minden vidékinek fejből illene tudni, hogy abból a három kerületből éppen melyikben van a pályaudvar? Ez olyannyira fontos információ, hogy még a wikin sincs feltüntetve.
Dátum: 2009.05.10. 12:08:40
Pontosan tudom, hogy mire való a helyesírási hiba értékelés. De tudod mikor minden harmadik olyan kérdésben, ahol hazánk neve szerepel, lustaságból vagy hanyagságból rosszul van leírva az az egyszerű szó, hogy Magyarország, az emberben előbb-utóbb elszakad a cérna.
A helyesírási hiba értékelés arra van, hogy a feltevő javíthassa a hibákat a kérdésben. Vannak olyan súlyú hibák, aminél nem érdemel javítási lehetőséget a kérdező. Nálam a "magyarország" ez a kategória, mint ahogy pl egy "petőfi sándor" sem helyesírással menne vissza. Az én szememben az, ha lusta lenyomni a shiftet egy tulajdonnévnél, azt jelenti, hogy az alapvető tiszteletet sem képes megadni a név tulajdonosának/emlékének. Ez pedig nem pusztán helyesírási hiba!
Dátum: 2009.05.10. 11:39:27
Idézet: Wixy - 2009.05.10. 10:12:08
Sziasztok!

Feltett kérdésem "azonnal töröljétek" és még 72 óra bünti.

Nem gondolnám jogosnak.
A feltett kérdésem:

Ki nyerte az első olimpiai aranyérmet Magyarországnak?
Ebben mi a rossz??

Helyes válasz: Hajós Alfréd

Köszi


Nem! A kérdésed szó szerint ez volt:

Ki nyerte magyarországnak az első olimpiai aranyérmet?


Én személy szerint hónapokkal ezelőtt tettem egy ígéretet itt a fórumon, miszerint amelyik kérdésben Magyarország hibásan van leírva, az a kérdés tőlem törölnit kap függetlenül attól, hogy milyen jó kérdés lenne egyébként. Ahogy látom, ezt az elvet mások is követik.
Idézet: Masuda - 2009.05.10. 10:41:54
Idézet: Gagabol - 2009.05.10. 09:55:09
Melyik a jelenleg (2009 május) ismert legnagyobb csillag?

Betelgeuse
VY Canis Majoris
Antares
Mu Cephei

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.


Na ebben hol?


Szia!

Mivel hobbi szinten érdeklődöm a csillagászat iránt, és olvasgatom a fórumot, ezért utánna néztem a kérdésednek. Ezt a választ dobta ki a Csillag wiki (http://hu.wikipedia.org/wiki/Csillag):

Legnagyobb méretű: VV Cephei (Gránátcsillag) 1900-szorosa a napnak.

Sajnos én se látom a jó választ a kvízkérdésedben.
Szerinted mi lenne a helyes megoldás?


Üdv!
Angol oldalak szerint a VY Canis Majoris nagyobb, az 2100-szorosa a Napnak, viszont a 2009 májust cserélni kell minimum 2009 március/áprilisra, hisz május végéig még bármi történhet.
Dátum: 2009.05.09. 23:53:40
Valami ribancos

Hogy is mondta Stubb a driádra? Szexrabszolga?
Dátum: 2009.05.09. 23:50:30
Az kb nekem is megvan, csak nekem a két világon
Dátum: 2009.05.09. 23:34:08
Na, a sok rabszolga!
Ne adj ötleteket héló! Holnap meg jön valaki, hogy miért töröltük, itt olvasta...
Tekintettel arra, hogy most mindketten csak a megkérdőjelezhető valóságtartalmú wikire hivatkozunk, nem vitatkozom, elhiszem a valós tapasztalataidat, de azért az, hogy egy bázist alakított ki Hawaiin, és az évet hajózással töltötte, az nem egyenértékű azzal hogy ott élt egy évig.
Mondjuk 2003 óta nem létezik Jugoszlávia, így egy megyénk sem lehet határos vele.
Dátum: 2009.05.09. 14:13:36
Hogy hívják Malacka nagyapját?
Szabó úr
Tilosaz Átjárás
Kovács úr
Tilos Áron

Malacka nagy kunyhóban lakott egy nyírfa közelében, ez a nyírfa az erdő közepében állott, és Malacka a kunyhó közepében lakott. A háza közelében, rúd tetején, egy darab törött lécen ez volt olvasható: "TILOSAZ Á." Amikor Róbert Gida megkérdezte Malackát, hogy ez mit jelent, Malacka szemrebbenés nélkül kijelentette, hogy ez az ő nagyapjának a neve, és évek óta egyben az ő családi nevük.

Róbert Gida vállat vont, és olyasfélét próbált megjegyezni, hogy egy embert nem hívhatnak Tilosaz Á-nak, de Malacka kijelentette, hogy igenis hívhatnak, mert például az ő nagyapját így hívták, ez volt a neve: Tilosaz Á. Az ő nagyapjának igenis két neve volt arra az esetre, ha az egyiket elvesztené. Tilosaz, ez volt az egyik neve, amit egy nagybátyjától örökölt, és Á, vagyis Átjárás, ez volt a másik neve, amit egy átjárótól örökölt. De lehet Ákos, vagy Ábrahám is.

Lehetne cserélni a helyes választ Tilosaz Á-ra? Hisz lehet Ákos, vagy Ábrahám is.
Ki az a Ladón ?
Egy ritka állat név
Sportszer gyártó
Anime karakter
Görög isten

Nem isten. Ekhidna egyik gyermeke, a görög mitológia egyik szörnyszülött sárkánya. És maga a kérdés is gagyi.
A tanulás szakértelmedet hányadik szintre kell fejlesztened, hogy a kritikus ütés szakértelmedet is tudd fejleszteni?
10.
32.
22.
15.
spec
Ki a 100 méteres férfi síkfutás jelenlegi olimpiai bajnoka?
Ben Johnson
Usain Bolt
Kovács Attila
Carl Lewis

jelenlegi? és az mikor van?

Hány megyéje van 2008-ban Magyarországnak?
12
15
19
21

duplikáció
Melyik hüllő az alábbiak közül?
róka
zöld levelibéka
veréb
gangeszi gaviál

túl könnyű válaszok
Dátum: 2009.05.09. 13:34:26
A gyűrűk Ura filmben melyik szereplő tünde az alábbiak közül?
Gimli
Aragorn
Szauron
Legolasz

Gyűrűk Ura; Legolas, és különben is ezer pldányban van ilyen benn
Melyik megyében található Szeghalom?
Szolnok
Vas
Békés
Csongrád

lex
Dátum: 2009.05.09. 12:01:05
Ki lett 2008-ban a F1-es világbajnok ?
Glock
Raikkönen
Hamilton
Massa

ezerszer szerepel
Mi történt 1986 január 28-án a következőek közül?
A berlini fal leomlása
A Challenger űrkatasztrófa
Az öbölháború kirobbanása
A II. Világháború vége

Kicsit közelebbi esemény is lehetne a vh végénél.
Mi a teljesítmény mértékegysége?
watt
méter
liter
rigo

Rigo? Negyedik mértékegység nem jutott eszébe?
Folytasd a sort : 18, 36, 12, 24, 8...?
4
24
2
16

matek

Budapestnek hányadik kerülete Újpest?
XV.
VII.
V.
IV.

vidéki többség számára érdektelen
Madár-e a pingvin?
nem, emlős
nem, hüllő
nem, kétéltű
igen

ne tegyünk fel olyan kérdést, amire csak két értelmes válasz adható
Dátum: 2009.05.09. 00:32:32
Idézet: DeluksZ - 2009.05.08. 22:43:29

Véleményem szerint tökéletesen értem a topik lényegét. Éppen az zavar, hogy az "amire nem tudom a választ kapásból az vagy spec, vagy lényegtelen kategória, töröljétek" típusú hozzászólásokat kéne minél előbb beszüntetni, hogy a topik megfelelően funkcionálhasson és tényleg segítse a játék, illetve a botrányos kvízkérdések helyzetét. Éppen ezért, ha nem az egyébként teljesen normális hozzáállásomat kritizálnád, hanem átbeszélnénk azt, amit írtam, illetve megindokolnád, hogy miért jelölsz meg rossz kérdésként alapvetően korrekt kérdéseket, akkor haladna a szekér. Az én stílusom senkit sem fog innen elüldözni, akinek van itt keresnivalója.


Fáradt vagyok veled vitatkozni. Megpróbáltalak megkérni, hogy ha valóban segíteni akarsz a kvízhelyzetben, akkor ne a már beérkezett kérdésekkel foglalkozz, erre már van megfelelő személy az adminok közt. Ezt vagy megérted, vagy nem, de azzal, hogy itt olyan emberek ítéletét vonod kétségbe általános tapasztalatlanságodban, akik már akár 10.000 feletti kérdést megválaszoltak, netán még azzal is tisztában annak, hogy milyen kritériumoknak kell megfelelnie egy korrekt kérdésnek, csak azt éred el, amit előtted már néhány hasonló embernek sikerült: akik eddig figyeltek a kérdésekre, azok ezután nem fognak, mert minek, ha utána még ők vannak lehülyézve! Nem azt mondom, hogy minden kérdés, ami ide bekerül, az valóban rossz. Isten ments, hogy ilyet olvass ki a szavaimból. De ha az ide másolók csak 50%-os hatásfokkal dolgoznak, azaz minden második bepanaszolt kérdésük nem ide való, akkor vagy piszkáljuk őket az 50% jó miatt, és idővl az 50% rosszat sem fogják jelezni, vagy csendben mosolygunk, és Hatsepsut úgyse törli az 50% jót. Ezt azt hiszem úgy hívják hogy élni és élni hagyni.

Alapvetően korrekt kérdést pedig nem szoktam ide írni. Max olyat, ami neked, cirka 700 kérdés után még korrektnek tűnik, ám rutinból nézve minimum sántít. Valamint én törlésre csak akkor minősítek itt kérdést, ha abszolút baromság, vagy annyi munka lenne javítani a hibákat benne, ami nem éri meg. Mindig igyekszem azt nézni, hogy lehetne úgy javítani a kérdést, hogy jó legyen.
Dátum: 2009.05.08. 23:14:22
Előbb a munka, aztán a szórakozás:

Az alkinekben hányas kötés van?
hármas
négyes
nincs bennük kötés
egyes


Egyrészt a szerves kémia szerintem spec, másrészt a nincs benne kötés elég hülye válasz mikor molekulákról van szó.

Melyik növény nem tartozik az örökzöldek közé?
Cédrus
Fenyő
Páfrány
Tuja

A cédrus is fenyőféle. Lehetne cserélni mondjuk magyakra?
A Holdon mennyi lehet a hőmérséklet minimum éjszaka ?
-150 Celsius-fok
-100 Celsius-fok
-70 Celsius-fok
-40 Celsius-fok

szóközkérdőjel; én azt az infot találtam, hogy a hőmérséklet-minimum 40K. csekély matektudásom alapján az -230°C kerekítve, amit sehol nem látok
Mit jelent az akklimatizál szó?
leforráz
szerelmes lesz
éljenez
meghonosít,hozzászoktat

kimaradt egy szóköz, és utálom az ilyen szájbarágós, kiemelt helyes válaszokat.
Ki volt Joe Montana?
Híres háborús hős
Színész
Amerikai Football játékos
Hegymászó

KIt érdekel? Amíg az európai foci specnek számít, addig mindenféle amerikai sport is az!
Dátum: 2009.05.08. 21:37:52
Látom nem érted ennek a topicnak lényegét. Itt nem vitára dobjuk fel az egyes kérdéseket, hanem aki úgy gondolja, hogy a kérdés amit kapott, az problémás, az beírja ide, és a kvízadminok főnöke eldönti, hogy tényleg nem stimmel a kérdés, vagy maradhat a játékban. Ezzel a mindent kommentálok, mindenbe belekötök mentalitással sok olyan embert sikerült már elüldözni a Kvíz topicokból, akik őszintén tenni akartak az adatbázis tisztulásáért, úgyhogy kérlek szokj le róla mielőtt rászoknál.
Ki volt Pattantyús-Ábrahám Géza professzor?
Különleges fizikai jelenségek kutatója
A Magyar Állattani Egylet vezetője
A gépek szinte áttekinthetetlen sokaságának rendszerezője
A valószínűségszámítás forradalmasítója


Mi a foglalkozása Figarónak Rossini operájában?
ékszerész
bérkocsis
kottamásoló
borbély


Melyik NEM állat az alábbiak közül?
csöves tengerirózsa
földközi-tengeri uborka
tiszavirág
cickafark
Dátum: 2009.05.08. 20:15:42
Melyik megyében található Várpalota város?
Veszprém
Pest
Zala
nincs ilyen város

Mit okoz a parvóvírus (kutyáknál)?
Siketséget
Bénulást
Semmit
Bélgyulladást

lelőni mindkettőt
Ki volt a papír 20 forintoson?
Bethlen Gábor
Dózsa György
Mátyás király
Deák Ferenc

szerintem ez már túl régi pénz ahhoz, hogy ne legyen általános tudás
Mi történik ha megcsinálsz a végzetúrba egy küldetést???
Fegyvert kapsz
Lélek energiát kapsz
Szintet lépsz
Álatot kapsz

Te helyesírás ellenőrzőt fogsz kapni
Fermat halála után hányévvel sikerült bebizonyítani a matematikusok tömkelegét foglalkoztató, egyszerűen megfogalmazható Nagy Fermat sejtést?
kimaradt egy szóköz
Milyen lény a fehér lovag?
Galetki
Elf
Xenomorf
Félig titán, félig ork

Mégis melyik világban te szerencsétlen? (tudom, VÚ, szóval spec)
Miből készül az amerikai bourbon whisky?
búza
kukorica
krumpli
gyümölcs


Nos. Először is, a bourbon az whiskey, a whisky az skót, vagy kanadai. Másodszor, a bourbon minimum 51% kukorica, de a többi gabona, tehát a búza is elfogadható lenne, így nem egyértelmű.
Dátum: 2009.05.08. 18:58:27
Csati, azért azt tegyük hozzá, amiben Solikkának van igazsága, hogy mivel ő későn kezdte, ő abban a sávban van, ami majd picit tolja feljebb a rablási határt. A télen még a 30. szint volt a "lélektani határ" ami felett nem lehetett LE-t rabolni, ez a határ a lassabb, kevésbé profi játékosok miatt mostanra közelít 35-40-hez.