Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lanmandragoran

Dátum: 2009.05.22. 13:35:02
Az lehet, hogy Walt Disney amerikai lévén (ahol nem élnek őzek) szarvast csinált belőle, csakhogy Felix Salten egy Európában, sőt Budapesten született zsidó író volt, aki tudta mi az az őz. Bambi igenis őzgida, a Bambi gyermekeiben pedig felnőtt őzbak. Még az agancsára is van utalás a második részben, hogy hogy néz ki.
Idézet: National Geographic; Salten önéletrajz
Az ötletet egy, az Alpokban tett kirándulás adta, így született meg a "Bambi, egy életrajz az erdőből". A történet egy őz életét ábrázolja születésétől felnőtté válásáig (a Bambi név az olasz bambino - kisbaba kifejezésből ered), realisztikusan mutatva be a természet vadságát és veszélyeit, különösen a vadászó ember kegyetlenségét. A Bambit sokféleképpen olvasták már, gyermekkönyvtől egész a politikai paraboláig.
Szia!

Ez esetben sajnos lövésem sincs, mi lehetett a gond a válaszokkal, talán arra tudok tippelni, hogy mivel Cook-ék mint gyógyfőzetet hozták be Európába, megzavarta az értékelőket a negyedik válaszlehetőség. Bár akkor sem értem, hogy lehetne spanyol eredetű.
Nagyon szívesen!
Ha neked az nagy semmi, hogy egymástól függetlenül ketten is leírjuk neked ugyanazt, egyértelműen megindokolva az értékelést, akkor sajnálom, de ennél többet nem tehetünk. A kvíznek nem az a lényege, hogy 1-2-3 hülye válasz mellett a maradékból kiválasszuk, hogy melyik a helyes.
Dátum: 2009.05.22. 12:34:31
Mennyi idő lesz két óra múlva, ha most pontosan délelőtt 11 óra 30 perc van?
12:30
nem tudom
13:30
14:30

Már a kérdés is színvonalas, de ha ehhez hozzávesszük "a nem tudomot"bén végleg eltiltanám a kérdezőt.
A 2009-es Labdarugó Bajnokok Ligájának elődöntőjében melyik négy csapat szerepel?
Manchester U., Liverpool, AC Milan, Real Madrid
Arsenal, Chelsea, Barcelona, Manchester U.
Bayern München, Real Madrid, Livelpool, Roma
Juventus, Arsenal, Real Madrid, Chelsea

Elmész a...
Van Romai és .....katolikus egyház. (az egyház ketészakadása után let ketö) Mi a másik egyház neve?
Görög
Mecset
Arab
Mohamedán
ez aztán a hejesírás
Ki vagy mi az ember leg jobb barátja?
A kutya
A ló
A sör
A kecske

legjobb, és különben is, mivel nekem nincs kutyám, én a sörre szavazok
Hol élt Adám és Éva a biblia szerint?

Adám? Biblia nagy b
Melyik cég nem hazai mobilszolgáltató?
T-Mobile
O2
Vodafone
Pannon
ebből legalább ezer van
Ki Írta a János vitéz című verset?
nem magyar költemény
József Attila
Petőfi Sándor
Arany János

nem magyar??? ...nyád
Melyik a világ legkisebb majomféléje (nem mindegyik létezik) ?
Pottó
Egérmaki
Lóri
Hörcsögmaki

mi az hogy nem mindegyik létezik? van néhány tucat majomfajta, lehetne választani
Ki lehet Leon Silver?
Csak a képzeletem szüleménye
Egy képregény hős
Egy könyv főhőse
Egy film főhőse

Bárki lehet. De akár képregényhős, akár egy könyv hőse, nem sok akadálya van, hogy fél éven belül egy film hőse legyen. Az a válasz meg nc.
Hány percig tart egy vadászat?
10 perc
5 perc
1 perc
nem telik időbe

nekem most valami 4 perc...
Szerintem azon kéne elgondolkodni, hogy milyen válaszokat adsz meg legközelebb. A négy válaszból csak ketten vannak jegyezve rendezőként is, de ha Morgan Freeman talán még nem is lóg ki a sorból, Hulk Hogan pont annyira nem stimmel, mintha Ronaldot írtál volna. Ha az a kérdés hogy ki rendezte, akkor rendezőket tessék felsorolni.
Dátum: 2009.05.22. 11:00:59
Idézet: DeluksZ - 2009.05.22. 02:46:13
Idézet: ArkAngyal75 - 2009.05.22. 00:32:20
Szerintem te nem tudod, mit jelentenek azok a kifogások, amiket emelni lehet egy kérdéssel kapcsolatban. Az érdektelen lexikai tudás azt jelenti, hogy az ismeret teljesen fölösleges, nem várható el, hogy az emberek tudják, vagy megjegyezzék. Ezek a jelentéktelen sorozatok például pont ilyenek. Tökéletesen érdektelen, hogy ki játszik bennük, hány évadjuk volt, ki volt a magyar hangja, mi a címe, ki rendezte, vagy bármi ezekkel kapcsolatban. Ez akkor is igaz, ha történetesen akár te, akár én, vagy bárki élvezi és megnézi őket. Itt nem arról van szó, hogy neked tetszik-e valami. Az autók típusai szintén olyan kérdéskör, amit teljesen fölösleges tudni, abszolút használhatatlan tudás, hogy a BMW-nek milyen típusú autói vannak.
Amikor arról beszélünk, hogy egy ember művelt, akkor nem arra gondolunk, hogy ilyeneket tud. Ezeknek utánanézni is kár, szerintem ilyen témában azok sem használnak guglit, akik egyébként veszik a fáradságot és ha valamit nem tudnak, akkor kikeresik. Ezek a kérdések inkább fárasztóak. Azt javaslom, használd a lemondás gombot, te se fogsz idegeskedni, hogy rossznak értékelik a kérdéseidet és mi se azon, hogy már megint ilyeneket kérdez valaki. Köszönöm.

Ezt biztosan ebbe a topikba szántad? Mert ha igen akkor magyarázd meg, hogy kinek és miért írtad. Ezzel ugyanis senki sincs tisztában rajtad kívül.


Szerintem te vagy az egyetlen aki nincs tisztában vele. A hozzászólás fejlécébe oda van írva, hogy kinek, hányas számú hsz-ére válaszolnak az adott hsz-ben, és még link is van benne, ami a hozzászólásra mutat.
Dátum: 2009.05.22. 00:38:24
Pedig simán az. Nekem a max sebzésem láthatatlanság nélkül 652, pedig a fegyvereim ~150 max sebzéssel rendelkeznek papíron. Rengeteget dob a láthatatlanság adta plusz sebzés a +10 pont mellett.
Dátum: 2009.05.22. 00:22:13
Tévedés, az 10+(szintkülönbség*4) pontot ad. pontot, nem százalékot. Valamint +20%-ot a sebzésre. Látszólag érthetetlen, irracionálisan nagy max. sebzés 90%-ban azt jelenti, hogy láthatatlanság alatt alkotta a karakter.
Dátum: 2009.05.21. 23:58:10
láthatatlanság
Dátum: 2009.05.21. 23:52:50
Az ötlet valóban nem rossz, de itt igenis a megfúrásán kell gondolkodni (mármint, hogy milyen kiskapuk nyílhatnak ki fifikás játékosok előtt), és úgy kidolgozni egy-egy ötletet, hogy ne nyíljanak ki azok a bizonyos kiskapuk, hogy aztán ne az legyen, hogy a megvalósulása után kis idővel attól legyen hangos a fórum, hogy néhányan visszaéltek vele.

Én pl úgy tudnám elképzelni, hogy külön épület, betehető védelem itala, őskő (esetleg fókuszkristály, állatfelszerelés); kiosztani pedig egy többségi szavazás alapján lehetne, és a nyertes adott esetben nem az őskövet kapná meg, hanem a heti prémium tagságot, a hat őskő pedig levonódna az épületben vezetett "bankszámláról". Vagy persze a konkrét tárgy kerülne hozzá. Kb mint a szövetségi széf a wowban.
Az hagyján hogy OFF, de miért kell káromkodni?
Melyik a távközlési eszköz?
telefon
diktafon
magnetofon
gramofon


Bár apró kötözködésként megjegyzem, Szőke Kapitány szerint a diktafon is távközlési eszköz, csak dobálni kell közben
Dátum: 2009.05.21. 20:28:44
Melyik egy ismert magyar film?
Indúl a bakterház.
Indúl a kutyaház.
Indúl a mandula.
Indúl a suszterház.

Egyik sem. Az indul ugyanis rövid u. de legalább következetes.
2009-ben melyik 2 pilóta versenyzik a ferrari színeiben?
Kimi Raikonnen,Felipe Massa
Kálé Elemér, Kökény Gábor
Nicky Hayden,Valentino Rossi
Jenson Button,Rubens Barrichello

nem kár érte
Melyik sorozatban szerepelt Vágási Feri?
Dr. House
Dallas
A szökés
Szomszédok

nc
Piros-fehér-zöld, mi ez?
haladást jelző lámpa színei
amerikai zászló színei
egyik sem
Magyar zászló színei

kérdést törölni, kérdezőt felnégyelni
Hanyadik Michelin gasztronómiai kalauz jelent meg 2009.-ben?
81
53
100.
25
megjelölt válasz
Kik voltak a beginák?
forradalmárok
Női vallásos közösségek
katonák
szomjas beduinok
megjelölt válasz
Dátum: 2009.05.19. 22:39:57
Nem gyenge, csak alacsony szintű a régebbi tagjainkhoz képest. Ha gyenge lenne, nem invitáltalak volna.
Dátum: 2009.05.19. 21:59:31
Ez részünkről nem tamagocsi, hanem az átmeneti veszteségminimalizálás. A kezdeti 18 főből, akikkel az élen álltunk, sokan abbahagyták időhiány miatt, az utánuk jövő erős tagok nem voltak elég elhivatottak, most meg egyelőre pátyolgatnunk kell az új tagjainkat, meg egy kis fegyelmet nevelni beléjük.

Ha úgy döntöttünk volna, hogy nem éri meg a "tamagocsi" hosszú távon, szóba se jöhetett volna, hogy felvegyünk hozzád hasonló szintű játékosokat.
Dátum: 2009.05.19. 21:04:08
Te igen, de épp elegen problémáznak a fórumon a portyakarik miatt, nincs rá szükség, hogy még adjátok is alájuk a lovat.
Dátum: 2009.05.19. 20:38:46
Csak csendben megjegyezném, hogy 24. szint alatt nincs olyan menüpont, hogy Aukciósház, ergó nem tudott Anababa sem betárazni egy darab petákot sem, nem hogy "végtelen" dukátot.
Dátum: 2009.05.19. 20:28:37
Mi történik ha megcsinálsz a végzetúrba egy küldetést???
Álatot kapsz
Lélek energiát kapsz
Fegyvert kapsz
Szintet lépsz

Te nyelvtankönyvet fogsz kapni
Ki volt Frodó a gyűrűk urában?
A gyűrű hordozója
Mágus
A kürt hordozója
ork
színvonalas
Ki alkotta meg az irodalom műnemek szerinti felosztását?
Hórusz
Zeusz
Arisztotelész
Ozirisz

Nem is tudom. Zavar a három isten, mint válaszlehetőség, viszont 3 ókori "bölccsel" meg lehet túl nehéz lenne.
Az alábbiakközül mi kell a kenyér elékészítéséhez?
Tej
Paprika
Liszt
Margarin
újabb helyesírási guru
Szerinted miért került ebbe a topicba?
Szerintem öcsém pont erről beszélt neked a szövifórumotokon. Helyesírási hibák aláhúzva. Idézet: BEUS - 2009.05.19. 19:52:56


Melyik nem elbeszélő költemény?

Fazekas Mihály: Lúdas Matyi
Petőfi Sándor: János vitéz
Jókai Mór:Fekete gyémántok
Arany János: Toldi-trilógia

Ki az aki mindig azt mondta magáról:Milyen okos,milyen ügyes...?

Van még egy észrevételem: sok kérdést visszadobnak a játékosok azzal az indokkal,hogy szóköz kell a kérdőjel elé.Rengeteg fórumot,olvasmányt stb. olvasni a neten,ahol szóköz nélkül írják.Az a dühítő,ha szóközzel írja az ember a kérdést,az is baj,ha szóköz nélkül az is hibás.Hogy is van ez?


A magyar helyesírás szabályai szerint ezek a fránya írásjelek úgy működnek, hogy elé nem teszünk szóközt, utána igen. Ki van zárva, hogy azért dobna bárki is vissza kérdést mert nincs szóköz a kérdőjel előtt. Épp ellenkezőleg, azért adjuk vissza, ha van.

Az első kérdésnél még szerencséd is volt, mert azzal, hogy "egész véletlenül" a helyes válaszban hiányzik a szóköz, lényegében megjelölted a választ, amiért akár azonnal törölnit is kaphatsz.