Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2008.11.29. 12:19:44
Szervusztok!

Írj a fórumon magánüzenetet a Miklós nevű felhasználónak, aki admin is. Az üzenet témájának írd be, hogy SMS-rendelési probléma, és írd bele az üzenetbe, hogy milyen telefonszámról, mikor, milyen üzenetet küldtél, illetve, hogy melyik világon, melyik karakternek küldted volna.

Miklós majd intézkedik, hétfőn, mint a legközelebbi munkanapon várhatod a választ.
Dátum: 2008.11.27. 07:26:11
Szervusztok!

A mai termés:

Mi az? Sárga,kék,piros,zöld,rózsaszín.

Kaméleon
Szivárvány
Cigányasszony ünneplőben
Az arcod,verekedés után
A tipikus rosszul feltett kérdés. Amíg benn van: Cigányasszony ünneplőben a helyes válasz. Rasszistának pont az értelmetlensége miatt ugyan nem mondanám, de beleérthető, ahogy Xanthippé is érezte.

*

Melyik számítógépes egység az amelyik adattárolásra szolgál?

Scanner
Hdd
Floppy
LCD Monitor
Két helyes válasz van, még laikusnak is. HDD tudtommal Hard Disk Drive.

*

Hány éves korában halt meg Puskás Ferenc?

80
78
79
77
Ha nem ennyire közeli adatok lennének, jó kérdés lenne. Egyébként szegény Öcsi bácsi megérdemli a kérdést.

*

Milyen nemzetiségű volt II. Philipposz király?

makedón
főniciai
perzsa
görög
Jó kérdés, de kiegészíthető lenne az uralkodásának idejével is.

*

Milyen cseljáték nincs a sakkban?

Királycsel
Huszárcsel
Vezércsel
Bástyacsl
Jó kérdés, a „Bástyacsel” viszont elveszített egy e betűt.

*

Melyik pénzintézet megbízott szakértője és tanácsadója Tömör professzor?

Az Unicredit banké
A K&H banké
A Budapest banké
A Raiffeisen banké
Reklám!

*

Milyen állat a Playboy színbóluma?

Nyúl

Bika
Disznó
Gyerekek is játszanak… nekik ezt még nem biztos, hogy tudni kéne.

*

Mennyi érmet nyer a kvíz olimpia győztese?

Hármat
Nem nyer érmet
Egyet
Kettőt
Aki nem próbálja ki, nem fogja tudni.

*

Minek az ura volt Zeusz, a görögök főistene?

Mennydörgés,villámlás,jóslás, égbolt istene
alvilág istene
szerelem istene
hadistene
Szóközök, Hadisten, avagy a háború istene. A névelő a többinél is hiányzik. Az eltérő mondatkezdés meg sugalmazó is, ha valaki esetleg nem tudná a választ.

*

Mit csinálunk azzal az étellel, amit spékelünk?

Cukorral vonjuk be.
Lassú tűzön sütjük.
Szalonna darabokkal megtűzdeljük.
Alkoholt öntünk rá és meggyújtjuk.
Szalonnadarabok egy szó.

*

Mi a hossz jele (nem mértékegysége)?

T
l
m
t
Nyelvhelyesebb a hosszúság.
Dátum: 2008.11.26. 19:12:31
Szervusztok!

Mortimer: Olyant én sem hallottam még... remélem, hogy a kedves édesanyja, vagy az elérhetetlensége esetén egy barátja a fórumozók közösségének elküldött óriási pofonját postázni fogja neki.

Sokmindent olvastam pedig... és pont azért nem lépek fel például a hírpotálok fórumaira, mert az intelligenciaszintjük ezt a beszólást közelíti. Alpáriak, és mégis magasabb szinten állnak, mint ez a megjegyzés.
Dátum: 2008.11.26. 11:58:23
Szervusztok!

Érdekes helyzet állt elő ma. Dr_Faktor hozzászólásait, bár a rendszer kijelzi, csak a saját hozzászólásai alól, a profiljából lehet megtekinteni. Ez a végleges bann előszobája, bagy egy külön büntetési mód? Főképp azért, mert van pár hozzászólás, aki őt célozta, azok is hasonló helyzetbe kerülhettek.

Kerestem ugyanis, hogy reagált-e valamit a neki címzett megjegyzésekre, és ezért tűnt fel.

Remélem, nem bántó a kíváncsiságom.

Módosítás ellenőrzés után: A neki címzett hozzászólások a helyükön vannak.
Dátum: 2008.11.26. 11:52:06
Szervusztok!

Szerencsém volt, csak egy sajthibás kérdést kaptam ma.

Milyen a nyúlról szól híres, magyar mese?

villám léptű
piszén-pisze
kockás fülű
hosszú fogú

A névelő felesleges, avagy rossz helyre keveredett.
Szervusztok!

A drága így oldja meg, hogy nyugodtan vadászhasson... Mindig és mindenkor 15% Hp alatt van. Valakivel mindig háborúzik, így nyugton hagyják.
Dátum: 2008.11.26. 07:00:21
Szervusztok!

Alytta: Elájultál a harcban, ekkor a kutyát nem érdekli a sebzéskülönbség, ilyenkor az győz, aki talpon maradt.

***

Zaccmester: A Kvíz topikban kell megvitatni a hibás kérdéseket, pont azért, mert akad belőlük jócskán. A Hibajelentés topik a programhibák jelzésére van.
Dátum: 2008.11.26. 06:55:57
Szervusztok!

Xanthippé: A diákok nem akarnak tanulni, ez egyértelmű. Rá kéne kényszeríteni őket, de ez most nem megy, mert a kölöknek joga van, kötelessége nincs. Ha pedig a tanár kemény, akkor a diák nyafog, és a tanárt szivatják meg.

Az pedig, hogy ismered a kötelező tananyagot, az egyszerre előny, és hátrány. Előny, mert könnyebben találsz kérdést, ami jó eséllyel megválaszolható, de rossz is, mert minden alkalommal szembesülsz azzal, hogy a kölykök mennyire nem hajlandóak tanulni.
Dátum: 2008.11.25. 14:16:25
Szervusztok!

Masterv: Az általad leírt játékok úgy vannak kitalálva, hogy mindenki elérhet minden építményt, minden egységet... csak az idő a lényeges. A bónuszok nagy előnyt jelentenek, de inkább kapjon egy prémiumos -mondjuk- öt szintenként +1 sebzést, mint egy mások által elérhetetlen, és medveerős tárgyat. A bónusz ugyanis az általad említett játékokban is időre megy, ha lejár, elveszted... de itt megveszed mondjuk a Trollagyart, aztán használod tovább nem prémiumosként is.
Tehát előnyösebb lenne, ha a prémium adna bónuszokat, és az ősköves tárgyakat a szintjük előtt lehetne megvenni őskőért, két szinttel a valódi szint előtt a mostani őskőért, egy szinttel a valódi előtt 40%-nyi őskőért (pl. 25 őskő helyett 10-ért), és a szinten őskő nélkül. A kereskedelem erre normál szabályok mellett ráépülhet.

Így megérné folyamatosan prémiumosnak lenni, mert azért bizony sok kicsi sokra megy, és nem lenne az ingyen játszóknak sem az a kellemetlen érzésük, hogy az ingyenes játék bizony nem ingyenes. És, mint mondtam, például a több CsP-t nem is kárhoztattam, az jogos, ha fizettél érte. Azt nem érzem jogosnak, hogy állatfelszerelést például csak őskőért vehetsz... tehát ez is egy olyan táp, ami nehezen behozható... viszont hasznosabb lenne, ha nem a viselhető tárgyakon látszana a prémiumosság, hanem egyéb, akár kényelmi funkciókon.

Az sem zavarna, hogy a prémiumosok állatai gyorsabban gyógyulnának, mint az ingyeneseké, mondjuk 20 perc elég lenne a gyógyulásukra... A lélekkút kisütése megmaradhat nekik, az is egy brutális táp, de még elfogadható. Kezded már érteni? Nem azt mondom, hogy a fizetősöknek ne legyen előnyük, hanem azt, hogy az elérhető eszközöket mindenkinek legyen módja használni, csak a prémiumosok tudják kicsit jobban alkalmazni.
Dátum: 2008.11.25. 13:58:09
Szervusztok!

Dr_Faktor: Én a kezdetektől játszom, még mentor sem irányított végig a játékon... mégis elég jól elvagyok. Nem kötelező portyázni, csak a küldetésekhez szükséges minimális mennyiséget portyázgatom. Eleinte nehéz, mert nagy a random szerepe... de utána jönnek szakértelmek, amik segítenek. Például nem felejtek el pihenni a kilépés előtt, nem idegelem magam azon, hogy portyán kikapok. Mit szóljak, amikor négy, és lassan már öt szinttel magasabbak próbálnak elverni... Ellenük fikarcnyi esélyem sincs, mégsem tudnak izgatni, mert fügefalevelet sem visznek el tőlem. Ja, és mostanában kezdek feljönni, mint a talajvíz, egyre kevesebbszer kapok ki, mert megfelelően kezdenek nőni a tulajdonságaim, és megfelelően megerősödtem szakértelemszint szerint is.

Próbálj meg tulajdonságra menni, esetleg szövetségi tagként minden maradék energiádat elépíteni, és leszoknak rólad a nagyobbak... te pedig tanulj tőlük, és válogass. Úgy hatodik szintre már lehet saccolni, jogy jó eséllyel nyersz-e a portyán, addig még a pénzfeldobás is megtenné.

Ja, és kérlek, mosd ki a szád... lehet, hogy egyszer-egyszer kicsúszik valami gorombább kifejezés, de mivel a fórum egy írásos kommunikációra készült terület, később visszaolvasva könnyen juthatnak az emberek arra a következtetésre, hogy te nem vagy képes emberi beszédre, s legfeljebb hozzádvágnak némi banánt, hogy edd meg a barátaiddal. Egyszóval beszélő majomnak, vagy kevésbé finoman Bunkóváry Taplónak fognak hívni. Már most is sokan figyelmen kívül hagynak, ha nem változtatsz a stílusodon, csak annyit érhetsz el, hogy semmilyen kérdésedre nem kapsz választ.
Dátum: 2008.11.25. 07:42:49
Szervusztok!

A mai termésem:

Minek a rövidítése a mai világban (pl. a Végzetúr menüjében is) a GY.I.K.?

Gyere Ide Kriszta
A másik három válasz semelyike
Gyöngyösön Is Kapáltam
Gyakran Ismételt Kérdések
A nem jó válaszok egyike akár lehetne a „Gyümölcslevet Ittam Kedden” is.

*

Milyen szinű a nagy zöld szatyor?

Piros
Kék
Fehér
Zöld
Adtam neki egy törléskérést. Ráadásnak kék volt a jó válasz.

*

Hogyan növelheted a szerencsédet?

Nincs is olyan hogy szerencse.
Lopsz más végzetúrtól.
Vásárolsz a lélekkufárnál.
Épületeket építesz.
Túl speciálissal dobtam vissza, emlékeim szerint a kezdők nem ismerhetik.

*

Van olyan a végzetúrban hogy újraindul 1 világ?

attól függ...
nincs
nem tudom
van
Sűrű a törlendő mezőny… Sajnálom.

*

Hány vadászatot indíthatsz max 1-szerre?

15
amennyi csk-m van
1
20
Sajnos, ez így rossz kérdés, javítani kell. „Legfeljebb hány vadászatot indíthatsz egyszerre?” a helyes kérdés, illetve csp a rövídítés.

*

Seherezádé minek/kinek a meséiről mesélt az uralkodónak?

kalifa
1001 éjszaka
Allah
101 kiskutya
Jó lenne a kérdés, ha kissé komolyabban venné a válaszokat, a kérdés meg nem teljesen tökéletes. Jobb lett volna a „Meddig mesélt Seherezádé a kalifának?” kérdés, különböző időtartamokkal.

*

Hány LE-t kell bukni hogy teljesíts egy bizonyos küldetést?

Nincs ilyen küldetés
100
200
500
Kezdő nem tudhatja.

*

Mi az Ovárium szó magyar jelentése?

Petefészek
Csillagvizsgáló
Egy ókori falu neve
Számítógépes revíziós program
Nekem, egyetemen túl lévén, egyszerű volt… De egy érettségi előtt álló ifjúnak is az lenne?
Speciálisnak mondtam.

*

Hogy hívják Ali G bandáját?

West Stanes Galery
Orange County Choppers
West Coast Customs
Overhaulin
Számomra teljesen érdektelen, sokan lesznek így vele.

*

Mi a színkódja a fekete színnek?

#FFFFFF
#00FF00
#FF0000
#000000
Hát, ez határeset… Speciális, de chatprogramokban van, aki használja programozás nélkül is.
Jószívű voltam, és átengedtem.

***

Edef, magam is igen korán kezdtem ismerkedni a számítógépekkel, bár csak felhasználói szinten. Mond neked valamit a ZX81? :-D

Ennek ellenére én a MUD-okról itt hallottam először. Érdekes dolog, és nyugodtan elfér egy netes kvízben, még témába is vág.
Dátum: 2008.11.24. 18:29:25
Szervusztok!

Idézet: masterv - 2008.11.24. 10:15:24
Kedves Sir Ny!
Elolvastam a hozzászólásaidat,és arra jutottam,hogy kevés élettapasztalattal rendelkezel.(vagy nagyon irigy vagy...)Hogy miért? Mert nem vagy képes felfogni,hogy semmi sincs ingyen!Jelen esetben pénzbe kerül a szerver fenn- és karbantartása,pénzbe kerül a programozókat és fejlesztőket fizetni,mint ahogy ezt már mások is elmondták előttem. Amennyiben nem térül meg a fenntartás,vége a játéknak,villany lekapcs,por száll a szerverre.Olyan nehéz azt felfogni,hogy valakinek muszály fizetnie a játékért,hogy egyáltalán folytatódhasson? Mi,a prémiumosok és őskő-felhasználók vagyunk azok,akik miatt a hozzád hasonlóan gondolkodó,mindent ingyen akaró játékosok is játszhatnak.Akkor hadd ne legyen már bűn,hogy mi a támogatásunkért kapunk ellenszolgáltatást is!
Szinházban sem kapsz az ingyenjegyre saját díszpáholyt(ha már ennyire szereted a hasonlatokat)!
Ez a valóság,fogadd el.Légy hálás a Beholdernek,hogy játszhatsz ingyen is,és ne emeld fel a hangod azok ellen,akik ezt lehetővé teszik! Van egy örökbecsű mondás nálunk a rendőrségen,amit ajánlok figyelmedbe: ha nem tetszik,le lehet szerelni,van helyetted jelentkező bőven!
Elnézést,ha kicsit durvának tünik a hangnem,de nem szeretem,ha érdemtelenek ócsárolnak olyat,aki/ami nem érdemli meg.

U.I.:Kicsit álszent dolognak tartom,amit művelsz,hiszen karaktered szövetségében is van prémiumos versenyző.Nekik miért nem mondod el hogy mekkora aljas szemetek,amiért használják az előnyüket?Miért vagy velük,ha midenki csal,aki kövezik?Vagy ez csak azokra vonatkozik,akik ellened használják...?


Masterv: Az előnnyel, amit fizetéssel szerzel, nem lenne semmi gond... ha valamilyen nehezítéssel (például két szinttel később, és őskövenként +100 LE-ért, avagy más módon, de ingyenes karaktereknek is elérhetően) az ingyenes kari is megvehetné a Trollagyart, vagy a Villámcsapást, vagy bármi mást.

Az ilyen kvázi-ingyenes játékoknál, amelyeket Magyarországon leginkább egy bizonyos német cég ajánlgat, minden lehetőség elérhető ingyenesen is. Igaz, hogy pénzért lehet venni bónuszokat anyagtermeléshez, kereskedelemhez, harchoz... egyszóval bármihez, ami a játékban szerepel.
A Végzetúrban nincs ilyen, nincs elméleti egyenlőség. A ponthalmozódási különbség jogos, nem zavaró. Hogy több pontot is kaptok a vadászatra, legyen. A gond azzal van, hogy használható tárgyak csak őskőért kaphatók, a nem őskövesek három szinttel gyengébbek, ha az azonos szintet nézzük. Az előbb írt módosítással a prémiumosok előnye nem veszne el, de nem lehetne morogni az elérhetetlen tárgyak miatt.
Dátum: 2008.11.24. 08:51:18
Szervusztok!

Mazlee: Üss be egyet, a gép a csaták után vizsgálódik.
Dátum: 2008.11.24. 08:49:34
Szervusztok!

Hydro: Én nem tudok róla, hogy lenne, nagyon könnyű ilyenre elgépelni, szomszédos billentyűk révén. :-D
Ha azonban véletlenül jár erre skandinavisztika szakon végzett játékos, nyugodtan mondja meg, hogy melyik a helyes.
Dátum: 2008.11.24. 08:30:44
Szervusztok!

Roseprincess: Én még csak arról az esetről hallottam, hogy Rh- anyának születik Rh+ gyermeke... de nem vagyok orvos, ezért ez nem kinyilatkoztatás. Tény, hogy komoly kavarodást okozhat a helyzet, ezzel együtt az Rh az nem vércsoport, hanem egy faktor csupán.

Mindenképpen pontosítást igényel a kérdés, mert más elemek szerint is lehet csoportosítani az embereket.

Aki pedig a Wikipédiát alapvető és biztos forrásnak tekinti, szokjon le róla, sok a hibás, vagy pontatlan megfogalmazás, pont azért, mert bárki bármit belekarmolhat. Kiindulásnak jó lehet, de minden adata ellenőrzésre szorul.

***

Akik nem kapnak kvízkérdést, ellenőrizzék, hogy nincs-e egy kitöltetlen kérdőívük... Ez is okozhatja a kérdések elmaradását. Ha a vadászatnál nem találnak kérdőívet (linket hozzá), akkor az esetleges programhibát majd javítják, s jó esetben már folyamatban is van a javítás.

***

Az eddigi mai terméske, szerencsés voltam, és értelmes kérdéseket kaptam.

Mi a Yggdrasil?

Finn tó.
Egy apró óceániai sziget.
Világfa a norvég mitológiában.
Fülöp-szigeteki vallásos rituálé.
Kis pontosítás: A helyes a skandináv mitológia lenne, a svéd és a dán viking népcsoportok is így gondolták.

*

Hány jó válasz van egy kérdésre?

3
4
1
2
Biztos, hogy szükségünk van erre a kérdésre?
Dátum: 2008.11.24. 08:06:48
Szervusztok!

Norbert: Ez nem feltétlenül hiba, ha napi 30 portyapontot kapsz, akkor nem támadhatsz lefelé, háborúban sem.
Dátum: 2008.11.24. 07:34:16
Szervusztok!

Fogtál be frissen állatot? A befogáskor ugyanis mintha nem kapnál LE-t, tehát egy helyes válasz elcsúszhat. Vigyázz, ez csupán egy megérzés, nem valós problémamegoldás, mert nem figyeltem a helyzetet, mikor a saját állatkámat fogtam el.
Dátum: 2008.11.23. 22:00:47
Szervusztok!

Idézet: Black Death - 2008.11.23. 18:19:02
A Star Trek - Voyager című TV-sorozatban a hajó orvosa milyen fajba tartozik?

Egyik sem, ember formájú hologram
Ember
Klingon
Borg


khmm...


Black Death: Ez volt az egyetlen kérdésem, amit direkt szivatásból tettem fel. Ehhez képest 46%-on áll már jó ideje. A többi kérdésem általános iskolai műveltségre kérdez, néha siralmas eredménnyel, 25-30% körül ingadozva álldogál...
Szervusztok!

Echo: Nem én bíráltam... de ha hasonlóan írtad be a kérdést, az rossz kérdés helyesírási hibák sorozata miatt. A mondatkezdő nagybetű elmaradására sokan háklisok lesznek, például én is. Emellett az ellenség szó is hosszú l. Ha szerencséd volt, akkor csak rossz kérdést kaptál rá, magyarázat nélkül. Sőt, utána vettem észre, hogy nem is használsz ékezetet. A kérdésekben kötelező használni, ha a fórumban nem is szólnak meg érte.
Dátum: 2008.11.23. 07:16:12
Szervusztok!

Először is: Bocsánat a következő offért!

Másodszor: Neander, a különböző problémás kérdéseket Hatsepsut gyors tempóban javítgatja, törli. Az, hogy nem nagyon látsz fejlődést, annak "köszönhető", hogy a hülyeség rendszeresen újraszületik. Hiába szedik ki az olyan kérdéseket, hogy "Meik a hejes valász?", a kérdésadatbázisban újra meg újra meg fog jelenni, különböző helyesírással és esetleg másabb válaszokkal.

Miután azonban érzésem szerint 20000 fölött van már a kérdések száma, ezért te nem találkozol azzal, ha javítanak valamit, hacsak nem a te kérdéseddel történik valami emiatt. Nem tudom, Hatsepsut hány kérdést törölt eddig, de valószínű, hogy szintén legalább 20000 kérdés esett áldozatul a törlésnek. Ezt te nem érzékeled, hiszen nem jegyezhetsz fel (és meg) minden egyes kérdést.

Gunyoroskodás helyett pedig akár bele is gondolhatsz: Hétvége van, tehát elvileg nem dolgoznak. Ha találsz Hatsepsut nickjével olyant, hogy "Javítottam, töröltem.", avagy hasonlót, akkor biztos lehetsz abban, hogy az addig látott kérdéseket mérlegelték, és elbírálták. Megtörténhet, hogy egy-egy kérdés elcsúszik, igen komoly mennyiségű adatról van szó. Ilyenkor azonban úgyis bekerül ismét a topikba, tehát ki fog kerülni a játékból.

Még egyszer bocsánatot kérek a hosszú offért!