Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2009.05.07. 20:17:21
Szervusztok!

A mai termés:

Ki volt az első ember párja a Biblia szerint?

Éva
Géza
Ádám
Isten

Idióta válaszok, törlendő.

*

Hogy van helyesen leírva az autómárka?

Ládá
Lada
Láda
Ladá

Nem lehet normális válaszlehetőségeket adni, amellett reklám is. Törölhető, nem üti meg a megfelelő szintet.

*

Mi msn-en ez a jel : (L)?

szív
vigyorgó fej
síró fej
száj

Még sajnos szennyezi ez a kvízt. Törlendő.

*

Mennyi a térfogata egy 3 méter élű kockának?

27
3
6
12

Khmmm… micsoda? Kismacska? Vizespohár? Bele kéne tenni a mértékegységet a válaszokba.

*

Melyik fájl neve a futtatható álomány?

jpg
doc
exe
iwd

Állomány, és nem neve a fájlnak az exe, hanem a kiterjesztése.

*

Hol lesz az idei F1-es szezonnyító futam?

Kína
Ausztrália
Monaco
Belgium

Most már volt, és jövőre nem biztos, hogy igaz lesz. Mellékesen pedig érdektelen, törölhető.
Dátum: 2009.05.05. 19:16:49
Szervusztok!

A mai legbosszantóbb hibás kérdése:

Mi volt a Trafalgari csata?
Nem volt ilyen!
Ez a bkv-s "villamosfutás" egy másik, kevéssé ismert neve
A dicső angol flotta tönkreverte a francia hajóhadat
A román bányászok ütközete az albán reaktormérnökökkel

Idióta válaszok, és tagadás, törlendő.
Dátum: 2009.05.04. 19:36:25
Szervusztok!

Rászaladtam, és nem bírtam lenyelni.

Ki volt a miniszterelnökünk az 1956-os forradalom alatt aki a forradalom oldalára állt?
Nagy Imre
Senki sem állt a forradalom oldalára
Petőfi Sándor
Nem is volt nálunk akkor forradalom

Két tagadó válasz, egy név baromság. Nem ártana komolyabban a körmére nézni a beküldőnek.
Dátum: 2009.05.04. 07:27:37
Szervusztok!

A mai termés:

Ki kapta az első Béke Nobel-díjat? (a Vöröskeresztes életműve kapcsán)?

Stephen King
Henry Dunant
Göncz Árpád
LL Junior

Kár az idióta válaszokért.

*

Melyik ország labdarugó bajnokságának a neve:BUNDESLIGA?

Anglia
Spanyolország
Svájc
Németorszég

Focis, van már rengeteg. Ritkítás okán törlendő.

*

Mi a jelentése a Bibliában található agnus dei kifejezésnek?

Isten báránya
Sátán barma
Isten barma
Sátán báránya

Két sértő válasz, emiatt törlendő. A kérdés szép lenne korrekt válaszokkal.

*

Mit nevezünk "irón"-nak?

gunyoros stílust
vasat
tollat
táblát

Irón tudtommal a ceruza régi neve, bár a toll a mai szövegkörnyezetben a legközelebb áll hozzá az itteni válaszok közül.

*

Melyik autó márka, NEM a leggazdagabbak márkája?

Lamborghini
BMW
Mercedes
Suzuki

Reklám, törlendő.

*

melyik város nevezetesége a Colosseum?

Párizs
Firenze
Roma
Milano

Mondatkezdet, jó eséllyel szerepel már helyesen is, törlendő.

*

Mit ad a bíbor rúnapajzs?

+6 védekezés +4 varázslat elnyelés +2 mágia
+10 védekezés +1 elnyelés +2 varázslat elnyelés
+4 védekezés +6 varázslat elnyelés +3 támadás
+6 védekezés +4 varázslat elnyelés +1 mágia

Még az sem biztos, hogy fejből tudja, aki épp használja, kezdő biztosan nem tudja. Törlendő.

*

Mi a poligámia szó jelentése?

többnejűség
polinéz népcsoport
a bűnügyi nyomozás egyik szakasza
trópusi madárfaj


Nem korrekt a megfogalmazás, poligám kapcsolatban egy nősténynek is lehet több hímje.

*

Melyik anyag nem tartozik a fémek közé?

Réz
Olom
Kálium
Higany

Ajajj, nincs jó válasz, a Kálium is fém. Javítani kéne mondjuk Kénre.

*

Mi jellemző a prím számokra?

Mind 0-ra végződik.
Négyzetszámok.
Csak 1-el és önmagukkal oszthatóak.
Csak 2-vel oszthatóak.

Jó kérdés, de prímszámokra.
Dátum: 2009.05.03. 19:57:27
Szervusztok!

Kolizoli: Írj PM-et Hatsepsutnak, hamarabb lesz javítva. A kérdés egyébként jó, csoda, hogy nem jutott az eszembe.
Szervusztok!

K1k1k1: A helyzet az, hogy azt az Apriliás kérdésedet én is töröltem volna, mert reklám. A Ducattis kérdés, ha ráfutok, ugyanezzel az okkal fog menni a Kvíz 3 topikba, törlést kérve rá. Az nem méltó a játékhoz, hogy reklámoldalnak nézzük.

Abban pedig sokaknak van igaza, hogy ha rossz kérdést találsz, az nem jogosít fel, hogy te is olyat írj. Tudod, egyél tehéntrágyát, másfél milliárd légy nem tévedhet. Ez ugyanaz a kategória, érdemes végiggondolni, és jobb kérdéseket beírni, vagy a fél LE-t felvenni, mint reklámszeméttel tömni a kvízt.
Cras, ha gondolod, engem is odaírhatsz, én is próbálok segíteni, amennyit tudok.
Dátum: 2009.05.02. 14:28:00
Szervusztok!

mi okozta régebben a pestis járványt?
a hullákból
egy bogár
egértől
kutyától

A kérdés törlendő, a válasz rossz, a helyesírás pocsék, a kérdésíró inkább ne akarjon kérdést írni.
Szervusztok!

Lanmandragoran tanácsát fogadd meg, még jobbat mondott, mint én. Én nem tudtam volna ilyen jó javítási ötletet adni.

Szerintem javítható, bár munkával fog járni.
Szervusztok!

Masuda: A kérdésed jó, de pont abba futottál bele, hogy sokan vannak, akik nem olvasnak. Aki szívesen olvas, komoly eséllyel szalad rá egy-két Rejtő-könyvre, és vagy megszereti, vagy nem. Mondjuk, mindegyik, akit felsoroltál, kemény verekedő, és Rejtő-hős, tehát mondhatta.

Elég apró, bár nagy nevetést kiváltó jelenet, de errefelé többféle állatfajta jár: a bölcs, aki korrekten értékel, a specialitásvadász, aki mindent, ami nem a nagyon szigorúan vett iskolai tananyagba kerül, visszadobál, súlyosbítva azzal, hogy az általa nem ismerteket is visszadobja, illetve az ostoba, aki mindent összevissza nyomogat.
Ja, és akadnak a sznobok, akik fantasyt, Rejtőt, és minden ponyvát azonnal visszadobnak, mert magas ízlésüknek nem felel meg. Általában ez utóbbiak szoktak lényegtelen dolgokat kérdezni, és a Guglival (Wikivel) példálózni.

Lehetséges, hogy a kérdésed átmehetett volna, ha nem mindenki ökölvirtuóz a válaszok közt. Don Fülig di Saint James mellé talán jobb lett volna néhány más, kevésbé verekedős hőst tenni. (Jó, Vágner úr nem verekszik, ellenben nagy dumás, ő maradhatna).
Szervusztok!

Talán, ha valaki hiszti helyett olvas is az idejövők közül. :-D

Ha helyesen válaszolsz egy kvízkérdésre hány százalékkal kapsz több lélekenergiát ?

10%-al
50%-al
100%-al
semmivel

Vesszőhiba, és ragozási hiba (%-kal a helyes), illetve jószívű voltam, és helyesírással dobtam vissza, az utolsó választ nem ártana javítani.

*

Milyen ital a snapsz?

pálinka
sör
bor
whisky

Jólelkű voltam, már szerepelttel dobtam vissza, de gondoljon a feltevő a kiskorúakra is! Nekem sem volt létfontosságú ez az információ gyermekként, bár most sem az, csak a saját választásomból.

*

Ki írta A fáraók titkai c. könyvet?

Nemere István
Laslie L. Lawrence
Moldova György
Fodor István

Ne sajnáljuk kiírni, hogy című! Amúgy miért érdekes ez? Helyesírással dobtam vissza.

*

Melyik megyében található Várpalota város?

Zala
nincs ilyen város
Pest
Veszprém

A feltevő köszönje a jó szívemnek, hogy tőlem csak rossz kérdést kapott, és nem törölnit. A nincs ilyen és a lexikon miatt megérdemelte volna.

*

Melyik állat egyben egy számítógép tartozék neve is?

macska
egér

varánusz

Helyesírást kapott, számítógép-tartozék helyesebb… bár gyanús, hogy szerepelt is.

*

A bleach-ben ichigó egyetlen teknikájának a neve?

holdpenge
gyilkos holdsarló
égmetsző holdagyar
lélekölő holdagyar

Az Animax nem mindenkinek érhető el, és meglehetőst későn (is) megy. Nem tudom, mennyire kulcsinformáció. Helyesírásilag sem korrekt, speciálist kapott.
Dátum: 2009.04.28. 08:49:20
Szervusztok!

A mai termés:

Mit rúgnak a focisták a fociban?

almát
labdát
lyukat
bogyót

Primitív, törölni.

*

Mi a híres, Weis-Hickman írópáros fantasy-sorozata világának a neve?

Dragonfence
Dragonlance
Dragonlence
Dragondance

Betűbogarászás, törölni.

*

Hogy hívják azt színészt aki jelenleg California kormányzója?

Sylvester Stallone
Bruce Willis
Brad Pitt
Arnold Schwarzenegger

Mikor jelenleg? Törölni.

*

Mi msn-en ez a jel : (L)?

síró fej
vigyorgó fej
szív
száj

Nem mindenki MSN-őrült. Érdektelen, törlendő.

*

Melyik magyar futballklubnak angol a tulajdonosa?

Felcsút
MTK
FTC
UTE

Focikérdés, változhat, törölni.

*

Ki a Dragon Ball főszereplője?

Pista bá a közértből
Ben10
Naruto
Son Goku

Idióta válasz miatt törölni.

*

Ha az őrtorony 5-ös szintű, hány tagja lehet a szövetségnek?

18
19
21
20

Kezdő nem tudhatja, törölni.

*

Adhatsz-e állatodra felszerelést?

Igen, lehet vásárólni a lélekkufárnál kiégett őskőért.
Nem, nincs ilyen lehetőség.
Igen, lehet vásárólni a lélekkufárnál őskőért.
Igen, lehet vásárólni a lélekkufárnál lélekenergiáért.

Mint az előző, törölni, esetleg torolni.

*

Mit vittek a három királyok a Biblia szerint a kis Jézusnak?

Aranyat, tömjént, mirhát.
Olajfa ágat, aranyat, kecsketejet.
Bárányt, takarót, Bibliát.
Aranyat, töményt, irhát.

Nénikéd! Ettől annyira vérbe borult az agyam, hogy az olimpiáról is kiírtam. A negyedik válasz miatt törölni, a kérdésírót meg tiltani. Vallásos emberek joggal sértődnek meg miatta.
Szervusztok!

Kócos: Az alkohollal kapcsolatban lehet, hogy szigorúbb vagyok a kelleténél, de elég sok alkoholos kérdés van már bent. Én is belenyalintottam a sörbe úgy tíz évesen egy nyelvhegynyit, mert megkérdeztem édesapámat, hogy megkóstolhatom-e. Azóta sem ittam sört, noha már jóideje megtehetném.

A tömény tiltás tehát nem jó, de mint mondtam: már nem egy hasonló kérdés akad.

***

Lan: Az elgépelést a névben kihagytam a számításból... :-D Ettől függetlenül, mint mondtad, létező név.


***

Kócos: Lehet, hogy az egyik válaszod túl messzire csúszott az értékelő szerint. (Nincs benne a mancsom.) Én első tippre a fűszert vélném túl távolinak, de a bábjáték is esélyes lehet.
Szervusztok!

Idézet: Lanmandragoran - 2009.04.26. 18:24:00
Idézet: Zerga - 2009.04.26. 17:50:46
Ki írta Nils Holgersson történetét?

Hans Christian Andersen
Sven Jörgensen
Selma Lagerlöf *
Erla Svejnbjörndóttir


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Azt esetleg elfogadnám, hogy egyeseknek "túl speciális", azt viszont nem értem, hogy mi a baj a válaszokkal. Mit jelent az, hogy "rosszak", ill. "nem egyértelműek"? Jelezném, hogy egyik nevet sem én találtam ki.


Ez esetben engem pl érdekelne, hogy a negyedik válaszlehetőséget honnan a túróból szerezted, mert kb egyetlen találat nincs rá a guglin, a yahoo-n, az altavistán, a wikin, az amazon.com-on és az answer.com-on, szóval kizárt dolog, hogy létező név legyen.


A negyedik név minden további nélkül létezhet, Izlandon szokás, azt hiszem, ez a névadás. Sveinbjönssson a fiúk neve, Svejnbjörnsdottir a lányoké.
Szervusztok!

Arról feledkeztél meg alaposan, hogy a játszóközönség egy komoly része érettségi előtt áll még, avagy akár tíz éves is lehet. Nekik nem kell tudni az alkoholos italokról.
Szervusztok!

Szaki: Ha rossz kérdést találsz, írd be a Kvíz 3 topikba, a javítási ötleteddel együtt, Hatsepsut majd kezeli a problémát egy pár napos átfutással. Így majd el tudod érni, hogy kevés lesz a nem idevaló kérdés. :-D
Dátum: 2009.04.26. 07:19:34
Szervusztok!

Mai termés:

A Terminator című filmben ki játssza Sarah Connort?

Lewis Hamilton
Sandra Bullock
Dennis Richards
Linda Hamilton

Grrrr… Törlendő az idióta válasz miatt.

*

Mit vittek a napkeleti bölcsek a kis jézusnak?

murvát
marhát
mirhát
mohát

Helyesírás siralmas. A tulajdonnevek helyesírása másodikos anyag az általános iskolában.
Dátum: 2009.04.25. 14:01:46
Szervusztok!

Egy értékeléseddel vitatkozom.
Melyik könyvet nem Remarque írta?
Éjszaka Liszabonban
Szeresd felebarátodat
Üvöltő szelek
Nyugaton a helyzet változatlan

Érdektelen lexikális tudás.Törlendő.


Ez olyan dolog, hogy én nem vagyok irodalmár, mégis ki tudom logikázni a választ. Ne mindent dobálj ki, amihez nem értesz, nem az a cél.

A Star Warsos kérdés nálam még beférne, bár határeset, nem árt ismerni hozzá a világot. E két kérdéstől eltekintve igazad van, bár Darren Shan a stílusa alapján ezen az oldalon beférhet. Ne feledd: a játék egy fantasyval és sci-fivel foglalkozó kiadó terméke, jogos, hogy ennyit sejtsen, aki erre jár.
A válogatásod olyan érzést kelt bennem, mintha egy autós oldalon egy autó technikai adatát firtató kérdést akarnál töröltetni specialitással. :-D
Dátum: 2009.04.25. 13:41:01
Szervusztok!

Hol jelent meg a legenda szerint I. Szent László a csata hevében?
EGY HEGY TETEJÉN
az égben
sehol
bele lovagolt a naplementébe

Idióta válaszok, a Sehol válasz miatt törlendő, amellett még ki is van emelve a helyes válasz. Célszerű lenne egy rövidebb kérdéstiltás a feltevőnek, hátha tanul belőle.

Javítás: A helyesírási hibáról még csak nem is szóltam, meg kéne tanulnia, hogy az igekötős igéket hogyan is írjuk.
Dátum: 2009.04.25. 08:23:39
Szervusztok!

A mai termés:

2x2 mindig.......
nem tudom a szorzótáblát
5
4
3

Törlendő, feltevő tiltandó.

*

Ki játszotta a női főszerepet a My Fair Lady-ben?
Tóth Vera
Audrey Hepburn
Deril Hanna
Emma Watson

Idióta válaszok, lehet, hogy törölni kéne.

*

Hány % az esély, hogy foglyul ejts egy állatot egy 10-es szintű csapdakészítéssel?
10
5
0,5
1

Kezdő nem tudja, törlendő.

*

Mennyi Lélekenegiát kell beépitenem, hogy 1-ről 2-re növekedjen a szerencsém (forrás:http://vegzetur.wikidot.com/szerencse)?
1001
899
384
20

Hasonlóan, hiába segít a keresési hellyel.

*

Fejezd be helyesen a következő közmondást:"Aki másnak vermet ás ...
...nagyon kedves ember"
...az sírásó."
...maga esik bele."
...az a szomszéd néni kutyájának a gazdájának a lányának az anyukája vagyis a szomszéd néni"

Nem biztos, hogy jó ez így. Szerintem törlendő.

*

Egészítsd ki:World of.....
Hello kitty xD
Matematika
Pálinka (na az alkoholisták xD)
Warcraft

Idióta válaszok, törlendő.

*

Milyen játék a SOLO?
társasjáték
kártyajáték
labdajáték
nem játék

A nem játékért mindenképp törlendő.

***

Kolizoli: A kérdésedre helyesírási visszadobás mindenképpen járt, a szörp legalábbis kötőjelet kér, vagy egybeírást. Annyiban speciális is, hogy bizony nem ma adták a TV-ben a rajzfilmsorozatot, aki akkoriban nézte, az ismeri, de aki nem nézte, nem ismeri. A Gugli nem kifogás, nem kell használni. Ráadásnak az első válasz szamárság, és nem illik ide. Sőt, most jut eszembe, hogy az emberek erősödnek a szörptől, a gumimacik ugrálnak tőle, mint a labda.

Egy ember akkor értékel, ha kvízadmin. Névvel csak egyet mondhatok: Hatsepsut. Akad azért a játékosok közül néhány, aki nem fedi fel magát, és jogosan, mert a kérdések nagy százaléka olyan, hogy legszívesebben adnék két nagy pofont a feltevőnek, és ők azok, akik minősíthetetlen stílusban reagálnak erre.
Egyszerű játékosok által értékelve 15 egybehangzó válasz kell a döntéshez, vagy talán még több is.