Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2009.05.16. 14:34:56
Szervusztok!

Úgy partvonalról bekiabálnék egy aprócska infót: Te el tudod dönteni, hogy két 50:0-s győzelem közül melyikben csapkodtak vissza az ellenfelek, ha mondjuk egy éjszaka alatt kaptok annyi támadást a különböző szövetségektől, hogy lepörögjenek a támadások?

Analitikai kémia tanárnőm azt mondta egy vegyelemzési feladatnál, hogy nincs csíkos karbonátion és pöttyös karbonátion, nem tudhatod, hogy honnan került a löttybe az épp ellenőrzött karbonátmennyiség, ha volt is, és keletkezett is.
A helyzet itt is hasonló, egy győzelmi arányból nem mondhatod meg, hogy mennyit támadott az ellenfél, csak ha minden percben írod a statisztikát. Aludni is kell néha, és azonnal elveszítheted a fonalat, avagy észre sem veszed, ha történik valami, mert nem vagy épp gépnél.

Annyit kérek mindenkitől csupán, hogy ne mindig a számára legjobbnak tűnő támadási pontra próbáljon beszólni itt a fórumban, mert a helyzetek (itt épp a győzelmi arány) többféleképp is kialakulhatnak, nem csak egyetlen kizárólagos módjuk van.
Szervusztok!

Velvet: Mire használják? Valószínűsítem, hogy a válasz Amerika, de semmiképp nem jó a kérdés. Önéletrajzot bárki, bármikor írhat, amire te gondolsz, az a munkahelykereséskor a szakmai önéletrajz. Ezt a munkavállaló alkalmasságának ellenőrzésére használják elvileg, de mivel fényezik magukat az emberek, ezért székláb-alátámasztásra jók csupán.

Önéletrajz meg lehet irodalmi mű, meg szakmai önéletrajz is, a kettő nem azonos. Amúgy meg helyesírási hiba is van benne, utálod a szóközöket. A zárójel előtt, és mögött is lehagytad.

Ennyi hibával, mert a válaszaid kontinensek, és nehezen eldönthető, hogy most a két kontinensnyi ország közül melyikben hány alkalommal használják a szakmai önéletrajzot, az guglival sem biztos, hogy egyszerűen megtalálható.

Gondolkozz inkább egy kicsit többet a kérdésíráskor.

Ha gondolod, írd meg a kérdést nekem üzenetben, a biztos hibákat kiszedhetjük belőlük, s akkor már csak az ostoba értékelők vághatják ki, amire az esély csökken, mert most már inkább kvízadminok értékelnek.
Dátum: 2009.05.15. 20:11:14
Szervusztok!

Idézet: Ezüstszél - 2009.05.15. 15:19:38
Mit lehet tudni a háromszínű macskáról?

1 Tériszonyos
2 A macska hím
3 A macska nőstény
4 Rossz a tájékozódóképessége.

A kérdést író szerint az ilyen macska nőstény.
Kicsit utánanéztem a neten, mert ez nekem új volt. Ott a következőt találtam egy fórumban. Volt aki már látott is, volt aki meg utánanézett szakirodalomban, és vannak háromszínű hímek is, csak azok sterilek. Szóval a kérdés rossz.


Ezüstszél, a háromszínű macskák nőstények. Akkor lehetnek hímek, ha az ivari kromoszómájuk hibás, és XY helyett XXY genotípussal rendelkeznek. Ekkor valóban steril hímek lesznek, de ez talán a háromszínű macskák egy ezrelékét jelentheti. Érthető okokból ebbe a kérdésbe nem érdemes belekötni, a nem szakirányú (Biológus, állatorvos, és hasonló) végzettséggel rendelkező játékosok számára az általános információ elegendő, a speciális esetről nem szükséges tudniuk.

***

A délutáni sorozat eredménye:

Mikor támadta meg a Német Birodalom a Szovjetuniót?

1941.június 22.
1941. június 1.
1941. július 1.
1941. május 22.

Nagyon gyakori ez a válaszstílus, gyanús, hogy egyvalaki szeret ennyire hasonló válaszokat adni. A kérdés törlendő így, mert túl közeliek a dátumok, s tán nem ártana eltiltani a kérdezőt is.

*

A megvilágításnak létezik erőssége, mi lehet a mértékegysége?

stilb
candella
lux
volt


A candela egy l-lel írandó.

*

Hány állatka látható a képen az Állatok menüpontban?

1
2
5
3

Primitív, törlendő.
Szervusztok!

Idézet: Misika - 2009.05.15. 10:21:17
Ez most miért nem ment át, ha különféle Shadowrun, meg hasonló számomra ismeretlen dolgok jó értékelést kapnak

Melyik együttes híres slágere a Living Next Door To Alice című szám?
Smokie *
Queen
Bee Gees
ABBA

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

A manó fog most utánanézni, de mintha nem túl régen született volna egy feldolgozás is, az is bezavarhat. Emellé vannak olyanok, akik számára a születésük előtti idő nem is létezik.
Dátum: 2009.05.15. 06:15:06
Szervusztok!

Hlegba: A helyes topik: Kvíz - Nem fogadták el a kérdésemet. Miért?

A sorozatot meg tovább írtam, mint kérdezted, hogy látszódjon, mire gondolok. A teáltalad megadott számok közül a 15 lett volna a megoldás ekkor.
Dátum: 2009.05.15. 05:53:56
Szervusztok!

Hlegba:Idézet: Hlegba - 2009.05.15. 05:25:49
1, 3, 5, 7, 11, 13. Melyik szám a következő a sorban?

15
14
19
17


A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Ezen mi nem értelmezhető?
Nem ismerik az emberek a prímszámokat?
Annyira nehéz rájönni?
A feltett kérdések felét valami i**óták leszavazzák és elveszítjük a le-t, akkor már inkább lemondunk a feltevésről.
Azért mert egy picit gondolkozni kell és a Google nem dobja ki a választ már nem jó a kérdés?

Legalább a megfelelő topikba írtad volna...

A prímszámokra vonatkozólag már rengeteg kérdés van, ez is szerepel már, ráadásnak, ha csak ennyit kérdezel, abba is bele lehet kötni, hogy miért nem a 15. Az is elképzelhető ugyanis, hogy kettesével növekednek a számok, s minden negyedik tagnál duplázódik a különbség. A sor ekkor így nézne ki: 1, 3, 5, 7, 11, 13, 15, 17, 21...

És most gonosz leszek: ha ilyen a stílusod, inkább mondj le a kérdésfeltevésről, mert hamarosan el fogod veszíteni a kérdésfeltevési jogodat.
Dátum: 2009.05.15. 05:25:35
Szervusztok!

A ma hajnali termés:

Gladiatus............ Mi hiányzik?

..........Hero of rome
..........Hero of greece
..........Írd újra a történelmet
..........Írd újra a görögök történetét

Reklám,helyesírás, törlendő.

*

Melyik országba játszódik a 101 Kiskutya?

Anglia
Alaszka
Albánia
Amerika

Tanuljon meg ragzani a kérdésfeltevő. Országban.

*

Hány óra van, ha a nagymutató a 12-esen, a kismutató pedig a 3-ason van?

dél
fél nyolc
hat
három

Primitív, törlendő.

*

Melyik csatorna hírműsora a Tények?

RTL
TV2
Viasat3
MTV1

Reklám, törlendő.
Dátum: 2009.05.14. 21:23:41
Szervusztok!

Texex: Nickelírásért bocs, vak vagyok, és messze van visszakergetni. :-(

Mikor volt a XXIX. nyári olimpia megnyitó ünnepsége?

2008.08.08
2004.08.08
2008.09.09.
2004.09.09.

Hmm. Óra , perc, résztvevők neve?

Pont kéne ide, mert a nyolcas szám jegyében este 8:08-kor volt.

***

Csonti_himihumi:
Ki "teremtette" a Korongvilágot?
Vavyan Fable
Terry Pratchett*
George R. R. Martin
Robert Locksmith

újabb világhírű mű


Egy fantasy-oldalon elég ismert Terry Pratchett, meglehetősen abszurd humorú regénysorozat játszódik a Korongvilágon. Nekem nem tetszik, de ismerni érdemes.
Dátum: 2009.05.14. 21:04:03
Szervusztok!

Zsiri: Rossz helyre írtad a kérdésedet, nem ez a topik a helye. Máskor a Nem fogadták el a kérdésemet című topikba írd.

Ezzel együtt most válaszolok neked.
Luke Skywalker neve hibás, illetve az egetverő baromság kategória ebben a kérdésben, jobb lett volna magyar nevet írni. Ráadásnak a kérdés más válaszokkal már szerepelt is, ha Luke nem szerepelt volna, akkor a jogos ítélet "Már szerepelt" lett volna, ekkor nem buktál volna kérdéslehetőséget.

(Jószándékúak vagyunk, és a sokszoros kérdésre sokszoros választ is kapott. :-D)
Dátum: 2009.05.13. 21:11:09
Szervusztok!

A kérdés jó, bár speciális.

A tizenötgolyós billiárdban, amire gondol, van a hét egyszínű, a hét csíkos, a fekete, és a fehér golyó.
Dátum: 2009.05.13. 20:35:37
Szervusztok!

Idézet: Trockij - 2009.05.13. 09:29:13
Üdv,

Volt ma egy kérdésem:

Melyiket írjuk helyesen?

- hidjétek
- higgyétek
- higyjétek
- erre nem emlékszem..


A kérdező szerint a "higgyétek" a jó megoldás, de szerintem ez téves - > higyjétek..

Ebben állásfoglalást, majd amennyiben a kérdező téved, úgy pedig javítás szeretnék kérni.

Üdv, T.


A felszólítómód j hangja hasonul a gy-hez, ezért a gy meghosszabbodik.

***

Az esti termés:

melyik az az épület ahol társaidal harcolhasz?

coloseum?
ketrec?
aréna?
nincs ilyen épület?

Szégyellje magát, aki átengedte, a hibákat nem is sorolom, törlendő.

*

Melyik túdos nevéhez fűzödik a gravitáció leírása?

Albert Einstein
Isacc Newton
Neumann János
Szentgyörgyi Albert

Tudós, Isaac.

*

Hány lába lessz egy lónak,ha egy eltörik?

4
2
5
3

Hörrr… primitív, törlendő, kérdező tiltandó.

*

Melyik tó található Pécs mellet?

Fertő tó
Orfüi tó
Malomvölgyi tó
Balaton

Orfűi.
Dátum: 2009.05.13. 08:18:25
Szervusztok!

Még egy kérdést találtam...

Hány helyes válasz után tehetsz fel te is egy kérdést?

50 helyes válasz után
semikor se tehetek fel
100 helyes válasz után
akármikor feltehetek

Már szerepel értelmesebb válaszokkal is.


***

Kismaffia: Október nem ember, tehát jó a három ember. :-D
Dátum: 2009.05.13. 06:54:48
Szervusztok!

Ma eddig csakegy hibás kérdésre futottam rá, remélem, egyre több ilyen lesz.

Ki építette a Lánchidat?

Kossuth Lajos
Széchenyi István
Deák Ferenc
Erkel Ferenc

Tisztelettel Széchenyi nem építette, hanem építtette, mindkét t hosszú, ha nyelvhelyesen akarjuk leírni a kérdést. Egyébként a kérdés nem rossz.
Szervusztok!

Most megnéztem, kár, hogy túl magas szintű vagyok, mindennap kiverném a fogait fullszerkóban, hogy elmehessen a madárfészkes fenyőszálba. Tényleg kéne neki egy figyelmeztető jellegű ban.
Dátum: 2009.05.12. 21:28:06
Szervusztok!

Őrmester: Amíg nem építetted meg a Lélekkutat (nem töltötted fel), addig nem érvényesül rád semmilyen szöviszintű bónusz sem. A Védőfal sem, és az átkozás sem.

Azt a tárgyat viselheted, amihez hozzá tudsz jutni. Viselhetnél akár 100-as szintű fegyvert is, ha meg tudnád oldani a megvételét, vagy szörnyből kiverését. Tehát, ha a térkapus lény dob neked tárgyat, akkor viselheted majd (gyaníthatóan a 15. szint körül kezdi dobálni, magam nem tudtam letesztelni, mindig magasabb szintű voltam, mire elértem a Térkapuig).
Dátum: 2009.05.12. 07:09:27
Szervusztok!

Picigyerek: A Beho-random áldozata lettél. Minden öt portyából egyszer átlagosan a gyengébb játékos nyer, és ezt az arányt csak kismértékben lehet befolyásolni. Az első néhány szinten ráadásnak szinte csak a szerencse, a mázli dönti el, hogy nyersz, vagy buksz.
Dátum: 2009.05.11. 06:37:27
Szervusztok!

Ma reggel szerencsém volt... csak egy kérdésre futottam rá.

Milyen sorrendben vannak a szinek a nemzeti zászlónkban?

piros,zöld,fehér,
piros,fehér,zöld,
zöld,piros,fehér,
fehér,zöld,piros,

A kérdés primitív, egyszerűbb a szóközhiányok pótlása helyett törölni.
Szervusztok!

Qiny: Nyugi, nem történt hiba, az történhetett, hogy lepörgött a kérdésre az idő, és pont a váltás pillanatában nyomtad meg a kész gombot, avagy véletlenül duplán kattintottál, és a következő kérdést is megválaszoltnak vette.

Módosítás: Türelmetlen vagy, itt sem vártad meg, hogy megjelenjen a hozzászólásod, háromszor ismételted magad. Vagy túl finom az egered beállítása, vagy tényleg kapkodsz.
Dátum: 2009.05.09. 15:05:35
Szervusztok!

A mai bosszúságadag:

Mikor kezdődött a Dózsa György-féle parasztfelkelés?
1514. július 15.
1514. április 8.
1514. július 16.
1514. április 9.

Az órát, és a percet nem kérdezi? Amúgy meg elmehet a madárfészkes fenyőszálba a szomszédos napjaival. Törlés, és tiltás kijárna már neki.
Dátum: 2009.05.08. 18:23:26
Szervusztok!

Masterv:
A szegedi nagykörút egyes szakaszait miért európai nagyvárosokról nevezték el (Bécs, Berlin, Brüsszel, London, Párizs, Róma)?
Ezek a városok segítettek az 1879-es nagy árvíz után az újraépítésben.
Ferenc József ötlete volt, mivel ezek voltak felesége kedvenc városai.
Ezeknek a városoknak egy jellegzetes épületének másolata található meg a nevüket viselő szakaszon.
Ezek a városok testvérvárosai Szegednek.


Nem vagyok szegedi, de ez az a kérdés, aminek okvetlenül helye van a kvízben. Érdemes tudni, hogy mely városok segítettek az árvíz utáni újjáépítésben. Nem tudom, hogy neked mi nem speciális.