Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Zamzara: Ha a kérdésedre a válasz az Ikrek, akkor primitív, ha más, akkor speciális.

Emellett a csillagjegyek neveit kisbetűvel írtad, holott azok csillagképek, és tulajdonnevek a helyesírás szempontjából.
Szervusztok!

CaveMaN: Családon belül általában nem divat egymást ütni. Ráadásnak most már van több világ is, és nem minden család annyira kocka, hogy minden világon indítson karaktert minden tag.

Ha pedig ténylegesen elválik egymástól, hogy ki honnan játszik, akkor legfeljebb kérdés megy... de számomra ez -szerencsére- nem lényeges.

Mindenesetre nem lehet mindent tökéletesen bolondbiztosra megcsinálni, mindenütt előjöhet valaki, aki talál egy kiskaput. Az a kérdés, hogy meddig kell eljutni a kiskapu-zárogatásban. Ezt arra alapozom, hogy emberből vagyunk, a szabály csak véges mennyiségű eseményt írhat le, a lehetőségek száma pedig végtelen, az ember pedig kreatív. Innentől az ember korrektsége jön számításba, ami nagyon széles határok közt változó. Ezt nem fogod tudni leszabályozni.

***

Ceraslorg: Pontos.
Dátum: 2009.05.29. 10:44:56
Szervusztok!

Csati, egy versenyhelyzetben nem korrekt, ha az egyik játékosnak rakétát adsz, és a másik kövesse trabanttal. A zárt végű játéknál ez korrekt, a nyílt végű játékoknál meg akkor a tapasztalatok alapján gondolkodni lehetne, hogy hogy adunk esélyt a nem ősköveseknek, hogy ne csak látcsóvel nézhessék a prémiumosokat.
Szervusztok!

Meridiath: Stimmel, erről van szó. Teljesen egyetértek veled. (Mondjuk otthon is lehet több gép, de valószínűleg beazonosítható egyedileg router mögül is, és akkor csak memória kell hozzá a játékosoknál, hogy ki melyik gépen játszhat.)
Dátum: 2009.05.29. 10:35:44
Szervusztok!

Miklós, aki szakértelmekre játszik, és épít, normál játékosként is hamar beleszaladhat ebbe a gondba. Én is ráfázhatnék pillanatok alatt, mert inkább szakértelmezek.

Kiváló őskőköltség-csökkentés lenne, hogy a versenyvilág miatt nem lennének ősköves tárgyak, alapcuccokkal kellene nyomulni, az őskő pedig megmaradna a prémiumra, meg az időcsökkentésre. Ezután ki lehetne értékelni, hogy mennyire van esélye egy átlagos, nem őskövező játékosnak ebben a helyzetben, és az alapján akár átgondolni a többi világban is a dolgot.
Szervusztok!

Nyugi, az kiderül, elég hamar... a kérdés utána az lesz, hogy kapjatok-e büntetést. Tudjátok: Egy eset lehet véletlen. Tíz nem. :-D
Szervusztok!

CaveMaN: az általam adott példák esetében neked halvány lila gőzöd sem lesz róla, főleg a netkávézóban, hogy az általad támadott karakter esetleg egy negyed órával azelőtt lépett ki, holtugyanarról a gépről. (Tekintsünk el attól, hogy általában olyan helyről netezel, amit ismersz, legyen az az alaphelyzet, hogy valamiért netkávézóból kell játszanod.)

Ilyen esetben ténylegesen előfordulhat, hogy előáll ez a helyzet, hogy azonos gépről ütöd, de valószínűleg ez nem fog ismétlődni. Ha igen, az már lehet szabályszegés, de egyes esetek miatt nem fognak beléd kötni.
Ha azonban a hipotetikus karakter a távozásod után visszatér, és visszaüt ugyanonnan, akkor jogos lehet a kérdés, hogy ismered-e. Egy ilyen malőrért nem kell fellépni, ha azonban ez ismétlődik, akkor lehet, sőt jó eséllyel kell is szankcionálni.
Szervusztok!

Én sem állítom biztosan, hogy nem volt szándékos a félreértelmezés, de megadom a lehetőséget, hogy esetleg tévedünk, és nem volt rossz szándéka Csuhiéknak.

Amúgy pedig az eddigi büntetés, és az, hogy ezekután valószínűleg kiemelt figyelmet fognak kapni a játékvezetőség részéről, elegendő bűnhődés lesz nekik. Egyszer-egyszer ugyanis bárki tévedhet, vagy hibázhat... akár észre sem veszi. Őket viszont ezután minden stikliért büntetni fogják valószínűleg, és rosszhiszeműen fognak hozzájuk állni.

***

CaveMaN: Lásd Netkávézó, iskola. Ha nem rendszeres, nem fogják őket zaklatni, bárki tévedhet. Más játékban szegtem már szabályt véletlenül... akkor szerintem az mentett meg, hogy azonnal szóltam, hogy valószínűleg csúful elszabtam, nem az volt a célom, ami bekövetkezett, hanem más, csak a gépbeállításaim miatt nem tűnt fel a tévedés, csak az esemény bekövetkezte után.
Szervusztok!

Crimson: Mivel nincs konkrétan tiltva a helyettesítés, ezért elfogadható a védekezése. Nem egy ilyen apróság maradt ki a felhasználói feltételekből, ami miatt több bosszúság érhet embereket, személy szerint engem is. (Jelzem: nagyjából képben vagyok a témával kapcsolatban, bár engem nem érinthettek. :-D)
Amennyiben pedig engedélyeznék, akkor a konkrétan megtehető lépéseket is meg kéne adni a helyettesítéshez, esetleg úgy, hogy az adott cselekedet ne is legyen kiválasztható. Ez programozást igényelne, lehetséges, hogy nem is keveset. Csak ekkor lehetne kivédeni a félreértelmezéseket, akár szándékosak, akár véletlenek. (Az az érzésem, hogy te a tudatos félreértelmezést tartod valószínűbbnek, én pedig megengedem, hogy tényleg nem direkt értelmezte lehetségesnek, hanem számára az egy egyértelmű dolog volt. Mint az előbb mondtam, ezt csak a konkrét cselekvési lehetőségek megadásával lehetne kizárni.)

Én nem helyettesítenék, és nem is helyettesíttetném magamat, ha valami malőr van, akáér engedélyezett a dolog, akár nem. Az optimalizátorok számára fontos ez a lehetőség, a játékosok számára nem.
Szervusztok!

Egyszerű indok, Crimson, hogy miért nem LOL a különböző user, különböző karakter, azonos IP.

Netkávézó, kollégium, egyetem, iskola... Mind valószínűleg egy IP, sok különböző felhasználó. Sőt, ha valakik azonos munkahelyen dolgoznak, akkor azok is lehetnek azonos IP-n. Lehetséges, hogy nem is ismerik egymást, tehát nem gyaníthatják, hogy a másik is játszik. Betámadják egymást, és zárolást kapnak? Ugyan már!

Tehát, Crimson, a véleményed nem kicsit rosszhiszemű.
Dátum: 2009.05.29. 08:21:24
Szervusztok!

Mai termés:

Hogy hívták régen a Margitszigetet?

Források szigete
Szent István sziget
Nem volt neve
Nyulak szigete

Tagadó válasz, törlendő.

*

Míről kapta a Rugby a nevét?

egy rugásfajtáról
Ír polgármesterről
mi az a rugby?
Angol kisvárosról

Idióta válaszlehetőség, törlendő.

*

Ki Hunyadi Matyas?

Tabornok
Paraszt
Uralkodo
Udvaribolond

Ékezethibák, szerepel jobb stílusban is. Törölhető.

*

Melyik egy navigáció röviditése?

GRJ
GPS
GKL
GFK

Hibás a kérdésfeltevés, a válasz ugyanis navigációs rendszer rövidítése. Lehet, hogy szerepel jobban is, ekkor törlendő, avagy javítandó.

*

5-(-5)+5-(5+5)=.....(mennyi)?

20
-20
5
15

Matek, törlendő.

*

Melyik megyében található Mágor-puszta?

Baranya
Zala
Hajdú-Bihar
Békés

Miről híres? Így mindenképp törlendő, ezernyi hasonló van.

*

Melyik megyében található Veszprém?

Veszprém megye
Borsod-abaúj-zemplén megye
Vas megye
Zala megye

Primitív, helyesírási hibás, Borsod-Abaúj-Zemplén megye neve helytelen. Törölhetőnek tűnik.

*

A GARFIELD-et ki találta ki ?

Jim Davis
Petőfi Sándor
Batman alkotója
A pókember megalkotója

Idióta válaszok, törölhető.
Dátum: 2009.05.28. 21:56:03
Szervusztok!

Ezüstszél:

Idézet: Ezüstszél - 2009.05.27. 21:42:04
Aföldet hol érik merőlegesen a nap sugarai?
A Ráktérítőnél.
Az Egyenlítőnél.
Nincs ilyen hely a Földön.
A Baktérítőnél.

"A Földet"
A kérdező szerint az Egyenlítőnél. A gond csak az, hogy mivel a Föld tengelye kb 23°-ban meg van dőlve, ezért az Egyenlítő nem esik egybe a Föld pályasíkjával, így nem is érik a napsugarak a Földet merőlegesen az Egyenlítőnél.
És sajnos amúgy is törlendő, mert tagadó választ tartalmaz.


Kezdjük azzal, hogy nem akartalak félkegyelműnek nézni. Ha úgy tűnt, elnézésedet kérem.

Ha nagyon szigorúan nézzük a kérdést, akkor a Földön minden időpillanatban van egy pont, ahová a Napfény merőlegesen esik. Ez tény, koordinátákkal bármely időpillanatban megadható (csak minek?). A kérdés három állítása közül bármelyik igaz lehet, az általam részletezett időpontokban a nevezetes körökön delel a Nap a Zeniten, egyébként a negyedik állítás lenne jó, kissé átfogalmazva... de tény, hogy mindenképpen törlendő a kérdés. Az állandósághoz nekem hiányozna a mindig, vagy a folyamatosan, avagy bármely hasonló értelmű szó, anélkül számomra egyenértékű azzal, hogy "létezik olyan időpillanat", tehát csak esélyt ad, nem bizonyosságot.
Dátum: 2009.05.28. 21:35:02
Szervusztok!

Csatagaj: Lehetséges, hogy egyszer kicsúsztál a 24 órából? Akkor ugyanis nő egy százalékot a fertőzésed. Nekem eddig nem volt ilyen gondom.

*lekopogja*
Dátum: 2009.05.28. 21:32:51
Szervusztok!

Freez: mi alapján döntöd el, hogy például egy a Valák neveire vonatkozó kérdés hova tartozik? A Középföldét jól ismerő játékosok számára könnyű... a fantasyt nem kedvelő játékostársak számára megválaszolhatatlan... A témakörök szerinti besorolás jobb lenne, de egyelőre az is kiforratlan, még gondolkodnom kell az ötleteken.
Dátum: 2009.05.28. 13:57:57
Szervusztok!

Tak - azt jelenti "igen" ...
...finnül
...lengyelül
...portugálul
...hollandul


A kérdés nem jó, mert szótár, ráadásnak a jónak tekintett válasz nem jó. Finnül a köszönöm "kiitos", a jelenlegi helyesírással a tak norvég, vagy dán nyelvű. Tény, hogy törlendő.
Dátum: 2009.05.28. 13:46:47
Szervusztok!

Butchman: Nem mondtam, hogy egyszerű lesz, a te szinteden most nincs egyszerű dolog, a kristályok nagyon felkavarták az állóvizet. De kérdem én: Mi a jobb? Ha az eleje nyávog, mert nincs mit tennie, vagy az, hogy kap egy feladatot, amit bizony melóval jár megcsinálni, nem is kevéssel, ám a meló helyett nyávognak?

Már elnézést kérek a stílusért, ezt nem tudtam igazán finoman megfogalmazni.

Az elején kívül sehol nem egyszerű, mindenütt taktikázni kell, s most csak annyi történt, hogy a mechanikus cselekvések helyett az elején is gondolkodni kell, hogy mit lépj, ha véletlenül belenézel egy méretes pofonba.

Ha nem sikerül hamar leverni őket, akkor még én is belekeveredhetek a szórásba, de ez benne van a pakliban.
Dátum: 2009.05.28. 11:40:40
Szervusztok!

Felértékelődik a Transzcendális projekció, ha épp nem háborúzol... illetve azonnal fejleszteni kell (szakit, tulajdonságot, amit épp akarsz), amint megvan a LE. Nem lesz egyszerű, de rá lehet segíteni a Visszafogott fejlődéssel is, kevésbé ütnek kisebbeket, mint nagyobbakat.

Jó, könnyen beszélek, egy tizessel vagyok még alatta a támadási zónának... de mire felérek, magasabb tulajdonságaim lesznek.

Ez egyébként az előllét átka: Mindenki előtt vagy, dicsőségben, s bárkit elverhetsz... de az új dolgok könnyen késztethetnek meredek koncepcióváltásra. Ezen hullámok meg lefelé csökkenő erővel érnek el.

Ha azonban igaz, amit mondanak a Kristályhordások, és öt háborús győzelem elég lesz ellenük, akkor a kényelmetlenség rövidtávú lesz, a visszatérésre meg már felkészülhetsz te is.

Javítás: elkarmolás.
Dátum: 2009.05.28. 10:58:17
Szervusztok!

Jerikó utolsó ötletéhez: Nem kell ennyi... csak az, hogy amennyiben a támadás kiadását követő három másodpercben érkezik a megtámadottól egy cselekvési utasítás, akkor az hajtódjon végre előbb. Idegesítő, amikor a netsebesség miatt egy tizedmásodperccel előbb esik rám a támadás, minthogy a térkapuba be tudnék lépni. Nem sűrűn van így, de sajnálom a megkeresett LE-met a pókoktól. Ha meg valaki jobban elcsúszik, hát ÍJ.

Mielőtt nekem esnétek, nem vagyok portyás, nem vagyok mindig gépnél. Tértem már vissza öt perccel a vadászat lejárta után, hogy elmartak tőlem némi LE-t. Ilyen esetben egészségére, elbambultam.
Dátum: 2009.05.28. 10:50:35
Szervusztok!

GaZsi: Jelenleg már főleg az adminisztrátorok értékelnek, olyankor juthat játékos értékeléshez, ha a kérdések száma nagyon megnő.

A helyesírási hibás, illetve a bűnrossz kérdések még régebbről vannak bent, a Kvíz 3 topikba bemásolva a hibásnak gondolt kérdést Hatsepsut ellenőrzi, és javítja, avagy törli.

Amennyiben véleményre van szükséged, hogy miért rossz a kérdésed, a Nem fogadták el a kérdésemet topikba bemásolva kaphatsz magyaráázatot, avagy a feltétel előtt is veírhatod a "Vajon elfogadják-e a kérdésemet, ha felteszem?" topikban javítási ötleteket is kaphatsz, mielőtt a kérdést felteszed. Emellett üzenetben megkeresve engem is segítek, amennyire tudok, legalábbis magyarázatot keresni, és ötletet adni. Elutasított kérdéssel mást nem nagyon lehet tenni.
Dátum: 2009.05.28. 10:18:13
Szervusztok!

Tosca: Akkor tudsz idomítani, ha van rá idomítás szakértelem*100 LE-d.