Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Felhasználási feltételek megsértése
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2161. hozzászólás - 2009.05.28. 20:01:27
Idézet: winnie - 2009.05.28. 19:20:15
Idézet: Gyulas84 - 2009.05.28. 18:26:39
Úgy, hogy ez a játék már maga a közröhej tárgyává nőtte ki magát...


hihetetlenek ezek a nyafogások... és pont azoktól érkeznek, akik el is értek valamit, akiknek lenne mire felvágniuk. ezt sosem értettem. miért ők a legérzékenyebbek?


Idézet: Maci - 2009.05.28. 19:23:11
talán mert ők ölték a legtöbb energiát ebbe a játékba, és azt látják, hogy ugyanezt sokkal egyszerűbben is el lehet érni..


Idézet: Zaccmester - 2009.05.28. 19:25:09
Tipp: sok pénzük megy rá, rengeteg idejük, a változtatásokkal pedig csak nehezítik a szinten tartásukat. Eredményeiket és fejlesztéseiket pedig néha kukába dobhatják.


Maci, Zacc, nálatok a pont, bár gondolom nem csak én vagyok ezzel így




Pontszám: 5
irritálóCsuhiFérfi
Végzetúr tanonc
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2162. hozzászólás - 2009.05.28. 21:38:28 (Válasz Meridiath #2160 hozzászólására.)
Oké, akkor hogy mindenki leszűrje a lényeget, teszek magamnak fel egyértelmű kérdéseket és válaszolok rá őszintén.
Viszont nem szeretném, ha egyesek kiforgatják a szavaim, ezért nekik nem fogok többet válaszolni.

Számítottál rá, hogy le fogják venni minden LE-det, amit ezzel a projecttel keresni fogsz?
Igen.
Szabályosnak vélted az egymás ütögetését?
Igen.
Etikusnak is vélted?
Nem.
Megtetted volna akkor is, ha 3szor ennyi őskövedbe kerül, mint amit rááldoztál és tudod, hogy egyáltalán nem biztos, hogy megtarthatod a keresett LE-t?
Igen.
Számít neked, hogy mennyire etikus lépés volt, ha szabályos?
Nem, csakis amennyire a többségnek.
Ha tudtad volna, hogy vétesz a szabályzat ellen, akkor megtetted volna?
Nem.
Olvastad a szabályzatot?
Igen.
Multizás vagy helyettesítésnek vélted eddig, hogy egymáshoz beléptek és úgy irányítod a karit?
Helyettesítés.
Azt a részt, hogy nem támadhatják egymást, hogy értelmezted?
Úgy, hogy 1 játékosnak nem lehet két karaktere, akikkel egymást támadják. Nem pedig két különböző karakter, két különböző tulajdonossal nem támadhatja egymást egy ip-ről. Az elöbbi multizás, utóbbi helyettesítés volt az értelmezésemben.
Minden szerzett lét elvettek, vagy figyelembe vették azokat az időszakokat, amikor nem volt helyettesítés?
Mindent.
Bánod, hogy elvettek mindent?
Nem.
Megfelelő a korlátozás szerinted?
Nem, nem eléggé átgondolt.
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2163. hozzászólás - 2009.05.29. 08:49:41
"Nem pedig két különböző karakter, két különböző tulajdonossal nem támadhatja egymást egy ip-ről."

Ez azért kicsit LOL:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 6.75
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2164. hozzászólás - 2009.05.29. 08:57:25
Szervusztok!

Egyszerű indok, Crimson, hogy miért nem LOL a különböző user, különböző karakter, azonos IP.

Netkávézó, kollégium, egyetem, iskola... Mind valószínűleg egy IP, sok különböző felhasználó. Sőt, ha valakik azonos munkahelyen dolgoznak, akkor azok is lehetnek azonos IP-n. Lehetséges, hogy nem is ismerik egymást, tehát nem gyaníthatják, hogy a másik is játszik. Betámadják egymást, és zárolást kapnak? Ugyan már!

Tehát, Crimson, a véleményed nem kicsit rosszhiszemű.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4.40
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2165. hozzászólás - 2009.05.29. 09:02:05 (Válasz Awenhai #2164 hozzászólására.)
No de kedves Awenhai, ha elolvasnád hogy miről van szó, talán más véleményed lenne:-P
A júzer szerint amit ők műveltek (egymás folyamatos támadása azonos IP-ről, egymás karakterével), az helyettesítés. Erről az esetről beszélek, nem általánosságban. Én is ismerek olyanokat, akik egy IP-ről játszanak, és nem csalók.
A hozzászólást Crimson módosította 2009.05.29. 09:10:07-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2166. hozzászólás - 2009.05.29. 09:27:52
Szervusztok!

Crimson: Mivel nincs konkrétan tiltva a helyettesítés, ezért elfogadható a védekezése. Nem egy ilyen apróság maradt ki a felhasználói feltételekből, ami miatt több bosszúság érhet embereket, személy szerint engem is. (Jelzem: nagyjából képben vagyok a témával kapcsolatban, bár engem nem érinthettek. :-D)
Amennyiben pedig engedélyeznék, akkor a konkrétan megtehető lépéseket is meg kéne adni a helyettesítéshez, esetleg úgy, hogy az adott cselekedet ne is legyen kiválasztható. Ez programozást igényelne, lehetséges, hogy nem is keveset. Csak ekkor lehetne kivédeni a félreértelmezéseket, akár szándékosak, akár véletlenek. (Az az érzésem, hogy te a tudatos félreértelmezést tartod valószínűbbnek, én pedig megengedem, hogy tényleg nem direkt értelmezte lehetségesnek, hanem számára az egy egyértelmű dolog volt. Mint az előbb mondtam, ezt csak a konkrét cselekvési lehetőségek megadásával lehetne kizárni.)

Én nem helyettesítenék, és nem is helyettesíttetném magamat, ha valami malőr van, akáér engedélyezett a dolog, akár nem. Az optimalizátorok számára fontos ez a lehetőség, a játékosok számára nem.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4.67
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2167. hozzászólás - 2009.05.29. 09:35:52 (Válasz Awenhai #2166 hozzászólására.)
"Az az érzésem, hogy te a tudatos félreértelmezést tartod valószínűbbnek."

Ez így van, akkor ebben az esetben bizony rosszhiszemű vagyok, vagy inkább nem ma jöttem le a falvédőről:D

Én sem helyettesítettem soha (igaz, meg sem kértek rá), és nem kérnék meg senkit, hogy engem helyettesítsen. Most is el fogok utazni, és rengeteg mindenféle pontot veszítek vele... majd valahogy túlélem:)
A hozzászólást Crimson módosította 2009.05.29. 09:38:46-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2168. hozzászólás - 2009.05.29. 09:38:54 (Válasz Awenhai #2166 hozzászólására.)
Játékszabályban benne van, nem támadhatja két karakter egymást ugyanarról az IP-ről. Idézet a játékszabályból:

"Mi van akkor, ha ketten ugyanarról a gépről játszunk?
... Ne támadjátok egymást, ne támadjátok egyszerre ugyanazt ..."

Nincs mit ragozni, ha egymást támadják az akkor is szabálytalan, ha ketten csinálják egy gépről. Egész egyszerűen azért, mert nem ellenőrizhető.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2169. hozzászólás - 2009.05.29. 09:41:40
Szervusztok!

Én sem állítom biztosan, hogy nem volt szándékos a félreértelmezés, de megadom a lehetőséget, hogy esetleg tévedünk, és nem volt rossz szándéka Csuhiéknak.

Amúgy pedig az eddigi büntetés, és az, hogy ezekután valószínűleg kiemelt figyelmet fognak kapni a játékvezetőség részéről, elegendő bűnhődés lesz nekik. Egyszer-egyszer ugyanis bárki tévedhet, vagy hibázhat... akár észre sem veszi. Őket viszont ezután minden stikliért büntetni fogják valószínűleg, és rosszhiszeműen fognak hozzájuk állni.

***

CaveMaN: Lásd Netkávézó, iskola. Ha nem rendszeres, nem fogják őket zaklatni, bárki tévedhet. Más játékban szegtem már szabályt véletlenül... akkor szerintem az mentett meg, hogy azonnal szóltam, hogy valószínűleg csúful elszabtam, nem az volt a célom, ami bekövetkezett, hanem más, csak a gépbeállításaim miatt nem tűnt fel a tévedés, csak az esemény bekövetkezte után.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.05.29. 09:45:36-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 2.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2170. hozzászólás - 2009.05.29. 09:49:24 (Válasz Awenhai #2169 hozzászólására.)
Konkrétan nem értek egyet. Ha egyértelműen le van írva, mit nem szabad (esetünkben egy gépről egymást ütni), arra nincs mentség. "A törvény nem ismerete nem mentesít". Más kérdés, mivel játékról van szó, nem kell kivégezni a játékost, de a szabályzat lehetőséget ad(na) rá.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2171. hozzászólás - 2009.05.29. 10:10:10
Szervusztok!

CaveMaN: az általam adott példák esetében neked halvány lila gőzöd sem lesz róla, főleg a netkávézóban, hogy az általad támadott karakter esetleg egy negyed órával azelőtt lépett ki, holtugyanarról a gépről. (Tekintsünk el attól, hogy általában olyan helyről netezel, amit ismersz, legyen az az alaphelyzet, hogy valamiért netkávézóból kell játszanod.)

Ilyen esetben ténylegesen előfordulhat, hogy előáll ez a helyzet, hogy azonos gépről ütöd, de valószínűleg ez nem fog ismétlődni. Ha igen, az már lehet szabályszegés, de egyes esetek miatt nem fognak beléd kötni.
Ha azonban a hipotetikus karakter a távozásod után visszatér, és visszaüt ugyanonnan, akkor jogos lehet a kérdés, hogy ismered-e. Egy ilyen malőrért nem kell fellépni, ha azonban ez ismétlődik, akkor lehet, sőt jó eséllyel kell is szankcionálni.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2172. hozzászólás - 2009.05.29. 10:18:28 (Válasz Awenhai #2171 hozzászólására.)
Ez tök jó duma Már szervezem is a kreatívgyártást és 15 perccel később fogjuk ütni egymást netkávézóból, véletlenül
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2173. hozzászólás - 2009.05.29. 10:20:42 (Válasz CaveMaN #2172 hozzászólására.)
Én meg kiveszek egy lakást az iskolám környékén, ami mellett egy netkávézó áll, és sokat fogok futkosni...
Pontszám: 7.50
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2174. hozzászólás - 2009.05.29. 10:26:15
Szervusztok!

Nyugi, az kiderül, elég hamar... a kérdés utána az lesz, hogy kapjatok-e büntetést. Tudjátok: Egy eset lehet véletlen. Tíz nem. :-D
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2175. hozzászólás - 2009.05.29. 10:30:18 (Válasz Awenhai #2171 hozzászólására.)
Szerbusz!

Vannak közösségi IP-k, amelyekről az ilyesmi valószínűsége sajnos nagyobb. Ezt nyilván a játékvezetés jóval behatóbban ismeri mint bármelyik játékos. Az IP-k alapján továbbá belőhető hogy magán előfizetésről van szó, azaz otthoni egy darab gépről, vagy egy húszgépes kollégiumról/netkávézóról. A"multigyanús" egyedekkel itt jóval enyhébb a bánásmód mint bárhol máshol, már-már őzikesimogató. Ha korlát alá is esel mert a script lefülel, van lehetőséged kimagyarázni magad. Aminek van alapja a te elég extrém példádnál, de az otthoni gépnél (egye fene, legyen ott fizikai testben) két jóbarát egymás után melegítve a gép előtti széket egymást üti, direkt, többször, bevételgenerálás miatt esetében (Ld. játékszabály), nem igazán.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2176. hozzászólás - 2009.05.29. 10:39:07
Szervusztok!

Meridiath: Stimmel, erről van szó. Teljesen egyetértek veled. (Mondjuk otthon is lehet több gép, de valószínűleg beazonosítható egyedileg router mögül is, és akkor csak memória kell hozzá a játékosoknál, hogy ki melyik gépen játszhat.)
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.05.29. 10:40:37-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2177. hozzászólás - 2009.05.29. 10:48:11 (Válasz Awenhai #2176 hozzászólására.)
Router mögött se üthetik egymást. Pont. Ez a szabály, illik tiszteletben és betartani. Nincs mit ragozni rajta, akárhogy csűröd-csavarod.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2178. hozzászólás - 2009.05.29. 10:53:08
Azért kicsit túlzásba estek ezzel az azonos IP-ről véletlen dologgal. Igen, elképzelhető, hogy ugyanabban a kollégiumban két - egymás számára teljesen - ismeretlen személy azonos szint környékén tanyázik azonos világban és püfölik egymást, lévén, ha megütött, visszaütöm, de azt hiszem ez már összeesküvés elmélet.
Van 20ezer játékos, akik jó része otthonról, munkahelyről, iskolából játszik. Vannak, akik azonos suliból, de általánosságban elmondható, hogy ők viszont ismerhetik egymást, lévén a délutáni gépezésnél feltűnik, hogy hoppá a másik gépen ugyanaz a lilás háttér figyel.
Szóval, ahol azonos IP-ről játszanak, az esetek 99 %-ban ismerik egymást és bejelentési kötelezettségük van róla. Ezen egyedeknek kis %-a ütheti egymást egyáltalán. Ezeknek meg még sokkal kisebb %-a nem ismeri a másikat.

Szóval, ha egy IP-ről ütik egymást rendszeresen bejelentés nélkül, az több, mint gyanús.
Pontszám: 5
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2179. hozzászólás - 2009.05.29. 10:58:34
Szervusztok!

CaveMaN: Családon belül általában nem divat egymást ütni. Ráadásnak most már van több világ is, és nem minden család annyira kocka, hogy minden világon indítson karaktert minden tag.

Ha pedig ténylegesen elválik egymástól, hogy ki honnan játszik, akkor legfeljebb kérdés megy... de számomra ez -szerencsére- nem lényeges.

Mindenesetre nem lehet mindent tökéletesen bolondbiztosra megcsinálni, mindenütt előjöhet valaki, aki talál egy kiskaput. Az a kérdés, hogy meddig kell eljutni a kiskapu-zárogatásban. Ezt arra alapozom, hogy emberből vagyunk, a szabály csak véges mennyiségű eseményt írhat le, a lehetőségek száma pedig végtelen, az ember pedig kreatív. Innentől az ember korrektsége jön számításba, ami nagyon széles határok közt változó. Ezt nem fogod tudni leszabályozni.

***

Ceraslorg: Pontos.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.05.29. 10:59:36-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felhasználási feltételek megsértése
2180. hozzászólás - 2009.05.29. 11:19:45
üdv

Mi az, hogy családon belül nem szokás ütni egymást? Megmondtam az asszonynak, ha karit mer csinálni végzetúron, le lesz hordázva, de nem kicsit, nagyon.
Nálunk nincs az ami Caveman-éknél, női egyenjogúság, meg efféle badarságok.

És igen, ne játsszon senki netkávézóból, egyetemről, tegyük kötelezővé otthon a netet

A katonai diktatúra bevezetésére szavazást kéne kiírni.

uff.

maci
Pontszám: 7.87
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője