Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

K1k1k1: A Wikipédia számomra nem releváns forrás, semmilyen formában, csak akkor, ha nem szerkeszthető oldalakkal együtt hivatkozzák.
A cikk nagyon hiányos, nincs kiemelve, hogy csak a Földre vonatkozó szócikk, holott a csillagászatban ár-apály erőket kelthet bármely tömeggel rendelkező test, csak a mértéke lesz különböző.

Az pedig, hogy a Földön zajló jelenségre kérdeztél, nincs definiálva a kérdésedben. Ha pedig szerepelne, akkor primitív kérdéssel dobhatnák el.
Szervusztok!

K1k1k1: A kérdésben ott van a hiba, hogy minden égitest, a Jupiter is hat a Földre... de kisebb mértékben, mint a Hold.

Amellett a saját holdjaikra szintén hatnak ár-apály erőkkel, a Jupiter Io nevű holdjának erős vulkánossága pont erre vezethető vissza. Innentől semmiképp sem értelmezhető helyesen a kérdésed.

Érdekességképp egy cikk az Origóról:
http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20090612-osszeutkozhetnek-a-naprendszer- belso-bolygoi.html

Itt is a Jupiter hatása a kulcsa a feltételezett eseményeknek.

Módosítás: a beültetett szóközt szedd ki, ha meg akarod nézni.
Dátum: 2009.06.12. 20:46:20
Szervusztok!

Esti termés:

Egy szabályos háromszög szögei mekkorák?

mind 90 fok
nem létezik szabályos háromszög
mind 60 fok
egy 90 fok, a másik kettő mindegy

Nincs ilyenért törlés.

*

Mit jelent a freskó ?

falra festett kép
vizi állat
viztároló
térkép

A kérdőjel elé nem kell szóköz.

*

Melyik megyében található Csikéria?

Nógrád
Bács-Kiskun
Jász-Nagykun-Szolnok
Csongrád

Miről is híres? Így törlendő.

*

Addig jár a .......... a kútra, amíg el nem törik! ?

üveg
vödör
korsó
pohár

A kérdőjel felesleges.

***

Idézet: Gibbon1985 - 2009.06.12. 19:20:59
"Elfogadom, hogy van, aki ezt tudja, de aki nem, az hol tud utána olvasni annak, hogy mi az hogy körökre osztott stratégiai játék, meg F2P, PvP, FPS , raid , MMORPG , MUD , SpB, platform, RPG, RTS, Kártya? Mert vagynak kérdések ezekrűl, de nem vala benne az Aranybullában!" Mágusocska írta ezt.
Ezt pedig válaszkén én neki. Ne haragudjon meg a világ, de ha ezeket nem tudja valaki, akkor azt nagyon tudom sajnálni. Egyébként pedig google már nagyon régen létezik, rákeresel annyi találatot fogsz kapni, hogy beledöglesz mire elolvasod az összeset.

Még valami a számítógéppel kapcsolatos, illetve játékkal kapcsolatos kérdések, szinte mind ki vannak dobva. Kérdem én, mint már előzőleg írt hozzászólásomban is kifejtettem egyfajta nézetem, most megint meg kérdezném tényleg ennyi itt a szinvonal, hogy egy fajta kissebség meghatározza, hogy mi kerülhet be és mi nem. Ami rossz meg a normálisabb ember nem tudja azt tegyük bele, mert akkor csak fel mérgelik rajta magukat? Hát ezt nem hiszem el. Szerintem, nem is mostmár biztos vagyok benne, hogy itt is sok olyan ember van mint a parlamentbe. Hozzánem értő.


Gibbon, jó, ha tudod: az értékelés mostanában leginkább a kvízadminok feladata. Játékos csakis akkor lát értékelési lehetőséget, ha az adminok nem látnak ki a kérdéshegy mögül. És igen, jól látod: néhány fő dönti el, hogy az egyes idehányt kérdések hova is kerüljenek, mint például a "hannyis lába vanronalldónak?" Természetesen a kérdés nem létezik, és nem is kerülhetne be.

Mágusocskának meg lefordítottam a dolgokat, mert nem olyan egyszerű rátalálni a megfelelő oldalra a neten... Egyszerűbb volt neki így. Te viszont gondolkozz el azon, hogy a latin mondás rád is igaz: Nomen est omen, azaz nevedben a sorsod. (Természetesen ez a finom megfogalmazás, ajánlanám neked, hogy nézz utána, a netes szlengben mit is jelent a "troll" kifejezés.)
Dátum: 2009.06.12. 10:23:39
Szervusztok!

Hirtelen felindulásból elküldtem a kérdésfeltevőt, és az értékelőket melegebb éghajlatra... a következő kérdés miatt.

Hol található a billentyűzeten a space vagy sorköz billentyű?

klaviatúra harmadik sorának bal oldalán(alulról)
Nincs ilyen billentyű
klaviatúra első sorának közepén(alulról)
klaviatúra negyedik sorának jobb szélén(alulról)

Jópár mély levegővétel után törölhető, az illető virtuálisan szájon vágható.
Dátum: 2009.06.12. 05:13:01
Szervusztok!

A reggeli termés:


3
2
Egyet sem
1

Ha nem kapott, miért kérdezed? Törlendő.

*

Melyik jelent szomorú arcot?


:$



Primitív, törlendő.

*

Milyen jelet csinálsz msn-en ha megnyomod a:@-ot?

Vidám arc
Mérges arc
Pirulo arc
Szomoru arc

Ékezethibák, érdektelen, törlendő.

*

Melyik a gyorsabb RAM?

DDR II
DDR
EDO
SD

Ezt az ámítástechnikusok tudják, erősen speciális. Átlag felhasználó ugyanis nem ezzel foglalkozik.

*

Ki az a Vad Kati ?

híres furulya művész (Zenére gondolok!!! Tényleg!!!)
egykori felnött filmes sztár
az első magyar nő, aki megmászta a Himaláját
együttes énekese

Helyesírási hibák tömege, amúgy pedig a munkásságának itt nincs helye. A kérdezőnek pedig járna egy hosszabb tiltás is az érzésem szerint.
Dátum: 2009.06.11. 20:50:59
Szervusztok!

A mai termés:

"Cogito ergo summ"-hogyan hangzik ez magyarul?

Te is fiam Brutus!
Gondolkodom, tehát vagyok.
Borban az igazság.
Oszd meg és uralkodj!

Sum, elegendő egy m, pont a latin mondat végén, szóköz a kötőjel helyett, nagy H és hogyan helyett hogy.

*

A játékban hogy küzdhetsz a fertőzés ellen?

az állatod küzd?
sehogy?
lélekenergiából?
100csatát kell nyerni?

Idióta… inkább töröljük, egyszerűbb.
Szervusztok!

Az egy nagyon jó módosítás lenne, hogy a válaszarány miatt kieső kérdések nem válnának automatikusan rosszá. Most ez így van, és Hatsepsut tudja állítani, hogy mégse kapjon rossz pontot a kérdésért valaki... jobb lenne, ha fordítva működne, tehát Hatsepsut a rosszpontot adogatná. Hátulütő természetesen, hogy így nehezebben veszítenék el a kérdésírás jogát a mázlista ostobák, de például a nehéz, ám nagyon jó kérdéseket író játékosok nem buknának, ha valaki ostoba, vagy csak nem hajlandó guglizni egy játékért (utóbbira én is példa lennék, és így kevesebb jó stílusú kérdezőnek okoznék gondot).
Dátum: 2009.06.11. 06:55:35
Szervusztok!

OFF lesz, elnézést!

Halálharcos: Kérlek, gondolkodj egy csöppet! Ha értelmes kvízt akarunk, akkor segíteni kell a kvízadminoknak, hogy a lehető legtöbb hibás kérdést jelezzük.

Jelenleg nagyon sokan örülnek, ha három válaszlehetőséget már összehoztak, és a negyedik válasznak behánynak egy "nincs ilyen" típusút. Ez sokakat nagyon zavar.

A trehány helyesírás pedig elmegy egy chatben, de már a fórumon is lenne idő javítani. (Trehányság alatt nem az ékezetmentességet értem, hanem a "mindent kisbetűvel írunk, mert az kényelmes" stílust, és a ténylegesen figyelmetlenül odahányt szövegeket.) A kvízben pedig ne maradjon szóközhiba sem, a fórumhozzászólás a beíróját minősíti, a kvíz a játékot. Egyébként pedig a három felkiáltójel miatt, ha azt egy kvízbe írnád be, jó eséllyel kapnád az azonnal törölnit, tőlem legalábbis.

És igen, én az életben is szeretek szabályosan létezni, s embernek nézni a fórumozókat, mint ebből a hozzászólásból is láthatod. Ha netán azért szóltál, hogy ne szórakozzunk apróságokon, mert az egyik kérdés a tied volt, akkor felajánlom a segítségemet, hogy intelligens kérdést írhass, és nagyobb eséllyel fogadják el.

OFF vége, még egyszer elnézést!
Dátum: 2009.06.10. 20:23:57
Szervusztok!

Elnézést, ez éles lesz...

Pre'da'tor: Ha te vagy az átlagos pókeres, akkor nem fogom sosem kipróbálni, az átlag alatti játékosok szobanövények lehetnek.
Próbálj már meg emberi helyesírással és tagolással írni, mert ez szinte értelmezhetetlen. Akkor sem olvastad el, amikor bepötyögted.

Ne akard ezután bemesélni nekem, hogy te tudsz pókerezni... eddig szerencséd volt, és valódi profival nem találkoztál. Ha ugyanis csak annyira tudsz koncentrálni a játékra, ahogy a véleményedet megfogalmaztad, akkor kezet csókolhatsz Fortuna asszonynak, hogy ennyire kedvel.

Az tény, hogy nem jó gyakorlatlanul nekiesni a játéknak, mert inged-glóriád rámegy... ám az emberismeret, és a játékostársak jó felmérése mindig segíthet, bármit játszol is. A pókerben az egyetlen veszély, hogy valós pénzben játsszák.
Dátum: 2009.06.10. 09:27:18
Szervusztok!

A mai termés:

Mikor volt az 1848-as forradalom?

2003
1776
1848
1457

IQ-negatív, törlendő.

*

Hány gépet lőtt le a híres Vörös Báró a világháború alatt?

80
5000
10
egyet se

Tagadó válasz, törlendő.

*

Ki repülte át elsőként az Atlanti-óceánt magányosan?

Amelia Earhart
C. Lindbergh
Wilbur Wright
Glenn Curtiss

Minden név kiírandó, s jelölt jó válasz. Szégyellje magát a kérdező!

*

Mit kértek a Gyaloggalopp-ban azok a harcosok akik azt mondják NI!!! (később EKIEKI!!!)?

a Szent Grált
a fejed
rekettyést
semmit

Tagadó válaszért törlés. Amúgy a válasz rekettyést.

*

Melyik megyénkben található Seregélyes?

Borsod-Abaúj-Zemplén
Vas
Fejér
Nógrád

Híres valamiről, hogy tudni kéne?
Dátum: 2009.06.09. 06:55:59
Szervusztok!

Endimion: A Föld a saját tengelye körül forog, nem kering.

A megadott értékek kizárják a galaxis középpontja körüli keringést, az ugyanis sokkal több. A Merkúr, és a Vénusz körül nem kering a Föld, legalábbis tudtommal. Ezt figyelembevéve viszont a kérdés atomprimitív, javítás helyett törlendő.

***

A mai saját termés:

hogy nevezik az üdvözlő térdbókot?

pukli
puszedli
papundekli
pukedli

Mondatkezdet javítandó.

*

Mettől meddig volt a Tatárjárás?

1247-1248
2006-2008
1240-1241
1350-1365

A tatárdúlás, én úgy emlékszem, hogy 1241-42-ben volt.

*

Mit jelent a PAX ROMANA?

Római béke
Római toll
Római jog
Római állam

Miért kell kiabálva mondani?

*

Hogy van a szólás szerint:Kutyából nem lesz ...

Sonka
Májkrém
BicMac
Szalonna

Írásjel után szóköz kell, megtanulhatná már a kérdésfeltevő.

*

Tatabány melyik megye megyeszékhelye?

Zala
Vas
Hajdu-Bihar
Komárom-Esztergom

Tatabány egyiké sem, Tatabánya már igen.

*

Melyik nem böngészőből játszható játék?

Sims
Ikariam
Travian
Travians

Szerintem ez túl primitív… törölhető.
Szervusztok!

Trucker: pont belefutottál abba, hogy épp most tanultad, és rögtön feltetted Arany születésnapját kérdésnek. Ez az adat egy száraz statisztikai adat, bármely lexikonban benne van. A felnőttek ezt nem tudják már, mert más érdekli őket, többmindent kellett megtanulniuk.
Próbálj meg esetleg ismertebb idézetet írni Aranytól, az hamarabb átmehet, bár kérdés persze, hogy ki értékeli.

Amúgy pedig túl szigorú volt azértékelés, "Már szerepelt"-et kellett volna kapnia.
Dátum: 2009.06.08. 21:08:47
Szervusztok!

Cell: Orbán nálam akkor vágta el magát végleg, amikor kijelentette, hogy a FIDESZ sosem jelentette azt, hogy Fiatal Demokraták Szövetsége. Azóta azt sem hiszem el, amit kérdez, és bármilyen lehetőség van, ellene szavazok (ha az a másik egy értelmes lehetőség).

Javítás: Már megint csak félig írtam le a véleményemet... Orbán a végsőkig populista, de uralkodni vágyik, mint hetven éve egy bizonyos személy. Akkor nagy baj lett abból, hogy hatalomra jutott... és ettől félek én most is.
Dátum: 2009.06.08. 20:42:31
Szervusztok!

Előrebocsátom, hogy MSZP-szimpatizáns vagyok, tehát a FIDESZ-t negatívabban ítélem meg, mint sokan.

A baj az, hogy Magyarország alig egyharmada ment el szavazni, kb 38%, esetleg egy-két százalék eltérés lehet. Ennek az 56%-áról beszélünk, azaz a választópolgárok nagyjából 20%-áról, s Orbán mégis úgy veri a mellét, hogy győzött, mintha 90%-os részvétel lett volna.

Nem vagyok benne biztos, hogy azonos lett volna az arány, ha többen szavaznak. Én abban bízom, hogy a parlamenti választáskor nem így lesz, én félnék egy FIDESZ-kormánytól, túlságosan vágynak a hatalomra, nem tudnának nem visszaélni vele. (Ez persze általános a politikusok között, de a mérték különbözik még egyelőre.)

Módosítás: Ja, és a FIDESZ-től még csak azt hallottuk, hogy mit csinálnának vissza, de semmit nem mondtak arról, hogy valójában mit akarnak csinálni, ebben az MSZP reklámjának van igaza, Orbán Viktor jelenleg csak halandzsázik.
Dátum: 2009.06.08. 08:17:48
Szervusztok!

A mai adag:

Mennyi az normál módon számolt első 3 szám összege(1től)?

6
3
12
2

Matek, törlendő.

*

Ki vont Denethor az A GYűrűk Ura c. filmben?

Boromir apja
Egy Törp-vezér
Éomer fia
Egy Tünde-király

Volt. Amellett lehetséges, hogy speciális, nem két név szerepel a Gyűrűk Urában. Rajongók rávágják, egyéb olvasóknak viszont nehéz. Ráadásnak Minas Tirith helytartója volt. Inkább törlendő, mert címeket és rokoni szálakat kever a kérdező.

*

Ki nyerte a Megastar 1-et?

Én
Karamell
Tóth Vera
FreddyD

Idióta válasz, érdektelen bulvár. Törlendő.

*

Egy ismert Stand Up Comedy műsor neve?

Showder Est
Esti Showder Klub
Showder Klub
Esti Klub

Érdektelen? Reklám? Törlendő? Igen!

*

Melyik évben játszódik a Halál 50 órája c. film?

1944
1942
1945
1943

A nénikéd… közelebbi időpontokat nem tudtál adni? Speciális, törlendő.

*

Melyik NEM hipermarket?

Interspar
Auchan
Tesco
Coop

Reklám, törlendő.

*

Melyik nem európai futtballcsapat?

Schalke 04
Fc Bayern München
Los Angeles Galaxy
Villareal

Focis, primitív, törlendő.

*

Az alábbi végzeturas tárgyak közül melyik fegyver?

mithril karmok
monozoid karom
titán karmok
adamantit karmok

Kezdő nem tudhatja, törlendő.

*

Hogy hívják Obelix kutyáját?

Kutyix
Asterix
Tutifix
Idefix

Egy nagy dicséret a feltevőnek, bár nehéz volt, de sikerült a rajzfilmekhez illő neveket találnia. Asterix ugyan kicsit rezgeti a lécet, de a kérdés stílusa miatt jó. (Mondjuk, a kutyust valamelyik régi szinkronnal tán Bokafixnek hívták… :-D)

***

Kölyök: Kérlek, ne szidd a természettudományt, csupán egy adat miatt. A kérdés, amit beírtál, valóban speciális, de azért nem kell ennyire dühöngeni. Ja, ha segítenél te is, hamarabb takarodnának el az abszolút nem ideillő kérdések.
Dátum: 2009.06.08. 07:34:09
Szervusztok!

Elnézést kérek az offért!

Nari: A hozzászólás nélküli le- illetve felpontozásnak két alapvető oka van. Az egyik, hogy az értékelőnek érzelmei vannak a hozzászólóval szemben, akár pozitív, akár negatív értelemben. Ez elkerülhetetlen, és néha ráfuthat az ember. A másik, bár ez inkább a felpontozásokkor szokásos, hogy egyetért az ember a hozzászólással (lepontozás esetén nem ért egyet, bár ilyenkor illene érvelni is).

Ez a két pontozási indok nem elválasztható egymástól, sajnos.

A sértő hozzászólásodat én is lepontoztam, méltatlan hozzád, és a fórumhoz az a stílus.

Off vége, és még egyszer elnézést!
Szervusztok!

Zsupakka: A focisok is speciálisak, ha bemásolod őket a Kvíz 3 Topikba, Hatsepsut törölni fogja őket.

A kérdésedre a választ meg kitaláltam volna gugli nélkül, pont mert a többit ismertem, de azért nem mindenki ismer mindent.
Dátum: 2009.06.07. 13:51:47
Szervusztok!

A mai termés:

Ha 3 fesztiválozó 3 korsó sört 5 perc alatt iszik meg, akkor hány fesztiválozó iszik meg 10 sört 10 perc alatt?
3
ilyen gyorsan nem lehet sört inni
5
10

Tagadó válasz, törlendő.

*

Hányszoros világbajnok Kimi Räikkönen a Forma-1-ben??
3
Nem volt még világbajnok
2
1

Tagadó válasz, törlendő.

*

Hány napból áll 4 év?
863
1461
1200
2412

Matek, törlendő.

***

Semelyik, Magusocska: Köszönet a jóleső nevetésekért! @->--
Szervusztok!

Texex: Így primitív, azért fog bukni.

Egyébként meglepődtem az eredeti kérdéseden, sok érdekeset mondtatok mindkét oldalról. Szerintem, ha az első emlékre kérdeznél ezzel kapcsolatban, ahogy Lanmandragoran javasolta, az nagyon jó kérdés lenne.
Szervusztok!

Majki: Túltengenek a Forma-1-es kérdések, mostanában minden F1-es kérdés rossz kérdést kap automatikusan, ha nagyon érdekes lenne, akkor már szerepeltet.