Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2009.09.11. 12:23:01
Szervusztok!

Ezzel az a baj, hogy mi van, ha az epikusverés közben érkezik, avagy távozik karakter? Átkalibráljátok az egészet? Ez olyan vasat igényelne, ami tán az USÁ-ban megfordul komolyabb tudományos intézetekben... mert másodpercre pontosan ismerni kéne minden adatot. Jelenleg ez úgy megy, hogy kinézzük a táblázatból az epikust. Ha az epikushoz csatlakozott lényt az epik szintjéhez kötjük, akkor megint szósz van... Ha a játékosokéhoz, akkor meg nincs annyi erőforrás, amennyi a gépnek kéne hozzá, az örökös ellenőrzések miatt.

Ne feledjétek: a szerver nem sokban különbözik egy normál számítógéptől, csak a hozzá befutó adatok mennyisége, illetve a merevlemez mérete és tartalma más.
Dátum: 2009.09.10. 08:15:51
Szervusztok!

Panna: A tulajdonságok fixen nőttek. Az nem megy pocsékba.

***

Béna Béla: Jó kérdés... szerintem tartalékold... :-D Egyik világon sincs nekem szükségem a tartalékolásra.
Dátum: 2009.09.10. 08:12:10
Szervusztok!

Ezüstszél: A képletet nem matekoztam, csak annyit írtam le, amit gyaníthattam az adott értékek alapján. Valószínűleg figyelembe veszi a specializációt, de ehhez valakinek végig kellene számolni az egészet, pontosan tudva, hogy melyik pontnövelés mennyi volt, honnan indult, és hova érkezett. Aki ezt végigszámlálja, az valódi optimalizátor. Nekem az, ameddig eljutottam, tökéletesen elegendő, nem optimalizálok.
Dátum: 2009.09.10. 07:39:44
Szervusztok!

Ahol számított a manók száma, az a kiégett őskövek mennyisége. A leült manók számának a felét kaptad meg.

A tulajdonságfejlesztésre költött LE-mennyiség pedig a betöltött LE-től függött. A tulajdonságokat sorban fejlesztgette végig, amíg a bónusz LE-ből tartott. A csorba LE-vel nem tudom, mit csinált. (Csorba LE: A teljes tulajdonságnövelések utáni maradék.)
Dátum: 2009.09.10. 07:27:44
Szervusztok!

Az értékekből egyértelmű: Nem az számított, hogy hány manót öltél le a 30 felett, valószínű, hogy egy komoly mértékű LE-t osztottak végig a tulajdonságokon. Nekem minden 12-vel nőtt.
A leölt manók száma ezt csak kismértékben befolyásolhatta.
Dátum: 2009.09.10. 06:53:47
Szervusztok!

Damage: Birka ötletéhez az első módosítás volt, hogy kell hozzá valamilyen költség, hogy ne egyentáp legyen. Ő nem tiltakozott ellene, tehát hozzászámolhatod az ötlethez, hogy lesznek különféle ráfordítások.

***

Darah: A szintfüggő segédek semmiképp sem jó ötlet, mert akkor minden szövetségnek különböző lesz az epikus, márpedig jelenleg minden epikus azonos tulajdonsággal bír, bármely szövetségbe lépsz is be.
Egy kicsiny epikus példáján: jelenleg Nidalnak ugyanannyi ÉP-je van, bármely szövetséget nézed. A módosítás után ez nem fog fennállni, mert a segítők száma, és mérete különböző lesz. Az egyik szövetségben megjelenik a (mondjuk) 45. szintű segítő, a másikban nem. Máris különbözni fog a két epikus, ha Nidal értékeit nem is piszkáljuk. Tehát nem lehet majd összehasonlítani a szövetségeket.

Véleményezéskor a kis epik nevébe nem belekötni, behelyettesíteni az aktuálisan csócsált lénnyel. :-D
Dátum: 2009.09.09. 09:34:54
Szervusztok!

Damage: Jelenleg a probléma értelmezésén fáradozunk, mert ugye mindenki mást lát problémának.

Nálad kisebb lények lennének, de a gond az, hogy nem tudsz (és nem is igazán lehet) olyan erőt adni a kisegítő lényeknek, amelyek azonosak az összes szövetségben, márpedig ugyanolyan erős lények kellenek mindenhova, nem úgy, hogy megjelennek, vagy sem.

Most jelenleg a kamikaze-akció fut a kicsik részéről, és leveretésnek jó az epikus, ha az állatkát nem viszi. Birka ötleténél pedig lesz egy választási lehetősége, hogy milyen erőforrást áldoz fel, hogy segítsen. Könnyen lehet, hogy az a hangyányi segítség, amit egy buffal, vagy varázslattal (átokkal) ad, eldöntheti az epikus sorsát.

Az epikusverésből pedig, ha kap néhány kincspontot, már az is növelni fogja a kincspontjai számát, amit eddig Építésből tudott szerezni. Tapasztalom, mert én is kicsi vagyok a szövetségeimben. (Nincs időm mindennap hosszan erre kolbászolni.)

Módosítás oka: elkarmolás.
Dátum: 2009.09.09. 09:11:26
Szervusztok!

Mortimer: Ha a kicsi a saját ÉP-jének X%-át átadja az epikusverőnek (később kisakkozandó érték), attól ő még nem fog nullára menni. Ő ekkor pofont egy darabot sem fog kapni.

***

Módosítás:

Damage: levered a 131-137 szintű moncokat, és mindegyiknek *hasracsap* 60. szintű a segítője, mert egy topjátékoshoz kötötted. Ráadásul, ha egy másik szövetségben a legmagasabb szintű ekkorra már 80, akkor azoknál 70. szintű lesz a kísérő?
Dátum: 2009.09.09. 09:08:09
Szervusztok!

A mai termés:

Hogy szól a mondás? "..., vedd el a lányát".

Kerüld az apját
Számold a pénzét
Nézd meg az anyját
Kérd meg az anyját

Mondatvégi írásjel hiányzik az idézetből, a pont pedig helytelen.

*

Hány királya lehetett Spártának?

3
4
1
2

A helyes válasz így akárhány. Vagy volt, vagy hiányzik egy egyszerre szó a kérdésből, gondolatolvasó nem vagyok. Egyszerűbb törölni. Addig a helyesnek jelölt válasz: 2.

*

Melyik ország rövidítése BB?

Barbados
Bangladesh
Benin
Bahamák

Miért érdekes ez? Egyébként Barbados. Milyen okból rövidítik? Afelségjelzésre gondol a beküldő?

*

Mit jelent a német Fußball szó?

kézilabda
foci
röplabda
vizilabda

Primitív, szótár, törlendő. Ráadásul rossz válasz is, mert nem a rövidített nevet jelenti, ha már szótárazunk. Tehát még jelölt jó válasz is, tehát a kérdező eltiltása a legjobb válasz.

*

Melyik egy női hetilap?

Kiskegyed
Nagyasszony
Kisnaccsád
Úrhölgy

Reklám, kell nekünk?

*

Melyik kutyafajta nem pásztorkutya?

Újfunlandi
Lapp pásztorkutya
Skót juhász
Holland pásztorkutya

Kicsit túl egyszerű… de admin döntsön.

*

Mit csinál az aki pocskondiáz?

Saraz
Pazarol
szidalmaz
Fürdik

Jelölt helyes válasz, vagy az legyen szintén nagybetűs, vagy a többi kicsi. A kérdés a javítással maradhat.

*

Szürke szárnyú nagy madár, szürke lesz a nagy határ, ha ősszel a földre száll?

Köd
Szamár
Viziló
Héja

Idióta válaszok. Kár érte.

*

Mi/Ki a közös bennük: Első Emelet, Jazz+Az, Rapülök?

Fuvola
Geszti Péter
Berkes Gábor
Patkó Béle

Elkarmolás, helyesen Béla.

*

Kinek a vezetésével léptek a vikingek először Amerika területére?

Szőrös Erik
Vörös Szakál
Vörös Erik
Fekete Szakál

Két idióta válasz… kár érte, de törlendő.

*

Mennyi a népessége Argentínának(körübelül)?

38 millió
10 millió
1 millió
89 millió

Így lexikális, törlendő.
Dátum: 2009.09.09. 08:11:10
Szervusztok!

Damage: Nem tűnik rossznak az ötleted első pillantásra. A döntéshez viszont tudni kell dolgokat.

A segítők szintjét mihez viszonyítod? Fix a szintjük? Az Epikustól lefele számolva valahanyadik szintűek? A játékoshoz méred őket?

Ennek az a hátulütője, hogy a kisebb karakterek hozzá sem tudnak szagolni (Szöviben top szint-20 már nagyjából esélytelen). A felszerelés meghatározása, és az ÉP ugyanis ugye szintfüggő.
Ha viszont a játékoshoz méred, akkor mindenkinek más lesz, egy újabb randomfaktor, és ugyanúgy ráfaraghatnak a kicsik. A fő-epikus darabszáma lesz a szintje? Ez is gondot okozhat, de már nem rossz. Lesznek még kisebbek is?

Most csak egy kis részt kérdezgettem végig, és valószínű, hogy lenne még jópár kérdésem.

Nagyjából olyanok voltak eddig a hozzászólásaid, Damage, mintha játéktervezéskor az azonos időben elkezdett játékfejlesztésekkor a saját programodból képeket mutatva istenítenéd, miközben a másik játékból te az összehasonlításhoz legalábbis bétatesztes verziót követelnél.

***

"Beszólás" után most az érdemibb.

Birkáék alapötlete jó, tényleg mindenkinek lenne esélye így segíteni az epikusok elverését. Nekem is ez tetszik jobban. Mindazonáltal, ha alapötlet szintjén ennél maradunk, akkor rengeteg apró változót kell kezeljünk, nem kicsit lenne programozásigényes a dolog. Kötni kell majd képességekhez az ötleteket, és lehetőleg különbözőkhöz, hogy fejleszthető legyen a dolog.

A társ gyógyítása az Egészségtől függjön, a sebgyógyítás és/vagy a mágikus regen az arányt befolyásolja valahogy, mondjuk a képesség értékének annyi száézalékát használhasd, amennyi a képzettségre fordított pontértéked.

Az átkok függhetnének a Taimaturgia szintjétől, mondjuk, lehetne a tizede az érték, amit csökkentenek. Az időtartam pedig annyi perc, amennyi a Mágia értéke.

Egyelőre ennyit merek hozzágondolni az ötlethez, bocsánat a hosszért, és Damagetől külön bocsánat, a kötekedést gondolatébresztőnek szántam számára is.
Dátum: 2009.09.08. 07:35:56
Szervusztok!

Az aranyásós kérdésnél mindenképp kell a kiegészítés, hogy dalszöveg, mert anélkül csak pislogni lehet, a meglettebb korúakat, és a rajongókat kivéve.

***

Crux: Moldova György nevét ismerem, tudom róla, hogy író. Más egyéb nem érdekel, nem vagyok irodalomtörténész. Ráadásnak a kérdésedet sem írtad le, ha évszám szerepel benne, akkor mindenképp jogos a specialitás.

***

A mai bosszúság:

Hogyan írják helyesen?

jószivű
jószívü
joszivü
jószívű

Pixelvadászat, törlendő.
Dátum: 2009.09.07. 08:15:00
Szervusztok!

Szly: A harmadik bemásolt kérdésedet a harmadik kozmikus sebességről elméletileg tanítják. Nem bonyolult.
At első kozmikus sebesség a Föld körüli keringés, ezt fogalmazta meg a kérdésíró negyediknak.
A második kozmikus sebesség a Naprendszeren belüli közlekedéshez kell, ezt kell elérniük a különféle űrszondáknak. Ezt fogalmazta meg az első válaszban.
A harmadik kozmikus sebességet elérve elhagyhatod a Naprendszert. Ezt kellett elérni a Voyager szondáknak.

Hozzáteszem: Nem vagyok csillagász, és fizikából tanították nekem (még), már általános iskolában.

***

A mai termés:

Mellyik a kakkukk tojás?

tej
sör
pálinka
bor

Idióta. Kérdés törlendő, kérdező tiltandó.

*

Ki volt Han Solo hű barátja a Star Wars című filmben?

R2D2
Jabba
Obi-wan Kenobi
Chewbacca

Magyarországon vagyunk, Csubakka néven is helyes.

*

Hogy hívják Harry Potter keresztapját?

Horatius Lumpsluck
Sirius Black
Remus Lupin
James Potter

Elég sokan tudják a választ, de akkor is egy mű apró részletére kérdez. Törölhető.

*

Melyik Nem Akció Játék?

Settlers
Crysis
Stalker
Medal Of Honor

Speciális, érdektelen.

*

ki nem a Százholdas Pagonyban lakik?

Füles
Frakk
Tigris
Nyuszi

Mondatkezdet… de legalább a tulajdonnevek helyesírását ismeri.

*

"Gyűlöljenek,csak féljenek."Ki mondta?

XI.Lajos
Cicero
Caligula
Julius Caesar

A kérdés jó, de az írásjelek utáni szóközök pótlandók.

*

Kisebb a Föld a Vénusznál?

Igen
Ugyanakkora
Igen is meg nem is
Nem

Eldöntendő kérdés, törlendő.

*

Egy híres gitározós játék.

Guitar Monster
Guitar Hero
Guitar Master
Guitar Flash

Reklám, törlendő, kérdező tiltandó, mert még kérdést sem tud feltenni, csak követelni. Amúgy nem keresztrejtvény-meghatározást kellett írni.
Dátum: 2009.09.06. 16:34:32
Szervusztok!

Sznoopy: A portyák egymástól független események, mindegyikre külön 10% eséllyel buksz plusz egy portyapontot. Lehet olyan sorozat, hogy egymás után többször bekövetkezik a hátrány, majd lesz olyan sorozat is, hogy napokig semmilyen hátrány nem fog érni.

Ha két-három hétig írod az összes általad vezetett portyát, és a mínuszokat, akkor már látszhat, hogy valóban 10% az esély. Ha három kéthetes tesztperióduson át magasabb lesz a BCS bekattanásának aránya a normál portyázási ritmusodban ennél, akkor lehet elkezdeni gondolkodni, hogy elszúródott, vagy megváltozott valami.

Módosítás: a posztjaidat légy szíves egyben megírni, vagy módosítani, ne pörgesd a fórumot feleslegesen!
Dátum: 2009.09.06. 16:26:39
Szervusztok!

Békecsarnokod van, és oltári nagy peched. Túl gyakran kattan be a BCS hátránya.
Szervusztok!

Qiny: Ha gondolod, küldd el üzenetben nekem a kérdésedet, avagy a Vajon elfogadják ezt a kérdést, ha felteszem? című topikba írd be. A már szerepelt okkal való visszautasítás előfordulhat, de egyéb hibát nagy eséllyel nem fogsz kapni, ha a fórumon érdeklődsz, és megfogadod a tanácsokat.

Abban a fórumban megfordulnak kvízadminok is, és szívesen segít mindenki, amennyiben értelmes hangnemben kérdezel.
Szervusztok!

Ascaron: A kérdésed reklámnak minősül, amelyért egyik reklámozott óramárka sem fizetett, és te sem fizettél érte. (A reklámdíj nem azonos a prémium-tagsággal, annál valószínűleg nagyságrendekkel több, bár a konkrét értékét nem ismerem.

Ajánlom neked, hogy a Végzetúrwikit nézegesd át, sok társunk aláírásában szerepel a konkrét link. Ott minden lényeges információt megtalálsz, hogy jó kérdést írhass, illetve tanulmányozhatod az ötletes kérdések topikját is.
Dátum: 2009.09.06. 14:13:59
Szervusztok!

Ork: A kutya is ösztönlény... a kérdéssel nem az a hiba. Ha a macska a farkát csapkodja, akkor ideges, nem vadászni, hanem támadni fog. Vadászat előtt külön jelet nem ad, mert a zsákmányt is elriasztaná. Saját megfigyelés, korzókeverék házinyávogók alapján.
Dátum: 2009.09.06. 13:28:39
Szervusztok!

Melyik NEM fókuskristály a Végzetúr játékban?
szent elnyelő
igaz védelmező
tündöklő életkő
energiafókusz

Végzeturas kérdés, kezdő nem tudhatja, 40. szint alatt térkapus kristályok sem esnek. Törlendő.
Dátum: 2009.09.06. 12:30:24
Szervusztok!

Honnan, miből ered a "Hátrakötöm a sarkad!" kifejezés?
A gabonával töltött zsák bekötéséből
Régen hátrakötötték a rabok sarkát :-)
A boszorkányok oldó,kötõ,gyógyító,rontást elõidézõ képességéből.
A szlovákoktól vettük át ezt a kifejezést :-D

A vigyorok nem kellenek, a helyes válaszban a vesszők mögül kispórolta a szóközöket.
Szervusztok!

Tarabas: Ha félreolvasta az admin a kérdést (emberből lévén megtörténhet), akkor az Oscar-díjak összessége alapján jogos az értékelés.

A kérdésnek olyannak kellene lennie, amelyet intelligens ember válaszolhat meg, nem olyannak, amit guglizni lehet. A gugli végső megoldás, ha egy témakörben nem vagy otthon. Többen másolták be a Végzetúrwiki linkjét, nézz ott utána, hogy milyen kérdések megfelelők.

Módosítás: általam figyelmesen elolvasva jött a lexikális minősítés, amellett az admin is melléklillelhetett.