Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2013.03.03. 07:52:52
Szervusztok!

Craslorg: Akkor igazam van, és hiányzik a kérdésből az utalás a hardverre. Pontosan azért, ugye, amit te is mondasz: hogy szoftverrel több módon is kezelhetőek az adatok, de a fizikai tárolás bináris. (És ugye a számítógép hardvere szoftverek nélkül csak egy rakás fém-, illetve műanyagkupac. Ugyanis ne feledjük, hogy már a DOS is szoftver volt...)
Dátum: 2013.03.02. 08:55:25
Szervusztok!

Hát, nem tudom... volt olyan játék, amely hexadecimális rendszerben tárolta az adatait... Az pedig a legtöbb felhasználó számára használattal egyenértékű, mert a betöltött adatsor hatására a program működése módosul. Mindenképpen pontosítani kell a kérdést, mert ha szoftverben használja adattárolásra, az használatnak számít, akkor is, ha hardveres alapon valóban áramlöketek sora, azaz bináris kód szerint működik.
Dátum: 2013.03.02. 07:36:47
Szervusztok!

Rászaladtam egy kérdésre, amelyben két helyes válasz van.

Milyen számrendszert használnak a számítógépek?

decimális (10-es)
oktális (8-as)
hexadecimális (16-os)
bináris (2-es)*

A gond az vele, hogy a hexadecimális rendszert is használja a számítógép. Hiába helyes tehát a válasz, a hexadecimális számrendszert át kéne írni valami másra, amit valóban nem használ a számítógép.
Dátum: 2013.02.24. 07:58:30
Szervusztok!

Lucyferr: Részben igazad van, egy sci-fi ismerete nem alapműveltség, ha egy általános műveltségi oldalon játszol. Ez az oldal azonban egy fantasy témájú játék oldala, s a Star Wars ilyen ismerete itt elvárható. Itt ugyanis a játékosok nagyobbik része szereti a tudományos-fantasztikus irodalmat is.
Ugyanígy például a robotika alaptörvényei (Asimov) ismertek, alapműveltségnek tekinthetőek ezen az oldalon, de például a Legyen Ön is milliomos kérdéssorában magas értéket kellene kapjanak, mert ott már nem mondható alapműveltségnek. Ami pedig ott volt alapműveltség (például a Barátok Közt, speciel pont láttam 5000 Ft-os kérdésként belőle egy kérdést), az itt kapna speciális megjelölést.

Az Egri csillagok, vagy az A kőszívű ember fiai mindkét helyen alapműveltségnek tekinthető.

A felvetett kérdésedre a válasz: Leia sötét szemű... de ez itt is speciális lenne, mert a szemszíne nincs hatással a történetre, míg a szülőbolygójának elpusztítása igen. Azt sem lenne jó megkérdezni, hogy Luke milyen század tagja volt a végső űrcsatában, mert a könyvben és a filmben különbözik... de azt meg lehetne kérdezni, hogy milyen hajót vezetett, mert az a három alapfilmen átvonuló elemmé válik. Még egy példa: Han Solo hajójának a neve közismert, aki látta a filmet, vagy olvasta a könyvet, az tudja... a típusát viszont csak a rajongók, az speciális.

Ja, a könyvcímeket igazítsd ki, bántó, hogy a nagy kultúrharcban hibásan írod őket, és a mondandód értékét csökkenti.
Szervusztok!

WeakKid: Nagyon kérdéses, hogy elfogadják-e... bár a küldetéshez talán megfelel majd.

A hibák, amiket ránézésre találtam: A kérdés kérdőjellel végződik, nem írásjel nélkül.
Az első válasz egybeírandó, de inkább így módosítsd: Egy elemtípus.
A harmadik válaszban a Végzetúr tulajdonnév, nagy betűvel írandó.
A negyedik válasz: Egy repülőgép-típus.

Az első válasz módosítását azért ajánlom, mert így nem lesz jelöltnek tűnő válasz. A negyedik lehetőségnél hasonló okból módosítottam. Ezen kívül esetleg a kérdésben a nem szót nyomatékosításként nagybetűkkel írnám, a figyelmetlenebb/villámkezűbb kvízelők számára figyelemfelkeltésként.
Dátum: 2013.02.20. 09:33:48
Szervusztok!

Craslorgnak igaza van ilyen szempontból, én is mostanság olvastam el az egyik szaki leírását... Egy hetet, meg egy szöviküldisoros jutalmat toltam bele azonnal, mert az egyik résztápját csak most figyeltem meg. Nulláról maxoltam azonnal. :-D

Viszok: Az átlagos játékosnak a fentebb írt helyzet is LE-kívánó, nem mindig akad megfelelő mennyiségű állat, illetve felhasználható LE sem, az egyéb csecsebecsékről nem is beszélve. És igen, lehetnék teljesen pofozózsák is, ha nem próbálnék meg valamelyest lépést tartani a többi játékossal. A pofozózsák szerepet kipróbáltam, nem tetszett. Most már legalább néha én pofozok. :-D

Tudod: mindenki másképp csinálja, de az idomításos feladat kissé túllőtt a nehézségi célon.
Dátum: 2013.02.20. 08:04:06
Szervusztok!

Kócos: Te nem a középmezőny egy játékosa vagy, hanem erősen topjátékos. Neked van lehetőséged előrerohanni, megcsinálni mindent, amit akarsz.

Az átlagos játékos, aki közepes szintű, nem optimalizál (esetleg nincs pénze minden állathoz gradut venni pl), az rengeteg gondba futhat bele, most, a szubplazma mellett még inkább. Jártam már úgy, hogy belépéskor 50%-on állt at állatkáim ÉP-je, mert megtalált egy darab mészáros (nem a karakternevet írtam). Nem tudok folyamatosan jelen lenni, mint az optimalizátorok. Nekem sajnos, kellenek csereállatok. A macskapárducom nem téma, az tényleg úri huncutság. :-D Őt tényleg nem fogom bevenni semmilyen sajtolgatásba.

Neked van lehetőséged kényelmi feladatokra költeni a LE-bevételt (megkockáztatom, hogy nem is nagyon tudnád másra), az átlagos játékosnak sok fejlesztenivalója van, amelyek között így is választania kell. Neked, tehát a topnak alighanem megoldható lenne, amit te leírtál, az átlagos játékosnak egyszerűen nincs elég lélekenergiája erre (se). A kétszáz állat ugyanis 995-ös Vezetőképességet feltételezne, maximális palota mellett (ha jó a memóriám, és az adja a plusz egy állatkát maximumon).

Ezért is mondom, hogy ez neked nem jelent gondot, egy átlagos játékosnak erőteljes LE-fogyasztás, és karaktergyengítés.

Nekem az is megfelelne, ha a megtisztultak kedvezménye többszörösen is felhasználható lenne. Mindjárt nem szállna annyira el, és segítene (vagy növelné a vadászat LE-bevételét, amiből szintén juthatna idomításra is). A lényeg, hogy legyen lehetőség... :-D (Nem mellesleg 90 szinttel vagyok alattad (pontosabban 87-tel), néhány dolgot még el sem értem, amit te már használhatsz. És lehet, hogy nem is fogom használni, mert a jelenlegi helyzet jobb nekem.
Dátum: 2013.02.20. 06:31:45
Szervusztok!

Kócos: Az idomítás a rendelkezésre álló helyek száma miatt nehéz. Még ha nem is akarsz megtartani állatkát azért, mert ő a kedvenced, akkor is nehézkes lehet a kellő mennyiségű állatot befogni hozzá. Általában ugye van négy állatod, ami veled van, négy másik, amit majd következőnek felhasználsz, avagy agyoncsapás esetén váltóban beteszel, meg még hét helyed. Erre kilenc állatot befogni nehézkes. Ha azonban azt vesszük, hogy lehet olyan karakter, akinek 11+ állatot kell idomítania, annak már a váltóállatok nélkül is kialakulhat helyhiány.

Mindjárt egyszerűbb lenne az élet, ha nem lenne maximalizálva az állatszám (azaz a vezetőképesség korlátlanul növelhető lenne). Ez viszont programozási gondokat vetne fel, sokmindent kéne átírni hozzá.

BKay: Lépj be a feladatokhoz. Akkor látod úgyis, hogy mit kaptál, hogy oldhatod meg. Nem mellesleg még gyanús, hogy V3-on még ott lehet a gubanc, ami szerint csak azután számol, hogy beléptél a feladatokhoz.
Dátum: 2013.02.19. 07:40:04
Szervusztok!

Craslorg: A szakinövelés a feladatoknál nem specifikált, a templomnál szintén van választásod, sőt, ha nagyon nem tetszik a küldetés valamiért, akkor a dekrétum is létezik, LE-ért, vagy kavicsért. Mondjuk VF-esként a szerezz egy nap sokezer XP-t küldetésnél az ember mond mindent, csak azt nem, hogy szereti azt a feladatot... :-D A legtöbb nagy szívatás már kapott alternatívát, ha kellett. Ennél azt érzem, hogy jó lenne az alternatíva, akár úgy is, ahogy a példában írtam: az alternatíva kicsit több erőforrást igényel, de nem (növekvő mennyiségű) nyers LE-t.
Dátum: 2013.02.19. 06:22:37
Szervusztok!

Craslorg, és a többiek: Három feladatsort láttam (az egyik karim szintet lépett), mindegyikben benne volt. Lehet, hogy csak balszerencsés vagyok, de semmiképp nem tartom jó ötletnek azt a feladatot. Nem az zavar, hogy a LE/TP borul, mert arra fütyülök. Ha az lenne a feladat, hogy vegyünk CsP-ért dukátot, vagy a LE-költsége fix lenne, azt mondanám, hogy rendben van. De úgy, hogy növekszik a költség, és igazából már nem a legfőbb dukátszerzési lehetőség, mesterségesen használtatni azért nem tökéletes. Alternatívás megoldással, hogy például "Vegyél dukátot LE-ból, vagy adj el három tárgyat dukátért!" már használható, mert eldöntheted, hogy mit áldozol fel a küldetés teljesítése érdekében.
Dátum: 2013.02.18. 08:26:08
Szervusztok!

Engem egy feladat bosszant egyelőre, ami viharsebesen teljesíthetetlenné teszi majd a feladatsort. Az AH-ban lélekenergiáért dukátot vásárolva, ha szintenként előfordul ez a kitolás, nagyon hamar többtízezres tétellé növekedhet a költsége. Ez az a feladat, amit módosítani kellene például arra, hogy adj el tárgyat az AH-ban dukátért. Így nem kell majd hetvenedik szinten akár 51000 LE-t is kidobni az ablakon ezért az egy feladatért.
Dátum: 2013.02.13. 11:44:02
Szervusztok!

Nem lenne rossz, de nem fogom ezt megcsinálni, majd talán a következőt, ha szintlépéskor nulláz. Van, amire sajnálom a LE-t, akármennyire kevéske kellene is, avagy túl nagyszámú állatot akar idomíttatni. Van, aki vágóállatokat idomít, én nem teszem. Őskövet meg majd akkor költök rá, ha csak az fog kelleni a befejezéshez.

Tényleg... Szintlépéskor újat kap az ember, ha nem fejezte be?
Dátum: 2013.02.13. 07:10:10
Szervusztok!

Az, hogy visszamenőlegesen megkapjuk a feladatokat, nem lenne rossz, de szerintem nem érné meg. Mondom ezt úgy, hogy még én is 80+ szintű vagyok. Először: A plusz jutalmak ellenére biztos vagyok abban, hogy több erőforrást venne el, mint amennyit adna. Másodszor: A magasabb szintű VF-esek nagyon nagyot szívnának vele, mert üres Tp-t raknának zsebre, nem keveset.

Jó lenne, ha ezt a mini EH-t általánosítanátok, úgy, ahogy az EH-sok is kapnak lehetőséget AF-ből egy gyengített VF-re. A költségek lehetnének egyenlőek az Alapos tanulás AF-képességgel. Két hátrány, ami miatt gyengébb lenne: A VF-es alapból kevesebb AF-pontot tud szerezni, és nem tettem be az alapos tanulás AF-pont bónuszát. (Persze lehetne hasonlóan megoldani a portyára kapott Tp-hez kötve, de nehezen hinném, hogy megvalósulna. Mindenesetre számomra ez jelenthetné azt, hogy a két fejlődési utat, azaz az EH-t és a VF-et egyenlően támogatják, úgy, mint a közelharci, és a varázslós taktikát.)
Dátum: 2013.02.01. 06:33:53
Szervusztok!

Sandman: NINCS bukta. Soha. Az események mindig sikerrel járnak. Én pont azt hiányolom, hogy legyen min gondolkodnia a sok optimalizátornak is. Én mindig annyit teszek az eseménybe, amennyit tudok. Ha bekavar az itőtényező, akkor szívok. Az optimalizátor beleteszi pontosan a 400 győzelmet, és az 1600 építést, és szevasz, visszatér a megszokott útjára.

Azt akarnám elérni, hogy legyen olyan hatás a játékban, amely ezellen hat. Legyen tényleges (bár nem túl nagy) esély a buktára, hogy az optimalizátorokat érő "kár" hajthassa őket is az eseményben való részvétel felé. Minden asztali szerepjátékban előfordul olyan, hogy valakinek nem sikerül a terve. Akkor ott a karakter szív (börtönbe kerül, számára értékes dolgot veszít el, avagy megsebesül, stb.). Itt még csak jelzésszerű hátrány sem ér senkit, ha nem vesz részt az eseményben, avagy optimalizál. Én azt hiányolom, hogy nincs az lefektetve, hogy X ideig tart az esemény, ha azalatt nem ér véget, akkor valamilyen meghatározott hátrány éri a játékosokat (mindenkit) megadott ideig.
Dátum: 2013.01.31. 07:02:55
Szervusztok!

Itt több dolog is keveredik, ezért nehézkes eldönteni, hogy mi a jó. Eredetileg meg volt határozva egy érték, ami után már nem lehetett építeni. Akkor mindenki azon nyafogott, hogy aki elkésett, az nem tudta beépíteni a maxos építéshez szükséges LE-mennyiséget. Ekkor lehetővé tették azt, hogy amíg nincs meg a maxos építésjutalom, addig lehetett építeni.

Az előző versenyig úgy volt, hogy volt egy hatalmas összeg, amit fel kellett (volna) tölteni, de valószínűleg irreális méretű csapdák voltak, és az utolsó két napra manuálisan feltöltötték őket. Most csak annyi lehet a változás, hogy folyamatosan töltődnek fel... de biztosan készen lesznek, hogy nehogy hátrány érje azokat, akik belefeccöltek egy nagy csomó energiát.

Lehet, hogy úgy kellene módosítani az eventet, hogy az építésnél az első alkalommal használt rendszer legyen, és valamelyik xenó királynőnek (praktikusan a legkisebbnek, a leírás alapján mindenképp őt verik le utoljára) legyen dinamikus az életereje, hogy kitartson az event a céldátumig, emellé pedig szerepeljen a leírásban, hogy ha nem sikerül minden királynőt leverni, akkor mindenkit kár ér: egy fokozattal kisebb jutalmat választhat, mint amire jogosult volna. Valószínűleg a királynők esemény+1 napig élnének maximum, és mindenki nekilátna, ahogy tudna. De minden más eventnél is kéne valamilyen negatív hatás, hogy az optimalizátoroknak is legyen mire fejet törni, és ne csak a patikamérlegen beállított mozdulatsort alkalmazzák.
Dátum: 2012.12.25. 05:45:30
Szervusztok!

Cras: Te igen valószínű, hogy beleesel az általam kivételként megnevezett csoportba. Neked komoly segítség lehet a küldizésben, de a középmezőnyben már felesleges. Semmilyen hatás nem érhetné a megtámadottat, sem a kamra, sem a háború okán, pont azért, mert így az ellenfélnek esélye sincs semmire, teljesen biztos a támadó győzelme. Egy ilyen támadás hatása nem csak a pókokat keserítené el, hanem bárkit, aki ennek a fejlesztésnek aktuálisan a szívóágára kerül.
Dátum: 2012.12.24. 07:36:52
Szervusztok!

Cras: És ugyanez szintedben mekkora? Azzal hasonlítsd össze, hogy a szintedben lévőtől mennyit szerezhetsz. Ez szerintem legalább a duplája, ha nem a többszöröse. Én erre értettem a veszteséget. És így nézve már nem éri meg, építőrabszolga meg nagyot tud koppanni, mert semmije sincs, csak a szintje. Aki meg nem építőrabszolga, annak meg akad elegendő elverhető ellenfél, kivéve tán a toplista első tíz (na jó, talán húsz) helyezettjét.
Dátum: 2012.12.24. 05:19:06
Szervusztok!

Abban mi a játék, meg az öröm, hogy 40+ szintre üt lefele? Megsütheti a kamrabevételét, mert a vadászatonként kapott LE-mennyiség drasztikusan csökken, tehát a kamrabevétele is meredeken zuhan. Nekem teljesen haszontalan a fejlesztés, mert ami miatt megérte volna szintsáv fölé ütni, azt azonnal lezárták. (Akad néhány LE-gazdag célpontom, aki kicsúszott felfele, de a szubplazmával sem kamrázhatom, így kutyafülét sem ér.) Az pedig, hogy a háborúban a szubplazmás győzelmek beszámítanak, az olyan, mintha az arána-csaták veszteségét is beszámolnák. Irreálissá teszi az állást.

***
Ja igen: Lan, a besegítő csapkodás azért nem nagyon van figyelembe véve, mert ugye 60% Ép feletti célpontokat üthetnek vele. Ez ritka szerencse, háborúban nem valószínű, hogy gyakran előfordul.

NoFear: Neked is ez a lehetőséged, 60% alatt a támadó nyuszi nem tehet ellened semmit.
Szervusztok!

Tadam00: Semmi gond, ha gondolod, a következő kérdéseidnél küldd el őket nekem privát fórumüzenetben, s a legtöbb hibát kiigazítom neked. Ha valami megmaradna, azt majd Craslorg kiigazítja. :-D
Szervusztok!

Tadam00: még néhány hiba, ami Craslorgnak elcsúszott:
Az elnökök, vezetők neve után vessző kell. Ha elérhető, akkor illik a teljes neveket kiírni, nem csak a vezetékneveket, mert elfér a válaszokban.
Az első világháború vagy betűvel kiírva kéne, hogy szerepeljen, vagy római számmal, az arab szám használata szintén helyesírási hiba.