Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2010.03.03. 06:43:05
Szervusztok!

Köszönöm a javítást, most már korrekten olvasható a szövifórum az én aggastyán rendszeremen is. :-D
Dátum: 2010.03.02. 12:03:38
Szervusztok!

Baraty: Windows Xp, IE 6.0. Elavult kissé, de oprendszercseréig már ellennék vele. :-D

Pigone: IE 8 már újrarakatott itthon egy gépet a fivéremmel. Nem kockáznék.
Dátum: 2010.03.02. 11:57:26
Szervusztok!

Alapvetően nem lenne rossz... de választhatóvá kéne tenni a skineket. Nem zavarna az a szürkés háttér, ha nem az én ütéseim lennének alig olvashatók a párviadaloknál, illetve, ha a szövetségi fórumoknál nem kéne kijelölni a szöveget ahhoz, hogy olvasni lehessen.

Én megszoktam a lilát, nem zavart... ez is megszokható, de alig észleli az ember a kijelöléseket. A lilán a sárga szín kiugró volt, figyelemfelkeltő. Itt ez a sötétpiros árnyalat belesimul a skinbe, sokkal kevésbé feltűnő. Ha ez volt a cél, jól sikerült.

Amin létfontosságú állítani: A szövetségi fórum topiklistájának a színe: A kiemeletlen topikok teljességgel olvashatatlanok, az utolsó bejegyzés időpontja egyáltalán nem látszik. A topikokon belül pedig a hozzászólások háttérszíne beolvasztja a hozzászólást, csak kijelölve olvasható a hozzászólás.
Dátum: 2010.02.26. 06:13:08
Szervusztok!

Akara: Így, kifejtve már igazad van, valóban hiányzik a válaszokból a névelő. Nyelvtanilag nem, de ennek ellenére elegánsabb lenne névelővel, és ponttal. Az aláhúzással meg óvatosan, mert simán félreértheti bárki, és rosszabb hangulatban esetleg gunyorosabban reagál, mint kéne. Én is ezt tettem, elnézésedet kérem.
Dátum: 2010.02.25. 06:06:45
Szervusztok!

Orr: Az ifjonc nem tanulta még meg a szóelemző írásmódot... Azt hiszi, hogy ly-nal kéne írnia.
Szervusztok!

Atomant: A lacikonyhás kérdésedből a dátumot kellett volna kivenni csupán. Az volt a jelölés. A másik javítási lehetőség az lett volna, hogy teljes, és értelmes mondatokba foglalod a válaszokat, és mindegyikbe belefűzöl egy hónap-nap összeállítású dátumot, amit hasonló stílusban írsz, mint a helyeset. Ja, és ha bekerül, kiesett volna a néphit ismertsége miatt.

Az izmok nevei meg bizony jogos, hogy speciálisak. Aki nem kedveli az orvosi anatómiát, az nem biztos, hogy a magyaros helyesírással leírt latin neveket értelmezni tudja. Latin helyesírással meg főleg. A biológia ugyanis nem a legkedvencebb tantárgya a diákoknak. Erre szokták gonoszkodva megkérdezni, hogy holnap ebből írsz-e dolgozatot. :-D

A harmadik kérdésed meg a belőle áradó rosszindulat miatt "Azonnal törölni!"-t kapott volna, esetleg, ha netán Hatsepsut kezébe kerül, akár végleges tiltást is.
Szervusztok!

Appple: De igen. Nem kell semmilyen külön kiemelés a címhez, eléggé ismert ahhoz, hogy tudja az ember. Egyébként aposztróffal mindenképpen hibás a kérdés, a magyar nyelv nagyon ritkán használja az aposztrófot.

A "gond" most az volt, hogy az értékelő komolyan vette a magyar helyesírást, és visszadobta. A többit is vissza kellett volna dobnia, kérdéslehetőséget nem veszítettél vele. Javítsd ki, és próbáld újra.
Szervusztok!

Epona: Nem egészen így gondoltam. :-D

Hatsepsut nevű felhasználónak írj a boríték ikonnal levelet, és oda másold be a kérdést. Ne feledkezz meg a téma megjelöléséről, ami "Elhibázott kérdés javítási kérelme" vagy hasonló, és akkor jut el a címzetthez.

Ha választ kapsz erre az üzenetre, akkor felül, a fórum legfelső részén (a profil és a kilépés közt) a kék üzenetek mellett lesz egy piros 1-es szám.
Dátum: 2010.02.10. 09:32:03
Szervusztok!

Yetike: Alapvetően nem feltétel, de az általános műveltség szintjét az érettségi anyaggal lehet leginkább megközelíteni. Nem mellesleg nyolcadikos koromban (nem tegnap volt már) már sokmindent megtanultam, amit a gimnáziumban csak pontosítottak. Valóban teljesen új ismereteket a matematikán és a fizikán kívül nem tanítottak, legfeljebb én fütyültem megtanulni őket.

Ha meg általános iskolásként játszol, akkor ne keseredj el, hogy valamit nem tudsz még, mindig lehet új dolgokat tanulni. Én is jegyeztem már meg újabb ismereteket, amelyek szélesítik a látókörömet, s nem a szappanoperákra gondolok.

Például engem meglepett az a tény, hogy a XXI. században született gyermekek személyi száma nem 1-gyel, illetve 2-vel kezdődik. Rá is kérdeztem egy olyan játékosnál, akiről gyanítottam, hogy ezzel foglalkozik, s megtanultam. Ugyanezt ajánlom neked is, ha valamit nem értesz, kérdezz bátran, akár engem is üzenetben. Ha tudok, segítek, ahogy a játékosok majdnem mindegyike.

***

XDXD: A paralelepipedon egy érdekes test, megér annyit, hogy egyszer elszabja a játékos, egyébként paralelogrammák határolják.

Szemléletesen elő is lehet állítani: egy kártyapaklit állíts magad elé (ugyebár a téglalap a paralelogramma egy speciális alesete, ahol a belső szögek derékszögek), és a lapok átlója irányában told meg az egyik felső sarkát egy nekitámasztott vonalzóval. A legáltalánosabb verzióhoz pedig tedd ugyanezt néhány egybevágó paralelogrammát kivágva papírból.

***

Mucika: Ez a sakktáblás kérdés egy egyszerű osztási feladat. Képzeld magad elé a sakktáblát, és a kezdőállást. Ezt a legtöbb ember ismeri, és számold meg a kért adatokat... vagy tudd fejből, hogy a sakktábla egy 8*8-as négyzetrács... és így tovább.

Mindenkinek: Ennyire ne féljünk már a természettudományoktól!

***

Ja igen: ArkAngyal:

Melyik században uralkodott Mátyás király?
20
15
11
8

Itt a gond csupán két dologban bújhat meg: Az egyik, hogy gyanús, hogy duplikátum, a másik, nagyobb hiba, hogy az évszázadokat római számokkal írjuk. Ha a fújtatás erre vonatkozott, nem szóltam. :-D
Dátum: 2010.02.09. 06:54:20
Szervusztok!

Epona: A DNS és az RNS felépítése (az építőkövek neve) mindenképpen középiskolai tananyag. Ezzel a tudással már megválaszolható a kérdés. Ennél részletesebben már óvatosan kellhet kérdezni.
Dátum: 2010.02.09. 06:04:43
Szervusztok!

A régi nagy Aranycsapat idején még a szüleim is gyermekek voltak... Puskás Öcsi, a Fekete Párduc (Grosics Gyula, ha elgépeltem a nevét, szóljatok!), illetve Sándor Csikar (Sándor Károly) neve még nekem is ismerős. A többi már nem, lány lévén... de őket (a nevüket) még illik ismerni. Ráadásnak én az eredeti keresztnevét már nem tudtam volna, a megadott válaszok segítettek. :-D
Dátum: 2010.02.07. 06:25:35
Szervusztok!

Gelu: Manapság olyan autósok vezetnek, akik az adott táblákat teljes mértékben figyelmen kívül hagyják, mind a négy választ. Éppen ezért jó (beugratós) a kérdés, ha figyelmesen elolvasod, s remek példája a magyar szójátékoknak is. Szerintem benn maradhatna.
Dátum: 2010.02.06. 06:47:15
Szervusztok!

Mortu: A kérdés tökéletes, azt kell(ene) tudnod hozzá, hogy a keresztrejtvényekkel ellentétben a kettős, és a hármas betűk is egy betűnek számítanak. Próbáld meg így is megszámolni, ki fog jönni, hogy hétbetűs a cseresznye szó, bár tíz karakteres.
Dátum: 2010.02.01. 06:48:55
Szervusztok!

Vlky: Azt hiszem, egy hangyányi tévedés van a dologban, a kérdés nem az enyém, amiről vitázunk. Nekem nem jutott eszembe a régi jó beugratás... :-D

Ha te így, ennyire szőrszálhasogatóan nézed, akkor sosem lehetne olyant kérdezni, ami beugratós. Pont ezért jó ez a kérdés, mert nem mondhatod, hogy nem ismered a történetet, de lazán megfeledkezel arról, hogy az első emberpárnak bizony nem voltak szülei a szó szoros értelmében. Ezért is mondtam, hogy ezt át kéne engedni akkor is, ha konkrétan tiltani akarod a pongyola, oda nem illő, valóban "nincs is ilyen" típusú válaszokat.
Szervusztok!

Mikike: A helyesírás szabályzatait kitalálók eldöntötték már, hogy a mellékneveket hogyan kell helyesen írni. Még így is, hogy a felsőoktatásban tanulsz, többet tanultak nálad, s mindenki elfogadja az általuk kialakított rendszert.

Igaz magyar ember nem lázong ez ellen, hanem megkísérel minél szebben fogalmazni édes anyanyelvünkön, tisztelve helyesírásának szabályait. A mellveregetős magyarkodásnál többet tehetsz a magyar népért és nyelvért, ha helyesen írsz, illetve beszélsz. Ne ordíts, és ne verd tehát a melled, hogy "Fél Magyarország nem ország, egyész Magyarország Mennyország!", hanem minél jobban tanulj meg magyarul, s vásárolj magyar árut. Okosan lázadj tehát, ne csak minden szabály ellen harcolj.

Az általad említett zenekarokat meg hallgasd kritikával, nem biztos, hogy nincs jobb út annál, amit ők sulykolnának.

Módosítás oka: helyesírás.
Szervusztok!

Mikike: Itt, a kvízben van egy megegyezés: Tagadó válasz lehetőleg ne szerepeljen a válaszok között, a legtöbb esetben (azaz 1000 esetből 999-szer) visszadobják, a kvízadmin önuralma és hangulata alapján sima rossz kérdéssel, avagy helyesírással/már szerepelttel.

Hiába lehet kilogikázni, felejtsd el a Végzeturas kérdéseket. Csak azok elfogadhatók, amelyet egy frissen regisztrált, nem újrakezdő játékos a Súgóban/Játékleírásban olvashat. Ezeket pedig már feltették. A küldetések pedig második szinten jönnek be, első szinten nem is tud a játékos róluk.

Általános IQ-tesztből ne lopj(atok), nem bizonyos, hogy megfelelő stílusú az általatok elővett kérdés.

A legnehezebb kérdésetekre azonnal feltehetem a kérdést: Mikor? 1848-ban? 2010-ben? A választások előtt, vagy után? Ne feledd: 2008-ban indult a játék, akkoriban is más volt a miniszterelnök, mint jelenleg, 2010. január 31-én.

Tény: Akadnak rossz kérdések, de egyre kevesebb. Jelenleg kb 200000 (azaz kettőszázezer) kérdés van az adatbázisban, a játék elején minden szemét átment. Ezeknek a maradványai miatt hisztizel épp. :-D

*

Nem sértődtem meg, már szokva vagyunk ahhoz, hogy néha elgurul a gyógyszer némelyik játékostársunkál. Annyira nem nehéz tán a kvízírás, de nem is túl könnyű.

Ha emberi stílusban kerestek meg akár engem, akár például Lanmandragorant üzenetben, segíthetünk összeállítani egy elfogadható kérdést az ötleteitek alapján, de ugyanezt megtesszük, ráadásul akkor nem is csak egy ember szeme látja meg a hibákat, ha a Vajon elfogadják-e a kérdésemet, ha felteszem? topikban megírjátok, a kérdést, és a válaszokat is.
Dátum: 2010.01.31. 06:20:34
Szervusztok!

Arkangyal: Ez a kérdés azon kevesek egyike, ahol a tagadó válasz elmegy a kérdésre. Lehet tudni a történetet, sőt manapság divat is tudni... Néha tehát érdemes nagyon meggondolni, hogy mivel takarózunk.

Én azt mondom, hogy ez a kérdés, az általában előforduló tagadó válaszúakkal szemben jó kérdés, mert elég ismert tényre kérdez rá ahhoz, hogy kivételt lehessen vele tenni, te pedig szépen bedobnál minden kérdést egy gépbe, és amelyikben tagadó válasz van, azt kidobatnád. Nem lehet mindent kizárólag fekete-fehérben nézni.
Szervusztok!

Mikike: Sok oka volt, hogy elutasították. A legfontosabb, hogy az elfogadható Végzeturas kérdések 99,9%-át már feltették. A második ok, hogy az első válaszoddal a kérdésedet tagadod, tehát jelölt rossz válaszod van. A negyedik válasz határesetes, bár tudni lehet, hogy a prémium a kérdésfeltételre nem ad bónuszokat. A harmadik válaszod pedig értelmezhetetlen, én egymás után hatvan kérdést is feltehetnék, mert nem mondok le a kérdésfeltevésről. Ráadásnak a harmadik válaszod általánosságban igaz, tehát, ha valaki nagyon kötekedni akar, akkor két jó válaszod is lehetne.

Nincsenek csókosok, csak ügyes kérdésírók. Akik kevésbé ügyesek, azok a vajon elfogadják-e a kérdést, ha felteszem? topikban is kérdezősködhetnek, ott sokan próbálnak segíteni, és az ott rábólintott kérdések nagy százaléka vagy átmegy, vagy legfeljebb helyesírással, esetleg már szerepelttel jöhet vissza.
Dátum: 2010.01.29. 06:49:04
Szervusztok!

Arkangyal:
Ki volt Ábel nagyapja?
Ádám
Matuzsálem
Káin
Nem volt nagyapja

Ezhülyeségkérem.
Gondold egy kicsit végig... segítek. Káin és Ábel története a Bibliában. Rémlik már? Ilyen nicknévvel én legalábbis szégyellném magam, ha egy bibliai kérdést egyszerűen lehülyeségeznék.

***

Darun:
A Krtek nevezetű mesefigura milyen állat?
Nyúl
Róka
Vakond
Hörcsög

Én pl szerettem anno a meséket, rengeteget meg is néztem, de életembe nem hallottam még Krtek nevű mesefiguráról! A közismert mesék szereplőit ismerem.


Nekem már a hangzása is azt sugallja, hogy a magyar nyelven Kisvakondként ismert mesefigurára gondolt.
Szervusztok!

Epona: Ha a kérdésedet elfogadták, akkor írj egy üzenetet itt a fórumon Hatsepsutnak, pontosan bemásolva a kérdésedet, és megjelölve a valódi helyes választ.

A kérdésed ismeretében utána ő eldönti, hogy kiigazítja, vagy törli a kérdést.