Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2010.05.02. 06:16:51
Szervusztok!

VladimiR: Ha itt kérdezed meg, az lesz a legtöbb játékos válasza, hogy honnan is töltheti le. Ha viszont Miklósnak írsz, akkor hivatalos választ kaphatsz, hogy mehet-e, avagy sem. Ez utóbbit ajánlom neked.
Dátum: 2010.05.01. 08:30:28
Szervusztok!

Ha ez így van, akkor komoly duplikátum-írtás volt. De én is nyugodtan megkérdezhetem, hogy honnan van az információd. Ha ugyanis a különféle scriptek adatbázisaiból, akkor nem valós az adatod, de valóban megtörténhet, hogy régi adatra emlékszem.

Bár ezt könnyű eldönteni.

Megtenné valaki, aki látja a hivatalos adatbázist, hogy az aktuális kérdésszámot elárulja? Csak a darabszám érdekel. :-D
Dátum: 2010.05.01. 08:21:25
Szervusztok!

A forrásom kvízadmin. A szám tán még növekedhetett is, de talán csökkenhetett is kicsit, ha tényleg két maréknyi kérdést vágtak ki az adatbázisból, akár ismétlődés okán is.

Álomvirág: Akkor az adatbázis 10%-át láttad. De tán az elkerülte a figyelmedet, hogy minden magyar nyelvű világ azonos adatbázisból kapja a kérdéseket. Persze, hogy megkaphatod ugyanazokat a kérdéseket. Ha unod a kérdéseket, ne válaszolj, vegyél okulárét dukátért. Fixen kapsz majd öt százalék LE-t, idegeskedés nélkül. Nem lesz monoton kvízválaszolgatás, csak egy kicsit kevesebb, de fix LE-t kapsz, egy egyszeri játékbeli erőforrásért.
Dátum: 2010.05.01. 07:45:36
Szervusztok!

Álomvirág: Mekkora részét láttad a kvízadatbázisnak? Kb 5%-át? Nagyjából ugyanis 230000 kérdés van az adatbázisban jelen pillanatban. Nem túl valószínű tehát, hogy olyan nagyon gyakran futhatnál rá ismétlődésre. A random miatt nekem is sikerült egyszer vagy kétszer kifogni ugyanazt a kérdést egy vadászatsoron belül... de nem volt túl valószínű sosem. Nehéz lesz szerintem ennyire megszűrni az adatbázist, hogy a játékos minden egyes megkapott kérdésre emlékezhessen, hogy megkapta-e, avagy nem. :-D
Dátum: 2010.05.01. 06:46:25
Szervusztok!

Tudtommal Miklós még nem tette nyilvánossá a kvízadatbázist, ez a kérdések bekategorizálása után fog következni valamikor. Addig tehát, akárki, akármilyen kvízadatbázist használ, az szabályt szeg. Nem érdekel, hogy az iMacro, vagy az egyéb általatok írt kiegészítések mit csinálnak, hogy nem adnak, avagy adnak valódi előnyt.

A lényeg, hogy le van írva a játékleírásban, hogy tilos a használatuk. Ezen nincs mit magyarázni. Tilos, tehát nem használható. Ha Miklós rábólint, hogy használható lesz valamilyen script, akkor azt használjátok egészséggel... de amíg nem mondja azt, hogy használható, addig a Játékleírás értelmében tilos őket használni.

***

Solaris: Ha ezt bevezetnék, akkor a határidőig megpróbálnék tenni ellene, és elérni a meghatározott értéket. Ha nem sikerül, akkor körülnéznék, hogy új világon hol lenne érdemes karit indítani, figyelembe véve ezt a módosítást. A játékvezetés ugyanis a játékot a kedve szerint módosíthatja.

***

Aserion: Nem tudod kiszámolni, hogy mennyi a kiesett nyereség, mert egy helyesen megválaszolt kérdés melletti apró lény levadászása adhat kevesebb LE-t, mint egy elhibázott kvízzel kifogott óriás. Ha ezen idegeskedsz, akkor nem marad számodra játék, hanem egy időrabló kötelezettséggé válik, ami nem biztos, hogy előny.
A kvízadatbázis pedig tisztul szépen lassan, egyre kevesebb az idióta kérdés, ami nem érdekel, az a rutinból elég jól belőhető, tévedni meg emberi dolog. Ne azt sajnáld, ami elveszett valami miatt, hanem azt hasznád fel hited szerint jól, amit megszereztél.

Én is buktam már többszáz kérdést, akár netprobléma, akár téves információ alapján. Ha kiszámlálnám, hogy elvesztettem kb 500000 LE-t miatta, az csak egy szám lenne, mert nem tudom, ahogy te sem, hogy pontosan mennyit kaptam a hibás kvízű vadászatra, és pontosan mikor. Ez a veszítettem egy LE-t típusú "gond" a top sajátja, egyre gyorsabban kénytelenek rohanni, hogy helyben maradjanak.

***

Rafkós: A kvízben egyre kevesebb az idióta kérdés. Miután vadászom, ezért nagyságrendekkel több kérdést kapok, mint te. Érzem a fejlődést, de a specialitás miatt én nem nyavalygok, ami nekem speciális (irodalomelméleti témák például, vagy filmek stáblistái), az lehet másnak alapvetően ismert adat. Ami érdekel, azt meg fogom tanulni, ami nem, az meg nem okoz akkora hátrányt, hogy törődni kelljen vele.

Ha írsz scriptet valamiért, az lenne a célravezető, hogy elküldöd Baratynak levélben, doksival. Ha meg rábukkansz, elküldöd, hogy ezt találtad, és tapasztalatod szerint ezt csinálja. Akkor Baraty eldöntheti, hogy jó-e, és hivatalosan is engedélyezheti. Jelen pillanatban azonban nincsen engedélyezett script, tehát, ha valaki használ bármit, akár az iMacrot is, az a Játékleírás jelenlegi értelme szerint csal.

Nem az a lényeg tehát, hogy kattintást spórol, vagy automatizál, esetleg megadott időpillanatban támad, vagy adatbázisban keres, hanem az, hogy nincs engedélyezve egyik sem. Ha engedélyezi a játékvezetés a kvízelés kikerülését, akkor használja, aki akarja... de addig ne tegye senki, aki nem csaló. Hivatalos engedély azonban a kvízes scriptre jelenleg nincs, csalásnak minősül, akár bevallod, akár nem.

***

PottomPanna: Ha a Józsi bácsi kutyája által írt scriptet használod, csalsz. Küldd el a cégnek, ahogy Rafkósnak is írtam, döntsenek ők, hogy használható-e. Ha nemet mondanak, töröld le, nem érhet annyit egyetlen játék sem, hogy ismeretlen eredetű scriptet telepíts, lehet, hogy az valami egyebet is csinál, ami neked a játékban segítene, de a valós életben mondjuk jelszót lop. (Példa, de bármilyen más kárt is elképzelhetsz.) Megérné neked? A kapott scripthez ugyanis nem jár doksi, és nem biztos, hogy nem tesz többet annál, mint amit reklámoz.
Dátum: 2010.04.30. 06:58:05
Szervusztok!

Mindenképpen pénzes plusz szolgáltatásként ez beválasztható bónusz lehet, nem érzem akkora tápnak. Kikiálthatsz ősellenségnek emiatt, az nem érdekel. Nem vagyok topjátékos, nem vagyok prémiumos, a kvízeket becsülettel végigolvasom, és végigklikkelem.

Mint írtam is: Kisebb eséllyel téved a script, mert egy egyelőre titkos adatbázisban keres, minden egyes karaktert átvéve, tehát az elgépelés sem gond. A játékos, ha intelligens, nagyjából százból öt kérdésben téved (mellékattint, vagy számára ismeretlen, és érdektelen témájú kérdés).

Amúgy minden script beleavatkozik a játék futásába, akár kattintást, akár -úgymond- időt spórol. Ez pedig szabályellenes, akármennyire utálkoztok ezen. Ha Miklósék engedélyezik valamelyik scriptet (lásd előző üzenetemben a név nélkül leírt eljárást), akkor az használható, a többi nem. Nem az a lényeg, hogy neked mi a jó, hanem hogy mi jelenleg a scriptekhez való hozzáállás. A játékleírásban tiltják, tehát nem használható.

***

Ősköves szolgáltatás ára: Én direkt tenném magasra, mert komolyabb előny, mint az automata sajtolás, és ezért is tartanám folyamatosan fizetendőnek. Ezzel együtt az ár meghatározása úgyis Miklósék dolga, ti a példának adott értéket tekintitek fixnek. írhattam volna oda 5000 őskövet is, az talán jobban jelezte volna, hogy egy fix értéket használnék, nem egy képletet.

***

Solaris: Előtted a lehetőség, hogy prémiumos legyél. A te döntésed, hogy akarod-e, vagy sem. Én nem akartam sosem prémiumos lenni, a lehetőség megadása után sem leszek az, kvízelek tovább, ha néha bosszant is. Egyébként is: az ősköves tárgyak nem tiszta tápok? Az is pénzért tiszta táp. Nekem épp azért csak a medálomban, és a gyűrűmben van fókuszkristály, mert azt tudom találni. Őskövet (pénzt) nem tudok a játékra költeni.

***

Rafkós:

A neved is sugallja, hogy imádod a kiskapukat. A scriptek írói egy feladatot, aminek a jutalma lenne a 10% bónusz LE, elvégeznek helyetted, te meg tartod a markod a díjért. Ez nem becsületes hozzáállás, menj politikusnak, ott mindig szükség van ilyen típusú emberekre.

A Lélekkutat sem sütöttem ki soha, pedig az is nagy táp a nagymennyiségű ajándék LE-vel. A küldetést is az alternatív úton oldottam meg. Jelenleg pedig a szabály a scriptelést tiltja. Az öltözködéses scriptet Miklósék prémium szolgáltatásként elérhetővé tették, használja, aki akarja. Szerintem meg pénzért azt adnak, amit akarnak. Biztosan nem a scriptet, de egyértelmű, hogy vannak, akik nem tudnak, vagy akarnak kérdésekre válaszolni, csak a LE-re fáj a foguk. Ha ők hajlandók havi sok pénzt fizetni az eszük használata helyett, tegyék. Ekkor nem a scriptet fogják használni, hanem például kikapcsolhatóvá válik a kvíz.

Aki pedig mobilról játszik, az eddig is többet fizetett a játékért, ha meg forgalomkorlátozása van, valószínűleg már régen tud róla, hogy az drágább. Neked jobbnak tűnik a játék, mert kapod a LE-t, és költöd, de nem kell semmit tenned, hogy megkapd azt a jutalmat, ami egy feladat (kvíz helyes megválaszolása) után jár, egyszóval csalsz, el nem végzett feladat ellenértékét veszed fel. Nem te dolgoztál, hanem a rabszolgád, aki nem kap érte semmit.

Tehát a script mindenképpen tiltandó, és büntetendő, de Miklóséknak érdemes lehet valamilyen megoldást találni arra, hogy a kvízekre való válaszadás ne legyen kötelező, de a LE-bónusz megmaradjon. Logikusan valamely időkorlátos, ősköves szolgáltatásként, de nem az alap prémiumszolgáltatás árában. A gyorsítások között jelenleg megtalálható kvízes funkció ugyanis önmagában nem váltotta be a reményeket.
Dátum: 2010.04.29. 10:12:54
Szervusztok!

Az általad említett kérdésre tippelni szoktam, ha bejön, jó. Ha nem, akkor esik 90% alá a válaszadási pontosságom. Fütyülök rá.

***

Scriptekre jó megoldást viszont láttam egy másik netes játékban.

Ott ez úgy megy, hogy gyártanak egy scriptet, azt elküldik a cégnek, hogy ezt írták, ezt tudja. A cég ellenőrzi, és ha elfogadhatónak tartja, akkor kiírja a fórumban egy erre szolgáló topikban, hogy ez használható, az tiltott. Ha valaki tiltott scriptet használ, az kap 30 év bant.

Az engedélyezett, és tiltott scriptek listája viszonylag gyakran változik, de aki olyanokat használ, az ellenőrizze naponta. :-D

Ez akár megvalósítható is lehet, bár ezt Baratytól kell megkérdezni.
Dátum: 2010.04.29. 09:56:44
Szervusztok!

Idézet: Birka - 2010.04.29. 09:15:38
Na itt egy picit álljunk meg!

becsületes játékos hibázik, a script nem.
böngészője nem támogatja a scripteket

A script semmivel se tud többet mint a copy-paste! Ugyan úgy BÁRMILYEN böngészőből másolhatod a kérdéseket a nyilvános adatbázisba, azaz a tévedési arányod semmivel se lesz jobb mint a scriptnek!
nem kötelező FF-et Crome-ot Operát használni, de mind legális böngésző, ha ezeket használod akkor "jutalmad" hogy van js lehetőséged

A gugli nem befolyásolja a játékot

Már bocsi, de a kérdésekre való keresés legális. Hogy ez most manuális, vagy copy-paste, vagy scriptesített keresés, már nüansznyi. NEM a script tudja a válaszokat, hanem az adatbázisok, melyek évek óta legálisak!
Lassan ott tartunk, hogy a copy-paste már illegális, mindenki legyen villámkezű Joe?

tényleges feladat elvégzése nélkül jut a scriptelő a fizetséghez

Ugyan ott tartunk, én játékélményért fizetek, és nem halál unalmas másolásért! Az általad említett tényleges feladat kimerül abban, hogy a gép elé ragaszt a vu egy halál felesleges tevékenységgel, ha még vágólapra se lehet majd tenni a kérdéseket, még szarabb lesz a helyzet...

de a script a Végzetúrból szerez adatokat, amit visszaélésre használnak fel

És a lényeg itt van elásva!

A script adathalász tevékenysége az egyetlen, amit támadható. DE nem jogi tartalmat másol, semmilyen szerzői jogdíjat/fizetést nem fizet a Beholder azért, mert a játékosok növelik a kvíz adatbázist, így a kvízkérdések tulajdonjoga igencsak sikamlós kérdést képvisel, hogy mennyire Beholder tulajdon! Egy Gugli kereső motort is gázos ilyen alapon, mert direktben a fórumra mutat egyes kérdéseknél a gugli adatbázis? Hány olyan kérdés van amit bemásolva kapásból a vu fórumra mutat? Vagy a gugli search/adathalász engine is illegális???

És még azzal se lehet érvelni, hogy játékélményt romból ez a konkrét script! Meglepően sok játékossal beszéltem, aki rég törölt volna, ha nem lehetne "kikapcsolni" a kvízt! (Persze kérdés valójában hányan nyomnák be a törlést...)

A kvíz/kvízmedál/ht legnagyobb gondja az, hogy CSAK LÉ-t növel, és TP-t nem mellé, így kötelező használni amennyit csak tudsz belőle, ha nem akarsz lemaradni ezen PvP játékban, és nem PÓK vagy!

Birka: Te topjátékos vagy. Neked, és talán még huszonöt-harminc játékosnak szerverenként fáj, ha elveszítesz összesen 1 LE-t, mert gyorsabban kell rohannod, mint a melletted levőnek, hogy helyben maradj.

Innentől topsírás-gyanúja merül fel.

A script annyival tud többet, hogy neked csak annyi a dolgod, hogy elindítsd a vadászatot, és zsebrerakd a nyereményt, meg a meg nem érdemelt jutalmat.

Aki nem használ scriptet, az válaszol x darab kérdésre, és ha százból egy érdekessel is találkozik, az már tanított neki valamit. Volt már olyan, hogy egy kérdés miatt feltúrtam a Guglit, mert érdekes dolgot említett meg, és még fél órán át olvastam a hozzá csatolt linkeket a játék után. Te ezzel nem találkozol, csak azzal, hogy kapod a LE-t. A Gugli nem befolyásolja a játékot, mert csak a vadászat ideje alatt használja valaki, ha akarja. Végülis megdolgozik azért a jutalomért, ha kikeresi a választ a netről.
A script olyan, mintha a rabszolgát utasítanád, hogy tanuljon meg egyetemi szintű matematikát, és vizsgázzon le belőle a te indexeddel. Szabályos? Kapnál érte büntetést, ha kiderül?

A meglepően sok játékos az vagy ostoba fogyasztózombi, vagy topjátékos, akinek egy másodpercnyi kiesés is matematikailag mérhető hátrányt okoz. Hiába gyanítom, hogy az utóbbi csoportba tartoznak a megkérdezettek, ez nem dicsőség, hogy ennyire eluralkodott rajtuk a versenyláz.

Mint mondtam: nem kötelező kvízelni, nem ér hátrány. Mutatsd be pontosan, hogy hol ér téget hátrány, ha nem kvízelsz. Nem lesz sikeres a vadászat kvíz nélkül? Ugye, hogy nem. Legfeljebb nem kapod meg a jutalmat a kvízelésért, amit te már beszámoltál a matematikai modelljeidbe. Ezt ne nevezd hátránynak, mert nem az. Nekem semmilyen hátrányt nem okozott eddig, hogy nagyjából 95%-ban válaszolok helyesen a kvízekre (±5%, jó, vagy nagyon nem kedvelt témák esetén, guglizás nélkül). Ha azonban a nyávogásod miatt legalizálják a csalást, az NEKEM már hátrányt fog okozni. A script ugyanis 1000 kérdésből egyszer hibázik, az átlagos becsületes játékos 1000 kérdésből ötvenszer, vagy többször.

Pont azért vagyok VF-es, de nem pók, hogy a rohanó versenymániákusok ne tudjanak zavarni, bár egyre inkább az az érzésem, hogy ti olyan scripteket is használtok, ami még ki sem derült, hogy létezik... :-D

***

Álomvirág: Neked is leírom: a kvíz nem kényszer, nem kötelező. Ha zavar, hogy nem kapsz jutalmat a hibás válaszért, vedd meg dukátért az Ókulárét. Kvíz nélkül a kvízelés jutalmát nem kapod meg, ha azért törölni akarnak az ismerőseid, mert a jutalomért megint dolgozniuk kell majd, csak jobb lesz a játék. Ne tartsd a markod a semmiért.

A játékba meg beletartozik a LE megszerzésének monoton folyamata is. Sajnálatos, hogy te csak az elköltését tudod játéknak tekinteni. A LE megszerzésének folyamatába pedig beleszól a kvíz, amit feltételezem te scripttel csinálsz. Ezzel viszont fixálsz egy erőforrást, ami a Végzetúr működésébe való beleavatkozás. Ha nem tévedhetetlen, akkor felesleges, a vadászat elején öt-tíz perc elég a kérdések megválaszolására. Nekem sosem kerül több időbe, Gugli és script nélkül, és a Birkának már mondott értékek körüli eredménnyel.

Ha a prémium tagsághoz hozzá fog tartozni, hogy havi x (pl 100) őskőért jár a fix 10% a kvízre, az elfogadható plusz szolgáltatás. A script nem az.

Módosítás: Az utolsó hozzászólásod fényében, bár benne hagyom az állításomat, elhiszem, hogy most még nem használsz scriptet. Később se tedd, amennyit most csinálsz, annyit később is megtehetsz.

***

Kethios: A véleményeddel ugyan nem, de az utolsó mondatoddal tökéletesen egyetértek, és ehhez hozzáteszem: Nem az a szégyen, ha nem tudsz valamit, hanem az, ha hirdeted, hogy nem is akarod tudni.
Dátum: 2010.04.29. 09:07:04
Szervusztok!

Idézet: CaveMaN - 2010.04.29. 08:59:46
Idézet: Awenhai - 2010.04.29. 08:44:24
Szervusztok!

Álomvirág: A vadászat közben a scripttel az a gond, hogy aki becsületes, mert nem tud, vagy nem akar scriptet használni akármilyen indokból, akár egyszerűen csak azért, mert a böngészője nem támogatja a scripteket, az hátrányba kerül a scriptelővel szemben, mert a becsületes játékos hibázik, a script nem.


Onnantól kezdve, hogy vadászat közben engedélyezett a script használata, már nem becsület kérdése. Ha akarod használod, ha akarod nem.


CaveMaN: A script jelenleg nem engedélyezett. Én annak örülnék, ha később sem lenne az.
Dátum: 2010.04.29. 08:44:24
Szervusztok!

Álomvirág: A vadászat közben a scripttel az a gond, hogy aki becsületes, mert nem tud, vagy nem akar scriptet használni akármilyen indokból, akár egyszerűen csak azért, mert a böngészője nem támogatja a scripteket, az hátrányba kerül a scriptelővel szemben, mert a becsületes játékos hibázik, a script nem.

Emiatt szabálytalan a script a vadászatban, mert aki nem akar kvízre válaszolni, mert megunta, vagy nem tud válaszolni, az ne akarjon jutalmat érte. Ne feledd: a játékleírás szerint nincs hátránya annak, aki nem kvízel. Annak van jutalma, aki helyesen válaszol a kvízkérdésekre. Innentől megint szabálytalan a script, mert jogtalanul, nem kvízelve jut a játékos a jutalomhoz. A kvízmedál az olimpián ezt csak súlyosbítja, de a helyzet ugyanaz: a tényleges feladat elvégzése nélkül jut a scriptelő a fizetséghez, súlyosbítva azzal, hogy a becsületes játékosok elől viszi el ezt a fizetséget.

A gugli nem befolyásolja a játékot, ha gondolod, vadászat közben használd nyugodtan... de a script a Végzetúrból szerez adatokat, amit visszaélésre használnak fel.
Szervusztok!

Kócos: Alapvetően igazad van, de sajnos a kérdésben szereplő párt vezére túlzottan jól tud lövészárkokat ásatni. Jelenleg az ország kétpólusú, vagy tudja, hogy iszonyatosan rossz helyzetbe kerül az átlagember, mert az idióta terveket is megvalósíthatja a kormény, vagy boldog, hogy nyertek, és nem gondol bele a vezérük terveibe, netán nem is érti a helyzetet, csak azt érzi, hogy valakik örülnek.

Tehát ennek a kérdésnek van most egy mellékzöngéje, amit van, aki érez, van, aki nem. Pár év múlva már talán valóban statisztikai adat lesz, de jelenleg túl aktuális.
Dátum: 2010.04.28. 12:13:02
Szervusztok!

Let: A kvízválasz-nullázást én mondtam, nem Miklós. Ja, és nekem is tízezernél több helyes válaszom törlődne, amit script nélkül értem el, mert Explorerhez nem írogatnak srcipteket. :-D

Egy új jutalmazási elvhez meg ne legyen olyan előny, hogy valaki két évvel előbb indult, tehát helyből kap akár tíz kvízmedált is, dolgozzon meg érte. Ami viszont lemaradt: a maximum 12-t ne léphesse túl így sem a játékos.

Tudod: az optimalizátorok nyávogtak, hogy a 12 kvízmedál mekkora előny, és mekkora hátrány, ha nincs. Erre volt válasz a kvízmedálok valamilyen rendszer szerinti elérhetősége a kvízolimpián kívül is. Én elvagyok azzal az egy medállal, amit a harmadik világon kivadásztam az egyik olimpián... Ha nem fogok többet szerezni, akkor sem lesz baj.
Dátum: 2010.04.28. 11:43:38
Szervusztok!

Miklós: Ha a kérdés grafikus felületű, akkor az adatbáziskeresgélő script eláshatja magát... :-D

A kérdésfeltevés viszont nem egyszerű, ugyanis ahhoz jó ötlet is kell, ami -valljuk be- nem minden pillanatban van jelen. A kérdésfeltevés most már egyre inkább eljut arra a szintre, hogy olyan kérdést tegyünk fel, ami a specialitása ellenére érdekes, avagy éppen a határon egyensúlyozik. Utóbbi típust elég nehéz lehet átnyomni, szerencse is kell hozzá.

Ha valaki kvízadmin, az speciális jogosultságot jelent. Nem tudom, mennyire lehet megoldható, hogy ezek közé a kérdés kijelölhetősége is csatlakozzon... de akár próbát is lehetne tenni: először a kvízolimpián bevezetni ezt az újítást. Nektek amúgy is rendelkezésetekre állhatnak a régebbi olimpiák eredményei is, és ez is. Ezeket összehasonlítva el lehet dönteni, hogy mekkora segítség lehet a számotokra ez a módszer.
Az előfordulás miatti ellenőrzésre viszont amúgy sem az egész kérdés bemásolása a megoldás, nem biztos, hogy ugyanaz a kérdés szóról szóra ugyanúgy van megfogalmazva.

Mindenesetre csak akkor járhasson a helyes kvízválaszokért automatikusan kvízmedál, akármilyen léptékben is, ha a scriptet már agyoncsapták. Ja, és a helyes kvízválaszok számának nullázása után, régi scriptes előnyt ne használjon fel senki.
Szervusztok!

Drachus:
Idézet: Kocos - 2010.04.26. 16:57:55
Idézet: Drachus - 2010.04.26. 16:30:13
Magyarországon mikor volt a történelmi országgyűlési választás, amikor egy párt demokratikus választáson abszolút többséggel nyert?

1998
2002
2006
2010

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedet az értékelők szerint rosszul / nem értelmezhetően tetted fel.

Tök nehéz épp tegnap történt, nem tudom mit lehet ezen nem érteni. Bennevan, h MO bennevan h demokratikus, ráadásul még az sincs, hogy beletettem volna vmi kérdéses időpontot.


Nem kell olyan messzire menni, '94-ben az MSZP is abszolut tobbseget szerzett.
Tovabba tegnap egy partszovetseg (ertsd: 2 part) nyert. Igaz ok minositett tobbseget is szereztek.

Ha beleveszed, hogy 3. köztársaság alatt, és a pártot jelölőszervezetre, az abszolutot minositettre csereled, akkor sztem teljesen jó kerdes. Ja meg annyi, hogy ird bele azt is, hogy eloszor, igy nem fog elevulni, ha kesobb ujra elofordul.


Emellé történelmi választásnak akkor nevezhetjük, ha már elmúlt legalább ötven, de inkább százötven év. Jelen pillanatban ez egy statisztikai adat, ami ráadásnak napi politika, és köszönhetően a nyertes párt vezérének, igencsak megosztó, mert aki rájuk szavazott, az örömködik, aki nem, az nagyon nem örül Orbániának. Kimondottan nem jó most ilyet kérdezni, száz év múlva tán elfogadható lehet majd. Addig inkább kerüld a politikát.
Dátum: 2010.04.28. 06:51:03
Szervusztok!

Prisma: Senki nincs kötelezve a kvízelésre. Az, hogy a szerverenkénti topon nagyon sokat jelent az, hogy valaki egyetlen CsP-nél elhibázik egy kvízválaszt, az a játékosok talán egy százalékát érinti. Ők azok, akik mindent kiszámolnak, hogy nehogy valahol egy LE veszendőbe menjen. Ez egy játékstílus... de messze nem igaz mindenkire. Ne a top helyzetéből indulj ki, lejjebb az a tíz százalék jutalom a helyes kvízválaszért nem jelent semmit.

Ne feledd: Abban a környezetben, ahol az átlagos játékos játszhat, mindig van nagyobb hal, avagy pók. Nem tudod azt kiszámolni, ami a topon megoldható, hogy X ideig vadászhatsz, mert nem gond, hogy feljutsz 15% Ép fölé, hisz nem tudnak rádtámadni Y ideig A, B, és C játékosok, mert épp most támadtak meg, a többiek meg még le vannak épp pofozva. Tehát a topon egy teljesen más játékkörnyezet hatásait nyögöd, de te választottad, hogy szeretnél a csúcson lenni, annak minden hibájával és hátrányával.

***

Miklós: Éppen a fenti dolgok miatt nyugodtan csináljátok meg a képi kérdésmegjelenítést, aki becsületesen játszik, annak csak egyetlen gondja lesz vele: nehéz lesz kimásolni a kérdést a megfelelő kvíztopikba.

Elnézést, hogy más játékkal példálózok, de most kénytelen vagyok vele. A Honfoglalón is előfordulnak hibás kérdések, ott ezek kezelését úgy oldották meg, hogy a hibásnak jelölés után a kérdés ideiglenesen kikerült az adatbázisból, a hibásnak jelölő játékosnak pedig egy-két forrás megjelölésével együtt kellett indokolnia, hogy mi is a hiba a kérdésben. A kérdést javították utána, vagy törölték.
A visszaélések elkerülésére meg figyelték azt, hogy ki hány kérdést jelöl hibásnak, és milyen okkal küldi tovább. Ha a javát nem küldte tovább, akkor komolyabban megnézték az eredményeit, és visszaélés esetén léptek ellene (igen, ott is generálgattak adatbázisokat).

Forrás alatt persze megbízható oldalakat, és szakkönyveket értettek, nem a Wikit, és a hasonlókat.

Ez talán itt is működhetne, de akkor a kvízadminok számát növelni kellene, mert ez komoly ellenőrzési feladatot jelentene.

A kvízmedálok pedig akkor visszanyerhetnék az értéküket, mert még a guglizáshoz is gépelni kéne, nem lenne elég két billentyűkombináció.

***

Masterv: én egy olyan rendszert ajánlottam, ami elég jól adja a kvízmedálokat, hogy ne nyávogjanak a játékosok, de még a 12-ig dolgozni kell... Az első 1000 helyes kvízválasz után adtam volna egy medált, utána a következőt még 2000, azaz összesen 3000 helyes válasznál, a harmadikhoz még 3000 helyes válasz kell, tehát összesen 6000, a negyedikhez összesen 10000, és így tovább. így a 12 kvízmedál elég nehezen, de elérhető marad. Három-négy aktív játékkal töltött idő kell így kvízolimpia nélkül, ami időigényes, de megoldható.

Az értelmezés tekintetében meg neked van igazad, ahogy írtam is. Nem kötelező, de ne nyávogjon, ha nem csinálja, és nem kap jutalmat érte. :-D
Dátum: 2010.04.26. 06:36:13
Szervusztok!

Idézet: Eblisz - 2010.04.25. 21:41:09
Melyik a legfontosabb alkin?
etilén
acetilén
etil-alkohol
az meg mi?

Én a negyedik válasszal szimpatizáltam volna. De a kérdés és a válaszok több sebből vérzenek:
Legfontosabb? Kinek? Milyen szempontból?

A negyedik válasz pedig minden esetben helyes.

A kérdés pocsék. Törölni.


Elvégezted a nyolcadik osztályt? Akkor már kellett találkoznod ezzel a vegyülettel. A legfontosabb alkin ugyanis az etin, közismertebb nevén az acetilén.
Rengeteg kémiai reakció alapanyaga, az acetilént önmagában is felhasználják a hegesztőláng hőmérsékletének növelésére.

A szénhidrogéneket ugyanis több csoportba oszthatjuk aszerint, hogy tartalmaznak-e ciklusos, avagy aromás részt, és mennyit, illetve, hogy tartalmaznak-e többszörös kötéseket. Az első három szerves vegyületcsoport, amit megtanítanának a gyerekeknek, azok a nyílt láncú, telített szénhidrogének, az alkánok, az egy kétszeres kötést tartalmazó nyíltláncú szénhidrogének, az alkének, és az egy háromszoros kötést tartalmazó nyílt láncú vegyületek, az alkinek.

Ami miatt valóban törlésérett, az az általad mindig helyesnek tartott válasz.
Szervusztok!

Idézet: Kocos - 2010.04.19. 12:48:34
Idézet: Vtomci - 2010.04.19. 11:34:13
Sziasztok!
A mai napon írtma egy kérdést. A következőt:

Mely folyók alakítják a szlovákiai Csallóközt "szigetté"?

Duna és a Vág - Duna
Duna és a Tisza
Duna és Ipoly
Maros - Körös


Már megbocsásson az illető, aki véleményezte, de hol van ebben helyesírási hiba?


A Duna és a Vág-Duna
A Duna és a Tisza
A Duna és az Ipoly
A Maros és a Körös

De az névelők elhagyhatók, az és vesszőre cserélhető akár, de illik egységesen kezelni. Maros-Koros tuti nem egy folyo.

A sziget koruli idezojelet meg nem ertem, de ez bizonyara az en muveletlensegem. Miert nem rendes sziget Csallokoz? Miert csak "sziget"?


Nekem más lenne vele a problémám. A kötőjel előtt, és mögött nem kellene a szóköz. Amúgy a Maros és a Körös túl messze van, jobb lenne kissé közelebbi folyót tekinteni, akad arra pár. Kócos meglátásával együtt már akár jó kérdés is lehet, az ő szavára meg hallgass, ilyen témában kiváló érzékkel rendelkezik.
Dátum: 2010.04.15. 07:28:36
Szervusztok!

Gerigep: Nem ide kellett volna írnod, hanem a Nem fogadták el a kérdésemet topikba. :-D

Amúgy az offshore az nem egészen azt jelenti, amit írtál, a parton túli a szó szerinti fordítás, amit a szó fölé vitt egér mond egy fordítóprogramban. Az offshore cégek nem a cégvezető hazájában léteznek, tehát adó szempontjából nem számítanak honi cégnek. Jellemzőjük még, hogy rendszerint olyan országokban "működnek", ahol az adórendszer az illető cégtulajdonos hazájánál kedvezőbbek, és gyakran a különféle nem teljesen legális módszerekkel szerzett pénz tisztára mosására használják őket.

Még egy súlyos hiba: a nincs ilyen kifejezés. Ezt érdemes elkerülnöd, mert gyakran pongyolának tűnik tőle a kérdésed, és a lustaságodat jutalmazzák a visszautasítással. Jelenleg nem volt négy értelmezhető válaszod, a nincs ilyen válaszlehetőség a mező üresen hagyásának felel meg.
Dátum: 2010.04.15. 06:58:39
Szervusztok!

Rogalndorn: Addig jó, amíg nem kell a helyzettel a való életben találkoznod, mert nem rúgták ki a fogadat véletlenül. A fogtechnikus készít hidakat, és koronákat, ezek sorrendben több, illetve egy fog pótlására valók. Lényegük, hogy rögzítettek, valódi fogkánt használhatod őket.

A legtöbb fog pótlására a protézisek, avagy műfogsorok valók, ezeket ismerheted a reklámokból a leginkább.

***

Mirakulum: Olvasd el a kérdést még egyszer, figyelmesen. Ki is emelem neked.

Hány mozgást végez a nap?


A Nap forog a saját tengelye körül, illetve kering a Tejútrendszer központja körül. Az Univerzum tágulása és szűkülése nem a Nap saját mozgása. Nem minden mozgást kérdezett, amit csak fel bírsz sorolni, mert akkor a helyes válasz a végtelen lenne.
Szervusztok!

Masterv: Tudtommal rendőr vagy, ha a memóriám nem csal. Oda valóban nem azok mentek, akik a biológiát szívesen tanulták, oda másfajta érdeklődés kellett. (Mielőtt megsértődnél, nem gonoszkodom.) Másfajta képességekkel lehet jó rendőr valaki, mint kutató. Az tehát, hogy a kollégáid nem tudják, az annyit jelent csupán, hogy elfeledték, mint én a kevésbé ismert irodalmi művek részleteit (természettudományos végzettségem van). Az tehát, hogy te nem tudod, nem jelenti, hogy más szakterületen dolgozó nem ismerheti a kérdésre a választ.

Paquito, és kabuki: Mindkettő elfér, az egyik egy nagyon ismert vígjáték részlete, a másik egy olyan információ, amit még lehet tudni. A kabukiról nem azt kérdezték, hogy milyen kötelmei vannak, ami már valóban erősen speciális, de engem nem zavarna, hanem hogy micsoda. A létezéséről meg lehet tudni, főleg ilyen megadott válaszok mellett. Ha logikával nem tudod eltalálni, akkor érdemes elgondolkodni azon, hogy megérdemelted-e az érettségit, esetleg utánanézni, hogy hallj róla legalább néhány szót.

***

Mindenkinek: Nem az a szégyen, hogy nem tudsz valamit, hanem az, ha nem is akarod tudni.