Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2013.11.09. 06:51:53
Szervusztok!

DiscoPocahontas: Nem a német tábornokok felsorolása volt a kérdés, hanem az aktuális csatát levezénylő tábornok neve. Von Rundstedt valószínűleg egy másik hadszínteret irányított az adott pillanatban.
Dátum: 2013.10.30. 07:06:14
Szervusztok!

Picok: Ez így nem avul el, az már más kérdés, hogy a focilexikonon kívül nem túl sokan fogják tudni.
Dátum: 2013.10.28. 06:32:13
Szervusztok!

Zira: Biztos, hogy bugod van, írj a segítségre a játékból. Le fogják ellenőrizni a logokat, és akár kézzel jóváírják neked a küldiket. Megesett már velem is hasonló, és segítettek.
Dátum: 2013.10.17. 10:44:48
Szervusztok!

Köszönöm szépen a javítást, és a PP-visszaírást!
Dátum: 2013.10.17. 07:17:06
Szervusztok!

Syabo: nulla PP-vel is tudsz vásárolni, a gond a negatív értékkel lehet. :-D Általános esetben nem tudsz ugyebár nulla alá menni. :-D
Dátum: 2013.10.17. 07:00:16
Szervusztok!

Baraty: Valami gikszer van a portyapontokkal, az esemény kezdete óta kb 69-et támadtam V1-en, és 66-ot V3-on. Mindkét karinál bekattant a 2 PP-s korlát. A napi limit ennyi, nem? Ha igen, akkor miért nem éjféltől éjfélig él az eventes korlát? Két PP/támadással kutyafülére sem lesz esélyem kicsinyke, nem fizetős, ezért max 100 portyapontos játékosként.
Szervusztok!

Giume: Nem vagyok kvízadmin, csak régi játékos. :-D Amit azonban észrevettem már, az az, hogy a panasztopikok ott nagyok, ahol figyelnek a játékosokra. Ott ugyanis érdemes nyafogni, néha figyelembe is veszik. Ahol kevés a panasz, ott magasról fütyülnek a játékosok akaratára.

A kristályhorda hatvanadik szint felett indult eredetileg. Az, hogy a klónok bizonyos eseményeknél oda tartoznak, az nem jelenti azt, hogy bármikor elérhetők. A Heléna meg szabálytalan, ha nem is szankcionált, mert a klikkelésből nem mondható meg, hogy a Helénából, a Gugliból, vagy a saját eszedből jutsz el a helyes megoldásig. Az alapvető hozzáállás az, hogy az a VÚ-s kérdés lehet jó, amelyet a frissen regisztrált elsőszintű játékos a legelső kérdésként megkapva, a játékleírás és a segítség (Gy. I. K.) elolvasása után helyesen meg tud válaszolni. Ebbe a kérdésed nemigen fér bele, mert a játékleírásban nincs egy fél nyiff sem a kristályhordáról.

A beengedett színvonaltalan kérdéseknek most már 95%-ban van felelőse, mert kvízadminok értékelnek. Azt én is remélem, hogy majd megteszik a megfelelőnek tekintett lépéseket.
Szervusztok!

Giume: Azok a jó kérdések, amelyekre a válasz megtalálható a játékleírásban, a szabályzatban, és azon menüpontokban, amelyeket egy frissen regisztrált, elsőszintű karakter láthat, és elérhet. A Kristályhorda nem ilyen. Ha te, újonnan érkező játékosként tudnál erre válaszolni, akkor elfogadható lenne a morgásod. Sajnos azonban azok a Végzeturas kérdések, amelyek megfelelőek, már fel lettek téve. Ezzel a témával nemigen érdemes próbálkoznod.
Dátum: 2013.10.10. 07:28:46
Szervusztok!

Miklós: Offsboyhoz csatlakozom én is, jól látja a dolgokat. Annyit módosítanék csupán, hogy a kiírt szlogen miatt 150-ben maximálnám az egy nap lejátszott csatákat. Ugye, 1-2 nap lemaradás behozható... A végső határ meg maradhat természetesen, hisz az egy elméleti maximumérték a szerezhető portyapontok számára. Aki pedig több italt raktározott, és ide akarja beforgatni, tegye, akár hátránnyal is.

Ráadásnak a 150 támadásba az ember keze belefájdul, nem sokan fogják elérni ezt a határértéket, legfeljebb nagyon ritkán.
Dátum: 2013.09.06. 06:28:11
Szervusztok!

Igor: Az tapasztalat, hogy bizonyos véletlenszerű esetekben szokott olyasmit csinálni a program, hogy egy kattintást duplának érzékel. A válasznak meg úgy gondolja, hogy ugyanazon pontot jelölted be, mint az általad valóban megválaszolt kérdésnél. Csúf gixer, de nemigen tudnak vele mit kezdeni. Egy biztos: gyakrabban fordul elő, ha az egered is tisztogatásra szorul.
Dátum: 2013.09.05. 06:44:48
Szervusztok!

Igor: Nézd meg az egeredet, duplán klikkel valamiért.
Dátum: 2013.09.01. 07:58:57
Szervusztok!

Hát, ha az adatbázisban szerepel, hogy ki és mikor teljesítette a kvízolimpiát, akkor a harmadik napon játszókat ki kéne zárni... még akkor is, ha valószínűleg véletlen hiba volt a dolog. Nem is kellene egyéb büntetés nekik. Ők úgyis lemaradtak a valódi kvízolimpiáról.
Dátum: 2013.08.25. 09:00:34
Szervusztok!

Nekem az is bőven elegendő kompenzáció, ha visszateszitek a hűségbónuszt. Egyéb nem is kell. :-D

Mondjuk, úszott a lépj be egymás után nyolc nap küldim az utolsó napján, de nem baj, meglesz az még gond nélkül. :-D
Szervusztok!

A kérdésben semmilyen logikát nem látok, vegyjelek egymás után hányása az egész. Mindezt úgy, hogy tudtam általános iskolában és gimnáziumban az egész periódusos rendszert.

Sem a rendszám, sem az atomtömeg nem ad monoton változó sort. Továbbmegyek: a sűrűségértékek sem. Innentől nem eldönthető a helyes válasz, nálam ez így azonnal törölni lett volna.
Szervusztok!

Hana Dee: Ha olyan kérdésbe futsz bele, ami nem megfelelő, másold be a Kvíz 5. topikba, a javítási ötleteddel együtt. Nagy valószínűséggel javítva lesz.
Dátum: 2013.06.25. 05:42:17
Szervusztok!

Tigrisnyúl: Akkor másold be ide a kérdést pontosan, hogy a kvízadminok megtalálják, és dönthessenek. Azzal, hogy általánosságban prüszkölsz, nem segítesz megtalálni az esetleg kidobandó kérdést.
Dátum: 2013.06.12. 06:38:07
Szervusztok!

Azyro: A zenei kérdés elvileg beférős, hangközöket, legalábbis a helyes válaszban szereplőket tanítják énekórán. Az, hogy a diák fütyül megtanulni, az egy más kérdés.

A találós kérdésre pedig:
Maga a kérdés jó lenne: Az ember életének reggelén, azaz kisbabaként négykézláb mászik, délben felnőttként két lábon jár, este pedig az idős ember botra támaszkodva, három lábon botorkál.

A stílusa miatt azonban átírásra, vagy törlésre javasolnám.
Dátum: 2013.06.04. 07:20:54
Szervusztok!

Kár, hogy nem lesz lehetetlen küldetés. Kimondottan élveztem az agytornát. Annyi iránymutatást kaphatnánk, hogy a Bolygó Ura játék az inkább a fizikai-ügyességi képességeinket, vagy az elmebeli képességeinket veszi majd igénybe? Ha az utóbbi, akkor vadászok csapatot magamnak, az előbbi esetén kénytelen leszek kihagyni.
Szervusztok!

Lostmind: A kérdéseid lexikálisak. Arany Lászlóról nem tanítanak semmit, csupán Arany János fiaként említik. Emellett a születési és halálozási idő csupán egy adat. Ha egy ismertebb művéről kérdeznél, beférhetne. A küldetésed meg valószínűleg teljesülne is.

Kim Dzsong Un pedig most ismert, mert igen feszült arrafelé a helyzet, épp az ő keménykedése miatt. Ha azonban nem lesz belőle háború, akkor két év múlva a kutya sem fog emlékezni arra, hogy kiről is van szó.
Szervusztok!

Caduceus: Három helyes válasz is lehet, semmit nem tudunk meg a városkáról a nevén kívül. Csak a negyedik válasz lóg ki, hogy az nem valószínű.

Én érdektelen, lexikálist adtam volna rá, egy idegen ország névtelen kisvárosa a földrajzosokon kívül kevés embert érdekel. Ha van ott valamilyen híresebb fesztivál, mint például a Sziget Pesten, és azt is belefogalmazod, akkor már talán támpont is lehetne, de legalább lenne valami, ami miatt érdemes megjegyezni a nevet. Ez természetesen bármely más ismertebb nevezetesség is lehet, nem feltétlen fesztivál.

Még az is meglehet, hogy a kvízadmin is ezt akarta adni, csak mellékattintott.