Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2008.09.26. 12:49:07
Szervusztok!

MIvan: Betű szerint igazad van, de kérdéstechnikailag jobb lett volna például a kínai emberes űrrepülőprogramot betenni, a kínai rakéta angol helyesírású nevével... Akkor nem lenne vita, mert ez így borotvaélen táncol a jó kérdés és a kekec kitolás között.
Dátum: 2008.09.26. 10:59:39
Most az előbbi sorozatban kaptam egy kérdést.

Mi a Star Wars első részének főgonosza?

A kérdés nem lenne rossz, de azt, aki beküldte, vissza kéne zavarni az általános iskola első osztályába. Még a két alapszabályt sem ismeri, hogy mondatot és tulajdonnevet nagy kezdőbetűvel írunk. Hogy a neveket nem is írta helyesen, az a kisebbik baj, ha más idegen nyelvet tanul... de tartok tőle, hogy magasról fütyült a helyesírásra.
Dátum: 2008.09.25. 10:23:52
Szervusztok!

Valamilyen ellenőrzőbrigád kell, mert vannak olyan kérdések, amelyek valóban elszabottak, vagy direkt -bocsánat- hétmérföldes baromságok. Ez most még kezelhető, ám később óhatatlanul elő fog fordulni, hogy beküldi két, vagy több játékos is mondjuk a 2010-es labdarúgó VB győztesét. (Direkt írtam most még megválaszolhatatlan kérdést)

Valamilyen javítómechanizmus is kell, mégpedig az értékelés után, visszakereshető adatbázisban. Ez azért is fontos, mert én most két hibás kérdésre is ráfutottam.

Az egyik a trapéz definíciójára kérdezett, a helyesnek nevezett válaszban 1 párhuzamos oldalt emlegetett. Kimaradt belőle vagy a "pár" szó, vagy elgépelés történt.

A másik kérdés, ami szerintem fixen hibás, hogy az USA hány tagállamból áll. Én úgy tudom, hogy 56-ból, de a kérdés szerint a helyes az 50.

Az ilyen kérdésekre lenne jó, ha a játékos visszanézhetne egyszerre legfeljebb öt kérdést. Tény azonban, hogy ezzel vissza lehet élni, a kérdésadatbázis készítése a csalóknál gyakori lehet. Ha látjuk a kérdést, amire a választ keressük a neten, akkor adattal lehet alátámasztani a véleményünket. Ilyen helyzetben akár név nélkül vállalva a feladatot, hogy a gorombaságokat ne tudják játékbeli szivatásra váltani a mérges játékosok, bizony kelleni fognak ilyen kérdésadminok.
Dátum: 2008.09.24. 11:56:33
Szervusztok!

Idézet: Shiako - 2008.09.24. 10:09:09
A legutolsó kérdés azt jelenti, hogy ezen az olimpián hányadikat, tehát csak a Pekingin, de az összes sportágra vetítve.
A kérdésfeltevésre oda kell figyelni. Jó gyakorlás, ha nekiállsz kérdőíveket gyártani.


Shiako: Pontosan tudom, amit leírtál... az adott kérdésekre a megadott válasz, amit az eredeti kérdésíró jónak tekintett, számszerűen helyes. Hogy ő melyikre gondolt, azt én személy szerint nem tudhatom, ezért írtam le mindkét kérdést. Ha pedig az aranyérmünket szó nem tűnt fel, az valószínűleg egy félreolvasás eredménye lehet.
Dátum: 2008.09.24. 09:51:27
Szervusztok!

Idézet: Batu - 2008.09.24. 09:31:29
Az sem szerencsés szerintem, hogy az adott kérdést a válaszadás előtt kell értékelni, igy utólag már nincs lehetőség beavatkozni, ha a kérdésfeltevő rossz választ fogadna el jónak. Esetleg az értékelést a valaszadás után kellene megtenni és elutasitás esetén szövegesen lehetne indokolni egy sorban. Igy könnyebb is lenne azonositani, melyik kérdés miért nem kapott jó értékelést.


A kérdés szerintem nem rossz, ámbár pontosítani kellene. Vagy úgy, ahogy Tile mondta, akkor azonban a jobb kérdés az volna, hogy Hanyadszor nyert Magyarország aranyérmet vizilabdában a pekingi olimpián?.
A másik lehetőség, amire viszont helyes a válasz, kétesélyes: "Hanyadszor nyert sorozatban a magyar vizilabda-válogatott a pekingi olimpián?", vagy a "A pekingi olimpián hanyadik aranyérmünket szerezte a vizilabda-válogatott?"
Dátum: 2008.09.24. 09:18:49
Szervusztok!

Idézet: mikado - 2008.09.24. 09:01:50
idézet a leírásból: A párviadal során, amikor megpillantjátok egymást, rohanni kezdtek egymás felé, és közben egy-egy varázslatot dobtok egymásra

ehhez képest van ugyan varázslatom, de nem dobálok semmit.

a csatáim között megtekinthető az eset.


Állítsd be a varázslatot, mint egy új páncélt, vagy fegyvert... akkor használni fogod.
Dátum: 2008.09.24. 07:37:13
Sziasztok!

Idézet: Blackjack - 2008.09.24. 04:26:07
így legyen, de félek én ettől sajnos:( Ne legyen igazam, de hamar káoszba süllyedhet a dolog. Ha nektek nincs rá kapacitásotok miért nem állítotok fel egy játékosokból álló önkéntes kvíz moderáló stábot?


Blackjack: Én játszottam már olyan internetes kvízjátékban, ahol volt ilyen kérdésadmini pozíció. Piszok sok melóval jár, rengeteg utánaolvasással és vitával, miközben a játékosok nagyobb része ide-oda küldözget, és a te, illetve a kedves és tisztelt édesanyád erkölcseit és elmeállapotát bírálja. Nem biztos, hogy sokan lennének olyanok, akik vállalják a feladatot, ráadásul sokan vannak, akik a hatalommal élni nem tudnak, és visszaélnének vele.
Dátum: 2008.09.24. 07:27:24
Sziasztok!

Zsolesz: Mint a kérdés írója, sejtettem, hogy lesznek, akik nehezen fogadják el a jelenlegi helyzetet. Valóban, régebben a Plútó is bolygónak számított, mostanában külön kategóriának tekintik, amelyben talán két égitest szerepel: a Plútó, és az utána következő apró égitest, a Sedna. Tény, hogy komoly vita volt ezügyben, de végül most valóban ez lett az elfogadott álláspont.
Dátum: 2008.09.23. 15:22:08
Szervusztok!

Tramenes: Igazából a szmájlik kinézete annyiból lényegtelen, hogy akinek nem tetszik, nem használja őket, vagy csak a feltétlenül szükséges mértékben. Ez végülis a fórumlaphoz tartozik.

Ami viszont zavaró lehet: valamilyen módon kellene legalább két, egymást nem nagyon ütő háttérszín, hogy ne follyanak egybe a különféle hozzászólások. Nehéz néha megtalálni, hogy kinek is akarok reagálni a hozzászólására. Fórumcímet nem írok példának, mert az spam lehetne, bár a játékosok egy része ismerheti is az oldalt.
Dátum: 2008.09.23. 15:11:06
Szervusztok!

Miklós: A szavaidból arra következtetek, hogy ez meg lesz oldva valamikor, és lesz lehetőség a kiégett Őskövek valamilyen módon való újratöltésére pénz nélkül is. Ha így van, akkor türelmesen kivárom az idejét.
Dátum: 2008.09.23. 14:42:39
Szervusztok!

Nem tudom, mennyire lehetséges valódi Őskövet találni a játékban. Hangsúlyozom: találni, és nem vásárolni, vagy kvízért nyerni.
Szerintem nem lenne rossz ötlet, mert nem mindenki szeretne fizetni azért, hogy egy rakás kacatból használható dolog legyen. Enélkül kötelező lenne pénzt költeni az elméletileg ingyenes játékra, ha pedig lehetséges lesz találni Őskövet, az csökkentheti a meglehetősen hamar szélesre nyíló távolságot a fizetős, és az ingyenes karakterek között.