Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2008.10.20. 13:29:23
Szervusztok!

Kócos: Szerintem is köbgyök 3 a nagyobb.

Leellenőriztem azért számológéppel: 1,44 körülbelül.

***

Igazából az a kellemetlen, hogy nem lehet olyan kérdést írni, ami idővel nem bukik ki a 25%-on. Pont azért, mert elég sokan vagyunk, sokfélét tartunk jónak. A különbség csak az, hogy mennyi idő alatt esnek ki.

Egyre több az olyan kérdés, amiből igazán tanulni nem lehet, csak az idegeinket tépik. Nagyon remélem, hogy Hatsepsuték elképzelése a kérdések vizsgálatáról hamarosan legalább tesztállapotba kerül. Tényleg zavarók az ostobaságok a kérdések között. A jó kérdések, amit például Kócos nem mert feltenni, mert félt a kieséstől, egyre ritkábbak.
Dátum: 2008.10.20. 08:42:25
Szervusztok!

Craslorg: A néphit szerinti vészmadár, vagy halálmadár nem azonos a vészmadár fajnévvel. Amit beírtál, helyes, de a babonákhoz nem sok köze van. :-D A kérdésíró pedig a babonára kérdezett rá.

***

Kócos: Egyben igazad van: nem vagyok matematikus. Az adott kérdésre a kiegészítésem jogos, ha matematikailag nem is pontos. A kérdés úgy már jó lenne.

Hogy te - valószínűleg matematikusként, vagy hozzá nagyon közel állóként - egy egyenletet felírásnak, sőt pontos felírásnak fogadsz el, jogos, helyes, és a matematikában értelmezhető.

Ám ne várd el, hogy ugyanolyan pontosan emlékezzen az ember a matematika nagyon blikkfangos nyelvére valaki, aki adott esetben talán évtizedek óta nem foglalkozott komolyan matematikai definíciókkal. ;-) Egy átlagember számára egy szám felírása vagy tizedestört, vagy törtalakot jelent.
Dátum: 2008.10.20. 08:06:02
Szervusztok!

Kócos: A gyök2 az egy jelzés, maga a művelet nincs elvégezve. Ugyanolyan jel, mint a 2x. Elő tudjuk állítani az adott hosszúságot geometriai úton, de algebrai úton a számértéket nem tudjuk olyan módon meghatározni, mint egy egyenletben az x értékét. Megismerhetjük a számot rengeteg helyiértékig, de a pontos értéket nem fogjuk tudni prezentálni, ahogy a pi értékét sem.
Szervusztok!

Két ok miatt kaphattad a túl speciálisat: Az egyik, hogy az ausztrál szleng nem igazán érdekes dolog Magyarországon, a másik pedig az, hogy az értékelők egy nagyobb része nem sörivó, ahogy én sem.

Nálam ugyanígy rossz kérdés lett volna, ám érdektelen lexikális tudás címmel.

Az pedig nem lehet érv, hogy a Wikin fenn van, mert az nem állandó, bárki bármit belehazudhat.
Dátum: 2008.10.20. 07:22:08
Szervusztok!

Félig-meddig érdeklődés ugyan, de gyanítom, hogy elgépelte beküldője az egyik kérdést.

"Mitől fél az, akinek pedifóbiája van?"

Na, itt két rossz mellett a másik két válasszal volt gondom. A helyes válasz a "gyermekektől" volt, de akkor a kérdésben a pedofóbia lenne a helyes. Ha a kérdést tekintem helyesnek, akkor viszont a "lábaktól" lenne a helyes. Kár, hogy nem helyes így a kérdés, remek oktató kérdés lenne helyesen.

***

Idézet: Kocos - 2008.10.20. 07:19:19
Idézet: Blac84 - 2008.10.19. 21:38:03
Ma találkoztam ezzel:

Mennyi a kettő négyzetgyöke?
a) 1,23
b) 1,5
c) 1,4123...(és még vagy 20 számjegy)
d) nincs ilyen, mert irracionális szám

Beírtam a számológépbe, az eredmény: 1,414213.....
A c)-t választottam, gondoltam, a kérdésfeltevő csak elírta, de kiderült, a d) a jó.
Szerintem törölni kellene. Egyrészt gagyi kérdés, másrészt a c) megtévesztő (a többi lehetőséghez képest), harmadrészt pedig a "jó" válasz nem jó válasz.


Jujj mekkora hulyeseg. Au-au-au.
Mert az irracionalis szamok azok ugye nem leteznek?


A d lenne valóban a helyes, úgy kiegészítve, hogy kerekítetten 1,4142. Főképp, mert ugye használjuk, számolunk vele, de pontosan sosem fogjuk meghatározni.

***

Kócos: Nekem még olyan feladataim is az általános iskolában, hogy a hármas számrendszerben megadott 1021 mennyi hetes számrendszerben. :-D

***

Khetty: Valóban olvasd el a Dűnét legalább, az zseniális. A folytatásai már kevésbé, de egyszer azok sem ártanak.
Dátum: 2008.10.19. 08:13:28
Szervusztok!

Ismerős a helyzet, minden kérdésem értékelendő volt.

Nem egy kérdés volt érdektelen, avagy hibás... és volt, amit helyesírási hiba miatt értékeltem rossz kérdésnek, mindig megadva, hogy mi volt a gubanc (persze a lehetőségek közül).

Volt itt egy "szörnyen bonyolult" matematikai kérdés megemlítve, az megkapta a megérdemelt "Azonnal törölni!" értékelést. Ne nézze már a beküldő hatévesnek az egész társaságot... Igen, a válaszlehetőségek stílusa miatt kapta az értékelést. Ha simán adott volna számokat, és köztük lett volna a helyes, akkir már lehetett volna gondolkozni. Természetesen ez akkor érvényes, ha nem írja oda a megoldást is.
Dátum: 2008.10.18. 07:05:30
Szervusztok!

Rám is rámszakadt pár itt emlegetett kérdés... le is osztottam nekik a megérdemelt "Rossz kérdés" minősítést. Egyre viszont nem nyomtam, mert a válaszokban csupán két felesleges szóköz volt a helyesírási hiba.

A kiigazítandó kérdés: "Mi a fehér törpe?"
Dátum: 2008.10.17. 06:51:24
Szervusztok!

Ne aggódj, a következőnek vedd fel ezt, lépj a legendára és kattints a nevére a legendában.
Dátum: 2008.10.17. 06:47:43
Szervusztok!

Icelady: A kártyajáték pontosításra szorul, a helyes kérdés az lenne, hogy "Melyik a legerősebb szín a bridzsben?" Így már helyes lesz a kérdés, és még el is fogadható.

Gtadl: Most vagy én számolok rosszul, vagy a kérdés beköldője... a 12 nem tudom, hogy jöhet ki helyesnek, az adott matematikai műveleteket elvégezve az eredmény 14 lesz.
Dátum: 2008.10.15. 12:17:18
Szervusztok!

Hatsepsut: Akkor türelemmel várom tovább az új értékelési rendszert, és visszafogom az ötletelést. :-D

***

AdRyano: Daidalosz egy személy volt, Minótaurusz pedig egy másik személy/lény. :-D
Dátum: 2008.10.15. 11:53:24
Szervusztok!

Hatsepsut: Az "A kvíz értékelésének rendszeréről" címú topikban felbukkant egy jó ötlet Jeriko "tollából". Esetleg véleményeznéd? Főleg azért téged kérdezlek, mert a te munkádat segítheti, vagy gátolhatja.

Bocs az offért!
Szervusztok!

Jeriko: Nem feltétlenül rossz az ötlet, két ponton szállnék vele vitába.

Az egyik, hogy ne függjön a helyes kérdések számától a kvízellenőri státusz, mert az úgy idővel átláthatatlanná válik. Ellenőrizni egy kérdést pedig nem elegendő úgy, hogy a google.com-on megnézed, aztán jó, vagy sem, tehát játék közben csak akkor mehet a "gyorsértékelés", ha az adott témakörrel valaki teljesen tisztában van. Ha nem, akkor az ötperces netes kergetőzés kevés lehet a kérdés elbírálásához, ne adj' Isten nyomtatott szakkönyv is szükséges lehet.

Ahhoz, hogy a megfelelő gyorsaság biztosítható legyen, kellene forrást is adni, az meg megbonyolítja az ellenőrzést, ha felmerül a gyanú, hogy pontatlan forrásra futott valaki teljesen jóhiszeműen.

A másik, hogy igazából Hatsepsutnak kellene döntenie erről a posztról, mert neki segít, vagy árt az, akit felkér. Tehát nem lehet semmiképpen túl sok kvízellenőr, mert tulajdonképpen egy napi kapcsolatot feltételez vele, s amugy is tele lehet a hócipője a panaszokkal, amiket most őt bombázzák. Emellé idegek is kellenek hozzá, mert mindent kapni fognak a kvízellenőrök, ami nem pozitív. Ők is, és családjuk is erkölcsi fertővel lesz gyanúsítgatva nap mint nap, ezt le kell tudni kezelniük, különben gyorsan ki fognak borulni.
Dátum: 2008.10.15. 10:59:34
Szervusztok!

Ricardo: A Lélekkút kisütése, hogy mennyi LE-t ad, függ a nálad levő Őskövek mennyiségétől, és a tapasztalati szintedtől. Ilyen kevés Őskővel keveset fogsz kapni. Hogy a szinteden maximális haszonnal süthesd ki a Lélekkutat, 510 Őskő szükséges, amiből 10 Őskő a kisütés ára.
Dátum: 2008.10.15. 08:33:33
Szervusztok!

Ropesz: Így már korrekt a dolog, ha kicsit borotvaélen is táncol a faj. Ha a nőstények az utódok felnevelése, vagy legalábbis a szoptatása után halnak meg, akkor nincs gond... egyébként biztos a kihalás, csak idő kérdése.

***

Kócos: Hát igen. Megint egy jó kérdés, ami áldozatul esik valamely IQ-negatív egyed értékelésének. Kéne valami felülbírálat az azonnal törlendő ítéletek esetén. :-(
Dátum: 2008.10.15. 08:07:54
Szervusztok!

"Ki volt a 2. megasztár győztese?

A válaszokat nem másoltam ki, tele van helyesírási hibával, ráadásul nekem rosszat jelölt meg helyes válasznak. Tóth Gabit gondolta helyesnek, pedig Caramel nyert. Amit nem tudok, hogy helyesírás vagy érdektelen tudás címen adtam rossz értékelést, mindkettő igaz volt ugyanis. Nem tudom, mennyire lenne nehéz átváltani az indoklást többszörös választásra, hogy ne csak egy indokot jelölhessen meg a rossz kérdés indoklásaként a bíráló.

Mindenesetre az indoklás lehetőségének nagyon örülök, minden alkalommal, amikor szükséges, használom is.

***

A közmöndás szerint: Sok csepp "MIT" váj?

Jó a kérdés, egyetlen apró elgépelés miatt nem akartam helyesírással visszaküldeni. A javítandó a második ö, ami helyett o ütendő.

***

Ropesz: Lehet, hogy igazad van, és akkor én csúful benéztem azt a kérdést... de az indoklásodból valami hiányzik. Nem tudom elképzelni ugyanis azt az emlős nőstényt, aki párzás után elpusztul. Lehet, hogy a hímre értetted?
Dátum: 2008.10.14. 18:17:00
Szervusztok!

Mazlee: Nem kell megtanulnod mindent, nekem is vannak olyan szakértelmeim, amik nullán állnak, mert nem fejlesztem őket. Nyugodtan úgy hagyhatod őket, azokat fejleszd, amelyek tetszenek neked.
Dátum: 2008.10.14. 09:44:20
Szervusztok!

Idézet: TaaposMD - 2008.10.14. 09:33:04
Hi! Csak annyi hogy volt amikor 300LE-szereztem egy harcba de volt olyan is nálam volt 3300LE és csak 24-et tudtak tőlem szivni egy csatába, vagy 200LE volt nálam és 54-et szivtak el. Szoval tényleg random az egész!:)


Nem egészen random, de mivel te nem látod, hogy aktuálisan mennyi LE-je van az áldozatnak, ezért tűnik randomnak. Amikor 24-et szívott el tőled a támadód, neki sem volt több. Emellé van egy másik korlát, amely szerint a megtámadott LE-ja csak egy bizonyos maximális százalékkal csökkenhet, ebbe nem beszámítva a gyémántbónuszt. A második esetben a támadód gyémánt lehetett, és mindent vitt, amit a gép engedett.
Dátum: 2008.10.14. 09:11:58
Szervusztok!

Tudtommal a Loch skót szó jelenti a tavat, bár az is előfordulhat, a saját tapasztalataim alapján, hogy elgépelted, lehet ez olyan betűcsere, mint nálam az a-e, bár én pont ezért elolvasom, hogy ne maradjon benne ilyen.

Forrás: http://www.sulinet.hu/tart/fcikk/Kjbd/0/15563/1
Dátum: 2008.10.14. 09:00:54
Szervusztok!

Nem szeretek portyázgatni... de ugyebár van pár küldetés, amit anélkül nem teljesíthetünk. Így meglehet a Tp, az ellenfél pedig nem bukik a fejlődéséből.

Ha a LE miatt megyek portyázni nagyritkán, akkor azért van nálam LE.

Zsolesz, ez eddig nem is jutott eszembe... Kösz az ötletet! Vadászat ELŐTT még nem portyáztam. :-D
Dátum: 2008.10.14. 08:51:30
Szervusztok!

Ha én lettem volna, akkor főleg azért, hogy Tp-t kapjak... :-D és ha levernek, akkor ne veszítsek LE-t. :-D