Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Szervusztok!

Gyanús a dolog, hogy visszapattanna már szerepelttel. Akad egy olyan érzésem, hogy már találkoztam vele, vagy hasonlóval.
Szervusztok!

Ördögfi: A keresőprogramok használatától függetlenül nem jó a kérdés, mert eleve nem kötelező őket használni kvízezés közben. Én sem teszem, mert játék. Ebből kifolyólag a négy előadóból hármat ismerek csupán, az egyik pedig egy egyslágeres banda. Egyetlen olyan szám van, ami kapcsolódik a felvetésedhez, és biztosan ismert: a Yesterday. A többi előadó bibliográfiáját még ennyire sem ismerem, nem is kötelező. Így pedig megáll a speciális kérdés, mert nem közismert az adat. A neten szinte bármi megtalálható, de nem tekinthető az alapműveltség részének, mert egy megfelelő keresőkifejezéssel előhozható.
Dátum: 2012.02.15. 06:38:06
Szervusztok!

Morzkod: Ebben igazad van... de én nem politizálok. Ami tény: egy 2010-ben hozott törvényt kérdezel, egy olyan részinformációját, ami a statisztikusokon, és a szavazatszámlálókon kívül senkire nincs hatással. Teljesen lényegtelen egy szavazó szempontjából, hogy 10, 5000, vagy 30000 szavazat kell egy helyhez, hiszen semmiképp sem juttathat be ő személy szerint egy embert. Ha a jelöltállításhoz szükséges 1500 szavazatról van szó, az egy más kérdés... de nem állíthatod, hogy egy mandátum megszerzéséhez mindenképpen tízezer szavazat kell, mert az az érték a szavazni elmenők számától függ. Erre pont a 2010-es választás a jó példa, mert a szavazni menő emberek fele szavazott a nyertes pártra, aki kétharmadot emleget állandóan, pedig a szavazási adatokból kierül, hogy csak az emberek maximum húsz százalékát képviselték. A többi ember nem rájuk szavazott, vagy el sem ment. Van tehát egy olyan érzésem is, hogy a kérdésed nem kellően pontos. Hözzáfűzés: Kaoraku bejegyzése alapján megy a vita, célszerű lenne bemásolnod a pontos kérdést, mert könnyen szidhatunk olyasmikért, amit el sem követtél. :-D
Dátum: 2012.02.14. 06:14:17
Szervusztok!

Morzkod: Akkor is kell bele egy évszám mindegyikbe, mert több törvény is létezett, és még egyáltalán nem általános az új ismerete. Amellett a jelenlegi helyzetben nem érdemes mérget venni semmire, mert a jelenlegi kormány hasracsapással alkotja a törvényeket, és én személy szerint egyre inkább nagyon rossz dolgokat sejtek. Magyarországon ma szó szerint bármi megtörténhet.
Dátum: 2012.02.07. 06:25:11
Szervusztok!

Cukrász: Szerepelt a herkulesbogár a válaszok között? Ha nem, akkor lehet jó a kérdés, mert választásos kérdések esetén (tehát a játékban is) automatikusan a kérdéshez értendő lenne az "a felsoroltak közül" kitétel.
Dátum: 2012.02.05. 09:01:31
Szervusztok!

Aburadzsan: Az általános iskola felső tagozatában a hangnemeket, és hogy mi az előjegyzés, tanítják, nagyjából három keresztig, és három béig. Hallás után felismerni már nem kell, csak tudni, hogy van, illetve tudni kell a Dúr és a moll hangsor közti különbséget. Nagyon komoly énekórán esetleg még azt is megkérdezhetik, hogy egy kotta milyen hangnemben van írva, amennyiben az már tanult anyag. Ez nagyjából hét egész nyomtatott tankönyvsornyi zeneelmélet összesen, több év alatt megtanítva. Még életrajzból is többet kell tanulni az énekórán.
Dátum: 2012.02.04. 07:06:31
Szervusztok!

Viskos: Igazad van. Ráadásul alighanem "szeretett Szent Vezérünk" ismeretségi körébe fog tartozni az a "befektető".


***
Ja, indoklás nem árt: Hétfőn már pedzegettek dolgokat. Kedden-szerdán gyorsított eljárással fű alatt elfogadtak néhány törvényecskét, amelyek alapján kiemelt stratégiai fontosságú vállalat lett a Malév. Csütörtökön csődvédelmet kapott az államtól. Pénteken reggel, amint az igazgató beért, leállított mindent. Ez le volt beszélve előtte, mert nem igaz, hogy ennyi volt a tartalék, hacsak nem adták parancsba, hogy hazudjanak mindenkinek. Főleg "Szent Vezérünk" nyilatkozata miatt, hogy az állam meg akarta menteni a céget, de ennyi sikerült, azonban kell a nemzeti légitársaság.
Dátum: 2012.01.31. 06:02:32
Szervusztok!

Igen, megléptek. Mindenki, aki bármilyen okból a nyugdíjkorhatár előtt van, és jogosult volt a felháborítóan alacsony létfenntartó támogatások valamelyikére, az fizethetett eddig nyugdíjas bérletet. Ez 3700 Ft volt, a bérpótló juttatás, amiből egy több éve munkanélküli élni köteles, 22000 Ft. Lehet számolgatni, hogy meg tudja-e fizetni a teljesárú bérletet, ha rezsit, és élelmet, esetleg ruházatot is kell mellette vennie, esetleg a már meglévő gyermekének is.

***
Tegnap este már az Origón megjelent az is, hogy a rokkantaktól is elveszik a kedvezményt március után, majd februárban kitalálják, hogy megérdemlik-e, hogy mozogni tudjanak a városban. Maradtak az öregségi nyugdíjasok, és a diákok. Kérdés, hogy tőlük mikor vesznek el mindent.
Dátum: 2012.01.27. 06:13:42
Szervusztok!

Lan: Most nem értek veled egyet. Pontosan azért kell jelölni, mert a rajzfilmsorozat nem a könyv másolása egy-két apró módosítással, hanem új alkotás, a könyv alapötletéből. Ugyanannyira fontos a különbségtétel, mint az A gyűrűk ura című film és a könyv között.
Dátum: 2012.01.07. 07:37:22
Szervusztok!

Eblisz: A kérdés jó, és pontos is. Az ugyanis, hogy vannak vadászatidő csökkentésére szolgáló jutalmak és szakértelmek a játékban, nem változtat azon a tényen, hogy a vadászat alapideje öt perc, akkor is, ha neked szakértelmekkel a vadászati időd 3 perc 40 másodpercre csökkent, esetleg még alacsonyabbra.
Szervusztok!

Tenuki: Ez tipikus példája annak, hogy egy jó kérdést azért dobnak vissza, mert a témakör maga annyira telített, hogy már soknak érzik. Negyven kérdésből kaptam én is vagy két hasonlót, pedig az aktív kérdések száma is százötvenezer körül lehet. Így sajnos jogosnak érzem azt, hogy túl sok hasonló típusú kérdés van már, és nem kell több. Esetleg úgy talán átmehet, hogy "Melyik madár kapta a nevét a hangja alapján?"
Szervusztok!

Homonyik: Én szeretem annak a korszaknak a zenéjét. Ennek ellenére a három Boney M slágerből csupán egyet ismerek. Szerencse, hogy a helyes válasz pont az egyik nagy kedvencem, különben nem tudnám. Éppen ezért talán jobb lenne négy korabeli világsláger, akár különböző előadóktól, vagy helyes válasznak a Waterloo. Ez talán elég egyértelműen köthető az ABBÁ-hoz, hogy átmehessen. A többi rossz válaszhoz talán hasznos lehet a Daddy Cool, és a Rasputin... mindenesetre talán ismertebb slágerek, mint az általad említettek.
Szervusztok!

Morzkod, levélben is elküldted Miklóséknak?
Szervusztok!

Bpetya, én átengedném, bár nem vagyok kvízadmin. Ha ugyanis az általános iskolai földrajz-atlaszt megnézed, máris elárulja a választ, csak a térképek színezését kell ismerni.
Dátum: 2011.12.05. 05:09:41
Szervusztok!

Birka: A játék jutalmai között szerepelnek a medálok, a kitétel, hogy nem lehet őket utánpótolni, nem. Vagyis nem írta ki a Beho. Nem vagyok benne biztos, hogy ugyanannyira hajtottam volna, ha tudom, hogy nem pótolhatom a kavicsokat. Az, hogy nem engedik valamiért, az az event után derült ki, mert nem szerepel a választható jutalmak közt.
Dátum: 2011.12.04. 05:46:35
Szervusztok!

Ismét megkérdezném a vezetőséget: Miért nem írták ki, hogy aki az előző xenóeventből kivett egy fókuszkristályt, az most szabhatja az utánpótlást? Jó lenne lehetővé tenni, mert az lenne talán a leghasznosabb, és igen hamar kellene dönteni más jutalom mellett, ha nem adják meg a fókuszkristályok választási lehetőségét. Nem prémiumosként nehéz más kristályokat használni.
Dátum: 2011.11.30. 05:59:38
Szervusztok!

Miklós: Az is bug, hogy egyáltalán nem enged fókuszkristályt választani a jutalmak közt, az nem zavarna, hogy csak olyant lehetne választani, ami már van... de az egyiket sem ajánlja fel. :-( Nekem az egyik jutalom mindenképp a fókuszkristály lenne, ha lehetne.
Szervusztok!

Cras: Ha a te ismerősöd csinálja a scriptet, akkor valóban csökken az esély... de még akkor is kérdés, hogy azt mondja-e neked, amit valóban csinál? Nem mindenki programozó, sokaknak nem tűnne fel a nyilvános forráskódban sem a rosszindulatú rész. Kvnoémivel egyetértenék, de valószínűleg Baraty a világ végén túl két méterre kívánná a módosítást, mert a nap huszonnégy órájából huszonötben ellenőrizgethetné a scripteket.
Dátum: 2011.11.29. 06:59:36
Szervusztok!

Ezért nem kell egymás ellen marakodni. Ha megköpik az aktív játékosok a markukat, és nem centizgetik a betölteni való LE-t, illetve ráfordítandó erőforrásokat, mint az optimalizátorok, akkor sima ügy lehet. Zarknodnál is van serkentés, hogy napi legalább egyet üssön az ember, itt az lehet a serkentés, hogy ha nem teszi, a LE-vesztés miatt tulajdonképpen üres Tp-t kap az optimalizátor, avagy a pók. Ez nagyobb büntetés annál, mint hogy megkockáztassák. :-D
Dátum: 2011.11.29. 05:24:36
Szervusztok!

Engem is irritál, hogy nem tudom utánpótolni a fókuszkavicskámat, mert a gép nem engedi. Amíg nem lesz valami reakció ezügyben, nem merem átvenni a jutalmat, mert esetleg később mondanék gorombaságokat.

Az eventben az nem tetszett most, hogy az emberek nem vették komolyan az egészet, hisz úgyis sikerülni fog valamikor. Megcsinálták a szükséges mennyiségű csatát, építést, aztán fütyültek rá. Jó lenne, ha lenne negatív jutalom is a következő eseménynél, ha a kitűzött idő alatt a támogatással sem sikerül legyőzni. Most is fel lettek töltve a csapdák a programozó által, s mégis túlcsúsztunk. Leginkábbis az optimalizátorok miatt, akik abbahagyták, mert már a szent számok azt mutatták, hogy több energiát fordítanának rá, mint amennyi a lehető legtöbb hasznot hozza. Nem kell komoly negatívum, szintenként -1000 LE nagyságrendű veszteség már bőségesen elegendő, hogy átszámolják az optimalizátorok a képleteiket, és rájöjjenek: az eventek azért vannak, hogy összefogjunk. (Természetesen a negatív hatás is csak azokra vonatkozzon, akik részt vehetnek az eseményben, a kezdőket az általuk igénybe sem vehető lehetőségekért ne fizessenek így.)