Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2015.07.31. 14:31:38
Kösz
Dátum: 2015.07.30. 15:56:24
Varázslat elnyelés csak akkor működik, ha az ellenfél nem talál? Vagy ha nem kritikus? Vagy csak a random miatt nem látszik meg 200 varielnyelés különbség ugyanaz az ellenfél ellen ugyanolyan körülményekkel, csak az a különbség, hogy 200-al több a varielnyelésem (irtóztató fétis ~113. szintű csatlóssal).
Dátum: 2015.07.28. 12:37:07
Azért értek egyet, mert szervezhetetlenné tették az egészet a tájékoztatás hiányával, így pedig egyes feladatok ellehetetlenedtek önhibánkon kívül. Nem a tápért, hanem a teljesíthetőségért.
Én mondjuk pont ma kaptam újat, mákom volt, de akinek rosszul jöttek ki a napok azoknak is meg kell adni az esélyt. Viszont úgy kell megadni az esélyt, hogy az más kárára ne menjen. Tehát egyenlően mindenkinek. Én mondjuk nem ragaszkodom a pálcához - bár tudnám mire használni - de a teljesíthetőséget meg kell/ene oldani.
Dátum: 2015.07.26. 12:13:16
Tudom, hogy a csoporton belüli arányra nincs hatással, de nyilván annyival több spec gradu kell, amennyivel több kata szükséges egy megához, mint bármi más esszenciából.

Kivételesen nem én dühöngök, csak válaszoltam egy felvetésre
Dátum: 2015.07.26. 10:43:49
Az utóbbi 3-4 ládavásárlós eventnél ~5-7 nappal tovább hagyták a vásárlást. Az első 2-nél még írtam, azóta már nem. Nem tudom igazából eldönteni, hogy elfelejtik, úgy csinálnak mintha elfelejtenék és várják a plusz bevételt vagy szándékosan megy tovább. Ha szándékos, akkor előre közölni kéne, hogy mikor meddig vagy végleg lefixálni, hogy a láda/csomag vásárlós eventeknél a vásárlás mennyivel tart tovább. Hogy aki veszi számolhasson vele.
Dátum: 2015.07.26. 09:17:27
Igen, olyan arányban is szoktam venni a gradukat.
De LGY-s nem megy 6x annyi és a kata bár 6x-ossal pörög és ez a példa végülis tényleg nem támasztja alá - sajnos nincs statisztikám minden esszenciaszerzésről - de ez hogy most van 3 katám egyedülálló, általában pont azért konvertálok, mert nincs és a világ minden kincséért sem adja be, csak a felső 3-at és 4:1-ért szerzem be
Amikor már csak 1 hiányzik egy csoportból (mindig ugyanaz a fajta szokott hiányozni a csoportokból), akkor konvertálok, mert a következő mega adta előnye többet ér, mint hogy darabra optimalizáljak, inkább fogyjon a tucatszámban levő és haladjunk tovább.
Dátum: 2015.07.26. 08:45:26
Olyan magától értetődőnek tűnik a dolog, hogy attól tartok félreértlek.

Igen, minden SZB csata elvesz egy EP-t, ha van. Ha nincs EP-d, akkor is csatázhatsz, csak 2/3-ad LE-ért. De amint lesz EP-d vadászatból, akkor azonnal vonogatja le őket a SZB csatázás és közben nem 2/3-ad, hanem 3/3-ad (teljes) LE-t kapsz. Nem választható, hogy ha van EP-d akkor vonjon-e le belőle vagy ne. Csak míg Hordák Harca csatát nem vívhattál EP nélkül, fel sem ajánlja olyankor a csatázást, addig SZB-ban, ha nincs EP-d, felajánlja a 2/3-ad LE-s verziót.

*Bocsánat, ez az EH-s verzió. Hogy VF-en mi van arra már nem emlékszem és hirtelen nem is találtam rá leírást, majd ha meglesz és addig nem írja meg más, akkor pótolom.
Dátum: 2015.07.26. 08:39:28
Ha a hordázásod 30-at eléri, akkor már elméletileg vihetsz 3 állatot harcba. Van beidomítva annyi? A legfőbb feltétel, hogy legyen harcra kijelölhető 3 állatod (vezetőkészség 10, elfogsz - csapdakészítés szakival, idomítasz - azonos nevű szakival, hordázás 30, harcra kijelölsz).
Itt olvashatsz mindenféléről ami a játékkal kapcsolatos, a kérdésedre is itt vannak a válaszok, válogass a menüpontok közt.
Dátum: 2015.07.26. 08:31:36
Speciális
23 db feltámasztás
17 db átokeltávolítás
23 db biztonság
8 db lélekgyémánt
3 db katalizátor

Nekem ez a kategória a legproblémásabb mindig, most csak azért van három katalizátorom, mert egymás után 6-7 speciális gradus lényt sajtoltam a közelmúltban és még nem tudtam elhasználni őket a másik csoportok hiányzói miatt. Ez a kategória kivétel nélkül mindig ilyen aránnyal termel, azért nincs nagyobb készletem a 3 felsőből, mert konvertálni szoktam.
Dátum: 2015.07.24. 22:43:06
Idézet: Offsboy - 2015.07.24. 15:14:32
Csak hogy szem előtt legyen ez is: rajtad kívül ki is támogatta hozzászólásaiban azt, hogy jó így? Mert azt, hogy túl erős, vagy 10en biztos fejtegették. Te precízebb vagy ilyenekben, biztos összeszámolod pro és kontra helyettem is.

Szerintem senki, mert hogy én sem azt mondtam, hogy jó így, hanem hogy nem kell kinyírni és legfőképp nem azért, mert páran nem bírnak veszíteni. ÉS hogy nem a jéghegy csúcsával kéne csupén foglalkozni, hanem az egész problémával. 2+/-1 játékos volt hasonló véleményen, mint én vagy legalábbis ellentétesen azokkal akik mindenáron nerfet akartak. Ha szeretnéd megszámolom 40 órán belül, ha majd ráérek. De az hogy másnak nincs türelme meg elég nagy pofája leállni veletek nem jelenti azt, hogy igazatok van vagy hogy egyedül vagyok a véleményemmel, nem ebben a topicban, hanem más módon, de többen is támogattak.

Egyébként ha nagyon szőrözni akarsz akkor nézhetjük így is: 10-en durrogtatok, hogy túl erős, 10-en az egész játékosállományból, a többiek meg csendben elvoltak, mert nekik jó volt ahogy volt, nem volt miért reklamálniuk.
Dátum: 2015.07.24. 22:26:49
Idézet: LanMaffia - 2015.07.24. 13:44:32
Én továbbra is abban látom a problémát, hogy pár száz vagy ezer őskőért szinte instant lehetett kapni brutálisan nagy sebzést.
Én meg erre továbbra is azt mondom neked, hogy a pár száz vagy ezer őskőért vásárolt csatlóskristályok mekkora előnyt adnak neked azokkal szemben akik nem tudták megvenni? Azt nem vetettétek ki, sőt kértétek a berakását, amikor a jv-k kihagyták.
Dátum: 2015.07.24. 12:09:12
Nekem az event zárásakor meglett rögtön. Talán itt is a jutalmazás oldalra kell menni, hogy "átvedd", esetleg ki-belépni.
Dátum: 2015.07.24. 11:47:40
Már miért ne lehetne felhasználni őket? Ha valaki (nem prémes és ezért) nem sütöget kutat, az oké, hogy haszontalan, de ki ne fejlesztene specializáltan tulajdonságokat? Szerintem a kézikönyv az egyik legjobban eltalált jutalom a játék 7 éves történetében. Nem ad közvetlen tápot, de mindenkinek jól jön és a legfontosabb fejlesztésekbe segít be.
Dátum: 2015.07.24. 11:44:19
Nekem a pénz és idő pont akadály, téged mi akadályoz? Vagy neked is ezek az akadályok, mert nincsenek, de ha lennének akkor nem sajnálnád rá, így gondoltad?


Más:
Jó így 34 szavazat (45%)
Túl erős 34 szavazat (45%)
Nem érint/nem érdekel 8 szavazat (11%)
76 szavazat alapján.

Csak hogy rögzítve és szem előtt legyen.
Dátum: 2015.07.24. 07:52:24
Tudom, hogy te melyik oldalon állsz és azt is sejtem - de lehet tévedek - amit nem írsz le, hogy azért, mert ha szélesebb körben használatba kerülne a robbanás, akkor többet bukhatnál, mint amennyit nyerhetnél közben te a használatával. Miért? Mert kevesen állnak feletted és ők szintén jó játékosok, ha 1-2x meg is szivatod őket, tanulnak belőle és nem valószínű, hogy újra ugyanazt a hibát elkövetik amit kihasználhatnál. Alattad sokan állnak akiket robbanás nélkül is elintézel, tehát igazán nem szorulsz rá, míg ha az alattad állók is rákapnak a módszerre, akkor oda a nyugis játékod, úton-útfélen zaklathatnak. Ha ki nem is fosztanak - ha eléggé figyelsz, amire képes vagy, különben nem tartanál itt - akkor is a senkitől se zavartatott nyugis játéknak véget vethetne, ha bármikor agyonrobbanthatna valaki azok közül akik eddig max felszúrták magukat.

Idézet: Alendaar - 2015.07.23. 21:47:58
Tapsi "visszaélése" meg Beho szerint nem hiba lesz, hanem "hibás tervezés", amire nincs "kárpótlás". (Magyarul: Így jártál, b+!)
Nekem pl. ez b@szná a csőrömet, de kegyetlenül!
Az a szép ebben, hogy semmi visszaélés nem történt, semmi szabálytalanság. X megtámadta Y-t, akinél rengeteg LE volt, mert ki tudja mióta legyőzhetetlen volt és hamis biztonságérzetbe ringatta a korábbi legyőzhetetlensége, nem gondolta - ahogy sokan mások sem - hogy a robbanás ekkorát fordít/hat a világon. X nem volt se szabálytalan, se csaló, sőt semmivel nem volt etikátlanabb, mint bármelyikőnk aki kifosztott tudatosan egy másik játékost. Ez egy fosztogató játék, az a legkifizetődőbb út, ha mások LE-jéből élsz. Ezt mind tudjuk. Thaliát nem ismerem, csak hallomásból tudom, hogy erős, v1 Alendaart ismerem, Aurri-t 2008-tól, a karakter mindkét érájában rabolt eleget és pont annyira volt etikus vagy etikátlan, mint a mostani eset. Én is szoktam környezetem korlátai között és szerint nagyokat szakítani, nemegyszer volt hogy fél óránként mentem vagy 5x amíg megérte. Sajnos volt hogy valakinek ez betette a kaput. De ez egy ilyen játék. sosem tudhatod, hogy az áldozatod épp nem ért oda, mert valami játéknál fontosabb IRL dolog közbe szólt vagy szarik bele és nyugodtan farmolható.
Ha úgy nézzük az egész játék etikátlan és rossz példát mutat azzal, hogy a legcélravezetőbb út a játékban az, ha másokon tudsz élősködni, mások által megszerzett javak elorozásából gyarapodsz.
De ez ilyen játék, mind tudjuk csak néha elfelejtjük, amíg bele nem futunk a pofonba. Az a szép az egészben, hogy Y egy rossz hangot/betűt el nem eresztett sehol. Tisztelet ezért és amit elért ezidáig a játékban. Most egyszer hibázott azzal hogy nem számított az új játékelem ütőerejére és hogy valaki ellene fordítja. Egyébként X azért volt ilyen galád és leleményes, mert megunta, hogy ki tudja hány hónapja minden nap Y kamrájában van.

Akiket te, én, Y vagy bárki más foszt ki robbanással vagy nélküle, szerinted az ő csőrüket nem piszkálja?
a) nem, soha, nem érdekli
b) de, megtanul LE-t védeni, költeni időben
c) de, nem tudja megtanulni, hogy ne fosszák ki, "a)" verzióba süllyed vagy töröl/abbahagy

Idézet: Alendaar - 2015.07.23. 21:47:58
Jó karakter felépítése évekbe kerül.
A magas állatsebzést lehet produkálni ~1 év alatt, a robbantáshoz 2 hónap (se) kell!

Attól függ mi számít jó karakternek. Az alapokat hamar le lehet rakni vagy el lehet szúrni. A végcél lehet igen távoli, években is mérhető vagy soha el nem érhető.

Magas állatsebzéshez kell egy kari akinek jó állatai vannak - nem tudom mekkora szint kell ehhez, persze minél nagyobbak annál jobb - kell az is, hogy az ereje környezetéhez képest átlag feletti vagy kiemelkedő legyen, lehetne még sorolni,de talán érted mire akarok kilyukadni: ez sem két perc és nem lehet össze-vissza csinálni, ebbe is bele kell fektetni sok mindent, ha eredményt szeretnénk elérni. Ugyanígy a robbanással is. Át nem gondolt tévedés vagy átgondolt ferdítés azt állítani, hogy 1-300 ezres robbanást 2 hónap alatt össze lehet hozni. Az utóbbi 2 hónapban lett rá lehetőség - és ezzel volt aki maximálisan élt, volt aki kisebb hatékonysággal és volt aki egyáltalán nem élt - , de a csatlósokat hozzá meddig kellett gyűjteni? 1 évig? 200+/-50 szintig érni hány év volt? Stb. Listázhatnánk az utolsó PP-ig, hogy mi kell ehhez, de remélem ennél belátóbb/ak vagy/tok és elismeritek (ha csak magatokban is és nem hangoztatjátok többet, hogy minden bokorban terem robbantó kari), hogy a robbanásért igenis meg kell dolgozni, be le fektetni sokat. Aki nem hiszi, indítson első szintről karit és szóljon, ha elérte a 300 ezres sebzést.

Szubplazma: fos vagy nem fos, van. És azzal is "meg lehet szégyeníteni" egy sokkal kisebb szintű, de környezetében egyeduralkodó karit is.

Én pl leveretésre használom a szubplazmát, ha épp nincs epik és le akarom nullázni magam, megyek a sok szinttel magasabb barátomhoz és generálok neki 2 TP-ért ~1000 LE-t én meg nem bukok százezreket se azért, mert rossz helyre ütöttem, se azért mert nem költöttem időben vagy nem tartottam magam 15% alatt és valaki bevert. Szubplazma + Kamikaze, egyszerű, de nagyszerű
Dátum: 2015.07.24. 06:57:41
Én meg azt szeretném, ha nem csak a top-ban lennének
Egyébként nem azt hiszem, hogy te félted a saját LE-d, hanem azt, hogy sokan féltitek a LE-tek, amit eddig senki se fenyegetett és féltitek a fél évig gyűjtünk, egyszerre költünk módszert is, a békés nyugalmas játékot - amiért tény, hogy megdolgoztatok - ami másnak így nincs, csak ha nem tart magánál több LE-t, mint amit nem sajnál elbukni és vannak akik szimplán a vereségstatisztikájuk növekedésétől fél, irtózik.
Te száltál velem vitába, ezért neked volt címezve, de ezek a gondolatok nem (csak) rólad szóltak az elmúlt napokban.

Meglátjuk a béta bétája mit hoz.
Dátum: 2015.07.23. 17:59:11
Ha vigyáztok a LE-re, mint az "átlag halandók" a mindennapjaikban, akkor nem fognak kifosztani a "szar" karakterek robbantással felvértezve.
Neked is ugyanazt tudom mondani, mint Offsnak. A szubplazma ellen miért nem kampányoltatok, kampányoltok? 100-200 szinttel nagyobb ugyan kárt nem okozhat vele, de "megalázó" vereséget mérhet a saját környezetében verhetetlen karira akármennyi időt és pénzt áldozott be.

Robbanás és állatsebzés: sok pénz, idő és tudás kell/het hozzá, hogy mindent meg tudj csinálni ahhoz, hogy ennyivel elverj valaki mást, ez a taktika sem terem a fán, nem olyan könnyű összehozni, mint ahogy el akarjátok hitetni, ahhoz is komoly fejlesztések és munka kell, hogy olyan ütőképes állatsereged legyen.
De mint már írtam nem ez a gond. A robbanás olyanokat tesz legyőzhetővé akiket a többi kárt okozó dolog csak még elérhetetlenebbé tett. El tudom, fogadni, hogy a robbanás korlátozást igényel. Azt nem tudom elfogadni, hogy csak a robbanás igényel korlátozást és a többi játékelem ami a nagy szakadékokat létrehozta, létrehozza még mindig azokat nem kell korlátozni.
Dátum: 2015.07.23. 17:50:02
Azért mert egyvalamiben nem értünk egyet - részemről - nem vagyunk ellenségek.
Valamelyik véleményed negatívan pontoztam? Lehet. Amikor meg egyetértettem veled akkor meg pozitívan pontoztalak. De ha mindened megy le, azt ne nálam keresd, nem szórakozom ilyesmivel még azzal sem akire esetleg haragszom. Én több negatívot kaptam és nem gondoltam egyből rád - akár te voltál akár nem. Tudom hogy többeknek bököm a csőrét és/vagy szimplán nem ért egyet velem, teljesen mindegy, nem azért írok, hogy mindenki 10-est dobáljon, hanem mert ez a véleményem, ezt vállalom és ha megírom nyilván azért, mert úgy gondolom ez valamilyen okból szükséges. Ha népszerűsködni akarnék, lökném a seggnyaló dumákat és mindig arra bólogatnék meg ráznám a fejem, amerről az épp uralkodó széljárást várnám.

Én tisztában vagyok azzal és már ezt megelőzően is elismertem, hogy nem értek minden részletéhez a játéknak, mert van ami egyszerűen nem érdekel és amit még nem volt módon megtapasztalni, arra is emlékszem, hogy mennyit kérted Miklósékat, hogy osszák meg a részleteket a kronitokról - meg általában minden újdonságról - aki felfedezősdit akar játszani az majd nem olvassa el a "spoilertopicot", aki meg nem akar pofára esni az had tájékozódjon előre.
Személyeskedés és ruppótlan duma? Mit értesz ruppótlan alatt? Mert én nem ismerem ezt, utánanéztem és csóringer meg egyéb szinonímák voltak megjelölve, hogy ezt jelenti a szlengben.
Személyeskedésnek érezted a zombis válaszom? Vagy mit? Te indítottad ezt a "gyanút", ami igen kár volt, mert ez pont olyan mint amikor kifosztanak valakit és minden körültekintés nélkül csalót kiált arra aki elvitte a LE-jét. Ha komolyan gondoltad, akkor jelenteni kell és kivizsgálni, ha meg nem komolyan, akkor vagy ne viccelj vele vagy ne sértődj meg a kontrán.

Az első témába vágó hsz-em után rámírt Tapsi Hapsi v1-ről és írta, hogy ő a(z egyik) "bűnös" az ügy kirobbanása miatt és miért. Érdekes mód az áldozat egy rossz hangot, betűt nem eresztett el, pedig neki lenne esetleg miért kárálnia - bár minden szabályos keretek közt történt, csak váratlanul és elevenbe vágóan - és mégsem ő vagy hasonlóan jártak berzenkednek a robbanás miatt, hanem azok akik nem akarnak veszíteni, "mert évekig keményen dolgoztak és fizettek a karijukba" és aki ennyit beleáldozott, annak jár a sérthetetlenség.

Már ezt is írtam, de akkor ilyen alapon a szubplazmás lefelé ütést is ki kéne herélni, mert nem bírjuk elviselni, ha 100 szintről feljebbről semmi kárt nem okozva "megszégyenítő" vereséget mérnek ránk.

Azért fogadtam el Ariel véleményét, mert ő a teljes problémát látja és változtatna rajta és azért nem fogadtam el senki más érveit akik a Robbanás heréléséért kampányoltak, mert csak a Robbanást akarták kinyírni, hogy ne legyenek veszélyben, a többi szarság amik idáig vezettek - kényszercsatlósok, kényszerkronitolás, miegymás - azok maradhatnak ahogy vannak, mert az az erőseket, sok időt és pénzt áldozókat nem fenyegeti, sőt jobban bebetonozza őket.

Ez az amiben hajthatatlan vagyok és nem tudom elfogadni se a te, se más érveléseit. Hogy csak az legyen orvosolva ami egy szűk réteg problémája, a széles réteg problémája csak akkor, ha az nem ellenkezik a szűk réteg érdekeivel.
Dátum: 2015.07.23. 14:47:40
Nekem megvan minden régi maradék. Mire alapozod a kételyed?
Dátum: 2015.07.23. 14:24:05
Kérj rá kivizsgálást, ha gondolod, csak nehogy a "túl erősről" igazolódjon be a vélt gyanúd

*Te jó ég, most nézem csak, hogy jött mégegy zombi... jobb lesz, ha megsürgetitek Miklósékat, mert a végén mire nerfelik a szavazás már megfordul és úgy lesz nerfelve, hogy az a szavazással ellentétes.