Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Quellon

Dátum: 2015.09.07. 21:59:51
Ha szalagmelóra vágysz előtted a lehetőségek sora
Az ÜSZ szerintem nem az ahol ilyen módszerrel kéne dolgozni, de ha már azonos témájú kérdésre ugyanazt a választ adjuk, akkor az legyen kifogástalan, kifogásolhatatlan, tartalmilag és külcsín szempontjából egyaránt.
Dátum: 2015.09.07. 20:26:23
G i nagy, nekem égne a pofám, ha rólam derülne ki ilyen
Dátum: 2015.09.04. 12:32:42
Idézet: Birka - 2014.09.17. 13:42:56
Annak, aki vizuálisabb típus, mint én:



Továbbá felhívnám a figyelmet a kleptománért kapható 8 "free" őskőre!

Ugyanez várható?
Dátum: 2015.09.01. 14:03:05
Meglett, összesen a 296. csatára
Én is pont így csináltam és így kellett hozzá 2 hónap +, hogy meglegyen 10-nél a sárga.
Idézet: Mortal55 - 2015.09.01. 10:03:03
mondjuk a gyorsítás annyira nem fontos
Nem életbevágó, de pont a gyorsításon múlik, hogy 2 hónap múlva van pl. 200-as kincs képességed vagy azonnal, ha bírod őskővel (ha valakinek volt rá helyben 1500 köve, akkor a beüzemelést követő pár percben meglehetett az összes csatlósának a sárga vagy akár az összes kronit képesség) és ugye abban a 2 hónapban is a vadászatok pörögtek, így értettem a pénz szülte különbséget.
Dátum: 2015.09.01. 12:19:58
Kösz, ez megnyugtató
Nem sajnálom amit rá kell fordítani, csak pofára esni nem szeretek.
Dátum: 2015.09.01. 09:34:08
A 30 relikviaforgácsnak van szinthatára, hogy x. szint alatt nem eshet?
A másik 2 relik hamar kijött, potyognak a dukátitalok, gyógyitalok, TKP-s ékszerek, minden egyéb amit kapni lehet, de a forgács még nem. 87-88-89. szintű játékos kapott már forgácsot?
Az inspirátor vitathatatlan előny, de azért nem mindegy, hogy 2-3 hónap alatt lesz meg a 10 csatlósnak a kincs képesség vagy 10 perc alatt (utazás és gyorsítás, 700-1400 őskő minden kronit képesség).
Igen, lényegében az 5 (10?) leggyorsabban haladó/gyűjtő ezresei repkednek és hogy kinek mennyivel kevesebb vagy több az is csak köztük érvényes, a "maradék", mindenki más kevesebbel rendelkezik kincsből és cseppből is
Én se nem irigykedem se nem panaszkodom, hogy csak 6 cseppem van 12 asztrál szilánkkal (1x20-at már beváltottam cseppre), ezt a tempót választottam, ennyi pénzem volt rá, jelenleg 207-es az össz kincsképességem 10 csatlóson. Eddig kb 100-asával nyitottam, de látható, hogy 1x1000-ből jobb a csepparány, mint 10x100-ból, így most gyűjtöm az ezres készletet (228-nál állok).
Dátum: 2015.08.28. 12:58:27
Már vártam mikor kezdesz "pókot kiáltani". A SZB testreszabásával kezdted, ekkor még azt hittem kezdő vagy aki naívan javasol, aztán a tapasztaltságod elemzésével folytattad és utána csak kiugrott a pók a bokorból vagy kibújt a zsákból - kinek hogy tetszik - már csak a nyugdíjasok hiányoznak, de nyilván nem bírják tartani a tempót a 2 láb+járókeret vs. 8 láb versenyben ezért nem értek még ide
Legutoljára milyen néven (Rosten?) vitáztál hetekig a témában aztán töröltél amikor ugyanolyan hajthatatlan fórumozókkal ki tudja hány napos nem-de-nem-de állóháború alakult ki?
Előfordulhat, hogy tévedek - akkor elnézést kérek - , de egyre inkább úgy tűnik hogy nem.
Dátum: 2015.08.28. 12:46:46
Az eddigiek alapján esélytelen az állatfelszerelések további olcsóbbítása, abban forog a legtöbb őskő és nem véletlen, az az ami a legtöbb hasznot hozza, relatív legkisebb befektetéssel. Ezt tudjuk mi is és a jv-k is.
Eddig és ne tovább? Szerintem eddig sem kellett volna eljutni, de mindegy, nem azon múlik az ár, hogy tetszik-e vagy sem, hanem hogy veszik-e, amíg megveszik, addig drágulni is fog.
Pedig a felszerelések a hasznosságuk arányában véve a legdrágábbak és legfeleslegesebb elemei a játéknak és sokszor még csúnyák is (igen, nekem ez a bónám, amit nem tartok hordható kinézetűnek az adhat bármilyen bónuszt nem veszem meg).

Végső soron úgyis csak az a két opció marad: megveszed vagy nem. Akár 40, akár 70 őskő. Nem azért emelik a felszerelések árát folyamatosan a szintek növekedésével, mert többet érnének, több munkájuk lenne benne vagy több ideig hordhatják egyesek, hanem azért, mert feszegetik a határokat. Meddig fizetnek még? Amíg igen, addig minél többet húzzunk ki a zsebekből, hisz megtehetjük, nincs semmi kényszer a saját függőségükön kívül.
Önmagában a szóbeli/írásbeli tiltakozás nem hiszem, hogy változtat. Szerintem csak akkor állnak meg az árak, ha már nem fizeti ki őket (szinte) senki. De amíg a játék él, addig lesz mindig valaki aki az utolsó hajszálnyi előnyért is hajlandó (többet) fizetni, hogy a riválisa előtt maradjon vagy mindenki felett álljon.
Aki ezt nem teheti meg, annak fel kell érnie ésszel és belátással, hogy végesek a keretei és nem ő a leggazdagabb, de ettől még remekül lehet játszani
Eztán nem vesz minden alkalommal relikviakupont és templomi pálcát, őskőmentes felszereléssel is meg tudja verni akiket eddig és nem fog több ellenfelétől kikapni, ha nincs meg minden prémes öltözet szett, mert főleg fent az a pár TÖ különbség semmi, a szinte bebetonozódott erőviszonyokhoz képest.

Nem hiszem hogy csökkennének valaha is az árak, a csatlósok és mytokronitokat is ledugták a kollektív torkunkon még ha mindig volt is ügyeletes fuldokló. Az egyetlen módszer az alkalmazkodás. Aki pénzzel nem tud alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, az a pénz nélküli módszerekhez fog alkalmazkodni. És vagy megtalálja a játék olcsóbb kivitelű élvezetét vagy talál más játékot, elfoglaltságot.

Iceman ez nem ellened szól, csak olyan általános vélemény.
Dátum: 2015.08.24. 11:52:12
Akkor te és akik hasonlókkal büszkélkedhettek, egész más dimenzióban játszotok már
Dátum: 2015.08.24. 11:49:24
Köszönöm
Olyan messze vagyok még megáktól, hogy a bekerülésük óta nem olvastam el újra. Akkor jelen helyzetben +160-at ad neked egy valóságformázás esszencia ami +40 PP egy nap?
Dátum: 2015.08.24. 11:20:39
Mi nyolcszorozza meg az esszenciáid hatásfokát?
Dátum: 2015.08.22. 20:26:50
Mivel nem akarok BU lenni, így végülis nekem is mindegy, legalábbis nem fogok ezért teperni a játékvezetésnél, nagyobb kellemetlenséget is kénytelen voltam már elviselni, ÜSZ-en nem jártam egy ideje pont ezért és nem is tervezem, ha fel nem törnek vagy valami fatal error be nem üt ami rákényszerít.
Dátum: 2015.08.22. 20:23:05
Igazad van
Dátum: 2015.08.21. 22:40:31
Jó, akkor az összes plusz erőforrás igényt amit ráaggatnak az elején, azt vegyük le az alsó 4 sorról és tegyük a felső 3-ra. Meglesz a gyorsan győzni vágyok plusz erőforrás használati és halmozási kényszere, de nem gátolják az első pár napban csak játszani kívánókat vagy akik csak a számukra időigényes küldikig rohannak majd elszöszmötölnek egy hétig valamin.
Tudom, nagysándorosan mentem neki a gordiuszi csomónak, de finomíthatod elegánssá a probléma megoldását, ha érted a lényeget és helytállónak érzed, valamint tudsz rá jobbat.
Dátum: 2015.08.21. 22:31:34
Igazad van, de a te és pár hasonló kaliberű ismétlőző szempontjából nézve.
Nézzük meg a világok ismételhető szempontjából rendezett toplistáját, hogy mekkora szakadék van az első (pár tag) és a többiek közt és mi az átlag mennyiség összesen és havi adagban. A többségnek mindegy, hogy a kisebbség mennyivel nyúlik el, nem tud vagy akar tenni ellene, de szélesítené a játékban használt elemek palettáját vagy a használati kedvet növelné.
Én pl sosem fogom szerintem megérteni, hogy a vadászat LE-jét miért nem növelik, ha azt akarják vadásszanak többet.
A másik amit nem értek, hogy egyrészt nem tetsző dolog a lassú haladás, másrészt nem bírják fejlesztéssel a gyors tempójúakat, most akkor rohanjunk vagy ne? Ha ne rohanjunk, mert nem bírnak fejleszteni, tárgyakat csinálni, akkor támogassák a lassabb játékmódokat a TP-k csökkenthetőségével. Ha rohanjunk előre, akkor meg fejlesszenek hozzá jó ütemmel és érje meg előre menni, legyen benne több LE, mintha ülünk a babérokon, lehessen erősödni a tempósabb játékkal, ne csak gyengülni és aztán ne fogjanak toplassítással.


Ismétlőzésre visszatérve egy pillanatra: Lehetne ez a zárkózás útja, hasonlóan az inspirátorhoz
Akinek teljesített ismétlő küldetéseinek száma nem éri el az ismétlő top lista vezetőjének 90%-át, annak a következő új/másodlagos ismételhető küldik is elérhetőek. Ha eléri a 90%-át, akkor újra csak az alapokkal küldizhet.
Jut is (a zárkózni vágyóknak) marad is (az előnyből amiért megdolgoztatok). Képtelen ötlet vagy kreatív megoldás?
Dátum: 2015.08.21. 22:04:26
Én is végigértem mindig napokkal a zárás előtt és dekrétum szempontból pozitív őskőmérleggel. De az első 4-5 nap vagy hét szar, akadályoztatott, áthúzza a szervezést és ott húzza az időt, ahol nem kéne és kevesebb marad az időigényes feladatokra.
Dátum: 2015.08.21. 14:57:55
Szerintem ezek jó ötletek
A VT-s és vadászós egyaránt.
Csak azt nem értem, hogy mi köze a vadászathoz a csatlós szintlépésnek? Ok, vadászós csatákkal xenó és landi alatt... De szerintem a vadászós ismétlős küldiknek nem csak adott eventen (mint az 50 királynős csata), hanem folyamatosan kéne működni (mint a kiégett és kisebb lényes). Az asztrálkincs és szürke keresés jó, csak úgy kéne belőni a határszámot hogy TP a LE/TP-je portyás ismételhető körüli legyen. És gondolni kell arra is, hogy milyen eséllyel kapunk szürkét a tudásgyűjtővel és nélküle valamint az asztrálkincsek a kincs képesség függvényében jönnek ami nagyon durván különböző játékos és játékos közt.


És amit már többször említettem korábban: a találj kisebb lényeket küldi célszámát csökkenteni kéne vagy más gyakoribb kategóriát kijelölni, mert magas szerencsével 100-200 vadászatból sem jön annyi kisebb - ami egyébként nem lenne baj, mert had jöjjenek a nagyobb lények, csak így nincs értelme felvenni/használni a küldit. Arról nem is beszélve, hogy a LE/TP-je közel sincs egy portyáshoz. Ok, nem is akarják a LE/TP-re javítani, mert a vadászat más "táp" dolgokat ad, de ha annyira sincs közel a valósághoz, hogy 10 állat elfogása alatt nem teljesül akkor használaton kívül marad.