Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2011.09.02. 21:24:09
igazad van, és megfogadom a tanácsod. én sem akarom túlzásba vinni, remélem, eddig se nagyon tettem. és abban is reménykedem, hogy az elvesztett csaták végül nem számítanak, elég, ha a győzelmeket és az energiákat veszik mondjuk szerencsére egy küldihez levadásztam közben a csp-k felét, és tudtam azért magamra is fejleszteni közben, azért nem szórtam el mindet esztelenül és szánom bánom, de kíváncsiságból és elsősorban a relikviákért csináltam. mondjuk a féléves bérlethez már túl sokat kellett volna összehoznom, így arról letettem, és kicsit abbamaradt a lelkesedés (meg még nincs nagyon mit eladnom egyelőre ).
sebaj. ha zsinórban három csata vesztes, akkor nem próbálkozom egy ideig, kell a pihi. egyébként nekem teljesen véletlenszerűnek tűnik, hogy a sárkányokkal hogy bírok, mennyit nyerek rajtuk, és hogy mennyit sebzek és ők mennyit... néha nevetségesen magas számok jönnek ki, pedig a varázslatuk is ugyanaz, és én sem változtattam a tulajdonságaimon, sem a szerelésemen. mintha a sárkányok fajtájától is függne a csata kimenetele... próba cseresznye.
a lényeg, hogy én már néhány plussz tulajdonság növekedésnek is örülni fogok, és legalább meglátom, milyen egy ilyen event. amit meg menetközben zsákmányolok, annak csak örülök, már nyertem is rajta
üdv, és köszi!
Dátum: 2011.09.02. 20:50:26
mindkettőtöknek köszönöm a segítséget!
sajnos a sárkányölés nem nagyon megy, kb fele-fele arányban tudom legyőzni őket, és sajna sem az ép-m, sem a vp-m nincs felfejlesztve, ezért egyszerre nem bírom sok szusszal. sok lé megy el regenerálódásra is, mert nem tudok óránként gép elé ülni, inkább egyszerre többet tennék, de az sem túl jó, eléggé megviseli a karakteremet. így mindíg addig verem a sárkányokat, ameddig bírom, s amíg van még csp-m. de hátha a következő húsz nap elég lesz, hogy kicsit dolgozzak még a várható jutalmért.
még egyszer köszönöm! további szép estét, üdv!
Dátum: 2011.09.02. 18:53:28
sziasztok!
nekem ez az első ilyen eventem itt a játékban (most 27. szinten vagyok), és hiába olvastam bele a hozzászólásokba, sajnos nem értem a végére, viszont egy csomó infó kavarog a fejemben ezzel kapcsolatban, ezért előre is elnézést kérek, ha olyat kérdezek, amit már többször leírtatok.
először is elég ködös, hogy kinek éri meg, vagy milyen szinten, vagy hogy a relikviák kinek mikor és mihez képest potyognak (itt nem panaszkodom, mert mivel új vagyok, viszonylag hamar sikerült megszereznem néhány gyógyitalon felül a transzcendális fókuszt, aminek nagyon örülök ).
az a sok kérdés, amikre a választ keresem:

1. térkapuval ellentétben ugye lehet láthatatlanul sárkányokat ölni, illetve a további "fordulókat" is lehet-e így végrehajtani?

2. megéri-e? mármint a láthatatlan vadászat ugyan működik, de van infótok arról, hogy a láthatatlanság kb milyen arányban csökkenti a vadászat LE értékét? több vadászat láthatatlanul több cspt vonz maga után, hiába a kevesebb tp, tehát nekem úgy tűnik a jelenlegi tudásom szerint, hogy nem biztos, hogy jól járok hosszú távon ezzel az event során, ahol azért döntő, hogy mennyi cspt tudok rászánni.

3. a vesztes csaták vesztett csp-it totál elvesztettem, mármit azokból nem kapok se jutalmat, se semmit, csak maradéktalanul elvesznek simán?

4. láthatatlanul is azonos eséllyel lehet relikviákat, jutalmakat szerezni?

5. alacsonyabb szinteken is megéri "meghalni a sárkányért", azaz minden kis csp-met erre áldozni, már ami nem vadászatra kell? én már legalább 2x léptem szintet, amióta az event tart (eddig elég jól megengedhettem magamnak a túlzott aktivitást), és még valószínűleg többször is fogok. eddig csak 31 sárkányt öltem meg, ez alapján kb mire számíthatok?

6. ez a jutalmazás dolog a végén egyáltalán hogyan zajlik? automatikusan növel a rendszer valamelyik tulajdonságomon, vagy én választhatok, hogy melyiken? és csak mindhárom fejezet lezárulása után történik az elszámolás, a jutalmazás, azaz akkor derül ki, még cirka 20 nap múlva, hogy megérte-e önfeláldozni, és sorra leöletni magamat?

7. ha a tulajdonságaimhoz nem is, de a szakijaimat közben pofozgathatom, igaz? azon túl, hogy egyébként is hasznos, tényleg van valami előnye az event szempontjából, ha a spektrális szakim maxos, avagy közeli? ha igen, mi?

előre is köszönet annak, aki ezt a káoszt hajlandó kibogozni nekem, és válaszol! üdv!
Dátum: 2011.08.31. 10:04:47
az előbb ezt a kérdést kaptam:

Miről híres Afrika az alábbiak közül?
Pompás luxusszállodájairól (!!!)
Bölényeiről
Sivatagjairól,és szegénységéről (szóköz)
fejlett politikai rendszeréről (akkor már ez is kezdődhetne nagybetűvel)

ha már bent hagytátok a kérdést, szerintem ki kéne ezeket javítani. mellesleg most már lassan két jó választ is elfogadhatónak tartanék, hisz ott van dubai, a luxuskörülmények közt dőzsölő arab világ, ami szerintem igenis híres, és afrika része. egyébként az egész kérdés olyan, mintha egy kalap alá venné a kontinenst: szegénysége, rendszere, szállodájjjjaajjiii.....
üdv!
Dátum: 2011.08.29. 19:58:12
köszönöm!
Dátum: 2011.08.29. 19:45:44
sziasztok!
mostani kérdésem, hogy ha valaki bekerül a kínzókamrába, akkor a nyertes fél (a wiki szerint):
"részesülsz minden lélekenergiából, amit ő szerzett az aznapi első kamrába kerülése óta"

azaz, ha jól értem, ez vonatkozik a vadászaton szerzett lé-re is, továbbá a térkapus csatán nyert lékre, amit aznap szerzett, miután elhurcolták. ugye jól gondolom, ez tényleg így van, avagy csak a portyákon nyert lé-re vonatkozik?
üdv!
Dátum: 2011.08.27. 19:17:07
ez 10pontos válasz, nagyon köszönöm!
ezek szerint nincs okom panaszra keményebben kell küzdeni, ha ennél több LÉ-t szeretnék.
további szép estét, üdv!
Dátum: 2011.08.27. 16:12:10
sziasztok!
azt hiszem, volt már hasonló kérdésem korábban a randomos vadászatot illetően, hogy mikor melyik állat esik. nekem csak nehéz elképzelni, hogy már 61-re tudatturbózott spektrálissal, még mindíg ennyi legyen egy vadászati köröm, így elég nehéz lét szerezni, nem is beszélve az 5 hatalmas szörnyről, de sebaj. a számok akkor is érdekesek, kérlek, ha van időtök meditáljatok el kicsit rajta, csak annyit kérek, hogy szerintetek ez még mindíg normális-e:

legutóbbi vadászataim kicsit rövidítve:

Ma, 16:07:17
A bokrok megzörgetésére felrebben egy kisebb magányos harcos. Hajtóvadászat veszi kezdetét, hiszen a lény tudja, hogy nincs esélye. A hajsza kimenetele persze nem lehet végül kétséges (+685 lélekenergia). +41 TP A szerzett lélekenergiából 61 a helyes válaszért kapott LE.

Ma, 16:02:27
Egy apró arachnid sámán közvetlenül előtted bukkan fel, hajszálon múlik, hogy nem belőled lesz a zsákmány. De végül győzöl (+630 lélekenergia). Lehet, hogy nem ártana lassan pihenni! +42 TP A szerzett lélekenergiából 56 a helyes válaszért kapott LE.

Ma, 15:57:37
806 lélekenergiát ad neked egy szőrtelen tarantula, ami az utadba kerül. +41 TP A szerzett lélekenergiából 73 a helyes válaszért kapott LE.

Ma, 15:52:47
Egy nagyobb szárnyasragadozó fészkére bukkantál! Magadhoz veszed ellenfeled lélekenergiáját (+1686). +41 TP A szerzett lélekenergiából 153 a helyes válaszért kapott LE.

Ma, 15:47:57
Felbukkan előtted egy nagyobb ifjú morf. tartalékaid felszabaduljanak (+953). +41 TP A szerzett lélekenergiából 86 a helyes válaszért kapott LE.

Ma, 15:43:07
és hamarosan már látod is, hogy ez egy manapoid. Be kell idomítanod!

Ma, 15:38:17
Az egyik völgyben egy mérges puffancs bukkan fel előtted, talán megfelelő zsákmány lesz. 1001 lélekenergiát nyersz ki belőle, miután sikerül meglepned és elpusztítanod. +41 TP A szerzett lélekenergiából 91 a helyes válaszért kapott LE.

Ma, 15:33:27
Ott is van, egy kisebb shokara bogár! nem pusztítod el, csak elszívsz tőle 508 lélekenergiát, aztán hagyod elmenekülni. +41 TP A szerzett lélekenergiából 45 a helyes válaszért kapott LE.

Ma, 15:28:37
Szegény csápmester, azt sem tudja, honnan jön a támadás, és már ki is nyertél belőle 685 lélekenergiát. +42 TP A szerzett lélekenergiából 61 a helyes válaszért kapott LE.

Ma, 15:23:47
Vadászatod során egy átokmurgattyú akad az utadba. A lény harcol az életéért, többször meg is sebesít, míg végül kinyered lélekenergiáját (+611). ! +42 TP A szerzett lélekenergiából 55 a helyes válaszért kapott LE.

a szerencsém is elvileg 68-as, ami 26-os szintemhez szerintem nem kevés.
amit lényegében nem értek, hogy ha 61%kal többet kapok az állatokra a spektrális miatt, akkor ha emlékeim nem csalnak matekból, elvileg kell valami 1,61-es szorzó a vadászat végleges eredményéhez. amit megértek, hogy befolyásolnak az előtagok, hogy kisebb, nagyobb, óriási vagy apró. de ha nincs semmi, akkor tényleg csak 600-700 pontokat jelent az 1,61-es szorzó a helyes válaszokra adott lével együtt? hobbiból utánajártam a szörny alapszinteknek, hogy lássam, kb melyik mennyit ér, és ha ez esetleg vadászatnál is számít, nekem akkor se jött össze, hogy kaphatok ilyen listát.
a segítséget és az eligazítást előre is köszönöm!

üdv!
Dátum: 2011.08.23. 19:31:38
köszönöm az útbaigazítást! üdv
Dátum: 2011.08.23. 12:16:03
még nem építettem annyit, hogy az épületeket igénybe vegyem, így azok esetemben nem befolyásolnak semmit.
viszont ha senki nem üt meg, nem kell lemennem 15%alá, és onnan felnyomatni magamat, vagy mégis (feltéve ha ezekután nem fog mindenki módszeresen engem támadni)? ennek inkább tényleg azért van értelme, hogy tudjak nyugodtan vadászni, vagyis összeharcolni elég lét a küldetéshez, és mikor megvan, akkor tudom hirtelen felhozni magam, hogy eredményesen támadhasson. erről van szó?
így viszont mindenképp biztonságosabb, vagyis kevésbé lenne kockázatos, ha nem prémiumosként próbálnánk meg.
ja, és bárcsak én is látnék nem csak 100%-os karikat a portyalistán lehet, hogy nem hiszitek, de én mindíg telikarikat látok. ewwan
Dátum: 2011.08.23. 11:51:51
Lavender a portya% is 100%-on kell legyen, mivel az is drasztikusan befolyásolj a arabolt lét!


ezt nem értettem, ne haragudj. kérlek magyarázd el, mit tudok én tenni a siker érdekében, és mi a tennivalóm a portyaszázalékkal (az mi?).
Dátum: 2011.08.23. 11:21:42
és még annyit, hogy ha majd már épp nem prémes álapotban próbálkozunk, akkor viszont elég lesz az 5-6k?
a kreatívot nem tudom, az sajna nem az én oldalam.
a segítséget köszönöm
Dátum: 2011.08.23. 11:12:30
ok. így viszont jól kalkulálva kell a 10k LÉ az én oldalamon, hogy el tudja vinni belőle legalább az 1500-at, ugye? ha nem, akkor mennyi kell?
Dátum: 2011.08.23. 10:39:51
szóval legaláb 10k kell hozzá. a helyzet épp az, hogy káromra 23-ról támadnak felfelé, 25-re, és úgy kéne vinni 1,5k-t. ebben az esetben viszont neki többet kéne tudni rabolni, mert felfelé támadva tán többet lehet akasztani, valami ilyesmit olvastam valahol. viszont a prémium cucc mindenképp akadályozhat, én is a wikin olvastam, de csak ennyit ír:
•ha harc során veszítesz, csak kevesebb lélekenergiát rabolhatnak tőled, mint halandó társaidtól
szóval érdekes a helyzet, de jó lenne, ha csak egyszer kéne megpróbálni
Dátum: 2011.08.23. 10:20:38
v5-ön vagyunk. én nem értek a képletekhez, mármint az ide vonatkozó v5 képlettet nem tudom fejből, hiába találkozhattam vele már esetleg... azért köszi
Dátum: 2011.08.23. 10:17:12
ne haragudj! ennek a prémiumos cuccnak csak most jártam utána, lehet ez játszott bele. ezt teljesen elfelejtettem, sajnálom!
Dátum: 2011.08.23. 09:31:42
sziasztok!
ez most kicsit furcsa kérdés lesz:
ha épp prémium tagságom van, de segítenék valakinek 1500-ös küldiben, akkor mennyi LÉ-nek kellene nálam lennie sacc/kb?
próbálkoztunk 6000-tal, de csak 700-at tudott vinni. érdemes lenne azután próbálkozni, ha lejárt a tagság? mármint akkor kevésbe fájna, és akkor tényleg összejönne 5-6k-ból?
üdv!
Dátum: 2011.08.22. 11:41:26
a mai nappal várhatóan megoldódik a két küldetésem, így ezúton is köszönöm a segítséget minden segítőmnek!
köszönöm
köszönöm a választ. többé nem fogok ilyenekkel kísérletezni, a kérdést pedig átalakítom 4 tudományág bevonásával. üdv!