Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2011.10.21. 11:25:22
az explorer nem tudta egyszerre kezelni a kettőt, folyton kiléptetett, hiába volt ugyanaz a mailcímem. egyéb nyavalyáim miatt átszoktam a krómra, de eddig nem kellett egyszerre néznem. most kipróbáltam, a króm tényleg tudja a kettőt vinni!
sajnos az explorer a krómmal párhuzamosan sem működik, kiléptet, de ez meg nem a játék hibája.

a háborúnak én sem látom értelmét, de tényleg érdekelne, hogy mi történik, ha megtörténik. szóval várok még egy segítőt!
neked pedig köszönöm!
Dátum: 2011.10.21. 10:54:50
sziasztok!
két, egymástól független kérdésben szeretném a segítségeteket kérni:
1. miért van az, hogy akár különböző böngészőkből egy azonos gépen nem tudok időben egyszerre játszani a két különböző világon létező két karimmal? ugyanúgy kiléptet a rendszer, mintha ugyanabból a böngészőből játszanék. ez is még része annak a beépített intézkedésnek, hogy egy ember, egy gépről, egy világon csak egy karaktert indíthat? ha igen, megértem, csak tudni szeretném, hogy tényleg nincs-e rá mód, hogy ne kelljen ki-be lépegetnem, ha mégis egyszerre szeretnék játszani mindkettővel, és csak egy gépem van.

és más, de szintén puszta kíváncsiságból kérdezem :
2. érdekelne, hogy van-e, és ha igen, akkor mi értelme van háborút indítani egy jóval erősebb szövetség ellen, ha a karakterek felállásából, szintjeiből adódik, hogy a két szövetség tagjai nem tudják ütni egymást. vagy ha tudják is, de a támadó fél támadóképes tagjai a háború elindulásakor azonnal a katakombákba vonulnak? mi várható konkrétan, ha a támadó fél egy alig valami szövi, a támadott pedig egy top szövi? vagy van olyan helyzet, ahol ez a passzív-agresszív taktika eredményes lehet?

üdv!
Dátum: 2011.10.17. 20:57:28
sziasztok!
ma ismét kaptam egy kérdést, amit már korábbról páran már jeleztek, hogy javítani kéne, de a javítása még nem történt meg.
jelölt válaszok, de nem is jól íródtak. minimum a fokjeleket le kéne szedni előlük, de komolyabb javítások sem ártanának:

Melyik mértékegységet NEM a hőmérséklet mérésére használjuk?

Hertz* ________________mint mértékegység, szerintem kis betűvel írandó, de ez már csak kukacoskodás: hertz (Hz)
°Fahrenheit ____________ez a Celsius-fokhoz hasonlóan írjuk Fahrenheit-fok (°F)
°Kelvin ________________ez elé egyértelműen nem kell a fok jel, és mértékegységként szerintem ez is kisbetűs: kelvin (K)
°Celsius _______________akkor inkább Celsius-fok (°C)

felőlem csekkolhatjátok, hogy igazam van-e, fizikusok előnyben
off: ráértem, üdv!
ok, vettem. és köszönöm az infót.
hát ennek a hírnek nem örülök.
mindenesetre a vas sűrűségének tudása számomra még mindig rejtély. mivel én nem értek hozzá, megnéztem wikin, ahol összehasonlítva az ólommal és a rézzel a vas is sűrűbb, ha szilárd, legalábbis ha jól értelmeztem az idevágó részeket. így aztán még nagyobb a káosz a kis fejemben.
a hozzászólásodat viszont köszönöm!
sziasztok!
ismét beküldtem egy kérdést, amire ismét szintén a "speces" értékelést kaptam. az előttem lévő néhány hozzászólást végigolvasva jutottam el odáig, hogy lehet-e az a magyarázat az én esetemben is, hogy a játékosok nagy része gyerek. mármint esetemben még tényleg gyerek, konkrétan 12 éven aluli. de hát ez a játék mégis igényel bizonyos szintű intelligenciát és tájékozottságot, ha mást nem, tényleg azt, hogy egy guglihoz hasonló keresőt tudjon valaki érdemben használni, ha már ezzel a játékkal is boldogul...
a kérdésem ez volt:

"A réz-szulfátra vonatkozóan melyik állítás hamis?

Ásványtani neve kalkantit, közismertebb elnevezése pedig rézgálic.
Vízben nem oldható vegyület.*
Az emberi szervezetbe bekerülve 8-12 grammja halált okoz.
Leginkább fémek galvanizálásához, valamint növényvédő szerként használják.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ. "


nos a kérdés megválaszolása igényel minimális kémiai ismereteket, amiket szerintem már általános iskolában tanítanak. ha azt nem is, akkor vidéki kölkök még előnyben, hisz a rézgálicról "falun" mindenki hallott már. de ha nem is, mert épp már rég volt, vagy mert nem érdekel, vagy mert megrémítenek a számok, akkor az egyetlen, ami tényleg alap a kérdés megválaszolásához, az a józan paraszti ész, ami vagy van, vagy nincs:
szerintem mindenkinek illik tudni, hogy a rézgálic egy súlyosan mérgező, háztartásokban is elterjedten használt (vízben oldható) permetező szer. ezért tilos gyerekek kezébe adni, tőlük szigorúan elzárt helyen kell tárolni. persze a gyerek jobb, ha tudja egy bizonyos kor után, hogy ami tilos, és rá nézve is halálos, ahhoz ne is akarjon hozzányúlni, például ha már elég értelmes gyerekünk van, azt is megérti, hogy a konnektorba ne dugdosson semmit, főleg ne fémből készült tárgyakat.
és nem vagyok biológus, de az emberi szervezetben való felszívódás egyik legalapvetőbb formája, hogy valami oldódik-e vízben, vagy sem. így gyakorlatilag a válaszokból meg lehet fejteni, mi a helyes válasz, akár eszünkbe jut, hogy a réz-szulfát neve a rézgálic, akár nem.

végül pedig azért írtam be ide a kérdésemet, mert most a frissen értékelhető kérdések közt találkoztam egy hasonló kérdéssel, amit átengedtek, pedig ennyi erővel az is kaphatott volna az enyémhez hasonló értékelést. lehet ez is egyéni gyengeségem, de elsőre nekem nem rémlett, hogy honnan kéne tudnom, hogy a vas folyékony állapotban sűrűbb, mint szilárd állapotban:

"Mely anyagok szilárd állapotának kisebb a sűrűsége saját maga folyékony állapotánánál?

a vas és a víz*
a réz és a víz
az ólom és a víz
a vas és a réz"

miután ilyen jól "kiokfejtettem" magam, szeretném tudni, hogy szerintetek miért nem fogadták el a kérdésemet?
Dátum: 2011.10.10. 20:06:45
ok, örülök, hogy lehet mindkettőt! persze majd meglátjuk, melyik megy jobban. szuper-építő képességeim, vagy ismétlődő küldieim még nincsenek, ezért az építést hanyagolni fogom, vagy max annyira tolni amennyire tőlem telik, és amennyiért már jutalom jár.
köszönöm a hozzászólásotokat!
Dátum: 2011.10.10. 19:42:42
sziasztok!
szeretnék kicsit felkészültebben nekiindulni ennek az eventnek, mint anno landragórnak, ezért fordultam hozzátok. mivel a xenó nekem is új lesz, elolvastam a wikidotos fejezetet, de felmerült bennem néhány stratégiai jellegű kérdés a következőkkel kapcsolatban:

"Az eventen 2 módon lehet részt venni:
1. Harcolsz a királynő ellen...
2. Építed a taumaturgikus csapdákat..."

szóval az érdekelne elsősorban, hogy ez a két alternatíva kizárja-e egymást, vagy sem. mármint lehet-e, és ha igen, akkor érdemes-e mindkettőben részt venni, avagy nem. és jól érzem, hogy az építés az erősebb, konkrétan a magasabb szintű vagy a jobban jövedelmező kariknak éri meg inkább?
egyéb hasznos ötletet és tanácsot is szívesen veszek! üdv!
Dátum: 2011.10.10. 10:39:37
a jelzett (szerintem spec) kérdés még mindig bent van az adatbázisban, én ma kaptam v1-en. elég bosszantó:

Hány része van a Fable nevü játéknak ?

3 (a mai napon, pontosabban a gugli szerint 2010. október 26-tól ez a helyes válasz, de vajon meddig?)
7
1
2* (a jelölt válasz mára elavult)

ha bent hagyjátok, kéne valami dátum hozzá, vagy valami, ami segít a távolabbi jövőben is megválaszolhatóvá tenni a kérdést.
Dátum: 2011.10.07. 13:10:12
mozillán kipróbáltam, ott tényleg látom a dolgaimat rendesen. a baj csak az, hogy én explorert szoktam használni, illetve még mindíg azt használom iq-ból. de mindenesetre örülök, hogy ez nem egy súlyos probléma, és orvosolható. a kennellel még próbálkozom.
az egér dolgot tényleg nem vettem észre, mondjuk eddig ezzel sem volt semmi gondom, de ezek után jobban fogok figyelni.
köszönöm a segítséget!
sziasztok!
landragór ideje alatt tettem fel egy kérdést, amit egyenesen visszautasítottak azzal, hogy spec. most nem idézném a konkrét kérdést részleteiben, mert végül én szeretném újra feltenni értékelésre, és nem más.

a kérdés filmek cselekményével kapcsolatos: megadja, hogy mi a közös a felsorolt filmek cselekményében, és arra kérdez rá, hogy melyik film nem tartozik a felsorolásba.
2 film szerintem elég ismert, de a lehetséges válaszok között szerepelne 2 filmcím is:
- Kegyetlen bánásmód *(a cím megtévesztő ugyan, ez egy amerikai romantikus film)
- Carandiru (ez tán kevésbé ismert filmdráma, legalábbis úgy gondolom, ti úgy gondoljátok, pedig sajnos megtörtént eseményeken alapuló, nagyon kemény film)

kérdésem, hogy a kérdés specnek számít-e a lehetséges válaszok alapján? ha igen, melyik cím helyett próbáljak másikat keresni?
Dátum: 2011.10.07. 08:25:04
sziasztok!

tegnap vettem észre, hogy ha a saját karakterlapomról szeretném megnézni a bemutatkozó szövegemet, akkor egy pillanatra tán bejön, amit látnom kéne, de rögtön utána egy üres oldal, egy nagy fehér semmi jelenik meg (a következő link található a fejlécben:http://images.vegzetur.hu/KETTŐSKERESZT). mindkét világon, ahol játszom produkálja ezt az oldal, szerintem ezt nem kéne.

egy másik, ennél kisebb gondom, hogy szerettem volna edzeni az egyik állatomat, és beállítottam a kívánt időt, de már harmadszorra csak az alap 2órát kezdte el edzeni. ez is tegnap kezdődött, ma folytatódott.

harmadszor pedig, tegnap, miközben kvízkérdésekre válaszoltam vadászat közben, többször előfordult, hogy válasz után egy olyan ablak jött fel, amin azt olvastam, hogy a kérdésre rosszul válaszoltam, a helyes válasz ez meg az lett volna.... csakhogy az már egy teljesen más kérdés volt, aminek kidobta a "rossz válasz" üzenetet, pl.:
mikor volt a mohácsi csata? a helyes válasz az lett volna: bundáskenyér.
ez is csak azért zavart, mert tegnap ez is legalább háromszor megtörtént durván 2 óra leforgása alatt.

ha nálam van a hiba, kérlek, szóljatok. ha nem, remélem ezeknek a hibáknak minél hamarabb utána tudtok járni! további szép napot!
Dátum: 2011.10.06. 20:33:12
az előzőt csak megerősíteni tudom. rosszul jelölt a baktériumos kérdés.

most kaptam:
Szubudáj (Szübődej) melyik középkori birodalom tábornoka volt?
Khmer Állam
Horezmi Birodalom
Hszihszia Állam
Mongol Birodalom

szerintetek? ez hol van benne a törikönyvekben? mármint hova kellett volna járni, hogy tudjak effélét?
Dátum: 2011.10.06. 08:20:27
köszönöm!
Dátum: 2011.10.05. 21:37:01
sziasztok!
lehet, hogy most butaságot kérdezek, de ha két különböző karakterrel két különböző világon egyszerre játszok, konkrétan időben egyszerre vadászok, azok nincsenek egymásra hatással, ugye? mármint ugye nem játszik bele a randomba, vagy a szörnyek méretébe, stb. ezek teljesen függetlenek, és egymásra nézve semmit nem jelent, ha az egyik karim még a légynek sem árt és 10-100LE-ig vadászik, a másik meg majdnem maxos spekivel nyomul 30szint felett? mármint nem a kicsi miatt kapok a nagynál is keveset, hanem az a normál random, vagy a szerencsém nem elég magas szintje miatt van?
a segítséget (és a türelmet) előre is köszönöm!
Dátum: 2011.10.05. 21:14:36
sziasztok!
ma kaptam ezt a kérdést:

Melyik szponzorálja a VASAS SC - t?

Nike
Umbro
Adida
Lancast*

mindenek előtt feltenném a kérdést, hogy ezt meg honnan a **néből kéne tudnom? ha csak szerintem speciális a kérdés, szóljatok!

de ha a kérdést mégis bent hagynátok, akkor azok kedvéért, akik minimálisan mégis kötődnek a sporthoz, konkrétan a vasas csapataihoz, és otthon vannak a mellékesen kötődő témákban, mint pölö mezek, szponzorok, elkelne némi korrigálás a kérdésen:

1. a kérdésből hiányzik valami alany, például melyik cég szponzorálja
2. szerintem nem kell a kötőjel köré szóköz
3. Adidas az s lemaradt, ez biztos csak gépelési hiba
Dátum: 2011.10.03. 12:24:14
hát ez rossz hír de a segítséget nagyon köszönöm!
Dátum: 2011.10.03. 09:50:10
sziasztok!
most csak gyorsan beugrottam, nem volt időm utánajárni annak, amit kérdezek, lehet, hogy már volt róla szó valahol...
a lényeg, hogy mostanában a második entitásomat püfölgetem (én 32. "ő" sorrendben a második üthető lény). azt szeretném tudni, hogy a lény menet közben regenerálódik-e, mármint konkrétan az ütéseim közben? mert ha megütöm és sérül kb 300-500 ép között, nem annyit sebződik ténylegesen, sőt, volt, hogy egyenes fölé ment annak az életpontnak, amije volt, mielőtt megütöttem. az én sebződéseim viszont közel megfelelőek (épp 20-as sebgyógyításom van). ez azért kellemetlen, mert amíg az én 2k körüli ép-m elfogy, ő harmadannyit sérül végeredményben, hiába ütöttem bele én a többet.
kérlek, mondjátok, hogy ez hiba, és nincs igazam ha mégsem hiba, és tényleg ezek a gazfickók nem "pihenés" közben, hanem csata közben regenerálódnak, akkor hogyan tudnék hatásosabb lenni? a saját gyógyító erőm tolásával felfelé, vagy valami mással? (szintemnek megfelelő szerkókban vagyok, és túl gyengének sem mondanám magam, bár nem vagyok a kifejezett top kari).
a segítséget előre is köszönöm!
Dátum: 2011.09.29. 17:09:01
igen, ezt épp most kaptam én is. ez egy jaaaj!!! én egyébként négy hibát számoltam.

1. Tücsökzene, egybeírandó
2. Sándor
3. Szabó
4. Lőrinc
Dátum: 2011.09.28. 21:53:14
hali!
én még nem vagyok itt olyan régóta, így nem volt még túl sok bajnokim sem, hogy tán értsek is hozzá, tényleg belelássak. de amit eddig láttam, az tényleg arról szólt, hogy az eddig erősek, főként pókok nyernek bajnokit is. hurrá, legyen hát így, végülis tényleg ők a legerősebbek, jutalmazzuk még őket befektetett erőfeszítéseikért . tudom, tudom, csak az irígység beszél belőlem

sebaj. a lényeg, amit most a témához érdemben hozzászólnék:
- a hordabajnoki szerintem is jó ötlet, érdekesebb, és következetesebb, mint a csapatbajnoki.
- bajnokiból szerintem sem kéne kizárni senkit, aki akar, induljon, bár a kétszer egy hónapban bajnokit én is túl sűrűnek tartom, elvégre nem cél, hogy sok medál osztódjon szét.
- bárhogy is legyen, szerintem is úgy lenne jó, ha vagy kéthavonta lennének (havi váltásban), vagy havonta lenne egy, és mindenki szabadon kiválaszthatná, hogy adott hónapban melyiken indul. ezzel visszafognánk az érempotyogtatást is, és ez lenne aztán az igazi random, hisz nem tudhatjuk, melyik pók melyiken indul, kinek mennyire van esélye, és főleg, hogy mikor.
- aki már erős, sokkal könnyebben bepótolhatja az életpontokat, nem mintha szüksége lenne rá a gyengékkel szemben, így egyértelmű, hogy a véres változatot is ők nyernék.
- és aki már erős, annak általában a szakijai is magasak, tisztelet a kivételnek, így ha szaki alapján lennének a bajnokik, azt is ők nyernék.

valahányszor bajnoki medált látok, mindíg a zafír hordára asszociálok. szerintem nagyon hasonlít a két logó, legalábbis engem sokszor összezavar, hogy a hordajelvénnyel egy sorban látom, azonos méretűek és hasonló színárnyalatúak. de ezt sem az én tisztem eldönteni, csak egy megjegyzés. remélem, az újfajta logó nem fog a rubinok jelére hajazni.
üdv!