Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2011.11.10. 19:56:41
értem, köszönöm
Dátum: 2011.11.10. 17:08:19
kedves Kvnoemi,
hasznos segítség volt, köszönöm !

1. a xenó-féle kereskedelmes cuccos bármilyen hasznos is, a kis karimnak szerintem nem azt fogom választani, mert vele fél éven belül tuti nem leszek ott, hogy érdemben használhassam. persze még alszom rá párat. a nagynak viszont nagyon hasznos lesz .
3. igazad van, köszi.
4. nem úgy van, hogy a kihívásokért kristálypont jár, és azok segítségével, kvázi mint kenőpénzzel tudom sikeresebbé tenni a kalandjaimat, amikért viszont lélekgyémánt jár? vagyis azt mondod, hogy lehet úgyis kalandozni, hogy alacsony szakijaim vannak, de hozzá jó vaskosan ki vagyok tömve a kihívásokért kapott pontokkal? mondjuk még kell két szint, hogy a kalandokat kipróbálhassam, és lássam, hogyan is működik az egész, de szerintem még nem kihívásoztam túl sokat. a xenó event pedig túl gyorsan juttatott a 40. szint közelébe. de azért szeretjük!
Dátum: 2011.11.10. 14:24:57
sziasztok!
engem most több dolog is érdekelne, hogy tudjam, hogy s mint tervezzek. kérdéseimet ismét pontokba szedtem:
1. sajna csak nemrég vettem észre, hogy a kufár öves xenójutalmak is csak fél évre szólnak. az érdekelne, hogy lehet-e majd még olyan tárgyakat szerezni, amelyek a kereskedelmet tartósan növelik? most a kufáros medálokra gondolok (alku arany, ezüst, bronz lánca). talán már pont úgy sikerült regisztrálnom anno, hogy én arról már lemaradtam, így tudni szeretném, hogy ezt a hátrányt lesz-e még esélyem pótolni a játék folyamán valami más event kapcsán, vagy ez már nem kerül be többet a játékba, csak ilyen féléves jutalom formájában? lehet, hogy nem így van, de én azt feltételezem, hogy a kufár medálok "működnek" az idők végezetéig.
2. a lélekszívós fókuszkristályok sem visszaválthatók, ha jól értem, ebből a szempontból a fertőzéscsökkenés az egyetlen "tartós" jutalom?
3. lehet, hogy effélét már sokan kérdeztek, de ha a védekezés és iq szakim aránylag kiegyenlített, melyiket érdemes jobban erősíteni (specializációs kedvezményeket szem előtt tartva itt az idő)? illetve mivel a xenó kellős közepén, + én meg még a döntetlenes küldi előtt állok, érdemes-e most belefogni valamelyik felturbózásába? most mindkét tulajdonságom aránylag kiegyenlített, de nem túl magas, viszont épp kapóra jön maga az event adta "gyorsított vadászat"+a lejárt egy hónapos spec. kivárási idő.
4. a kaland szakikat nagyjából mennyire érdemes fejleszteni (tudom, hogy kristályokkal lehet segíteni rajtuk, de mégis)?
5. a lady alvariel-féle medálok eddig kb havonta lettek elosztva, most, hogy két bajnoki is lesz, ez hogy alakul? csak az egyik számít, tehát marad a havi elosztás?
azt hiszem, nem maradt ki semmi a segítségeteket előre is köszönöm!
Dátum: 2011.11.08. 10:36:56
a küldetés teljesítve! köszönöm mindenki segítségét, tanácsát!
tényleg nem volt megbeszélős, csak azt hittem. a tojáshéj...
ahogy szövetségemben szokás, most egy kis melldöngetés következik:
először kettő, egyesével jött csak össze+némi megbeszéléssel, a wikin szó esik az ellenfél magas elnyelésű állatáról, így azt hittem, az is kell, de a portyaszázalék volt a lényeg, nálam legalábbis. utána teljes "aligöltözetben" és -30 után jött össze egymás után három, és úgy lett meg egyből a küldi és bár a csatákat már nem én nyertem, de az állataim hozzám képest leverték az ellenfelet
ezt+császár elé járulást+átokpiramis aktiválást 3x egymás után teljesítettem, így meglett a 40000-es küldi is, majd a szövi átlag 100e. a ma reggelem szép kör volt. még arra is jutott energiám, hogy nkiller kedvéért elájuljon egy állatom
és igen, a választhatók közt végre megjelent a döntetlen! de azt majd xenó után, addig úgyis átrendeződik a mezőny, és jobb, ha csak akkor boldogítom a kedves játékostársakat! addig meg csinálom a többit, nem fogok unatkozni persze nem zárkózom el a segítségnyújtás elfogadásától, ha úgy alakul!
még egyszer nagy köszönet! és további szép napot mindenkinek!
Dátum: 2011.11.06. 19:37:16
wow, ehhez tényleg őszintén gratulálok!
de talán próbáld meg te is 11.szint körüli nemprémes középkategóriás béndzsa kis karival, mint én:
Okozott sebzésed: 19818
Támadások száma: 365
Győztes támadások: 336
Elájult állatod: 0
Építések: 530

hidd el, a teljesítmény csak úgy számít, ha hozzávesszük, hogy mihez képest. nem kételkedek benne, hogy neked is sok munkád és áldozatod van a sikeredben, de nem játszunk egyformán, és főleg nem ugyanolyan régen. idővel majd nekem is összejön a nagyobb móka, sokkal könnyebben és gyorsabban, mint most. három héten belül azért remélem ez jobban fog kinézni , meg sem állok 400-ig (persze, ha túl sok a veszteség, akkor ezzel a karival nyilván inkább már csak építek)!
Dátum: 2011.11.06. 17:10:23
ok, remélem, és neked is köszönöm! hát a 400 csata nekem is nehéz, mindkét karimmal. ezért le a kalappal azok előtt, akik 1000 fölött vannak már az elején!
az építéssel végeztem v5-ös portyakairba hajló szakigyurkász karimmal, ott csak elfogytak a portyapontok, illetve küldire is kell+nem éri meg, ha csak abból játszanék, így nem sürgetem és nem is akarom túlzásba vinni, mert így is legalább 2 szintet léptem már emiatt. v1-es kis gyengusz kezdetleges építő-vadászkarimmal pedig 11-es szintre érve elakadtam, hirtelen alig tudom ütni a nénit, hiába nem kapok se tp-t, se lé-t, ha nyerek. viszont azzal meg még az építés is művészet lesz, mert még alig van szakim is, építés szaki még sehol, felszerelésem is a legalapabb, na azzal tutira eljátszadozom az event végéig, és ha mákom van, még össze tudom szedni legalább az egyik maxos jutalmat. de nagyobb áldozatot nyilván vele hozok, hiába gyenge itt a xenónéni is
Dátum: 2011.11.06. 15:33:51
Idézet: Kornmirror - 2011.11.06. 15:19:31
Ha EH-s vagy és pp-ből mész, akkor mindenképp turbózd, ha csp, akkor meg a turbó a spekire.

ezt így csináltam, csinálom, de köszönöm a hozzászólást. még nem vagyok meg a 400csatával, de úgy látom, vegyesen éri meg jobban, különben sincs annyi portyapontom. viszont szeretném hamar letudni az event ajánlott lehető legmagasabb teljesítmény részét, ami a jutalmakhoz kell, bármi áron. építés, ha megvan, megéri még folytatni, ha úgysem leszek az első tízben? szóval túlépítésért tényleg csak akkor jár valami, ha rajta vagyok a ranglistán (ami nem fog megtörténni)?
off: mielőtt még jobban lehúznátok, azért szeretnék hamar végezni, és csak annyira, amennyire kell, mert még nem tudom, mennyi időm lesz a játékra a köv 3 hétben, ezért addig szeretnék biztosra menni, amíg még "kényelmesen" tudok játszani. üdv!
Dátum: 2011.11.06. 14:57:05
ha valaki tejesíti a 2 maximális jutalomhoz szükséges csata, illetve építésszámokat, az elméletileg elég? mármint azon felül nem jár bónuszjutalom, például ahogy a landragórnál is volt, az építéssel arányos tulajdonságösszeg növekedés, igaz? viszont ezeket lényegében csak akkor kapjuk meg, ha felépülnek a csapdák, azaz az építés javaslott, hogy meglegyen 3 héten belül, mert a dögök addig nem halnak meg teljesen? azért a tudatlanságom, mert ez az első ilyen eventem, és bár a wikit elolvastam, ott nem láttam tulajdonságnövekedésre vonatkozó utalást, szóval úgy érzem, hogy nem vagyok túlzottan motivált a további építésekben. kérlek, segítsetek, hogy is van ez pontosan?
és még azt szeretném tudni, hogy a xenós portyáknál, vadászatoknál az eh tudatturbózva működik? lehet, még nekem túl alacsony a szakim, de nem tűnt úgy, hogy számítana a turbózás.
a segítséget előre is köszönöm!
Dátum: 2011.11.06. 14:37:52
ok, úgy lesz. köszönöm
Dátum: 2011.11.06. 13:17:16
köszönöm!
Dátum: 2011.11.06. 13:12:44
kedves kvnoemi, köszönöm a hasznos segítséget!
hát ezek szerint, a gondom az, hogy egyelőre a páncélom és a pajzsom is erőbónuszos, de emiatt nem szeretnék újat venni. vagy azokat is cseréljem le, úgyis valószínű, de a küldi szempontjából lényegtelen, hogy nem én nyerem a csatát? mert most hiába váltok buzogányra és vakító fényre, legalább kétszer többet sebzek így, mint állataim. ezért azt gondoltam, hogy olyan ellenféllel működhet, akinek elég jó a védekezése vagy iq-ja, és van elnyelő állata.
ez a küldi is erősen megbeszélés ízű, nagyon nagy mértékben függ az ellenfél erejétől, hogy mint érdemes felöltözni, nem? de teljesen legyengített öltözet (páncél+pajzs is!) viszont öngyilkosság, vagy alkalmas ellenféllel úgyis működhet?
vagy tényleg tegyem el ezt a küldit olyan időkre, amikor lesz majd csak védekezős, de komolyabb új páncél-pajzs összeállításom, mert az a tuti?
pff...ez a küldetés választ el lényegesen engem is a döntetlentől. ezért szeretném minél hamarabb letudni, arra szánnám a több időt és türelmet. persze nyilván ehhez is kell jó adag, és legalább kiderül, ki mennyire vállalkozó-segítő szellemű.
Dátum: 2011.11.06. 10:56:39
sziasztok!

V5-ön, szeretnék segítőket keresni a következő küldetéshez:
Sebezzen idomított állatod legalább 5 csatában többet, mint te!

jelenleg 37. szintű vagyok. elsősorban állattartók segítségét szeretném kérni!
cserébe szívesen segítek, amiben csak tudok!
minden, a küldetés teljesítését segítő jó tanácsot is szívesen látok!

üdv: lavender
Dátum: 2011.11.05. 16:33:13
Mit jelent a FUO?

Azonosítatlan repülő tárgy.
Ismeretlen eredetű láz.*
Híres svéd bútorgyár neve.
Egy küzdősport neve.


nem tegnapi csibe vagyok, de erről bizony most hallottam először. biztos azok találkoztak ezzel, többségében, akik véletlenül elírták egyszer gugliban a szót, és nagyot néztek, hogy még így is értelmes. azért sejtettem, hogy nem elírás lesz, de akárhogy is, szerintem ez is spec. kérdés.
Dátum: 2011.11.05. 14:19:47
A légkör mely része melegszik föl elsőként a napsugárzás hatására?

földfelszint
levegő
földfelszin alatt
alsólégréteg


földfelszín, szintek nélkül de hosszú ékezettel. és az alsó légréteget különírjuk.

Hány "köbcentis" motort lehet vezetni normál személygép kocsis jogsival?

250
500
50
1500


ezt meg egybeírjuk. és ez szerintem spec kérdés, például nem hiszem, hogy wiki nélkül minden korosztály tudna erre válaszolni.
Dátum: 2011.11.02. 21:41:25
Melyik nem énekes az alábbiak közül?

Adam Sandler
Christina Aguleira
Britney Spears
Marilyn Manson


Jajjjj, talán inkább Ki. És kisebb hiba (gondolom nem kötelező tudni), de Aguilera.
Én még az "alábbiakat" is átfogalmaztam volna kicsit árnyaltabban, mondjuk úgy, hogy művészek, vagy hírességek.
Dátum: 2011.11.01. 20:27:13
ühüm. most megnéztem, tényleg, felépítettünk olyat, hogy béke csarnoka 5. szint. de ez már régóta meglehet, eddig nem is figyeltem, hogy így mennek a pontjaim. azt hittem, ez a dupla portyapontvesztés csak háború idején hat, de ha nem, akkor viszont nagyon nagy szerencsém volt, hogy eddig bizony csak egyesével mentek!
köszönöm a hozzászólásodat!
Dátum: 2011.11.01. 19:54:47
sziasztok!
épp most portyáztam kettőt, és az elsőnél még nem mentem biztosra, a második alkalommal már szinte biztos, hogy egy menettel két portyapontot vesztettem. ez hiba, vagy történt valami változás a portya menetét illetően idő közben, amiről nem tudok? eddig legalábbis nem tűnt fel, hogy portyázáskor elmegy kettő/csata. ti is tapasztaltatok ilyet?

ok, mentem még, de az már rendesen történt. biztos csak a szemem káprázott
szia!
először is köszönöm, hogy segíteni próbáltál! privát üzenetben kértem és kaptam azóta segítséget néhány "hivatalos segítőtől", és némi agyalás után javítottam a kérdésen, mármint kicseréltem párat a lehetséges válaszokból, és el is fogadták a módosított kérdést. konkrétabb épp azért nem akartam lenni, és azért ment a privátolás, mert egyszer már valaki lenyúlta egy kérdésemet, amit itt fejtegettem. a statisztikák alapján sem csalódtam, elég jó arányban megválaszolták a játékostársak.
egyébként pedig tényleg nem egyszerű kérdést feltenni, mert néhány "általánosan tudni illik ismeret"-től eltekintve minden más téma, amiben kérdést fel lehet tenni (azaz, ha végigvesszük a kvízbesorolások során előkerülő csoportokat), speciális lehet. illetve nagyon nehéz megtalálni, hogy ha már lehet esetünkben filmek cselekményével kapcsolatos kérdést is feltenni, akkor mi legyen az, mennyire lehet mély a kérdés, vagy hogy mi az amit nagy általánosságban tudni lehet adott filmekről. próbáltam valami értelmes kérdést kihozni, amelyhez hasonlóval még nem találkoztam, mégis valami könnyűt, de átfogót, és minden szerénység nélkül szerintem küzdelmek árán, de sikerült. azért azt sajnáltam, hogy először nem ment át, de azt hiszem megértettem a lényeget, és elfogadtam, hogy nem minden kincset értékelünk egyformán. persze később az is kiderült, hogy én meg bizonyos könyveket nem olvasok, nem vagyunk egyformák. de ezek után, ha még lesz erőm, bátorságom, és kreatív ötletem egy újabb kérdést feltenni, akkor majd igyekszem olyat kitalálni, ami nem lesz spec. maximum ismét visszadobják. de azt mondom, ha az ember a speces értékelést kapja, még mindig jobb, mint ha valami értelmezhetetlen zöldséget kérdezne, esetleg durva hibák lennének a kérdésében. a lényeg, hogy reszkessetek kedves adminok, mert még ha lesz kedvem, vagy nagyon megszorulok, akkor lehet, hogy még próbálkozok. addig pedig csak elfogadom a fele lét.
üdv!
Dátum: 2011.10.25. 13:31:07
most kaptam a következő kérdést:

Létezik-et Csillag orrú vakond?

igen*
nem
élt de kihalt
sosem létezett


ugye ti is látjátok, mi itt a gond? törölni kéne a kérdést!
Dátum: 2011.10.21. 12:18:50
aham, hát tényleg nincs értelme.
a köszönet pedig neked is jár! üdv!