Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2012.01.16. 11:31:46
oks, értem már, köszönöm !
Dátum: 2012.01.16. 11:20:32
köszönöm a válaszaitokat !
a tárgyak most jelentek csak meg, eddig nem láttam őket a kufárnál! sőt, én még mindig csak kettőt látok tehát, ha x kufárnál vagyok, akkor akkor az ő nevével fémjelzett reliket kell megvennem, ha akarom?
Dátum: 2012.01.16. 11:05:01
sziasztok!
nekem lenne pár kérdésem, mivel ez az event is az első ebből a fajtából, így még tudatlan vagyok rendesen.
1. "A hordagyűlölet szakértelem nem érvényesül, de a kufárnál vásárolhatsz egy-egy kufár hívei ellen speciális varázstárgyat." ilyet v5-ön lehet egyáltalán szerezni, és ha igen, hol található a tárgy?
2. az elért győzelmek számítanak, pontosabban a valódi, tehát a nem kh-sokkal szembeni győzelmek? vagy azok is? mert én is elnézegettem az esélyeimet, és a szintem körül mindenki, aki tényleg erős és rám nézve tényleg félelmetes, egy bizonyos csapatban van. a többi csapat ki se teszi a 15 választható ellenfelet/csapat, ha valódi játékosokra állítom az ablakot. és mivel fogalmam sincs, hogy az én csapatomban mennyien vagyunk, vagy mennyien maradunk, ez így elég izgalmas lesz.
3. ha átállok még az elején, ugye az eseménypontok nem nullázódnak, csak a győzelmek? mert ha mégis, akkor kénytelen leszek maradni, és véres harcok elé nézek
Dátum: 2012.01.15. 18:16:12
Hol található a Mauna Lea vulkán?

Karib-szigetek
Fidzsi-szigetek
Galapagos-szigetek
Hawai-szigetek*

van olyan, hogy Mauna Kea és olyan is, hogy Mauna Loa. ha Mauna Lea is létezik, légyszi mondja meg valaki, hogy hol!
Hawaii pedig két ii Galápagos-t pedig lehet így kell írni a magyarban, de ebben nem vagyok biztos .
Dátum: 2012.01.04. 20:17:40
Idézet: Quellon - 2012.01.04. 19:53:46
Harmadrészt idézet a leírásból: "Egy karakter rendszeresen támad más karaktert, és rendszeresen sok lélekenergiát vesz el tőle. Ha a támadott karakter elvesztett lélekenergiájának nagy része mindig ugyanahhoz az egy-két karakterhez kerül, akkor az multizás még abban az esetben is, ha a két karaktert más játékos irányítja. "
Ilyen alapon mindenki multis aki naponta (többször) ugyanazt a más ember által irányított karaktert lerabolja!


tudom, más volt a téma, de én csak erre a gondolatra szeretnék reagálni:
aki hagyja magát lerabolni, azt már nem tudom sajnálni, főleg, ha szövetségben is van. és nem fogom vissza magam, ha egyszer megéri rendszeresen meglátogatni hasonló esetben bizonyos illetőket. ilyen esetekben egyébként azt kéne felülvizsgálni, esetleg büntetni, aki hagyja magát, nem azt, aki valami hatalmas felfedezést tett, és megtalálta élete farmját néhány ismeretlen személyében, összebeszélés, lefizetés, stb. nélkül
Dátum: 2012.01.04. 15:17:59
sziasztok!
észrevettem, hogy jelenleg az egyik epikus szörny elnevezésében található egy kis helyesírási hiba, legalábbis nálunk, v5-ön most ez így néz ki:
Gomarr, a ongóliant hadúr
egy "z"-betűt kellene pótolni, avagy a névelő az
Dátum: 2012.01.02. 09:59:50
v5-ön is ez a helyzet.
Dátum: 2011.12.24. 09:34:12
MINDEN KEDVES VÉGZETÚRNŐNEK ÉS VÉGZETÚRNAK ÁLDOTT, BÉKÉS KARÁCSONYT KÍVÁNOK!
Dátum: 2011.12.21. 08:55:39
sziasztok!
nem tudom, jó helyre írom-e a kérdést, ami egyébként rendben van, csak a besorolása miatt hoztam fel:

Ki a zeneszerzője az Országúton, a Rómeó és Júlia és a Keresztapa című filmeknek?

Ennio Morricone
Michel Legrand
Barry Gibb
Nino Rota

nos, a filmes besorolások között nincs ott a pontos opció, így a kérdés jelenleg az "írók, rendezők, producerek" szöveg alá került besorolásra. az ilyen jellegű kérdések, mint a mellékelt ábra mutatja elbírnának minimum egy filmzene-címkét, vagy az előző felsoroláshoz hozzáfűzött zeneszerző-címkét. szerintem lehetne tudni, hogy nem általános zeneszerzőkről lenne szó, így nem is kéne agyalni, hogy adott film zenéje most komolyzene, vagy könnyűzene, tehát hogy egyébként milyen zenei kategória. mert lehet, hogy zene, de mégis közelebb állnak a film kategóriához (ezt mutatja, hogy jelenleg is oda lett besorolva), ezért szerintem oda kéne beírni valami egyértelmű helymeghatározást, kiegészítést.
Dátum: 2011.12.15. 21:13:45
hát nem tudom, az említetteken kívül eddig nem volt bajom a játékban szereplő képekkel, bár megvallom, engem néha befolyásolt, hogy valamelyik cucc (öltözet) mennyire szép, és volt, hogy erősen csak amiatt voltam hajlandó megvenni, persze azért az tudott is valamit...
azért kíváncsivá tettél, hogy melyik fegyver nem tetszik ennyire, melyiket tartod "röhejesnek"? ha már fantázia, miért nem tudod elképzelni azokról a szokatlan, és nem feltétlenül erőt sugárzó darabokról, hogy azok is tudnak valamit? lehet, hogy rosszul érzem, de az, amit te javasolsz alapjaiban alakítaná át a játékot. itt adott szintekhez adott tárgyak tartoznak, és adott tárgynak neve is van. és mint "A Tárgy", az adott névhez az azonosítását segítő kép társul, te viszont szeretnéd, ha neked nem "A Tárgyad", hanem egy tetszetős fegyvered lenne. egyedi lehetsz, arra ott a karakterlapod, a karakterképed, valamint az állataid, ezek elég kell legyenek a saját személyiséged kifejezésére. és továbbra is csak azt tudom mondani, vedd meg azt a tárgyat, amelyik szerinted hozzád illő, 80. szint körül már elég széles palettáról választhatsz
ja igen. egy tárgy kiválasztása elsősorban kiváltság. függ szinttől, kereskedelemtől, stb. ezt (lásd két sorral lentebb) szerintem nem lenne jó szabadon választhatóvá tenni, mert elveszne az az érték, "büszkeség", amit a tulajdonosa birtokolhat általa, a tudat, hogy ő már azt megszerezte. mi más fejezhetné ki ezt jobban, mint az adott tárgyakhoz tartozó adott kép. ebbe nem nyúlnék bele, a motivációt és a játékélményt erősen befolyásolná, és nem pozitív irányban. szerintem.
Dátum: 2011.12.15. 19:50:08
nu persze, és mi a helyzet a páncélokkal? némelyik páncél egyáltalán nem olyan, mintha egy végzetúrnő vette volna fel, vagy épp egy végzetúr. ennyi erővel ez sokkal cikisebb kérdés, mégis szerintem a többség túléli.
ha a fegyver nem tetszik, vegyél olyat, amelyik csini, és ne olyat, amelyik valóban hasznos. vagy egyszerűen várd ki, amíg meg tudsz venni egy szebbet, és akkor vedd meg azt.
azért csak gondolj bele, mennyire nem egyszerű kiagyalni több száz fegyvert, rucit, állatot, stb. design-ügyileg. nem is csinálhatja mindet ugyanaz a személy, ráadásul tapasztalhattad, hogy sokszor ismétlődő az alaptárgy, aminek a képe kisebb változtatással máris egy teljesen új tárgyat takar. nyilván nem lesz ugyanaz a minőség, ha többen dolgoznak vele, lesznek szebbek és kevésbé szépek. szerintem örülj neki, hogy ha épp nem is túl tetszetős számodra a design, de mégis egyedi, izgalmas, hogy minden szinthez valamiben más, és nem ugyanazt a 10alapfelszerelést látod más-más nevekkel.
Dátum: 2011.12.14. 14:08:09
köszönöm!
Dátum: 2011.12.14. 08:34:44
sziasztok!
azt szeretném tudni, hogy az olyan epikus tárgyak, amelyek óránként 1ép-t regenerálnak a harcra kijelölt állatokon, ha már az túl sokat nem is segít rajtuk, valahogy legalább a moráljukra is pozitív hatással van, ha már gyógyítgatva vannak? ha van valakinek a témában tapasztalata, érdekelne, hogy legalább lassabban csökken-e a moráljuk, mintha csak simán ki vannak harcra jelölve.
üdv: lavender
Dátum: 2011.12.08. 13:41:07

hát, az idén biztosan jó munkát végzett a télapóbácsi, ezer köszönetem neki !
Dátum: 2011.12.08. 13:01:07
hát, én azért hiszek a télapóban, egy átlagos napon talán nem történnek ilyen csodák
a választ pedig köszönöm!
Dátum: 2011.12.08. 09:21:46
sziasztok!
három dologgal kapcsolatban is szeretnék tanácsot kérni.
az egyik kérdésemet lehet rossz helyre írom, inkább fejlesztéssel kapcsolatos: lehetne-e/miért nem lehet a gyorskereső használatakor az utolsó x hozzászóláson kívül a többit/többet is megnézni? ha a mennyiséggel van gond, akkor nem lehetne esetleg ugyanígy konkrétan véglegesíteni a listát, csak nagyobb mennyiségre bővíteni a kiadott találatokat?
így most lehet olyat kérdezek, amit már többször is kérdeztek, de most nem találtam rá választ:
a kritikus ütés/csata darabszámát a saját képességeimen kívül befolyásolja valami? például, hogy óránként egyszer, kétszer, négyszer stb megyek? reggel gyakorlatilag csatánként feleződtek az ütéseim, és nem vagyok biztos benne, hogy ez az áldozataim erejétől, az ő szakijuktól függött volna, de a végére már nem találtam el őket.
harmadszor pedig mintha valahol olvastam volna a random és az időpontok viszonyáról (lehet, hogy csak álmodtam ), mármint hogy pölö reggel nyolckor jobban számít az erő, este meg a védekezés, vagy hasonlók... szóval lehet erről tudni valamit? és ha már random, a mikulásnap következménye tényleg lehetett általunk is várva várt döntetleneső (három döntetlen jött végül össze kedden), vagy az tényleg puszta véletlen volt?
üdv: lavender
Dátum: 2011.12.07. 19:55:46
.
kedves Bíborka2!
talán régen regisztráltál, a játékkal lehet, hogy nem játszottál még túl sokat? a kérdéseid alapján, vagy csak késő-évi poénkodás részedről a sok kezdő játékosra utaló kérdés?
akárhogy is, ha egy igazán jót szeretnél játszani, és azt akarod, hogy a játékba befektetett idő sikerélmény legyen, akkor a figyelmedbe ajánlom a http://vegzetur.wikidot.com/ oldalt, olvasgasd sokszor, ha bármi kérdésed felmerül, ott szinte mindenre leírást találsz az egész játékkal kapcsolatban. és ha a részletek nem tiszták, jöjj bátran kérdezni ide a fórumozóktól!
a wikin találsz leírást a kvízkérdések értékeléséről is, ahol szépen leírják azt is, hogyan ne írjunk kvízkérdést. és hiába a tudás, jó kérdést írni nem könnyű, ez tény. a kvízadatbázis pedig abban segít, hogy ha mégis kitalálsz egy szerinted és a leírás szerint is jó kérdést, tudd ellenőrizni, hogy nem-e szerepelt már, hiszen azért is visszadobhatják.
remélem, segítettem! üdv: lavender

mód: modor
Dátum: 2011.12.07. 17:20:01
a napokban én is belefutottam olyasmi kérdésbe, hogy hol lesz a téli olimpia 2010-ben. az adatbázisban több hasonló kérdés is van, szerencsére már vannak múlt idős változatok is. bár a kedvencem mindenek felett az ehhez hasonló kérdések:
A 2010-es vancouveri téli olimpián melyik válogatott nyerte a jégkorong tornát? ez szerintem erősen felejtős (((vagy csak egy antisport-lady gondolja ezt?)))
Dátum: 2011.12.07. 13:09:05
http://vegzetur.wikidot.com/epitofa
ezen kibogarászhatod, mi kell