Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2012.01.25. 11:52:54
közben KH tesókámat sikerült megismernem az a módszer vált be, hogy kikémleltem név alapján. a nevét pedig az adott kufárhoz tartozó portyalistáról vette le kedves segítőm, és kizárásos alapon elsőre ki tudtam választani a 12 KH kari közül, hogy ki lehet (szintje és kb szakiösszeg-tulajdonságösszeg alapján). a harci képességeit élesben így nem láttam, de a neve, a búrája és a tulajdonságai mostmár előttem vannak, köszönet érte! ja, és végzetúr lett
Dátum: 2012.01.25. 10:15:00
ez jó ötlet, bár korábban én is kiírtam, akkor nem volt sok sikere, biztos elveszett a többi adat halmazában. most ki is írtam újra szépen egyértelműen, semmi fölös infó!
érdekel, mert kíváncsi vagyok, és mert az újszülöttnek is minden új... hát, remélem, hogy "könnyű célpontságom" kevés játékost ösztönöz, ha meg mégis, akkor tényleg nem lehet valami megerőltető nekik a tesókám legyőzése sem csak azon múlik a siker, kinek van vastag bundája és hozzá türelmes jó szíve .
Dátum: 2012.01.25. 09:06:58
igen, így értettem. mármint hogy tudni szeretném, hogy is van ez most hivatalosan vagy gyakorlatilag...
néha adódik, hogy én győzök, ha támadnak, de csak nagyon néha ezért nagyon nem tűnt fel, de legutóbbi alkalommal már feltűnt, hogy eseménypont biztosan levonódott, a győzelmet nem követtem nyomon, így végül nem tudom, hogy azt beleszámolta-e. de rémlett, hogy már többen is beszéltetek erről, mióta a csata elindult, de nem követtem nyomon minden hozzászólást, így nem tudom, végül mi a hivatalos verzió az üggyel kapcsolatban. ha pedig a győzelmek mégis számítanak így (ha már az eseménypont levonódik akkor szerintem jogos lenne), akkor az event leírását egy kicsit korrigálni kellene a jelenlegi tényeknek megfelelően .

a klónomat én is megnézném, ha már ennyien tudtok támadni kedves játékostársak v5-ön, gondolom semmibe se kerülne, hogy ha épp prémesek vagytok, a klónommal is összejöjjetek egy csatácska erejéig, és elmentsétek archívumba, hogy én is megskubizhassam lééécííí!!!
Dátum: 2012.01.24. 23:01:55
sziasztok!
tudom, hogy már sokszor volt itt is szó róla, de most nem volt erőm visszaolvasni a hozzászólásokat, ezért én is megkérdezem:

Elért győzelmeidet számoljuk, jutalmat ez alapján fogsz kapni. Csak az általad kezdeményezett csaták győzelmei számítanak.

mi van az eseménypontokkal- és a védekezés címén elért győzelmekkel pontosan a kufár csata során? ha már levonja a pontot a rendszer, akkor számít az így szerzett győzelem is, vagy hiba van a gépben - erről derült már ki valami?
a segítséget előre is köszönöm! üdv: L
Dátum: 2012.01.23. 20:59:32
így van! de a szakifejlesztés iránya már más kérdés ez egy nagyon rafkós játék, az igazi sikerhez már a legelején kellene tudni az összes játékszabályt, ebből következik, hogy majd PCTT is eldönti, vagy jobb esetben már rég tudja, mit akar fejleszteni jobban, mire érdemes költenie. és az őskövet sem árt ügyesen felhasználni, ha nem vagy portyakari, nem éri meg megvenni a legerősebb cuccokat, inkább prémesként védd a lédet, ha már minden áron őskövekkel szeretnél emelni a játékélményeden!
Dátum: 2012.01.23. 20:41:36
kedves PCTT!

a kissé pesszimista hang most nem neked szól, de egészen röviden az attól függ, többet vadászol vagy többet portyázol, pontosabban melyikben vagy sikeresebb!

egyedi és egyszeri tapasztalat, hogy a prém tagság különösen hasznos a kezdő időszakban, nem konkrétan a legelső héten, hanem úgy nagyjából akkor és addig, amíg még vagy sok időd van játszani és magát a játékot tanulni, vagy amikor önmagadat vagy a szövetségedet építed "nagy lemaradással", kifejezetten jól jön a plussz cselekvéspont, a csökkentett lérablás, a gyors regeneráció. a prém tagságot és az ősköveket azért lehet okosan tervezni, elsősorban tényleg akkor befizetni, ha tutira tudsz is játszani minden nap azon a héten, és az már külön hab a tortán, ha még event is van, de nem ez a kiindulópont, ez csak egy extra helyzet. a prém tagság lényegében kényelmi funkciókhoz juttat, az egyetlen tényleg legértelmesebb bónusza a gyorsabb regenerálás, jelenleg nagyon sajnálom, hogy ezt a mértéket csak prémium tagként lehet biztosítani egy karakternek, nagyobb játékélményt biztosítana több embernek, no de ez most épp aktuális könnyfakasztó dolgokat juttat eszembe.

a prém cuccok ezzel szemben annak éri meg, aki lassan fejlődik, pók-üzemmódot folytat, azaz nem szükséges "szintenként átöltöznie" meg mondanom sem kell, olyan sűrűn szintet lépnie. szerintem ne vedd meg, ha csak és kizárólag ettől várod, hogy erősebb leszel, vagy sikeresebb. további tapasztalat, hogy a siker nagyon sokszor a jó kombinációtól is függ: hiába van jó cuccod, ha nem vagy elég erős, vagy nem tudsz betámadni hozzá, vagy lehet, hogy jó a fegyvered, de béna a páncélod, azaz ugyanakkorát ütnek rád, ugyanúgy elvérezhetsz, stb.
szül. és nem "csaj".
18+spoiler: kivágják a főhősnőből a félig szupervámpír, félig ember "szerzetet", amit a következő részben tűzzel-vassal mindenki védeni fog, és aki hirtelen "kistinivé" fog nőni, és a könyv szerint tán úgy is marad.
szerintem senkit ne bántsunk azzal, hogy milyen az érdeklődési köre, az már más kérdés, hogy a Rika által feltett kérdés speciálisnak minősül, de ezt meg neki kell megértenie.
Dátum: 2012.01.18. 19:35:05
köszönöm a hozzászólást !
hát ez így eléggé kedves :-l szóval gyakorlatilag egymást tápoljuk, a nagyhal megeszi a kishalat, de mindig van egy mégnagyobb hal... az időpont pedig lényegtelen. tehát annak "illik köszönetet mondani", aki először elvisz, ezt jó tudni
eventezőknek nem vagyok híján, csak azt kell eldöntenem, hogy ki legyen az a csodálatos 11, akit megéri elvinni a bőség zavara...
Dátum: 2012.01.18. 18:32:56
igen. de nem panaszkodásnak szántam, inkább csak érdeklődésnek. meg hogy nyugtasson a tudat, hogy tudjam, én mennyivel járulok/járultam ma hozzá minden kedves támadóm fejlődéséhez de leginkább az érdekel, hogy ki és mi alapján részesedik "belőlem". a 7-es szám egyszeri alkalom volt, utólag kiderült, hogy épp kifogtam valakit amikor aznap ráért karit fejleszteni, és akkor vittem el. most az event alatt nem nagyon néztem, hogy kit ütöttem le, de lehet, hogy kellett volna. túl sokan vannak az ellenfél táborában, ami nekem jó közvetlenül, mert elég nagy a választék, de mint már írtam, ennek megvan az az árnyoldala is, hogy ők mind támadhatnak engem... de nem akartam elkanyarodni. már nem is számolom, hányan vittek ma el engem is, és szeretném tudni, hogy ők mind a saját időpontjuktól számított "1%"-ot kapják, vagy az engem ért legelső bekamrázás időpontjától számított összeggel lesz nekik jó függetlenül attól, hogy személy szerint mikor kaptak el. ez a rész is csak érdeklődés, meg majd felkészülés a "túlélésre felsőbb szinteken"...
Dátum: 2012.01.18. 18:32:37
mód: a szöveg kétszer ment el
Dátum: 2012.01.18. 16:31:46
ok, szóval lehet hogy mégse értettem eddig pontosan a kínzókamra tényleges működését...
ha nem gond, egy gyakorlati példával feltehetem a kérdést, hogy tényleg értem-e: szóval ha A-játékos elvisz kamrába reggel 8:00-kor (és aznap ő az első, aki elvisz), kiszabadulok tőle 23:00-kor, napközben még lehet, hogy valamikor valaki elvitt, B-játékos viszont utána hajnali 2:00-kor elvisz, akkor B-játékos nem arra az egy órára kapja utánam a LÉ-t, hanem azután az időpont után, ami nem is az ő érdeme? és ilyenkor még érvényben marad az A-játékos által elért időpont (attól függetlenül, hogy kiszabadultam tőle, tehát ő már nem érintett az ügyben többé), vagy már megmarad a köztes időponttól számított valamikori nyerészkedés?
ez sokkal bonyolultabb, mint képzeltem. az egészben azért az zavar, hogy az én kamrás bevételeim konkrétan a tegnapi nap után 4-5k körül volt, és nálam ez szokott lenni a max, eddig rekordom is csak 7k volt. ezek szerint ami engem illet, tényleg ilyen rosszul választok ellenfeleket, vagy ez normális számnak tekinthető 11fős kamrázás után?
Dátum: 2012.01.18. 10:38:49
hát, a kínos kérdés akkor tovább kínoz
egyik szövitársam is megvette végül, illetve thorwaldot is megkérdeztem közben, ők konkrétan nem voltak megelégedve a hatással, nekem legalábbis ezt mondták. nekem pont úgy jönne kapóra a relik, ha védene, ha én támadok +15-tel, szerintem ugyanúgy nem tudnám leverni, aki amúgy is simán le tud ütni, védekezés szempontjából viszont lehet, hogy a támadóim fele feladná. így nem látom értelmét, viszont valami sokkal értelmesebb tervet agyaltam ki ősköveim elszórására, ha már tízesével is mehetnek: a spec. tulajdonságaimat tologatom velük aránylag értelmesen felosztva, és ez sokkal tartósabb tulajdonságnövekedéshez segíthet hozzá, szerintem. épp kapóra jön hozzá az event, vagyis inkább szinte ezt igényli jobban...
Dátum: 2012.01.18. 10:17:01
ma ismét sikerült néhány kezdőszintű kérdést kitalálnom , de a dolog most lett aktuális, mert kb mostantól tudom maximálisan kihasználni a kínzókamránkat... a wikin található szöveget már ezerszer elolvastam, és az "elviszlek-kiszabadultál"-rész is tiszta.
1. most egyedül csak az érdekel, hogy pontosan mi határozza meg, hogy mennyi bevételem lesz a kamrából azon kívül, hogy hány embert viszek, és hogy kit viszek? konkrétabban például van még esetleg olyan szaki, ami a mértékét meghatározhatja, vagy a saját napi bevételemtől is függ, vagy hogy például mennyi van nálam amikor "jön a kamranyereség", vagy van valami egyéb, amit az itt említetteken kívül még nem vettem figyelembe hozzá?
2. és tényleg elvitt karakterekként 1% az ő "termésükből" a bevételem onnantól kezdve, hogy elvittem őket (ezek az apró részletek a végzetúr wikin szerintem elférnének)?
3. ha valaki éjjel kettőkor elvisz, de a kamrazárás háromkor van, ettől függetlenül nála már beindult az én +22órára kiterjedő LÉ-gyáram, vagy csak amit elméletileg kamrazárásig, tehát +1óráig még szereznék?
a segítséget előre is köszönöm! üdv: Lavender
Dátum: 2012.01.17. 15:34:40
nyilván, akit sokszor támadnak, de szeretne játszani, jobban rákényszerül, hogy gyógyitalt igyon, de olyan céllal nem hiszem, hogy megéri játszani, hogy "én ittam a legtöbbet"! akinek nem célja, hogy a top 10 kari között legyen, szerintem nem is kellene fölösleges áldozatokat hoznia. én kiszámoltam, hogy napi átlag mennyi győzelem kell biztonsággal a maxhoz, ha minden nap játszom, persze nem árt, ha ezt felfelé kerekítem, mert lesz olyan nap, hogy nem vagyok. szerintem így az event végéig össze lehet hozni a maxos győzelmet, de tény, hogy itt tényleg művészet a limiteket teljesíteni, és az sem árt, ha valaki minden nap itt ül több órán keresztül. ebből a szempontból eddig ez a legizgalmasabb, legkomolyabb és egyben legkockázatosabb event szerintem.
egyébként nekem is a vp-met eszi jobban az event, ehhez azért hozzátenném, hogy egyelőre.
Dátum: 2012.01.17. 15:03:38
hiúsági kérdés következik, lehet, hogy már valaki kérdezett hasonlót, ha igen, akkor előre is elnézést ezért:
a klónjainkat nem tudjuk megnézni vagy megkeresni valahogy? én ma véletlenül kiszúrtam ugyanazt az ellenfelet kh-s és valódi játékos formájában, és jobb híján lementett csatáim között neki "meg tudtam mutatni" a kariját, de kétlem, hogy magától bárki ráakadhat, hacsak így nem. és még egy érdekesség ezzel kapcsolatban, hogy amikor én támadtam, egy végzetúrnő volt a támadott felem, de amint a karakterlapjára ugrottam, hirtelen átváltott a képe és az elnevezése (mármint végzetúrnő -> végzetúr) is végzetúrrá és egyébként is végzetúr az eredeti kari, így még érdekesebb, hogy miért hölgyet támadtam...

Bpetyához és Klarinéthoz még mindig becsatlakozom a Kufáros tárgyat illetően, szerintem elég fontos lenne tudni, hogy pontosan mit tud a tárgy. egyrészt az event elején vagyunk, másrészt stratégiailag is fontos lehet minél több infó ezzel kapcsolatban, harmadrészt pedig viszonylag komoly ára van a lejárati idejéhez képest. részemről továbbra is várom a tapasztalataitokat, az ebben illetékesektől pedig a tényeket.
Dátum: 2012.01.16. 17:58:30
sziasztok!
úgy döntöttem, hogy itt is felteszem a kérdést, csak hogy biztosan kapjak rá választ:

tud valaki konkrétat mondani arról, hogy a kufáros-relikvia csak támadás esetére jó? védekezéseknél már nem számít a tulajdonságbónusz? 10 őskő nem kevés áldozat érte, és csak úgy éri meg megvenni, ha mondjuk az egész event alatt elkísér, és részemről ha védekezést is ad, mármint konstans tulajdonságnövekedést bizonyos tagok ellen. vagy szimplán mik a tapasztalataitok vele kapcsolatban?
a segítségeteket előre is köszönöm!
Dátum: 2012.01.16. 17:50:49
nekem esett egy kaland délelőtt, nem tudom milyen sűrűn szoktak jönni, nekem valahogy vadászatkor vagy kihívásokkor mindig sűrűbben jön amúgy is, mint portyázáskor.
Dátum: 2012.01.16. 16:18:42
legutóbbi csatám során valami eddig még sohasem látottat tapasztaltam:
*Esreeguch* kezéből feléd süvít egy szikraeső. 74 pontnyit sebzett. Elégeti 37 manádat! Az állataid 1 életpontot sebződtek.
ha minden igaz, a csata linkje:
http://vilag5.vegzetur.hu/index.php? m=nyilvanos_csataleiras&csata=lavender_vegzetur_online_jatek_15463472_csataja
ez milyen képesség? ilyet csak a kh-sok tudnak, merthogy nekem is volt szikraeső varázslatom, és nem tudtam vele efféle trükköket? vagy olyan emberke klónja, aki szövetségi épületeinek köszönhetően tud már 40. szinten ilyen extra tulajdonságokat is fejleszteni 320-as szakértelemösszeggel?

illetve ismét felteszem a kérdést, nehogy elmaradjon a válasz: a kufáros-relikvia csak támadás esetére jó, védekezéseknél nem számít a tulajdonságbónusz?
én még emlékszem a mesére, de csak a dalszöveg maradt meg belőle, így az összes szereplő közül arcana, spartacus, bob és rebeca neve. gondolom a tőlem fiatalabb generáció még a mese címéről se hallott, így szerintem spec a kérdés de majd az illetékes válaszol!
Dátum: 2012.01.16. 14:58:24
juhéjj, megjelent a leírás a tárgyakról a relikviáknál! nagy köszönet!!! ezt még délelőtt nem olvastam náluk, de így sokat segít!
azt egyébként mi dönti el, hogy +15 vagy +20 a tulajdonságnövelés általuk?

illetve még egy bénázós kérdés, hogy ha jól értettem, ez a hatás értelemszerűen csak akkor érvényesül, ha én támadok. azaz hiába van egy bizonyos kufár hívei elleni cuccom, csak a támadáskor segít, ha engem támadnak, védekezés szempontjából már nem ad plusz tulajdonságokat?

***

mód.: elnézést kérek, elsiklott a figyelmem a %-jelek felett...! ok, köszönöm Bpetya75!