Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Lavender

Dátum: 2012.02.06. 10:57:41
ugyanez a kereskedelmes cuccokra is igaz? tehát, ha van már ezüst láncom, és az arany láncot választom, akkor az arany lánc számít, az ezüst nem, tehát nem adódnak össze? ha így van, akkor magától értetődő, hogy nem ezt fogom választani, csak jó lenne tudni, hogy működik a dolog.
illetve a szerencsetalizmánnal kapcsolatban lenne az a kérdésem, hogy lényegében az építés szakihoz hasonlóan működik, azaz, amit beépítek, az a jutalomnak megfelelő százalékkal növeli a betett összeget, vagy mit jelent ez a hatékonyságnövelés pontosan?
Dátum: 2012.02.05. 19:11:41
igen, erre gondoltam, Craslorg és Kvnoemi! ha összeadom kettőtök válaszát, akkor igen
az első akcióm ma 10óra körül volt, és mikor támadtak, délután 2körül. és hiába szereztem lé-t, ott az adatlapomon még a reggeli értékeim látszódtak. ha ez csak optikai csalódás, és semmi jelentősége kamra ügyben, akkor nagyon örülök, pusztán nem értettem, nem tudtam, hogy a szerzett le adatok időszakosan frissülnek. így már minden tiszta, köszönöm!

(((kieg.: de azért akkor is furcsa, nekem úgy tűnik, hogy ez csak a bejövő csatákra vonatkozik. amikor én támadtam, nyomon tudtam követni a növekedést folyamatosan a csatajelentések saját adataimat tartalmazó részében, de úgy tűnik, a bejövőknél másként működik ez.)))
Dátum: 2012.02.05. 18:45:53
ok, tudom, sajnos nem vagyok mindig lényegre törő. az lenne az igazi kérdésem, hogy ha valaki megtámad akármikor a nap folyamán, akkor a mai és a tegnapi nap alapján nálam, ha visszanézem a saját adatlap részemet az adott csatánál, akkor nem az aktuális értéket látom a szerzett lé eredményeimnél, hanem az aznapi induló számokat, és hogy ez eddig is így volt, csak nekem nem tűnt fel?

szemléltetésképp tegyük fel, hogy délelőtt szerzek 20k-t, mielőtt bárki is elvinne a kamrába. az elmúlt két napom alkalmával is így történt, de akkor amikor ő megtámadott, annál a bizonyos eredménytáblámnál az addig megszerzett 20k nincs feltüntetve, holott a karakterlapomon azóta bőven rajta kellene lennie, vagy nem? mert ok, hogy ha valamikor elvisz, akkor onnantól számítva működik a kamra, de mi a helyzet ebben az esetben? így nekem teljesen az jön le, mintha nem onnan számolná, mikortól bekamrázott (vegyük hozzá, hogy ő tette először), hanem egész reggeltől, és az hatalmas előny lenne... szóval, ezt miért nem veszi bele a rendszer, egyáltalán van ennek valami jelentősége? pontosabban ez a normális, és csak én nem vettem észre, hogy ez így működik?

kieg: most, hogy még mindig pihenek bejött egy újabb támadás, és most azokat a számokat látom, amiket látni szeretnék.
Dátum: 2012.02.05. 15:46:48
nem tudom, lehet, hogy csak rémeket látok, de a zsákmányolt lélekenergiám jelenleg "a semmiből 35k-val többet mutat" az utolsó három csatám szerint. visszanéztem néhány előző csatámat, ahol nyomon követhető volt, ahogy növekedett a lém az aktuálisra, viszont a három legutóbbi csatám ablakában a szerzett lé-nél olyan számot látok, mintha csak reggel támadtak volna, a napi akcióim előtt, közben nem. az elmúlt közel 5 órában nem is akcióztam, pihentem. idő közben előbb kétszer nyertem, majd egyszer vesztettem, és mindhárom pihenéssel eltöltött csatámra igaz, hogy ugyanazokkal az értékekkel szálltam velük harcba, mintha az lett volna az első napi eseményem, pedig nem!
a karakterlapomon megfelelő számok vannak, a lém sem lett több, sem kevesebb, de most valahogy feltűnt ez a dolog, és nem értem mi történt. eseménypontom már egyikhez sem volt, remélem nem ez kavart be. ha igen, akkor aki végül kínzóba vitt, ő a reggeli értékeim után kapja a lé%-ot, vagy attól az időponttól, hogy elvitt, mert ebben már nem vagyok egészen biztos...

mód: a kérdést átfogalmaznám, mert visszanéztem a tegnapi napomat is, és mindkétszer az fordult elő, hogy ha valaki megtámadott valamikor, az időponttól függetlenül mindkétszer az aznapi szerzett lé-m induló értékeit írta ki náluk a progi, függetlenül attól, hogy mondjuk ha csak este hatkor támadtak, előtte én akár tengert is apaszthattam... szóval ez eddig is így történt, csak nem vettem észre? mert ha igen, akkor a kamrázás honnét is számolódik? mert nekem úgy tűnik, mintha a mennyiség is számítana? vagy valami probléma van a gépezetben?
Dátum: 2012.02.03. 20:48:19
pp-t nem is kapsz, de ha prémes vagy, akkor összegyűlik a 150, ezt jól sejted. nem lehet, hogy lejárt a tagságod időközben? vagy csak portyáztál, és azért nem tűnt fel. de prémesként a portyapontok számának bizony fel kell tudni menni 100 fölé.
Dátum: 2012.02.03. 16:54:00
én annyit szűrtem még le a neve alapján, hogy nem ergonomikus billentyűzetet használ ilyen név eszembe nem jutott volna... jujj, az o-betűnél elfogyott a karakter ?
Dátum: 2012.02.03. 11:14:31
.
Dátum: 2012.02.02. 16:08:10
találó az intelligens jelző is, értettem amúgy. nem vagyok ennyire anyagias, körzővel és vonalzóval én nem méricskélem a dolgokat pöccre pontosan, elég, ha tudom, hogy amit csinálok, jó-e, vagy sem és ami jelenleg érdekel, hogy hamarosan mekkora sikerrel tudok nekivágni az aprószörnyes küldinek (ismét), és nagyon örülök, hogy a jelek szerint az IV nem lesz hatással, csak a cseresznyémtől és a randomtól függ
egyébként pedig köszönöm a részletes leírást, elraktároztam ezt is.
Dátum: 2012.02.02. 15:53:12
oké, azt hiszem, értem. köszönöm nektek!
Dátum: 2012.02.02. 15:30:39
ok, de akkor mit jelent az, hogy a "szórást csökkenti"? én úgy értelmeztem, hogy kevesebb apró, kisebb, nagyobb, óriási és hatalmas szörny jön, sokkal több ami nem kap efféle címkét. jelenleg pont az lenne a célom, hogy bizonyos méretű (apró) dögöket vadásszak le a közeljövőben, legyen ott a "jelző"... ez még zavaros
Dátum: 2012.02.02. 15:16:32
közben még meditáltam rajta kicsit. a lényeg akkor, hogy elejtett állatok ugyanúgy mégsem jönnek: mert ha jól értelmezem, akkor csökken az esélye, hogy kapnak valami módosítást, azaz leggyakrabban egy "jelző nélküli szörnyet" sikerül elejteni. azaz ha mégis küldire gyúrok, hogy a valószínűségét tudjam növelni annak, hogy x-méretű állatot vadásszak le, akkor addig nem kéne tolni a szakit, majd csak a küldetés teljesítése után, de akkor ajánlott.
én a maxos iv-t a szinthez képest értettem, egy darabig én is tologattam, de egyelőre azt tapasztaltam, hogy jobban járok, ha néha bevállalom hogy apró szörnyeim is jöjjenek, ha jönnek nagyobbak, nagyobb a bevétel (ránézésre), mintha állandó értékű dögöket öldösnék. egyébként az engem is érdekelne, hogy az iv kifejlesztése, illetve szinten tartása mennyire szokás, tényleg "ajánlott"?
Dátum: 2012.02.02. 10:35:22
tehát érdemes fejlesztgetni, és még apró szörnyeim is ugyanúgy jöhetnek, csak többet kapok értük ! ez aztán a jó hír! az epik speces infókat pedig elraktároztam.
köszönöm még egyszer mindkettőtöknek!
Dátum: 2012.02.02. 10:23:23
sziasztok!
ma azt szeretném megkérdezni, hogy az irányított vadászat szaki a vadászat kiegyenlítésével lényegében kiiktatja a mindenféle méretmódosításokat? azaz, ha feltornázom a szintemhez képest maxosra, akkor fogok tudni még apró vagy akár óriási szörnyeket is elejteni, ha például úgy hozza küldetés, avagy sem? azaz, ha fontos még küldetések miatt a random és a konkrét méretű szörnyek elejtése, akkor nem érdemes addig ezt felfelé tornázgatni? egyáltalán ezt a szakit érdemes fejleszteni (illetve esetleg csak annak ajánlott, akinek alacsony a szerencséje)?
és egy a bajnokihoz kapcsolódó kérdés, hogy a játékosok összekerülése is abszolút a random függvénye?
előre is köszi minden válaszért!

mód: +1 kérdés: az epikus spec szaki a térkapus szörnyek ellen is számít valamit, vagy kifejezetten az epikus és az entitás ellen hasznos?
Dátum: 2012.01.28. 19:55:26
Sziasztok!
Ma teljesítettem a Türkök#1 című kalandot. Egész tűrhető kis kaland, de ha van valami admin, aki hozzáfér és tudja még utólag módosítani, javítgatni őket, akkor ennek a kalandnak neki kellene feküdni egy kicsit még. Apróbb helyesírási hibák még nem is zavaróak, de semmi köze a történetnek a türkökhöz, sokkal inkább TÜKRÖK-höz , és ami még erősen javítandó, az a programozói nyelv, legalább kétszer benne van a szándék, hogy a karakter nevét jelenítse meg a szöveg, de csak ennyit látunk (Név).
Dátum: 2012.01.27. 07:06:55
ok, köszönöm a hozzászólásokat! hát a jelek szerint lehet, hogy valamit rosszul csináltam, de sokáig nem nagyon foglalkoztatott a kereskedelem. biztosan fogok még meditálni a fejlesztéseim irányát tekintve, és ilyen kritikusok tologatása egyelőre abszurdnak tűnik. nyilván mindenkinek megvan, hogy miben a legtutibb, ami engem illet, még agyalok rajta. meg ezt a részét már nem is biztos, hogy le kellene írni ide, mindig túl sokat jár a szám, néha észre se veszem, csak utólag, hogy mennyit ártok ezzel.
Dátum: 2012.01.26. 21:32:04
ok, nekem ez a 100-as turbórész is új, most már tudom, hogy így szokás. én nagyon örülök az én 60-amnak 45-ös szinten, ahhoz, hogy megduplázzam a harmincakat, épp elég, a kereskedelem miatt pedig sokáig nem aggódtam, máshoz egyelőre nem tudnám használni, talán kreatív affinitáshoz jól jönne, csakhogy én a turbót még mindig az energiahasznosításhoz nyomom. van még hova fejlődnöm, de így se műkszik rosszul. remélem, ha eljutok én is 70. szint környékére, akkor jobban is kihasználhatom a tudatturbóm, és addigra remélem még sikerül kitalálni, hogy miért és mennyire legyen érdemes 100-ra fölnyomni. egyelőre beérem ennyivel.
mód: de ha már ez a rovat, akkor megkérdezem (tudom, sajnos nem vagyok mindig egyértelmű, ez lényegében érdeklődés kifejezése, kérdés akart lenni), hogy mihez vagy miért célszerű ennyire felnyomni a turbót? nyilván egyszer a véges szakikat kimaxolom, és utána már csak a többit lehet felfelé tologatni. de a turbót jobb minél korábban, én úgy tapasztaltam, mert egyrészt minél több szakink van, annál drágábbak, másrészt kettesével működik, úgyhogy dupla ára van... én még nagyon messze vagyok 70. szinttől, az afpontoktól, és minden különösen izgalmas extrától. most még az önmegvalósításomon dolgozom, és örülök magamnak még az eventek izgalmait élvezem, és a fertőtlenítéstől is még (jelenleg) 16 szint választ el, így még nagyon hosszú távú tervnek tűnik a csillagos turbó. lehet, hogy félre fejlesztem a karimat, de extra képességeim egyelőre nincsenek. mindegy, ismét sikeresen elmeditálgattam így jóéccaka előtt, bocs mindenkitől. további szép estét mindenkinek!
Dátum: 2012.01.26. 19:19:45
ez a téma egy ideje engem is foglalkoztat, hogy hogyan lehet szakit növelni +5-tel fertőzés 0%-nál, ha megvan a limit. amit írsz, Craslorg, ahhoz a tudatturbónak sem árt, ha nem csak 60-as, hanem azt is felljebb kell hozzá emelni legalább+4-gyel, hogy +32 tényleges ereje legyen, és így az adott tulajdonságot pedig érdemes 33-ra tolni, ha hatvanról van szó? tehát ezek a +5-ös szakinövekedések csupán lehetőséget jelentenek önmagukban?
Dátum: 2012.01.26. 08:12:15
szóval amikor én támadok és veszítek, akkor értelemszerűen azért jogos az eseménypont elvétele, mert felhasználtam, más kérdés, hogy nem sikeresen. amikor viszont nem én támadtam, de mégis nyertem, akkor kapok érte lét, de hogy ne lehessen visszaélni ezzel az örömforrással, az a gyakorlatilag "büntetés" rész benne, hogy eseménypontot elvonnak ezért is. ergo amikor engem támadnak, de nem én nyerek, azaz semmi öröm nincs az egészből, akkor legalább büntetni sem kell, tehát olyankor a rendszer megelégszik az ép-vp vesztéssel. én belátom, hogy nem hülyeség, nem agyalok többet ezen. kinek érdemei szerint, ez így korrekt.
Dátum: 2012.01.25. 14:21:32
nem szeretném, hogy okoskodásnak tűnjön, főleg, hogy ott se voltam, azt se tudom mi fán termett ez az egész döntés... de az nem merült fel a kedves szavazókban vagy illetékesekben, hogy ha kicsit rossz is nekem, hogyha nem én támadok, de győzök, akkor ugyanezt nem lehetett volna valahogy kompenzálni? például lehetne egy kicsit jó, ha én támadok, és nem győzök, értsd az ilyen portyákért legalább megmaradhatna az eseménypont és akkor megy is marad is... vagy ez így túl egyszerű lenne? erről mi a véleményetek?
Dátum: 2012.01.25. 12:12:36
nekem nem épp a legjobb, mert így is elég nehézkesen tudok haladni, szinte ki van centizve, hogy amíg a játék tart, éppen le tudjak nyomni 350, vagy még azt a +50 játékot, ami ugye eseménypontba és portyapontba is kerül. a szintemen pedig már elkezd fájni a tp, ami a vadászatokért jár, így azért nem mindegy, hogy a maxos jutalomhoz szükséges 400 eseményponton túl még mennyit kell termelnem. azt, hogy sikerül-is felhasználnom addig, az majd kiderül, egyelőre úgy néz ki, hogy be tudom fejezni az event végéig a kitűzött kvótákkal!
továbbá azért sem mindegy, mert ha már nem a befutónál vagyok, akkor minden kis erőmmel igyekszem valódi játékosokat ütni, hogy a csapatgyőzelembe is biztosan számítson az erőfeszítésem. ha úgy nyerek, hogy nem én támadtam, de levon egy eseménypontot, hiába kapok érte lét, ha ezzel szinte -1 lehetőséget vesz el tőlem, hogy valódi játékosokat támadhassak, illetve hogy felettük győzelmet arassak, ami az én eredményeimet illeti... ez nem tudom mennyire volt követhető, a lényeg, hogy nem értem, miért kell a pontnak menni, ha nem is én támadok. mert ennyi erővel ha én támadok, de úgy nem nyerek, azért is elmegy a pont, ha jól gondolom, csak akkor nincs pontvesztés, ha nem én támadok és nem is nyerek... sebaj, valamit lehet, hogy nem értek, sajnálom. ez magas egy kicsit